Jump to content
Sign in to follow this  
Alex

Zwierciadlo.pl

Recommended Posts

Niektóre media najwyraźniej nie mają pojęcia o istnieniu IDNów i opisują serwisy oparte na non-IDN domenami IDN, których te serwisu nie posiadają.

Oto ostatni przykład na jaki się natknąłem:

 

Serwis w wersji beta wystartuje 28 października, póki co jednak pod adresem Zwierciadło.pl widnieje wciąż "stara" strona.

 

http://interaktywnie.com/biznes/newsy/port...rwisu-www-17951

 

Ciekawe jest to że domena jest pisana z Polskimi znakami (a tej domeny serwis nie posiada) podczas gdy zalinkowana jest do faktycznej domeny tego serwisu - bez polskich znaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

"Interaktywnie.com to specjalistyczny magazyn dla wszystkich pracujących w branży internetowej".

 

Specjalistyczny magazyn pisany przez amatorów? :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie zawsze wkurza, gdy tzw. "dziennikarze" podają dwu- i wieloczłonowe nazwy serwisów jednym ciągiem, tzn. Np zamiast SwiatSeriali.pl z oddzielonymi wyrazami poprzez wielką literę na początku każdego z nich, to zapodają Swiatseriali.pl gdzie trzeba się wpatrzeć w tekst, żeby sie nie pomylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie znalezione na tvn24.pl

 

wszystkozlepl.jpg

 

WszystkoŹle.pl - taka reklama, takie logo... a domena WszystkoZle.pl. Jak w ogóle z czyms takim walczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda to jednak na celowy ostracyzm :D

 

[patrz: logo serwisu]

 

Inne pierwsze z brzegu przykłady :

podroze.pl

platnosci.pl

.....

 

Domeny z ogonkami nie istnieją ! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
WszystkoŹle.pl - taka reklama, takie logo... a domena WszystkoZle.pl. Jak w ogóle z czyms takim walczyć.

Po co walczyć, jeżeli można skorzystać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co walczyć, jeżeli można skorzystać?

 

Co masz na myśli? Cyber-a_kysz-squatting? :D

 

No i już wiadomo, co można mieć na myśli:

DOMAIN NAME: xn--wszystkole-2ic.pl is tasted

created: 2010.12.31 02:15:28

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Co masz na myśli? Cyber-a_kysz-squatting? :D

Jeżeli nazwa nie jest w jakikolwiek sposób chroniona, trudno w takim przypadku mówić o wspomnianym zjawisku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
WszystkoŹle.pl - taka reklama, takie logo... a domena WszystkoZle.pl. Jak w ogóle z czyms takim walczyć.

Hehe, z tą domeną to jest taki problem, że w skład IDN-ów można zaliczyć jeszcze WszystkoZłe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli nazwa nie jest w jakikolwiek sposób chroniona, trudno w takim przypadku mówić o wspomnianym zjawisku.

 

 

Wbrew niektórym opiniom, pod cybersquatting kwalifikuje się także rejestracja nazw, które nie są zastrzeżonymi znakami towarowymi, ale w dużym stopniu kojarzą się z daną firmą lub produktem istniejącym przed datą rejestracji domeny.

 

 

Ja tam się nie znam, a na Wiki mógł to dopisać piętnastolatek - tak, czy siak koliduje nieco z Twoim stanowiskiem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam się nie znam, a na Wiki mógł to dopisać piętnastolatek - tak, czy siak koliduje nieco z Twoim stanowiskiem :)

Jeśli nazwę podkupi konkurencja, to oczywiście zastosowanie mają przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, więc nazwa nawet nie musi być chroniona, ale dobrze by było, aby firma miałą jakąś renomę (a nazwa najlepiej była nazwą własną).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsze są jednak osoby, które odmieniają domeny. Np. już parę razy widziałem w dziennik.pl jak ich dziennikarze napisali "dziennikowi.pl".

To jest kwestia tępoty umysłowej dziennikarzyn, którzy nie myślą. Gorzej, jak taka odmieniona wersja jest zalinkowana. Kiedyś tak robiła rp.pl, nie wiem, chyba automatycznie skrypt generował link czy jakoś tak, bo parę razy widziałem link do odmienionej wersji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a po co komu ogonki!?:)

Żebyś wiedział czy cię wzywają do sadu czy do sądu.

Żebyś wiedział czy masz wysłać pączki czy paczki.

Żebyś wiedział czy masz kupić opal czy opał.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×