Jump to content
Dziendobry

Próba wyłudzenia domeny - home.pl

Recommended Posts

Witam

 

Miałem przed chwilą telefon z home.pl że przesłano dokumenty cesji domeny [xxxx] podczas gdy żadnych nie wysyłałem (w home mam mało domen) - dzwonili bo dokumenty były wysłane faksem i bardzo nieczytelne (bez zdjęcia, nr dowodu itp - czarne plamy) - ja nawet faksu nie posiadam.

 

[xxx-link-allegro] domenę sprzedaję, ale nie ma ofert, jestem jej właścicielem, jeszcze nie sprzedałem nikomu.

 

Sprawa będzie się dalej toczyła, ale pytanie do was - przecież ktoś mógł z poprzednich cesji mieć mój dowód, podrobić dowód nie jest trudno i inna firma łatwo mogłaby się nabrać.

 

Mieliście podobne przypadki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem próba przejęcia sex*pl ale takiej domeny za 199 zł? No chyba że ktoś "ćwiczy" przed większym skokiem na lepszą domenę. To na pewno hoduń :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa będzie się dalej toczyła, ale pytanie do was - przecież ktoś mógł z poprzednich cesji mieć mój dowód, podrobić dowód nie jest trudno i inna firma łatwo mogłaby się nabrać.

 

Dlatego należy wystrzegać się wszystkich firm, które żądają kserokopii dowodu lub innych dokumentów. Mam pewien (prosty) pomysł na 99% zabezpieczenie transakcji cesji, transferu itd. przy jednoczesnym zachowaniu ich wygody, ale nie będę nikomu podpowiadał, tylko sam go wykorzystam. Już niedługo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego należy wystrzegać się wszystkich firm, które żądają kserokopii dowodu lub innych dokumentów. Mam pewien (prosty) pomysł na 99% zabezpieczenie transakcji cesji, transferu itd. przy jednoczesnym zachowaniu ich wygody, ale nie będę nikomu podpowiadał, tylko sam go wykorzystam. Już niedługo. ;-)

 

Oczywiście że jest sposób - są to kody jednorazowe sms :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dlatego należy wystrzegać się wszystkich firm, które żądają kserokopii dowodu lub innych dokumentów. Mam pewien (prosty) pomysł na 99% zabezpieczenie transakcji cesji, transferu itd. przy jednoczesnym zachowaniu ich wygody, ale nie będę nikomu podpowiadał, tylko sam go wykorzystam. Już niedługo. ;-)

W przypadku transferu coś takiego już istnieje i się nazywa authinfo :)

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku transferu coś takiego już istnieje i się nazywa authinfo :)

 

Ale nie ma tego w procesie cesji ani w procesie wydawania authinfo. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na dowodzie piszę uwagi dla kogo i data oraz oczywiście przesyłam wprost do rejestratora. W home można zastrzec, by zawsze dzwonili, warto chyba o tym pomyśleć.

 

Oczywiście że jest sposób - są to kody jednorazowe sms :-P

 

to żart, czy coś na rzeczy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieliście podobne przypadki?

nie bo nie wysylam xera ani TYMBARDZIEJ skanu dowodu netem...

----pinu do kart ani puku do komorki tez nie wysylam :P:P;)

jaka tu jest srednia wieku :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaka tu jest srednia wieku :) ?

 

i kto to mówi? mentalnie to Ty tą średnią bardzo mocno zaniżasz (pytania jak się zakłada konto w paypalu...). sory biedroneczko, ale Ciebie się strasznie już nie chce czytać. strasznie męczące są Twoje posty. jeszcze chyba nie spotkałem chociaż jednego Twojego postu, który przedstawiałby jakąś wartość. jeśli już w ogóle musisz to pisz przynajmniej tylko co 5-ego posta.. będzie mniej śmieci.

ta prośba dotyczy także kilku innych spamerów tego forum. mam nadzieję, że wiedzą że o nich piszę i wezmą sobie to do serca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bo nie wysylam xera ani TYMBARDZIEJ skanu dowodu netem...

----pinu do kart ani puku do komorki tez nie wysylam :P:P;)

jaka tu jest srednia wieku :) ?

 

Szanowna Biedronko.

 

Nie napisałem, że kontrahentom wysyłam kopię swojego dowodu. Na home mam zaledwie kilka domen. Podałem informację, że dowód osobisty na faksie jest jak czarna plama i nic się nie da odczytać - wniosek na 99% ktoś nie miał mojego dowodu i próbował swych sił "na Jana"

 

Logika matematyczna (z liceum) i czytanie ze zrozumieniem (z gimnazjum) się kłania. "Ktoś mógł z poprzednich cesji mieć dowód" - tak, ale wysyłałem go firmom a nie kupcom, napisałem nieco z rozpędu.

 

Sprawa jest dla mnie śmieszna - bardzo przeciętna domena, sposób raczej kiepski ale mógł się udać - napisałem też aby przestrzec innych.

 

Cieszę się, że home potrafiło zareagować i zadzwonili, co do ich procedur i sprawy z kserami to się nie wypowiem. Pilnujcie swego i stosujcie się do rad bardziej doświadczonych z forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszę się, że home potrafiło zareagować i zadzwonili, co do ich procedur i sprawy z kserami to się nie wypowiem. Pilnujcie swego i stosujcie się do rad bardziej doświadczonych z forum.

 

Panowie, smiejecie sie, ze Home i paru innych rejestratorow wymaga kopii dowodu

tozsamosci jako dodatkowego elementu autoryzacyjnego. Pamietajcie jednak, ze

jest to tylko uzupelnienie majace na celu zwiekszenie poziomu bezpieczenstwa.

 

Aby wygenerowac sam wniosek cesji niezbedna jest znajomosc hasla dla domeny.

Skoro komus sie udalo wygenerowac taki wniosek, to ten ktos musial znac to

haslo do tej konkretnej domeny. Skad to haslo znal?

 

Patrzac wiec przez analogie na niektorych mniejszych rejestratorow, juz sama

znajomosc hasla pozwolilaby na tego typu zmiany a tutaj jest dodatkowe zabezpieczenie.

 

Nie wiem tez skad ten strach przed wysylaniem kopii dowodu tozsamosci.

Przeciez mozna go odpowiednio zabezpieczyc, dodac dopiski, przekreslenia,

znaki wodne itp, o czym pisalo juz wiele osob na tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa będzie się dalej toczyła

 

Z ciekawosci, co dalej zrobisz z ta sprawa? Zglosisz do odpowiednich organow

probe sfalszowania twojego podpisu na wniosku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby wygenerowac sam wniosek cesji niezbedna jest znajomosc hasla dla domeny.

Skoro komus sie udalo wygenerowac taki wniosek, to ten ktos musial znac to

haslo do tej konkretnej domeny. Skad to haslo znal?

 

Nie musiał znać hasła, wystarczy że znał dane sprzedającego (może kiedyś kupił już od niego domenę?) i wkleił je do standardowego wniosku cesji.

 

Nie wiem tez skad ten strach przed wysylaniem kopii dowodu tozsamosci.

Przeciez mozna go odpowiednio zabezpieczyc, dodac dopiski, przekreslenia,

znaki wodne itp, o czym pisalo juz wiele osob na tym forum.

 

Mimo wszystko jest to przekazywanie obcym osobom ważnego dokumentu. Znaki wodne czy zapiski można usunąć, tak samo jak można rozszyfrować napisy potraktowane większością filtrów graficznych (praktycznie tylko najprostsza metoda, czarny prostokąt, spełnia swoją rolę). Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, to niech sobie przypomni jak parę tygodni temu pokazywali w telewizji holenderskiego pedofila, który się fotografował z dziećmi – na jednym zdjęciu twarz potraktowana filtrem typu 'twister', niby kompletnie nieczytelna – a na drugim – twarz pięknie „rozkręcona” i wygładzona, jakby nie była w ogóle ruszana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest dla mnie śmieszna - bardzo przeciętna domena, sposób raczej kiepski ale mógł się udać - napisałem też aby przestrzec innych.

trzeba uwazac

hodun jest w necie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie musiał znać hasła, wystarczy że znał dane sprzedającego (może kiedyś kupił już od niego domenę?) i wkleił je do standardowego wniosku cesji.

 

Aktualnie aby wykonac cesje domeny czy serwera niezbedna jest znajomosc

aktualnego hasla do uslugi (vide http://home.pl/formularze)

 

Tak wiec osoba, ktora przygotowala ten wniosek cesji musiala znac haslo

plus do tego dysponowala kopia dowodu tozsamosci (lub czyms co go

zasymulowalo tworzac czarna plame na faksie ;-) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

przeciez to można sobie swoją domenę wpisać we wnoiosku ściągnąć pdf a potem tylko tamto wymazać i wpisać domenę jaką się chce

Share this post


Link to post
Share on other sites
Home akceptowało odręczne cesje na ich wniosku, więc czy jesteś pewien, że ten formularz to wymóg.

 

Miałem przed chwilą telefon z home.pl że przesłano dokumenty cesji domeny [xxxx] podczas gdy żadnych nie wysyłałem

 

Gdzie masz napisane, ze home.pl zaakceptowalo dokumenty przeslane faksem bez wygenerowania wlasciwego wniosku? Ja tu nie widze takiej informacji.

 

Mysle, a wrecz jestem przekonany ze home.pl wykonalo telefon do klienta wlasnie dlatego, ze dostali faksem wniosek a nie mieli go - tego wniosku - zarejestrowanego w systemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×