Jump to content
korneliusz.com

Leasing domen

Leasing domen  

66 members have voted

  1. 1. Czy skorzystałbyś z leasingu domen, żeby kupić domenę?

    • Tak
      35
    • Nie
      27
    • Nie wiem
      4


Recommended Posts

Nikt w zyciu nie widział leasingu aukcji czy obligacji, nie ma więc leasingu domen i nie bedzie. No chyba że ktoś ma tak dużo pieniędzy, że może sobie w razie czego odpisac straty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt w zyciu nie widział leasingu aukcji czy obligacji, nie ma więc leasingu domen i nie bedzie. No chyba że ktoś ma tak dużo pieniędzy, że może sobie w razie czego odpisac straty.

Dopóki nie wypowie się Dropped nie będziemy mieć pewności, ale szczerze nie sądzę, że zaoferuje leasing w takiej formie jak to występuje np. w przypadku samochodów. To znaczy, że Dropped wykłada pieniądze, ja jako sprzedawca dostaję je od ręki, a nabywca spłaca raty leasingowe do Dropped. Mam nadzieję, że się mylę, bo chętnie bym z takiej usługi skorzystał :)

 

Miło byłoby gdyby Michau rozwiał wątpliwości ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że to będzie usługa, która będzie ułatwiała sprzedaż domen "na raty"? Czy może coś innego?

Tak, chodzi o sprzedaż domen "na raty" z możliwością kupna po zakończeniu okresu. Czyli być może bardziej odpowiednim określeniem byłoby "wynajem domen".

 

Jeśli idzie o kredytowanie zakupów domen, to planujemy je również, ale raczej na trochę innych zasadach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wynajem z wykupem to leasing. Wydaje mi się, że to będzie rewolucja. Michał podasz więcej szczegółów i odbędą się konsultacje społeczne czy nas zaskoczysz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wynajem z wykupem to leasing. Wydaje mi się, że to będzie rewolucja.

Ach te ludzkie emocje i rewolucyjne wyobrażenia :)

Spodziewam się mechanizmu podobnego do tego jaki Bartek wprowadził mniej więcej dwa lata temu ( link ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ach te ludzkie emocje i rewolucyjne wyobrażenia :)

Spodziewam się mechanizmu podobnego do tego jaki Bartek wprowadził mniej więcej dwa lata temu ( link ).

Taki "leasing domen" wielu domainerów ma w swojej ofercie. Oczywiście jeśli proces będzie zautomatyzowany i dodatkowo zabezpieczony przez niezależny podmiot (tutaj Dropped.pl), to taka usługa może stać się bardzie popularna. I bardzo dobrze, że Dropped ją wdroży.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A przyjdzie taki, co nie wie, że się nie da i zrobi.. ;)

 

DD

 

 

Otóż to :)

 

Implementację leasingu domen mamy zaplanowaną na I połowę listopada, po wdrożeniu parkingu Sedo. Zadania programistyczne są już rozpisane.

 

 

Chłopie najpierw udoskonal swoj byznes w podstawowych sprawach : pady servisu , brak kilkudniowych odpowiedzi z" suportu" itd ,itp. , a potem zabieraj sie za "nowości"

Zejdź na ziemię i spójrz do działu dropped.pl -uwagi i sugestie

Share this post


Link to post
Share on other sites
NO to ładnie.

 

Ciekawe czy komuś z konkurencji w tym momencie ciśnienie skoczyło :)

 

Co miało skakać, skoro już mamy tę usługę gotową (w ramach nowej wersji panelu) i aktualnie testujemy? ;-) Bazuje to na moim doświadczeniu w sprzedaży domen na raty plus dodatkowo sprawdzonych rozwiązaniach prawnych i księgowych. To, że taka czy inna konkurencja napisze to w I połowie listopada i w tejże I połowie listopada udostępni to w wersji Wieczna-Beta jakoś mi ciśnienia nie podnosi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fajnie! :) Do tej pory nie było finansowania domen, a teraz ppd.pl i dropped.pl już to szykują, a DD się przymierza. Jak nazwa.pl i az.pl to zobaczą to też będą chcieli mieć w ofercie. Wtedy się zacznie szał cenowy! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już widzę reklamy: domena za złotówkę, raty zero procent. :)

 

tylko że wtedy az.pl lub nazwa wygrają tę walkę bo dysponują znacznie większymi środkami - według mnie to tylko kwestia czasu kiedy az.pl lub nazwa.pl (choć chyba bardziej to pierwsze) zdmuchnie z rynku pseudo rejestratorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To fajnie! :) Do tej pory nie było finansowania domen, a teraz ppd.pl i dropped.pl już to szykują, a DD się przymierza. Jak nazwa.pl i az.pl to zobaczą to też będą chcieli mieć w ofercie. Wtedy się zacznie szał cenowy! ;)

Każdy kij ma dwa końce.

Czyżby nikt tego drugiego nie dostrzegał ?

Kto na tym zyska ?

Ile naprawdę dobrych i bardzo dobrych domen ich abonenci wystawią na raty ?

Jak rynek odbierze całą masę drogich średniaków i śmieci w sprzedaży ratalnej ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko że wtedy az.pl lub nazwa wygrają tę walkę bo dysponują znacznie większymi środkami - według mnie to tylko kwestia czasu kiedy az.pl lub nazwa.pl (choć chyba bardziej to pierwsze) zdmuchnie z rynku pseudo rejestratorów.

Teraz też dysponuje, a jakoś dziwnym trafem na rynku wtórnym wciąż znaczą niewiele. Co więcej rejestratorzy z rynku wtórnego skutecznie podgryzają im również rynek pierwotny domen.

 

To fajnie! :) Do tej pory nie było finansowania domen, a teraz ppd.pl i dropped.pl już to szykują, a DD się przymierza. Jak nazwa.pl i az.pl to zobaczą to też będą chcieli mieć w ofercie. Wtedy się zacznie szał cenowy! ;)

Sprzedaż na raty a finansowanie domen to dwie zupełnie różne, czy wręcz skrajnie różne usługi. Nie dostrzegasz tego Korneliusz?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie leasing domen to matrix. Cały internet jest wirtualny łącznie z domenami które wypożyczamy z NASK opłacając abonament co roku za coś, czego nie jesteśmy i nie będziemy właścicielami. Jeśli ktoś chce taką domenę w leasing po to, aby ją wykorzystać do własnego projektu, to może być to ciekawa oferta, ale jeśli chce mieć domenę na sprzedaż, to już nie będzie tak kolorowo ze względu na "płynność" tego rynku. Weźmiesz w leasing samochód, to nikt Ci nie przyjdzie i nie powie że sobie rości prawa do tego samochodu. No, ale to popyt zadecyduje czy taka usługa ma rację bytu, a obawiam się, że będzie cieszyła się ogromną popularnością ze względu na mit, jak łatwo zostać milionerem sprzedając domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co miało skakać, skoro już mamy tę usługę gotową (w ramach nowej wersji panelu) i aktualnie testujemy? ;-) Bazuje to na moim doświadczeniu w sprzedaży domen na raty plus dodatkowo sprawdzonych rozwiązaniach prawnych i księgowych. To, że taka czy inna konkurencja napisze to w I połowie listopada i w tejże I połowie listopada udostępni to w wersji Wieczna-Beta jakoś mi ciśnienia nie podnosi. ;-)

 

Ha, to jest chyba odpowiedź na moje pytanie co szykuje ppd.pl zadane w innym temacie.

 

Implementację leasingu domen mamy zaplanowaną na I połowę listopada, po wdrożeniu parkingu Sedo. Zadania programistyczne są już rozpisane.

 

Tak, chodzi o sprzedaż domen "na raty" z możliwością kupna po zakończeniu okresu. Czyli być może bardziej odpowiednim określeniem byłoby "wynajem domen".

 

Jeśli idzie o kredytowanie zakupów domen, to planujemy je również, ale raczej na trochę innych zasadach.

 

Sprzedaż na raty a finansowanie domen to dwie zupełnie różne, czy wręcz skrajnie różne usługi. Nie dostrzegasz tego Korneliusz?

 

Również prosiłbym o niemylenie pojęć. Myślę, że leasing jest znacznie trudniejszym mechanizmem do wprowadzenia na rynku domen od sprzedaży na raty. Jest tak głównie ze względu na małą płynność tego rynku i trudność w oszacowaniu realnej wartości domeny. Dlatego pewnie Dropped i ppd.pl zaczną od sprzedaży ratalnej, ale jeśli wprowadzą leasing to czapki z głów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. małą płynność tego rynku i trudność w oszacowaniu realnej wartości domeny.

Dokładnie. Leasing np. auta jest łatwiejszy także z takiej przyczyny, że mamy odwrotną tendencję - utratę wartości, amortyzację i jest to ładnie wyliczone. W przypadku domen to trochę wróżenie z fusów.

Okres "kredytowania" będzie zapewne ograniczony czasowo więc jakoś nie widzę leasingu domen wartych więcej niż kilkaset tys. "Instytucje fianansowe" raczej nie będą miały do tego zaufania jak np. do nieruchomości, które są czymś "konkretnym".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaż na raty a finansowanie domen to dwie zupełnie różne, czy wręcz skrajnie różne usługi. Nie dostrzegasz tego Korneliusz?

Proszę wytłumacz mi to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę wytłumacz mi to. :)

Sam pisałeś jak Ty widzisz leasing domen w swoich poprzednich postach, Michau wytłumaczył, że chodzi mu raczej o sprzedaż "na raty" niż o prawdziwy leasing. Ja i parę innych osób również wytłumaczyło różnicę. Przejrzyj poprzednie wpisy.

 

Inaczej - załóżmy, że masz jakąś upatrzoną domenę, o której wspominałeś, kosztuje 500k PLN, chcesz ją kupić, ale chcesz zapłacić w ratach rozłożonych powiedzmy na 5 czy 10 lat. Co Cię powstrzymuje, żeby teraz to zrobić? Wystarczy odpowiednia umowa i gotowe. Przydałaby się trzecia strona, która zabezpieczy transakcję i tutaj ze swoją usługą wychodzi Dropped.pl czy PPD.pl. Ale ta usługa nic nie zmienia w podstawowych założeniach sprzedaży "na raty". To są raczej usługi Escrow dla sprzedaży domen "na raty".

 

Tylko, że nie każdy właściciel domeny, będzie chciał mieć rozłożoną płatność na x lat. W ten sposób już teraz mógłby tak sprzedawać domeny i część tak robi!

 

Prawdziwy leasing domen (czy finansowanie domen) polegałoby na tym, że sprzedawca domeny otrzymuje 500k PLN za tą Twoją wymarzoną domenę natychmiast, a Ty płacisz raty leasingowe do instytucji, która to wszystko finansuje.

 

Inny przykład. Jakiś czas temu firma telekomunikacyjna ATM SA (w której Dropped.pl ma serwery) zastosowała leasing, żeby uwolnić środki finansowe. Wzięła w leasing biurowiec, który wcześniej był jej własnością. Bank "dał" spółce pieniądze w całej kwocie (w zamian dostał nieruchomość), a teraz ATM zwrotnie płaci raty leasingowe, a za ileś tam lat odkupi biurowiec z powrotem.

 

Tak działa leasing w powszechnym pojęciu. Bo leasing to tylko określenie pewnego rodzaju umowy, a rodzajów leasingów jest mnóstwo. Dlatego musimy przyjąć jakąś jedną definicję, inaczej będziemy dyskutować każdy o czymś innym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałeś:

Sprzedaż na raty a finansowanie domen to dwie zupełnie różne, czy wręcz skrajnie różne usługi.
Sprzedaż na raty i leasing to źródła finansowania. Dlatego właśnie użyłem pojęcia finansowanie, którego chyba nie rozumiesz.

 

Dla mnie nie ważne czy kupię domenę na raty czy wezmę w leasing. Ważne żeby było to łatwe i w ogóle dostępne.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie nie ważne czy kupię domenę na raty czy wezmę w leasing. Ważne żeby było to łatwe i w ogóle dostępne.

Dla Ciebie nie, ale dla sprzedawcy domeny to już ma znaczenie.

 

W każdym bądź razie powodzenia w kupowaniu na raty :) Zresztą jak chcesz to ja Ci już teraz na raty mogę parę domen za kilkaset tysięcy PLN sprzedać, nie musisz czekać na Dropped czy PPD :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla sprzedawcy nie ma znaczenia, bo i tak dostanie całą kwotę. Chyba, że będzie musiał w jakiś sposób w tym partycypować.

 

Która Twoja domena jest tyle warta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×