Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Konto walutowe

Recommended Posts

W związku z ciągłym umacnianiem się złotówki i ostatnimi zawirowaniami wokół kursu dolara, zacząłem (znów) myśleć o założeniu kont walutowych w euro i dolarach. Mam wprawdzie konto w euro w Finlandii, ale nie używam go za często i dawno bym je zamknął, gdyby nie to, że w tym celu musiałbym się udać do Espoo. ;-) Pytałem w kilku bankach, ale każdy z nich oferuje konto z dostępem „analogowym” (czyli obsługa w oddziale banku). Czy ktoś z was może polecić jakieś konto tego typu z dostępem przez Internet, wygodną obsługą możliwością wydania karty płatniczej (wypukłej)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z ciągłym umacnianiem się złotówki i ostatnimi zawirowaniami wokół kursu dolara, zacząłem (znów) myśleć o założeniu kont walutowych w euro i dolarach. Mam wprawdzie konto w euro w Finlandii, ale nie używam go za często i dawno bym je zamknął, gdyby nie to, że w tym celu musiałbym się udać do Espoo. ;-) Pytałem w kilku bankach, ale każdy z nich oferuje konto z dostępem „analogowym” (czyli obsługa w oddziale banku). Czy ktoś z was może polecić jakieś konto tego typu z dostępem przez Internet, wygodną obsługą możliwością wydania karty płatniczej (wypukłej)?

 

 

Ja , w ostatnich 10-15 latach "przerabiałem" kilka banków w Polsce pod kątem atrakcyjności i funkcjonalności zakładanych i prowadzonych tam kont dewizowych (Pekao SA , Raiffeisen , Deutschebank) .

Moim osobistym , niekwestionowanym faworytem jest Bank PKO BP / Inteligo .

Najniższe prowizje za prowadzenie konta . Za przelewy ( np zagraniczne . Bardzo ważne ! . W Pekao SA i Raiffeisen są pobierane b. wysokie prowizje) .

Bezproblemowy support Inteligo , bez ciągłych informacji o przeciążeniach serwerów , lub kilkugodzinnych aktualizacjach systemów bankowych (vide: Pekao SA) :lol:

 

 

 

 

 

# Edit #

 

Zakładam oczywiście , że masz na myśli tzw "pasywną" obsługę konta dewizowego .

Bo jeśli chciałbyś dokonywac operacji bankowych (przelewy walut itp) na rachunku walutowym w opcji online , to takiej usługi z tego co wiem nie oferuje jeszcze żaden z "polskich" banków . Niestety :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam oczywiście , że masz na myśli tzw "pasywną" obsługę konta dewizowego .

Bo jeśli chciałbyś dokonywac operacji bankowych (przelewy walut itp) na rachunku walutowym w opcji online , to takiej usługi z tego co wiem nie oferuje jeszcze żaden z "polskich" banków . Niestety :lol:

 

No właśnie takie bym chciał... wyjściem pozostaje w takim razie jakiś zagraniczny bank, w kraju gdzie obowiązuje dana waluta. Tylko czy w takich bankach mogę założyć konto będąc zameldowanym na stałe w Polsce? (W Espoo założyłem konto gdy tam mieszkałem, tylko zapomniałem zamknąć przed przeprowadzką.)

 

[edit] Przejrzałem ofertę inteligo i nie znalazłem tam konta walutowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest takie konto w mbanku:

http://mbank.com.pl/oferta/rachunki/emax/waluty.html

 

W BOSiu na pewno mozna przez internet:

--obejrzec stan konta walutowego

--przelac pieniadze z konta walutowego na konto zlotowkowe

czy jest mozliwe zlecenie przez siec przelewu za granice nie wiem

 

[edit] widze ze w miedzyczasie SQz tez zareklamowal mbank ale inne konto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie takie bym chciał... wyjściem pozostaje w takim razie jakiś zagraniczny bank, w kraju gdzie obowiązuje dana waluta. Tylko czy w takich bankach mogę założyć konto będąc zameldowanym na stałe w Polsce?

 

W Niemczech nie będziesz miał żadnego problemu z otwarciem rachunku bankowego jako obywatel RP na stałe zameldowany w Polsce .

Z całą pewnoscią jest to możliwe w grupie Sparkassen (www.snet.de) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
[edit] widze ze w miedzyczasie SQz tez zareklamowal mbank ale inne konto :lol:

Pomyślałem że firmowe będzie się lepiej nadawało dla pb :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki! To konto mBiznes wygląda obiecująco. Wprawdzie są drogie przelewy (0,25%, min. 20 zł, max 200 zł), ale przecież nie będę przelewał drobnych na waciki. ;-) Przyjrzę się też snet.de, może tam będą lepsze warunki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam mBiznes w mbanku ale niewalutowy, mam jeszcze emax i ekonto chyba juz 3ci rok i zero problemów z tym bankiem. A support idealny. Polecam przed zalozeniem zadzwonic i wypytac o wszystko :lol:

 

@keyword

nie piszemy postow jeden pod drugim. Jezeli chcesz odpowiedziec roznym osobom to polecam uzywanie znaczku @ (at)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam mBiznes w mbanku ale niewalutowy, mam jeszcze emax i ekonto chyba juz 3ci rok i zero problemów z tym bankiem. A support idealny. Polecam przed zalozeniem zadzwonic i wypytac o wszystko :lol:

 

@keyword

nie piszemy postow jeden pod drugim. Jezeli chcesz odpowiedziec roznym osobom to polecam uzywanie znaczku @ (at)

 

Mój drugi post był sprostowaniem poprzedniego ( natychmiast jak się zorientowałem , że pb interesuje ewentualnie inna opcja )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czemu w związku z umacnianiem się złotego chcesz otwierać konto w walucie? Skoro złoty się umacnia, to opłaca się kiedy tylko masz jakieś dolary, natychmiast je skonwertować na złotówki bo inaczej będą się dewaluowały... konto walutowe ma sens wtedy, kiedy złotówka się osłabia :lol:

 

Ja mam konto walutowe w BPH ale to jest konto firmowe więc chyba inne nieco są warunki prowadzenia... I faktycznie niektóre operacje trzeba robić w oddziale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czemu w związku z umacnianiem się złotego chcesz otwierać konto w walucie? Skoro złoty się umacnia, to opłaca się kiedy tylko masz jakieś dolary, natychmiast je skonwertować na złotówki bo inaczej będą się dewaluowały... konto walutowe ma sens wtedy, kiedy złotówka się osłabia :lol:

 

No to właśnie wolę, żeby pieniądze z parkingu przeleżały sobie na koncie dopóki złotówka się nie osłabi albo dopóki nie wejdziemy do strefy euro – zamiast wymieniać je co miesiąc po stale malejącym kursie... No i dodatkowa oszczędność przy rejestracji domen zagranicznych – pieniądze nie są dwa razy przewalutowywane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli liczysz na to że złotówka kiedyś osłabnie :lol: Jak dla mnie, wydaje mi się że będzie się umacniać w stosunku do dolara na tyle długo, że więcej zarobię wymieniając kasę od razu i płacąc prowizję od wymiany, niż magazynując dolary tracące na wartości przez cały czas... no ale ja nie mam natury ryzykanta więc wolę działania natychmiastowe niż liczenie na niepewny zysk kiedyś_tam :D

 

Jeśli potrzebujesz tego przede wszystkim do przyjmowania kasy z parkingu i płacenia za domeny, to otwórz konto w USA. Karta debetowa VISA od salda $1000, przyjmowanie czeków. Będziesz mógł przyjmować przelewy EFT i SWIFT, z tego co pamiętam, też.

 

Ach, zapomniałem linka:

http://www.etrade.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nóż się w kieszeni otwiera jak sobie przypomnę że dolar był po 4 zł jak zaczynałem prowadzić biznes, a teraz jest po 2,50 zł... tyle kasy w plecy :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nóż się w kieszeni otwiera jak sobie przypomnę że dolar był po 4 zł jak zaczynałem prowadzić biznes, a teraz jest po 2,50 zł...

 

Nawet mniej Michal :lol:

Dane online z godz. 16:54

USD/PLN 2.4690 2.4760 2.4575 -5.45% 16:54 2007-11-08

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie idzie kolejna falka na USD/PLN...

 

BTW: Czym Ty sie w ogole przejmujesz Michal, przeciez zarabiasz w PLNach :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
BTW: Czym Ty sie w ogole przejmujesz Michal, przeciez zarabiasz w PLNach ;)

Z tego co mi wiadomo firmy amerykańskie zarabiają w dolarach :D

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlasnie idzie kolejna falka na USD/PLN...

 

BTW: Czym Ty sie w ogole przejmujesz Michal, przeciez zarabiasz w PLNach :D

PLN to tylko mniejsza połowa moich zarobków...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano chyba ze tak :D

 

Today min. na USD/PLN 2.4424 ;)

Z Euro tez nieciekawie: EUR/PLN 3.6074

Niedlugo moze pojawic sie jakas fala korygujaca, ale nie liczylbym na wiele ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja w poniedziałek robię przelew :D

 

Na korektę raczej nie ma co liczyć, dane z USA wciąż wyglądają bardzo nieciekawie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×