Jump to content
domenomaniak

CenyDomen.pl a prawo...

Recommended Posts

bardzo proszę o trzymanie się wątku głównego.

 

Obecnie czekamy na podjęcie konkretnych działań ze strony Dropped.pl mam nadzieję że również pokażą klasę jak PPD.pl...

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat zasięgnąłem dwóch niezależnych opinii prawnych kancelarii które na co dzień zajmują się "tematami internetowymi".

Odpowiedzi jakie uzyskałem wskazują dość jednoznacznie iż ww. serwis aby archiwizować tego typu dane (nazwa domeny, kwota transakcji, data, serwis) powinien posiadać zgodę co najmniej jednego z podmiotów: sprzedającego, kupującego lub serwisu który pośredniczył w transakcji (pod warunkiem iż ten również posiada zgodę na archiwizację) a generalnie powinna być zgoda kupującego oraz sprzedającego. Należy również tutaj rozgraniczyć pojęcie "publikacji" danych o transakcji przez rejestratora od "archiwizacji" gdyż to dwie całkowicie odmienne sprawy.

Pierwszy raz poczytam, że nie wolno ogólnodostępne informacje archiwizować - np. Rafał regularnie "archiwizuje" info o sprzedaży domen na swoim blogu http://www.rafalpietrzyk.pl/

 

O Google (cache:) i http://web.archive.org każdy pewnie też już słuchał...

 

Poza tym nie rozumiem, jaki macie klienci i o czym się martwicie.

 

Jeśli chcę kupić np. dom albo mieszkanie, to nie interesuję mi wcale, za ile on był nabyty rok, 5, 10 lat temu.

Popatrzę jaki są alternatywę i wybieram to, co wyceniam jako najlepszą ofertę.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chcę kupić np. dom albo mieszkanie, to nie interesuję mi wcale, za ile on był nabyty rok, 5, 10 lat temu.

Popatrzę jaki są alternatywę i wybieram to, co wyceniam jako najlepszą ofertę.

Zgadzam się, przy zakupie domeny nie powinno mieć większego znaczenia za ile była kupiona jakiś czas temu. Przecież klient wcale nie musi kupować domeny od nas jeśli nie odpowiada mu cena. Podobnie jest z każdym innym produktem, jeśli uważamy że coś jest za drogie to po prostu tego nie kupujemy. Trudno żebyśmy zmuszali klientów do zakupów.

 

Prosty przykład - w Twojej stopce jest domena na sprzedaż: InternetBanking.pl

...Podajesz mu cenę za domenę 3000 zł

Klient wstępnie ją akceptuje.

Po kilku dniach klient informuje Cię że właśnie znalazł informację na serwisie CenyDomen.pl...

Lub

Prosi Cię o uzasadnienie dlaczego domenę która kupiłeś za 40 zł. w tak krótkim czasie chcesz sprzedać za 3000zł? - co mu odpowiesz?

W rezultacie i tak rezygnuje bo podświadomie czuje się oszukany...

Archiwizacja sprzedaży domen uważam że jest bardzo potrzebna, szczególnie domainerom. Jest to jedno z podstawowych narzędzi.

Opisane tu przypadki, że klient po znalezieniu w historii że domena jakiś czas temu kosztowała 50 złotych zrezygnuje z zakupu, pokazuje że klient tak naprawdę nie był zdecydowany na zakup lecz jedynie zastanawiał sie nad tym.

 

Jeśli nie masz argumentów dla klienta czemu ta domena tyle kosztuje to może ta domena faktycznie nie jest warta 3000zł tylko te 50zł i to klient ma racje?

 

Jeśli ktoś chce daną domene i odpowiada mu cena to po prostu ją kupuje. Tak naprawdę jakie to ma znaczenie ile ona kiedyś kosztowała??? Idąc tym tokiem "rozumowania" wszystkie domeny są warte tyle co koszt rejestracji.

Jeśli klient się zastanawia i bierze pod uwagę różne argumenty to tylko wtedy może zrezygnować z zakupu.

Końcowa cena w tym przypadku zależy tak naprawdę od naszych zdolności negocjacyjnych.

Nie wyobrażam sobie że by to klient, oceniał czy marża jaką narzucamy jest wysoka czy niska! Sprzedając za 10 tys. zł domena, która miesiąc temu kosztowała 50 zł, wcale nie oznacza że jest ona droga. Może być sytuacja że domena jest warta 20 tyś lub więcej, ale klient już tego nie wie. Dla niego zawsze będzie za drogo.

Dlatego uważam że ten argument w ogóle nie powinien być brany pod uwagę.

 

Oczywiście należy zastanowić się czy osoby nie związane z branżą powinny mieć pełną możliwość wglądu do takich danych, ale argumentem powinna być tajemnica handlowa a nie sytuacja opisana powyżej.

Edited by domenaweb

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIe chcę być złym prorokiem - natomiast jeszcze taki sam ruch ze stronu AM, i ceny domen chyli się ku upadkowi....

Jest jeszcze poczta pantoflowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Lub

 

Prosi Cię o uzasadnienie dlaczego domenę która kupiłeś za 40 zł. w tak krótkim czasie chcesz sprzedać za 3000zł? - co mu odpowiesz?

W rezultacie i tak rezygnuje bo podświadomie czuje się oszukany.

[...]

Ukrywanie niskich cen zakupów, to jedno, a negocjacje z klientem to drugie. Nie popadajmy w paranoję. Domeny, to nie samochody, buty, czy pomidory, nie ma na nie sztywnego cennika. Nikt nie zmusza nikogo do akceptacji cen. Oszustwo? Tłumaczenie się klientowi? To jakieś przedszkole. Przepraszam, ale z jakiego powodu masz cokolwiek uzasadniać i udowadniać. Mam nadzieję, że nie myślisz tak samo jak ci klienci. Ja z takimi klientami nie dyskutuję.

 

Absolutnie nie są śladowe, co więcej, kupujący niekoniecznie ma ochotę o tym informować sprzedającego, po prostu rezygnuje.

Klienci rezygnują z różnych powodów, często bardzo dziwacznych. Klient, który znajdzie informacje o poprzedniej cenie, jeśli jest zmotywowany, to podzieli się wiedzą, przecież może włączyć to do negocjacji.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanowisko serwisu AfterMarket.pl jest następujące:

 

* W naszym serwisie publikowane są tylko ceny sprzedaży domen sprzedawanych na aukcji. Aukcja wraz z ceną ze swej definicji jest dostępna dla wszystkich użytkowników - nie da się licytować w aukcji nie znając jej ceny. Dlatego też jest oczywiste, że ceny końcowe aukcji są również znane i nie ma żadnego sensu tworzenie fikcji poprzez ich sztuczne gdzieś_tam ukrywanie.

 

* Ponieważ widać zapotrzebowanie rynku, zdecydowaliśmy się wprowadzić w serwisie blokadę wyświetlania danych aukcji starszych niż 30 dni. Zmiana zostanie wprowadzone w najbliższych dniach. W ten sposób, klient końcowy przeglądając dane w serwisie nie będzie w stanie dotrzeć do starszych aukcji oraz cen osiągniętych na nich.

 

* W najbliższym czasie nie przewidujemy zmian w dziale "Ostatnio sprzedane", jak wiadomo pokazuje on tylko domeny sprzedane za więcej niż 500 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stanowisko serwisu AfterMarket.pl jest następujące:

 

* W naszym serwisie publikowane są tylko ceny sprzedaży domen sprzedawanych na aukcji. Aukcja wraz z ceną ze swej definicji jest dostępna dla wszystkich użytkowników - nie da się licytować w aukcji nie znając jej ceny. Dlatego też jest oczywiste, że ceny końcowe aukcji są również znane i nie ma żadnego sensu tworzenie fikcji poprzez ich sztuczne gdzieś_tam ukrywanie.

 

Autorowi chodziło o nie archiwizowanie danym ( tudzież ograniczony dostęp do nich ) dotyczących kwot za jakie została nabyta domena a nie licytowanie w ciemno. Nie mniej jednak sądzę iż Dropped zrobiło dobry krok

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia archiwizowania danych leży po stronie serwisu archiwizującego - to tam leżą kwestie związane z ustawą o ochronie baz danych. My udostępniamy jedynie widok bieżących aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwestia archiwizowania danych leży po stronie serwisu archiwizującego - to tam leżą kwestie związane z ustawą o ochronie baz danych. My udostępniamy jedynie widok bieżących aukcji.

 

Ponieważ widać zapotrzebowanie rynku, zdecydowaliśmy się wprowadzić w serwisie blokadę wyświetlania danych aukcji starszych niż 30 dni. Zmiana zostanie wprowadzone w najbliższych dniach. W ten sposób, klient końcowy przeglądając dane w serwisie nie będzie w stanie dotrzeć do starszych aukcji oraz cen osiągniętych na nich.

 

Czyli reasumując kwota na jakiej zakończyła się aukcja jest archiwizowana przez 30 dni co również wymaga odrębnych uregulowań...

 

 

P.S.

Cieszę się że dropped dostrzegło problem jednak potrzebne są według mnie bardziej radykalne działania:

 

albo po zakończeniu aukcji kwoty są nie publikowane nigdzie bo de facto serwis aukcyjny pomimo jawności przebiegu aukcji nie posiada odpowiednich uregulowań regulaminowych na późniejszą publikację ostatnio sprzedanych gdyż wprost nie jest stroną umowy "kupna-sprzedaży"

 

albo należy wprowadzić mechanizm "wyrażania zgody" po zakończeniu aukcji przez nabywcę w celu zgodnego z prawem publikowania danych

 

 

EDIT//

@Seles

 

Ukrywanie niskich cen zakupów, to jedno, a negocjacje z klientem to drugie. Nie popadajmy w paranoję. Domeny, to nie samochody, buty, czy pomidory, nie ma na nie sztywnego cennika. Nikt nie zmusza nikogo do akceptacji cen. Oszustwo? Tłumaczenie się klientowi? To jakieś przedszkole. Przepraszam, ale z jakiego powodu masz cokolwiek uzasadniać i udowadniać. Mam nadzieję, że nie myślisz tak samo jak ci klienci. Ja z takimi klientami nie dyskutuję.

 

Oczywiście że nie myślę jak Ci klienci - jednak ich myślenie jest według mnie uwarunkowane naszą "polską mentalnością" i jeśli sami wyeliminujemy czynnik który prowokuje ich do takiego myślenia nie będzie ani potrzeby nic w tej kwestii tłumaczyć ani kończyć dyskusji na zasadzie "z baranami nie dyskutuję" co w rezultacie w mojej ocenie pozwoli bardziej efektywnie sprzedawać ciekawe domeny często kupione za przysłowiowe grosze - czyli ożywi rynek

 

@Domenaweb

 

Archiwizacja sprzedaży domen uważam że jest bardzo potrzebna, szczególnie domainerom. Jest to jedno z podstawowych narzędzi.

 

Owszem w pełni się z tym zgadzam jednak powinna być robiona przede wszystkim zgodnie z prawem czyli powinna być zgoda nabywcy na archiwizację danych transakcji.

 

Końcowa cena w tym przypadku zależy tak naprawdę od naszych zdolności negocjacyjnych.

 

Również się zgodzę ale powiedz mi proszę po co sami sobie mamy utrudniać negocjacje odkrywając swoje karty czyli za ile nabyliśmy produkt i ile na nim zarobimy - widzisz w tym sens i logikę???

 

Dlaczego klient ma wiedzieć że może na domenie którą mu oferujesz targować się o kilka tysięcy złotych bo wie za ile ją nabyłeś zamiast o kilkaset złotych ?

 

 

Życzymy sobie wszyscy wzajemnie żeby ceny domen rosły i aby były coraz wyższe sprzedaże a jednocześnie takimi informacjami publicznie dostępnymi dla klientów uniemożliwiamy taki rozwój.

 

 

P.S.

Przepraszam ale jak dla mnie jest to proste jak konstrukcja cepa...

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stanowisko serwisu AfterMarket.pl jest następujące:

 

* W naszym serwisie publikowane są tylko ceny sprzedaży domen sprzedawanych na aukcji. Aukcja wraz z ceną ze swej definicji jest dostępna dla wszystkich użytkowników - nie da się licytować w aukcji nie znając jej ceny. Dlatego też jest oczywiste, że ceny końcowe aukcji są również znane i nie ma żadnego sensu tworzenie fikcji poprzez ich sztuczne gdzieś_tam ukrywanie.

 

Nie do końca , w działach sprzedaży na di są widoczne archiwalne aukcje do których każdy ma dostęp :) .

Domenomaniak poruszył bardzo dobry temat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na szybko znalazłem również pewną istotną informację w regulaminie allegro co można w sposób "wprost" przenieść na nasze warunki:

 

QXL, jako operator Allegro, umożliwia Użytkownikom zawieranie umów sprzedaży Towarów na zasadach określonych w Regulaminie i w tym celu udostępnia Użytkownikom odpowiednie narzędzia systemowe. QXL nie jest stroną transakcji dokonywanych pomiędzy Użytkownikami

 

Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi i adaptując to na nasze warunki dropped.pl ani ppd.pl nie jest stroną umowy sprzedaży praw do domeny a co za tym idzie wszelkie publikacje zbiorcze wyników sprzedaży na aukcjach wymagają bezwzględnej zgody nabywców

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest do rozwiazania w banalny sposob. Ja na pewno bym z tego skorzystal zarowno przy sprzedazach jak i podczas kupowania domen. Dac ustawienia domyslnie opcji 'nie wyrazam zgody na publikacje". Natomiast ci, ktorzy chca 'promowac rynek' informacjami o sprzedazach, moga zezwolic na publikacje i kazdy bedzie zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest do rozwiazania w banalny sposob. Ja na pewno bym z tego skorzystal zarowno przy sprzedazach jak i podczas kupowania domen. Dac ustawienia domyslnie opcji 'nie wyrazam zgody na publikacje". Natomiast ci, ktorzy chca 'promowac rynek' informacjami o sprzedazach, moga zezwolic na publikacje i kazdy bedzie zadowolony.

 

dokładnie

proste? proste!

 

ale jak widać nie do końca czy wręcz nie dla wszystkich...

 

 

Jeśli bym chciał zagłębiać się dalej w kwestie formalno-prawne poruszyłbym temat który również jest uwzględniony np. przez allegro a mianowicie:

 

QXL przykłada szczególną wagę do ochrony prywatności Użytkowników. QXL z należytą starannością dobiera i stosuje odpowiednie środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych. W szczególności QXL zabezpiecza dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, jak również przed ich przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. QXL sprawuje stałą kontrolę nad procesem przetwarzania danych oraz ogranicza dostęp do danych w możliwie największym stopniu, udzielając stosownych upoważnień tylko wówczas, gdy jest to niezbędne do prawidłowego prowadzenia serwisu.

 

Zbiór danych Użytkowników został zgłoszony do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych i jest wpisany do ogólnokrajowego rejestru zbiorów danych osobowych pod numerem 057223. Administratorem danych jest QXL.

 

Staram się nie popadać w skrajność ale formalnie tak właśnie to powinno być przygotowane - więc myślę że to iż proszę o dostosowanie tak "drobnej" rzeczy jak publikacja danych poufnych bez zgody nie jest przesadą

 

 

 

P.S.

To że firma działa formalnie na Cyprze czy gdziekolwiek indziej np. w Niemczech nie zmienia postaci rzeczy bo oferując usługi dla Polskiego odbiorcy są zobowiązani i zobligowani do przestrzegania naszego prawa. (przykład z życia dla tego np. w Polsce na ten sam sprzęt elektroniczny producent musi udzielić 2 letniej gwarancji gdzie w Anglii daje 1 rok)

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi i adaptując to na nasze warunki dropped.pl ani ppd.pl nie jest stroną umowy sprzedaży praw do domeny
Czy kiedykolwiek coś kupiłeś na dropped?

 

Kto wystawił FV? (czy Ciebie nie są potrzebne dokumenty zakupu :)?)

 

Więc, kto jest strona?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kiedykolwiek coś kupiłeś na dropped?

 

Kto wystawił FV? (czy Ciebie nie są potrzebne dokumenty zakupu :)?)

 

Więc, kto jest strona?

 

Dobrze wiem co chcesz powiedzieć, ale mimo wszystko to kupujący musi wyrazić zgodę na publikację jakichkolwiek danych...

Przytaczając powyższe informacje pomijałem fakt sprytnego omijania prawa...

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest do rozwiazania w banalny sposob. Ja na pewno bym z tego skorzystal zarowno przy sprzedazach jak i podczas kupowania domen. Dac ustawienia domyslnie opcji 'nie wyrazam zgody na publikacje". Natomiast ci, ktorzy chca 'promowac rynek' informacjami o sprzedazach, moga zezwolic na publikacje i kazdy bedzie zadowolony.

Ja tam dużo nie sprzedaję, ale postanowiłem zabrać głos, a dokładnie poprzeć powyższe rozwiązanie. Zawsze powinno się mieć wybór moim skromnym zdaniem.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkowicie się zgadzam z powyższym twierdzeniem - wybór powinien być uwzględniony przy sprzedaży i kupnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To że firma działa formalnie na Cyprze czy gdziekolwiek indziej np. w Niemczech nie zmienia postaci rzeczy bo oferując usługi dla Polskiego odbiorcy są zobowiązani i zobligowani do przestrzegania naszego prawa. (przykład z życia dla tego np. w Polsce na ten sam sprzęt elektroniczny producent musi udzielić 2 letniej gwarancji gdzie w Anglii daje 1 rok)

Jak widać, nie czytałeś ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także mylisz usługi z towarami.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli reasumując kwota na jakiej zakończyła się aukcja jest archiwizowana przez 30 dni co również wymaga odrębnych uregulowań...

Myślę, że nie należy popadać w zbędną paranoję. Cena nie jest "archiwizowana". Cena jest dostępna na stronie WWW zawierającej informacje o aukcji, na której była dostępna zawsze, tak przed rozpoczęciem trwania aukcji jak i po jej zakończeniu. De facto, owa cena musi być dostępna po zakończeniu aukcji, ponieważ istotną cechą serwisu aukcyjnego jest zapewnienie jawności przebiegu aukcji. Ukrywanie cen tuż po zakończeniu aukcji prowadzi do poważnych podejrzeń o nadużycia i przekręty podczas licytacji. Natomiast, istotnie, nie ma potrzeby aby tego typu dane były dostępne w nieskończoność, dlatego zostaną zablokowane po upływie określonego czasu od zakończenia aukcji.

 

Polecam także uwadze takie serwisu aukcyjne jak Allegro czy Ebay.pl - aukcje zakończone są tam także przechowywane przez 30-60 dni, i można je nawet przeszukiwać po słowach kluczowych. Podobnie Sedo, publikuje listy ostatnio sprzedanych domen i zakończonych aukcji, gdyż jest to jak najbardziej zdrowie i pożyteczne dla rynku. Nie należy wylewać dziecka z kąpielą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby nie było Michal zrobił kawał dobrek roboty i generalnie teraz nagonka na niego wydaje mi się troche nie na miejscu. Rozumiem zasygnalizować wadę działania takiego portalu, ale na spokojnie. Ja na miejscu Michala nieco rozwinąłbym portal i skomercjalizował go. Myślę, że cześć domainerów z chęcią wykupiłoby subskrypcję dostępu do tak cennego źródła informacji.

 

Od strony prawnej nie wypowiadam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja na miejscu Michala nieco rozwinąłbym portal i skomercjalizował go. Myślę, że cześć domainerów z chęcią wykupiłoby subskrypcję dostępu do tak cennego źródła informacji.

 

To jest dobry kierunek. Można archiwizować nie tylko cenę, ale całą aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby nie było Michal zrobił kawał dobrek roboty i generalnie teraz nagonka na niego wydaje mi się troche nie na miejscu. Rozumiem zasygnalizować wadę działania takiego portalu, ale na spokojnie. Ja na miejscu Michala nieco rozwinąłbym portal i skomercjalizował go. Myślę, że cześć domainerów z chęcią wykupiłoby subskrypcję dostępu do tak cennego źródła informacji.

 

Od strony prawnej nie wypowiadam się.

 

Nie chciałem tego pisać ale muszę w takim razie tą kwestię wyjaśnić.

Cały problem tak naprawdę pojawił się z powodu właśnie niewłaściwego zachowania właściciela CenyDomen.pl gdyż pojawiły się sygnały że na prośby o usunięcie konkretnych danych właścicieli domen których transakcje zostały zarchiwizowane na portalu odpowiedź zawsze brzmiała tak samo:

Nie ma takiej możliwości

 

Więc niestety ale to ignorancja ze strony właściciela doprowadziła nas do tego miejsca w którym jesteśmy.

 

 

P.S.

Tak jak pisałem wcześniej pomysł jest dobry i wartościowy jednak wykonanie pod względem formalno-prawnym pozostawia wiele do życzenia.

 

 

Edit//

@Dropped.pl

 

Co do Sedo.com owszem masz rację jednak proponuję zagłębić się w ich regulamin a konkretnie w Privacy Policy

 

Jeden z zapisów rozwiązuje kwestię:

 

If you choose to make bids, buy or sell through the site, we may collect information about your bidding, buying and selling behavior and transactions.

 

Podobnego zapisu w regulaminie dropped.pl lub odpowiedniej opcji brak - wniosek prosty - działanie bezprawne...

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×