Jump to content
DomainInvesting

monetto.pl

Recommended Posts

Aukcja domeny monetto.pl.

Koniec w czwartek, 2 grudnia g. 22. Aukcja będzie zakończona przed czasem.

 

Domena ma 3 letnią historię finansową, była wykorzytana przez spółkę o kapitalizacji ponad pół miliona. Do dziś jest rozpoznawalną marką, w sieci znajduje się wiele wartościowych linków z takich publikatorów jak Gazeta.pl czy InternetStandard.pl.

 

zapraszam i życzę powodzenia

Edited by DomainInvesting

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że monetto nie jest zastrzeżone jako znak towarowy ( pisałem o tym wcześniej ) ?

Jest przecież zarówno znakiem słownym jak i słowno-graficznym.

 

Hmm, bazy UP przeszukałam osobiście i przed jakimś tygodniem zwróconych zostało zero wyników. Być może błąd był skutkiem dziwnej konstrukcji tej wyszukiwarki - wybór baz na JS na innej stronie niż właściwe wyszukiwanie. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Po kontakcie z osobą wygrywającą zdecydujemy czy anulować i ponowić aukcję czy ten fakt uwzględnimy w ramach zawartej umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wcześniej dodaj do aukcji komentarz o zastrzeżonym znaku. Jeżeli chcesz być fair w stosunku do licytujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wytłumacz jeszcze skąd ta baza mysql publicznych danych użytkowników. Zgaduję, że z cache googla. Jesteś pewny, że masz prawo zarządzać tymi danymi a tym bardziej - handlować nimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak też się stało.

Poprawa jest tyle, że w zdaniu:

Do tego z racji niewykorzystywania zarejestrowanego znaku zwycięzca będzie mógł wnioskować o całkowite wygaśnięcie ochrony we wszystkich obszarach a następnie rejestrację własnego znaku w tychże obszarach

zapomniałeś dopisać, że będzie to możliwe dopiero po 5 ( słownie: pięciu ) latach rzeczywistego nieużywania znaku czyli na początku 2015 roku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
była wykorzytana przez spółkę o kapitalizacji ponad pół miliona.

 

no faktycznie to jest powód, dla którego warto kupić tę domenę.....

 

a faktycznie to PUSTA wydmuszka warta grosze.

 

Ani wartości domenowej - kto pamięta jakieś reklamy jakie kiedyś były...ani to jakieś słowo, które zostanie wpisane z palca do przeglądarki. To ruchu nie wygeneruje.

 

Gratuluję osiąganych kwot na licytacji.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znak towarowy nie jest przedmiotem sprzedaży

Zastrzeżenie znaku towarowego może być bardzo istotnym elementem przy ew. próbie odebrania domeny dlatego licytujący mają prawo do pełnej informacji o przedmiocie aukcji.

 

Ale postaram się wyłączyć z tej dyskusji bo jeszcze zacząłbym się dopytywać dlaczego płatność musi zostać wykonana na konto niebędące własnością posiadacza konta, etc.etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale postaram się wyłączyć z tej dyskusji bo jeszcze zacząłbym się dopytywać dlaczego płatność musi zostać wykonana na konto niebędące własnością posiadacza konta, etc.etc.

 

Odnoszę wrażenie, że spełniłby się pan w czarnym PR.

 

Odpowiem: ponieważ podatek musiałby zostać opłacony dwukrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że monetto nie jest zastrzeżone jako znak towarowy ( pisałem o tym wcześniej ) ?

Jest przecież zarówno znakiem słownym jak i słowno-graficznym.

 

 

Witam,

 

Tak dla porządku i zwiększenia świadomości użytkowników serwisu DI, bo nie mam w tym jakiegokolwiek interesu, chciałbym zasygnalizować, ze monetto nie jest ZASTRZEŻONYM ZNAKIEM TOWAROWYM.

 

Zgłoszony znak towarowy staje się znakiem w chwili wydania pozytywnej decyzji UP RP o rejestracji znaku, nadania mu numeru rejestrowego oraz wniesieniu opłaty przez zgłaszającego za ochronę za pierwszy 10 letni okres ochrony. Dopiero po wniesieniu tej opłaty przez zgłaszającego (w przypadku monetto będzie to 1850 zł za 1 zgłoszenie + coś ponad 3.000 zł za drugie zgłoszenie) znak towarowy jest zarejestrowany i podlega ochronie.

 

Biorąc jednak pod uwagę nie opłacenie domeny przez spółkę, nie sądzę, że spółka zdecyduje się na opłacenie znaków towarowych, choć pewności nie ma, dopóki UPRP nie zakończy postępowania (jakieś 2-2,5 roku od zgłoszenia).

 

Tak, że bądźmy precyzyjni- znaki monetto są zgłoszone ale NIE SĄ ZAREJESTROWANE.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Nie wyrażam zgody na wykorzystanie tego tekstu w innych miejscach i na innych forach, aukcjach, itd. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak dla porządku i zwiększenia świadomości użytkowników serwisu DI, bo nie mam w tym jakiegokolwiek interesu, chciałbym zasygnalizować, ze monetto nie jest ZASTRZEŻONYM ZNAKIEM TOWAROWYM.

 

Zgłoszony znak towarowy staje się znakiem w chwili wydania pozytywnej decyzji UP RP o rejestracji znaku, nadania mu numeru rejestrowego oraz wniesieniu opłaty przez zgłaszającego za ochronę za pierwszy 10 letni okres ochrony. Dopiero po wniesieniu tej opłaty przez zgłaszającego (w przypadku monetto będzie to 1850 zł za 1 zgłoszenie + coś ponad 3.000 zł za drugie zgłoszenie) znak towarowy jest zarejestrowany i podlega ochronie.

 

Tak, że bądźmy precyzyjni- znaki monetto są zgłoszone ale NIE SĄ ZAREJESTROWANE.

Dlaczego uważasz, że nie są zarejestrowane ?

Którego warunku wg Ciebie nie spełnili ?

 

(550) Słowno-graficzny

Publikacja

BUP28-04-200809/2008

(550) Słowny

Publikacja

BUP12-05-200810/2008

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego uważasz, że nie są zarejestrowane ?

Którego warunku wg Ciebie nie spełnili ?

 

(550) Słowno-graficzny

Publikacja

BUP28-04-200809/2008

(550) Słowny

Publikacja

BUP12-05-200810/2008

Nie ma decyzji o rejestracji znaku towarowego i numeru ochrony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego uważasz, że nie są zarejestrowane ?

Którego warunku wg Ciebie nie spełnili ?

 

(550) Słowno-graficzny

Publikacja

BUP28-04-200809/2008

(550) Słowny

Publikacja

BUP12-05-200810/2008

 

 

Zgłoszenia znaku monetto są 2:

 

nr 335600 z dnia 24-11-2008 w klasach: 09 35 36 42 (słowno-graficzny)

 

nr 336256 z dnia 07-02-2008 w klasach: 09 35 36 42 (słowny)

 

Jeśli spojrzysz na wyniki wyszukiwania znaku monetto na stronach UPRP to znajdziesz w tabelce takie kolumny jak: Numer prawa wyłącznego.

 

Jeśli w tych kolumnach (nr prawa wyłącznego) pojawi się numerek to będzie to właśnie oznaczać, że znak został zarejestrowany i podlega ochronie.

 

To co podałeś, znacza, że:

 

- jakiś znak/ znaki słowno- graficzny został zgłoszony i informacja o tym zgłoszeniu została opublikowana.

 

Równie dobrze mógłbym dziś zgłosić znak towarowy słowo-graficzny Coca-Cola albo Mercedes i jeśli wniósłbym opłatę za 'rozpatrzenie znaku' (550 zł za 3 klasy) to UPRP miałby obowiązek po 3 miesiącach opublikować informacje o toczącym się postępowaniu na stronach UPRP. (co zresztą uczynił w przypadku znaków monetto. Nic ponad to- jest to po prostu informacja o toczącym się postępowaniu a nie o ochronie) Nie oznacza to jednak, że znaki Coca-Cola czy Mercedes będą podlegać ochronie na moją rzecz. (jest to pewne uproszczenie ale wyjaśnia mechanizm).

 

To o czym napisałem w poprzednim poście to nie jest 'moja opinia' ale proste stwierdzenie 'stanu faktycznego' w oparciu o obowiązujące prawodawstwo RP.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jedna pomyłka w poprzednim poście- za ochronę drugiego znaku spółka też zapłaciłaby na dziś 1850 zł, czyli łącznie 3700 zł- sorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decyzji o rejestracji tam faktycznie nie ma.

Jeżeli ktoś popełnia błąd to nie pozostaje nic innego jak przyznać się do tego i przeprosić autora wątku, co niniejszym czynię !

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumacz jeszcze skąd ta baza mysql publicznych danych użytkowników. Zgaduję, że z cache googla. Jesteś pewny, że masz prawo zarządzać tymi danymi a tym bardziej - handlować nimi?

 

Będę drążył bo mnie to interesuje. Na jakiej podstawie handlujesz tymi danymi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będę drążył bo mnie to interesuje. Na jakiej podstawie handlujesz tymi danymi?

 

To raczej Ty musisz podać podstawę prawną wg. której nie można takich danych przekazać innemu podmiotowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej Ty musisz podać podstawę prawną wg. której nie można takich danych przekazać innemu podmiotowi.

A wszystko mógłby sprawdzić GIODO. Zaryzykujesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej Ty musisz podać podstawę prawną wg. której nie można takich danych przekazać innemu podmiotowi.

 

Podstawa jest taka, że administrujesz i handlujesz danymi osób, które nie wyraziły ci na to zgody. To, że są dostępne publicznie w google nie oznacza, że każdy ma prawo nimi handlować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wszystko mógłby sprawdzić GIODO. Zaryzykujesz?

 

Myślę, że istnienie aukcji daje odpowiedź na to pytanie.

 

Podstawa jest taka, że administrujesz i handlujesz danymi osób, które nie wyraziły ci na to zgody. To, że są dostępne publicznie w google nie oznacza, że każdy ma prawo nimi handlować.

 

Bardzo mi przykro, ale nie jest to prawda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo mi przykro, ale nie jest to prawda.

 

Czyli dane zebrałeś z cache w google i teraz nimi administrujesz i sprzedajesz. Muszę przyznać, że jesteś bardzo odważny.

 

Spróbujesz zrobić to samo z facebookiem, naszą-klasą albo np flickr.com? Pobierz z cache google serwisu flickr.com publicznie wystawione zdjęcia a potem zacznij sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co piszesz to są fantazje a nie rozważania prawne. Przykro mi, ale nie mam zamiaru dyskutować, gdy nawet nie próbujesz wskazać czyje i jakie prawa zostały naruszone. Czy choćby wg. jakiego systemu prawnego. Zdajesz się też nie rozróżniać praw podmiotu od zasad świadczenia usług przez ten podmiot.

 

btw, proszę Cię, daj już spokój z tym nieszczęsnym cachem Google'a. To Google mógłby co najwyżej od nas dane wyciągnąć jeśli byśmy mu udostępnili. I proszę Cię, czytaj co piszesz, bo sam sobie zaprzeczasz. Bezumowne korzystanie z cache'a Google'a narusza jego prawa? A Google to jakoś inaczej tworzy ten swój cache niż bezumownie?

Edited by DomainInvesting

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytaj, a nie oglądaj literki. Nigdzie nie napisałem, że naruszasz prawa Google, tylko wszystkich tych ludzi których danymi handlujesz.

 

A czepiłem się googla, bo unikasz odpowiedzi na pytanie skąd te dane pochodzą i na jakiej podstawie nimi handlujesz. Masz na tym forum wielu potencjalnych kupców, a denerwujesz się jak ktoś ci zada trudne pytanie. Widzę po aukcji, że niektórzy są w stanie kupować kota w worku, ale ja wolę mieć jasną sytuację.

 

To w twoim interesie jest odpowiedzieć na moje pytanie. Wkurzając się szkodzisz tylko sobie.

 

Z mojej strony koniec tematu - i tak nic od Ciebie nie kupię, więc wracam do swoich spraw ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×