Jump to content
crost

Czy domaining jest dochodowy ?

Recommended Posts

po tym co zostało napisane po moim ostatnim poście działania mogę przyrównać do działań w informatyce.. czym się znacznie dłużej zajmuję...

 

Są firmy ( nie będę podawał nazw ) które korzystają na swojej popularności i głośnych projektach i bardzo sztucznie nabijają ceny. Wykonywałem projekt dla pewnego człowieka.. i cena na jaki go wyceniłem nie była niska.. (koledzy zrobili by to dużo taniej niż ja ) jednak osoba która usłyszała kwotę praktycznie zaczęła całować mnie po rękach... gdyż moja cena była 50-70 RAZY MNIEJSZA niż wyceny tego samego projektu ( bez grafiki ) ta rozpiętość zależała od firmy jaka miała wykonywać.

 

Sprawa z domenami jest nieco inna... gdyż nie można tej samej domeny u różnych ( sklala głośności domainera) osób. Jednak osoba która ma tysiące znaczących domen... może nabijać sobie cenę i czekać na właściwego klienta który będzie gotów dużo dać. Osoby które potrzebują szybkich pieniędzy sprzedadzą takie domene za grosze żeby długo nie czekać. I stąd takie różnice...

 

Co do sekty... tutaj jak i w każdej innej dziedzinie życia są ludzie którzy lubią przytakiwać :wacko: i potwierdzać osądy "tych wielkich" ja niestety zawsze byłem nazywany krzykaczem... ale to dlatego że zawsze miałem swoje zdanie i je śmiało wyrażałem nie przejmując się o zdaniu innych.

 

Każdy orze jak może i kombinuje tak samo. Domeny nie mają swojej wartości... są warte tyle ile ktoś jest gotów zapłacić. Co do przekrętów... i ewentualnych lipnych sprzedaży średnio mnie to obchodzi... robię co uważam za słuszne... podpatrując i analizując pomysły i realizacje tych którzy w tym biznesie siedzą dłużej niż ja. A to że są i tutaj jacyś bożyszcze tłumów... i tacy którzy ślepo im przytakują także jest poza mną. Robię co uważam i tyle:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='crost' date='pią, 07 sty 11' post='379778']

[...] pierwsze wrażenie kiedy odwiedzi się to forum jest - sekta! :ph34r:

 

Być może jest takie wrażenie z zewnątrz. Tak jest często gdy patrzymy na zbiorowości z zewnątrz, nie znając jeszcze zasad ich funkcjonowania.

Jako socjolog z wykształcenia :ph34r: uważam, że ta zbiorowość nie posiada cech sekty. Przede wszystkim jest ona otwarta a nie zamknięta.

Możesz jak widzisz, swobodnie się w swoim temacie wypowiedzieć. Można też próbować tworzyć coś "oddolnego" na łamach Forum [były takie próby] a nie jest to cechą sekciarstwa.

 

 

 

[...] kilku guru i barany za nimi [b]podąrzający [/b][...]

 

 

Masakra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×