Jump to content
crost

Czy domaining jest dochodowy ?

Recommended Posts

Według prawa co nie jest zabronione jest dozwolone więc jeżeli nie ma mechanizmów zabraniających takich praktyk o jakich piszesz to są one prawnie dozwolone i nikt za nie nie odpowie w sądzie. Pozostaje tylko kwestia moralności takich postępowań... ale podobno pieniądz nie śmierdzi. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według prawa co nie jest zabronione jest dozwolone więc jeżeli nie ma mechanizmów zabraniających takich praktyk o jakich piszesz to są one prawnie dozwolone i nikt za nie nie odpowie w sądzie. Pozostaje tylko kwestia moralności takich postępowań... ale podobno pieniądz nie śmierdzi. :wacko:

 

O ile się jednak nie mylę takie praktyki (zakładanie podwójnych kont, podbijanie swoich aukcji itepe.) są zabronione regulaminami AM i nie tylko...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według prawa co nie jest zabronione jest dozwolone więc jeżeli nie ma mechanizmów zabraniających takich praktyk o jakich piszesz to są one prawnie dozwolone i nikt za nie nie odpowie w sądzie. Pozostaje tylko kwestia moralności takich postępowań... ale podobno pieniądz nie śmierdzi. :wacko:

mylisz się :lol:

 

a co do podwójnych (może lepiej-wielokrotnych) profili na AM to pewnie nie jeden byłby zaskoczony :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba że ktoś jest "tatadajem" i jego domenowy biznes polega na tym że domeny odkupuje od niego tatuś zamiast dawać kiesznkowe :wacko:

Owszem są ludzie zarabiający dużo na domenach ale nie są to powszechnie znani w środowisku lanserzy z parciem na szkło

Łał, podpiszę się pod tym nogami i ręcami. A wyraz tatadajem od dziś na stale wchodzi do mojego słownika :lol: - Masz racje, takich tu nie brakuje :lol:

Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łał, podpiszę się pod tym nogami i ręcami. A wyraz tatadajem od dziś na stale wchodzi do mojego słownika :wacko: - Masz racje, takich tu nie brakuje :lol:

Dziękuję.

 

Kiedys w Azji dziewczyny nazwalismy Tajdajkami - ale tatadaj rozlozyl mnie na lopatki :lol:.

 

Owszem, w dziale sprzedane jest troche "ten tego". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tatadaj.pl - jest wolna - dzialaj :lol:

 

padlem :wacko: mam wrazenie, ze ta domena moze sie zadomowic w dziale sprzedane, zwlaszcza wsrod postow z gratulacjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zgadzam się z Tobą :wacko:

zdecydowanie widać że opinie niektórych są traktowane jako jedynie słuszne i dosłownie jak wyrocznia, a "tłum" idzie w ciemno za takimi sądami :lol: trochę to wygląda jak PIS :lol: , generalnie to zauważyłem materiał na guru sekty :lol:

Szkoda że ludzie nie zawsze kierują się swoim rozumem, najlepszym przykładem jest obserwacja działu wycena - w konfrontacji z faktycznymi transakcjami. To co rzuca się też w oczy to wpisy z gratulacjami po transakcjach...na ile to życzliwość, na ile nabijanie postów (a chyba na każdym forum ilośc postów to prawie gwiazdorstwo), a na ile wręcz składanie hołdu i wyrazów uwielbienia :)

Mam nadzieje, że nikogo nie obrażam bo nie jest to moim zamiarem, jest to forum dyskusyjne więc dyskutuję ;)

Cieszę się że nie wszyscy na tym forum są wyznawcami "jedynie słusznych" głoszonych tu często prawd, i że są osoby które mają swoje zdanie, tylko więcej odwagi ;)

 

chyba zbyt nieufnie podchodzisz do otaczającego Cię świata. :) Przez tak krótki czas zajmowania się domenami prześwietliłeś ten rynek i środowisko ludzi się tym zajmujących do tego stopnia, że wykryłeś pełne spektrum nadużyć od lewych sprzedaży za grube pieniądze po obłudne gratulacje mające na celu nabijanie postów. Nie mówię, że w pewnych elementach nie masz racji, ale rzucanie takich oskarżeń grubego kalibru bez jakiegokolwiek umotywowania to chyba też nie jest w porządku - posługując się Twoją logiką można by napisać, że to "nabijanie postów." ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

z góry gratuluje kupującemu, piękna kwota !!! jeszcze raz gratki :lol:

 

a tak poważnie to rozumiem że zawsze gdzieś coś jest kombinowane, ale ja tu mówię o tych największych sprzedażach :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoby, których dotyczą te wszystkie "zarzuty" siędzą cicho i nie udzielają się w tym wątku... :wacko:

 

Mam to szczęście, że niespecjalnie się sugerowałem sprzedażami czy opiniami co rejestrować. Może nie mam sukcesów (dużych zysków), ale przynajmniej nie wtopiłem grubszej kasy.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba zbyt nieufnie podchodzisz do otaczającego Cię świata. :lol: Przez tak krótki czas zajmowania się domenami prześwietliłeś ten rynek i środowisko ludzi się tym zajmujących do tego stopnia, że wykryłeś pełne spektrum nadużyć od lewych sprzedaży za grube pieniądze po obłudne gratulacje mające na celu nabijanie postów. Nie mówię, że w pewnych elementach nie masz racji, ale rzucanie takich oskarżeń grubego kalibru bez jakiegokolwiek umotywowania to chyba też nie jest w porządku - posługując się Twoją logiką można by napisać, że to "nabijanie postów." :lol:

kilkakrotnie pisałem że nikogo nie oskarżam, to że jestem nowy na tym forum nie oznacza że krótko zajmuje się domenami :wacko:

motywować też nie będę bo nie mam ochoty nikogo personalnie za cokolwiek obciążać dopóki nie dotyczy to mnie, to że moje podejrzenia nie są bezpodstawne potwierdzają też inni, a w pewnym stopniu nawet Ty :lol:. Tak, znam nazwiska, zdublowane nicki, wiem o które konkretnie domeny chodzi, ale jest to wiedza którą póki co zachowam dla siebie dlatego że w niektórych przypadkach nie mam 100% pewności i jestem daleki od uogólniania. Tak na prawdę każdy może zauważyć pewne "delikatnie" mówiąc nieprawidłowości, wystarczy to forum, AM, WHOIS i google :) no i oczywiście jeszcze trochę pomysłowości

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja na domenach zarabiam tyle tylko że wystarcza to na pokrywanie kosztów hobby typu rybki, mecze

A opowieści typu "żyję z domen ale moje sprzedaże są tajne" są tyle samo warte co stwierdzenie "zarabiam milion euro rocznie na dłubaniu w nosie ale nie powiem którym palcem należy dłubać"

No chyba że ktoś jest "tatadajem" i jego domenowy biznes polega na tym że domeny odkupuje od niego tatuś zamiast dawać kiesznkowe :lol:

Owszem są ludzie zarabiający dużo na domenach ale nie są to powszechnie znani w środowisku lanserzy z parciem na szkło

 

Domenowego Nobla powinni Ci za ten wpis przyznac! :wacko:

 

Co do zyskownosci, badz nie... Wszystko zalezy od nastawienia, od oczekiwan, badz modelu biznesowego, jaki sobie ktos wytyczny. Tu jest podobnie jak w numizmatyce, gdzie sa typowi kolekcjonerzy, ale i sa korporacje, ktore zarabiaja na obrocie numizmatami... Sa tez falszerze i oszuszci - tego sie nie uniknie i trzeba byc naprawde czujnym, by nie dac sie oszukac/omamic :-) Sztuka w tym biznesie nie jest zarobic miliony... Sukcesem jest nie utopic pieniedzy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze aktualna jest zasada:

Lepiej zarobić milion razy złotówkę niż jeden raz jeden milion złotych.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

czegoś w tym temacie nie rozumiem. Pytasz doświadczonych domainerów jak z tego żyją, po czym snujesz w stosunku właśnie do tych ludzi o których chcesz się czegoś dowiedzieć jakieś oskarżenia.

 

Co do pierwszego tematu nie mogę się nic wypowiedzieć, gdyż jestem na początku drogi do pieniędzy. Jednak trzeba pomyśleć jaki sens by miało nabijanie sztucznych sprzedaży.. Uważasz, że osoby które publikują dużo sprzedaży powyżej 5 tys chcą aby im poklaskiwano ? IMHO są dojrzali ludzie którym już na tym nie powinno zależeć. Inna sprawa osoby które swoich wysokich sprzedaży ni publikują..

 

Co do samych aukcji AM sądzisz że jakiś sens by miało aby sobie taki jeden czy drugi podbijał cenę do kilkunastu tysięcy ? wiedząc że tak czy tak będzie musiał zapłacić prowizję od sprzedaży - czyli jeśli sprzedaż była fikcyjna to kasa wyrzucona w błoto.

 

Czy może myślisz od drugiej strony..., czyli ludzie widzący sprzedaże dziwnych domen za majątki zaczną swoją kasę w to pompować - i w planach tych głośnych domainerów jest aby jak najwięcej ludzi wtopiło swoje inwestycje w coś co nie ma żadnej stopy zwrotu ?

 

Podwójne konta na AM to i ja zauważyłem :lol: zresztą oby tylko podwójne :wacko: tylko to już problem i niedociągnięcie AM skoro nie potrafią tego wykryć. Mi osobiście wcale to nie przeszkadza. Każdy ma swoją strategię.. w każdych swoich inwestycjach czy biznesach... każdy sam decyduje czy zdobyte pieniądze wsadzić w skarpetę i niech czekają ... czy też jakieś konta/lokaty.. czy inne inwestycje jakimi są domeny.

 

Fakt istnienia 2 mln domen z końcówką .pl świadczy o tym, że te ładne są w rękach firm/domainerów... a to niesie za sobą większą popularność... chęć zdobycia... a to przekłada się i na pieniądze jakie można z tego zgarnąć.

 

Za jakiś czas zabraknie również adresów IP v4 i to może być kolejnym pomysłem na biznes... gdyż za jakiś czas takie adresy IP mogą być dużo warte... i niezależnie czy ktoś opublikuje tu sprzedaż adresu za milion pięćset sto dziewięćset... nie będę w to wchodził bo potencjału w tym nie widzę.

 

Reasumując... Każda dziedzina życia.. świata... składa się z różnych grup... jedni mają grubą forsę i o żadnych sprzedażach nie mówią.. inni jak to opisujesz sprzedają nieistniejącym osobą domeny za grubą forsę i klepią biedę zbierając puszki.

Zawsze znajdą się krzykacze którzy dużo mówią a mało robią, jak również skromni, których efekty i sposoby działania nie są nikomu upublicznione.

 

Najważniejsze jest aby mieć na to luźne spojrzenie ze swojej perspektywy. I nie iść na ślepo za tłumem a analizować co i jak

Share this post


Link to post
Share on other sites

kucze, już pisałem przecież że jestem jak najdalszy od uogólniania, gdybym wszystkich tutaj uważaj za oszustów to nawet bym się nie zarejestrował, nie jestem idiotą i wiem że tak jak w każdej społeczności tak i tutaj są "porządni" ludzie, są i chwasty. Dlatego właśnie nie będę mówił o konkretnych przypadkach żebym nie wyszedł na malkontenta.

Co do sensu nabijania sztucznych sprzedaży, wciągania ludzi w większe transakcje, itp. to uważam że jesteś bardzo daleki od prawdy, korzyści z tego i to marketingowe, podatkowe,...etc mogą być bardzo duże, ale nie będę tutaj uzasadniał takiego działania żeby nie stało się to "podręcznikiem" :lol:, w każdym razie na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto :wacko:

Jak chcesz wiedzieć jak ja to widzę to mogę uzasadnić na priv...nie będę tutaj popularyzował takich chwytów :lol:

 

Sprowokowałem tą dyskusję bo powiem szczerze pierwsze wrażenie kiedy odwiedzi się to forum jest - sekta! :lol: kilku guru i barany za nimi podąrzający :) Nawet nie wiesz jak się cieszę że moje wrażenie było mylne i że są tu też tacy jak Ty czy inni wypowiadający się w tym wątku. Nie masz wrażenia że dużo osób jest zdominowanych przez innych i nawet nie ma odwagi czasem wyrazić swojej opini tylko powiela sposób myślenia swoich "idoli"? Ja taki wrażenie mam.

Napiszę po raz kolejny; nie chcę nikogo obrazić, nie uogólniam i nikogo nie oceniam. Oceniam zachowanie niektórych ale nie ich samych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też jestem nowy na tym forum ale jak na razie nie odniosłem wrażenia że jest tu kilki guru a reszta to barany ślepo za nimi podążające. Zapewne opinie userów z dużym doświadczeniem są często brane pod uwagę ale to chyba właśnie o to chodzi. Jak ja pytam się o coś na forum tematycznym i dostaje odpowiedzi od stałych bywalców to biorę te opinie pod rozwagę - nie mylić ze ślepym akceptowaniem. To informacje które analizuję i przyjmuję albo odrzucam i po to są między innymi chyba takie fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównanie do sekty chyba nie jest trafne. Tutaj nikt nie narzuca stylu inwestowania w domeny, ba!, nikt nawet nie mówi jasno: Jak zrobić, żeby zarobić.

 

Każdy ma swój sposób. Myślę, że porównanie domainingu do numizmatyki jest trafione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprowokowałem tą dyskusję bo powiem szczerze pierwsze wrażenie kiedy odwiedzi się to forum jest - sekta! :lol: kilku guru i barany za nimi podąrzający :wacko: Nawet nie wiesz jak się cieszę że moje wrażenie było mylne i że są tu też tacy jak Ty czy inni wypowiadający się w tym wątku. Nie masz wrażenia że dużo osób jest zdominowanych przez innych i nawet nie ma odwagi czasem wyrazić swojej opini tylko powiela sposób myślenia swoich "idoli"? Ja taki wrażenie mam.

Napiszę po raz kolejny; nie chcę nikogo obrazić, nie uogólniam i nikogo nie oceniam. Oceniam zachowanie niektórych ale nie ich samych.

Ani Be Ani Me ani Kukuryku :lol:

 

http://www.di.pl/index.php?showforum=26

 

Nikt Ci nie karze grać w te domenowe klocki skoro tak Ci się nie podobają .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijanie aukcji to "model biznesowy", który trzeba wyeliminować. Niestety, ilość aukcji i niewiara we własny osąd, doprowadzają do tego, że aukcje są podbijane dla zainteresowania ludzi oraz dla wyżyłowania ceny.

Znowu publikowanie sprzedaży może mieć różne cele, np. strategiczne: kreowanie swojego wizerunku dla korzyści z tego wynikających przy swoich projektach, kreowanie trendów dla podnoszenia wartości akurat tego typu domen, które się posiada lub kreowanie trendów dla domen tematycznych dla korzyści wynikających z projektów brokerskich w danej tematyce. To jest biznes i każdy ma okazję wykazać się kreatywnością, nie ma w tym nic zdrożnego.

Inni jeszcze ujawniają sprzedaże dla prostego pochwalenia się czy "informowania" rynku.

A i tak duże, większe i największe hity sprzedażowe są ciche.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzę że zaczyna się robić kąśliwie :wacko:

czekam aż teraz ktos powie że jestem głupi, w dupie byłem i gówno wiem...

Sprawa jest prosta, część osób się ze mną zgadza a część nie...jak w życiu.

Model biznesowy...hmm no ok można i tak to nazwać

Share this post


Link to post
Share on other sites
czekam aż teraz ktos powie że jestem głupi, w dupie byłem i gówno wiem...

Nie jesteś głupi, w dupie nie byłeś i wiele wiesz :wacko: - nie kpię.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Sprawa jest prosta,

jeżeli chcesz zarabiać, działaj, a nie dyskutuj w Internecie :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×