Jump to content
Sign in to follow this  
waniawp

Lepsze IDNy czy nonIDN z myślnikiem

Lepsze IDNy czy nonIDN z myślnikiem  

50 members have voted

  1. 1. Lepsze IDNy czy nonIDN z myślnikiem

    • IDN
      26
    • nonIDN z myślnikiem
      24


Recommended Posts

 

Niedoczytałeś to powiekszę... "Oczywiście taki proces (jak każdy inny) musi być wspomagany dodatkowym SEO."

 

Google kieruje się także tym co jest na stronie.

 

a w tych twoich przykładach co jest?

 

kraków.pl - mask

poznań.pl - brak treści

wrocław.pl - brak treści

gdańsk.pl - brak treści

 

więc co tam ma się indeksować? :)

 

Ustaw wartościowy content na domenie wersji IDN, i wygeneruj co najmniej tyle BL co jest teraz na tych podanych przez Ciebie.

Wtedy będzie można porozmawiać o wiarygodnych danych.

 

 

nie jestem specjalistą od SEO ale troszkę próbowałem pozycjonować IDNy i nonIDNy i przy nonIDNach byłem zawsze w top10 na daną fraze w domenie a przy IDNach ledwo na 3ciej.

 

pozycjonowałeś taką samą domenę w wersji nonIDN / IDN ? Z jednakową treścią?

Jaka to była domena?

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jeszcze jeden powód dlaczego wole nonIDNy od IDNów:

 

adres internetowy powinien być prosty, dlatego też w domenie nie ma innych znaków specjalnych takich jak >"?|}_).,. Cały sens nazwy domeny sprowadza się do tego żeby nazwa nie była skomplikowana pod względem znaków, dlatego też wpisujemy domene a nie adres IP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozycjonowałeś taką samą domenę w wersji nonIDN / IDN ? Z jednakową treścią?

Jaka to była domena?

 

 

tej samej nie, wolałbym nie upubliczniać tej domeny. Ty tak robiłeś ? Czy IDN była wyżej od nonIDN ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i jeszcze jeden powód dlaczego wole nonIDNy od IDNów:

 

adres internetowy powinien być prosty, dlatego też w domenie nie ma innych znaków specjalnych takich jak >"?|}_).,. Cały sens nazwy domeny sprowadza się do tego żeby nazwa nie była skomplikowana pod względem znaków, dlatego też wpisujemy domene a nie adres IP.

Ale IDN to już jest trudny adres? Wszystko rozumiem, ale bez przesady...

Share this post


Link to post
Share on other sites
adres internetowy powinien być prosty, dlatego też w domenie nie ma innych znaków specjalnych takich jak >"?|}_).,. Cały sens nazwy domeny sprowadza się do tego żeby nazwa nie była skomplikowana pod względem znaków, dlatego też wpisujemy domene a nie adres IP.

 

 

to adres np. nieruchomosci.png nie jest prosty?

 

czy domena sąd.pl nie jest prosta?

 

czy w przypadku sad.pl będzie prościej skojarzyć że chodzi o sąd.pl?

 

czy LODZ prościej wymówić niż ŁÓDŹ? (pomijam jak to wygląda np. w reklamie)

 

czy ta reklama (przytoczę ją jeszcze raz)....jest prosta czy wprowadza zamieszanie?

PLAY >

 

 

znaki >"?|}_)., (pomijam że w domenie jest kropka) nie mają w tym wątku żadnego znaczenia.

Niemcy, koreańczycy, rosjanie, turcy, chińczycy, arabowie, grecy i wiele innych nacji posiadających znaki diakrytyczne uzywa IDN

to niby z jakiej racji w polsce miało by być inaczej?

 

Skoro znaki diakrytczne są takie złe to czemu m.in. Rosjanie, Niemcy je kupują i to za tak wysokie kwoty?

np. ~580,000 zł za domenę IDN Gartenmöbel.de

 

Dlaczego Google wspomaga nie tylko IDN domains ale IDN extensions?

 

idns-google-unicode.png

 

 

 

 

 

 

tej samej nie, wolałbym nie upubliczniać tej domeny. Ty tak robiłeś ? Czy IDN była wyżej od nonIDN ?

 

No własnie. Dlatego to nie są wiarygodne dane.

Ja nie ustawiałem swoich domen pod testy ale są tacy co to robili.

 

Przeczytaj sobie np. ten tekst:

http://www.idntalk.com/development/in-the-...t-for-idns.html

 

Japońska domena IDN vs NonIDN tak samo wypełniona treścią.

Potwierdza poniekąd to o czym pisałem na temat "exacy match"

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeczytaj sobie np. ten tekst:

http://www.idntalk.com/development/in-the-...t-for-idns.html

 

Japońska domena IDN vs NonIDN tak samo wypełniona treścią.

Potwierdza poniekąd to o czym pisałem na temat "exacy match"

 

 

no ok, ale z tego co wiem to japończycy mają całkiem inne litery, więc to nie jest porównanie do naszego języka.

Ponieważ wpisując fraze "christmas presents" pojawi się na początku christmaspresents.com a wpisując po japońsku xxxxx pojawi się xxxxx.com. to są całkiem inne litery, przydałby się jakiś przykład z Polski gdzie tylko jedna lub dwie literki są inne:

gdzie L zastępuje Ł lub O Ó. Do tego te literki w PL nie różnią się aż tak bardzo, dochodzą tylko ogonki.

 

 

 

znaki >"?|}_)., (pomijam że w domenie jest kropka) nie mają w tym wątku żadnego znaczenia.

Niemcy, koreańczycy, rosjanie, turcy, chińczycy, arabowie, grecy i wiele innych nacji posiadających znaki diakrytyczne uzywa IDN

to niby z jakiej racji w polsce miało by być inaczej?

 

 

ponieważ my mamy takie same literki jak europejczycy i amerykanie, dochodzą jedynie ogonki.

w niemczech jest podobnie jak w polsce chociaż tam jest oe ue i ae więc troszkę inna sytuacja

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ok, ale z tego co wiem to japończycy mają całkiem inne litery, więc to nie jest porównanie do naszego języka.

Ponieważ wpisując fraze "christmas presents" pojawi się na początku christmaspresents.com a wpisując po japońsku xxxxx pojawi się xxxxx.com. to są całkiem inne litery, przydałby się jakiś przykład z Polski gdzie tylko jedna lub dwie literki są inne:

gdzie L zastępuje Ł lub O Ó.

 

O czym ty mówisz? :)

Oczywiście że japończycy mają inne, chińczycy inne, grecy inne, niemcy inne, rosjanie inne itd itd.

 

I zauważ że nikt się na swoje litery / znaki diakrytyczne nie obraża (w sumie w Polsce oprócz domeniarzy też nie)

 

Chodzi o mechanizm gdzie internauta wpisuje nazwę a Google sprawdza najbardziej trafne wyniki i je podaje w odpowiedniej kolejności.

Dlaczego w przypadku Polski miałoby być inaczej?

 

szukam ŁÓDŹ to chce otrzymać wynik dotyczący ŁÓDŹ a nie LODZ

szukam SĄD to chcę otrzymać wynik dotyczacy słowa SĄD a nie SAD

szukam PĄCZKI to chcę otrzymać wynik dotyczący słowa PĄCZKI a nie PACZKI

 

Jak myślisz jeżeli nazwa ŁÓDŹ i LODZ miała by takie same SEO / PR etc a internauci wpisują ŁÓDŹ a nie LODZ, to co miały szansę pokazać się pierwsze?

 

 

ponieważ my mamy takie same literki jak europejczycy i amerykanie, dochodzą jedynie ogonki.

w niemczech jest podobnie jak w polsce chociaż tam jest oe ue i ae więc troszkę inna sytuacja

 

To się zdecyduj.... takie same czy jednak inne bo dochodzą ogonki

W niemczech jest podobnie nawet bardzo podobnie i IDNy sprzedają się tam znakomicie.

Róznica jest taka że internet jest w Niemczech spopularyzowany, co u nas dopiero następuje.

 

I przy okazji ...parę europejskich alfabetów

ponieważ my mamy takie same literki jak europejczycy...

 

czyżby?

musimy rozmawiać o innej europie ;)

 

russian-alphabet.jpg

 

Greek_Alphabet.png

 

a tu przykłady z ulicy

 

1.jpg

 

becks.jpg

 

outdoor-metro.jpg

 

%CE%95%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82%20038.JPG

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i na rynku D2D mają wartość (kolekcjonerską). Chciałbym, żeby doszło do utrwalenia nIDN z IDNami, bez możliwości osobnej rejestracji (decydowałaby data utworzenia domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites
O czym ty mówisz? :)

Oczywiście że japończycy mają inne, chińczycy inne, grecy inne, niemcy inne, rosjanie inne itd itd.

 

I zauważ że nikt się na swoje litery / znaki diakrytyczne nie obraża (w sumie w Polsce oprócz domeniarzy też nie)

 

Chodzi o mechanizm gdzie internauta wpisuje nazwę a Google sprawdza najbardziej trafne wyniki i je podaje w odpowiedniej kolejności.

Dlaczego w przypadku Polski miałoby być inaczej?

 

szukam ŁÓDŹ to chce otrzymać wynik dotyczący ŁÓDŹ a nie LODZ

szukam SĄD to chcę otrzymać wynik dotyczacy słowa SĄD a nie SAD

szukam PĄCZKI to chcę otrzymać wynik dotyczący słowa PĄCZKI a nie PACZKI

 

Jak myślisz jeżeli nazwa ŁÓDŹ i LODZ miała by takie same SEO / PR etc a internauci wpisują ŁÓDŹ a nie LODZ, to co miały szansę pokazać się pierwsze?

 

 

niewiem jak działa mechanizm google pod tym względem. to już trzeba sprawdzić osobiście lub jeżeli ktoś to robił już z polskimi domenami to chętnie zobaczę wyniki.

 

japońskie literki są całkiem inne od euroamerykańskich więc to nie jest wystarczający dowód. Ale jakoś nie chcę mi się wierzyć że nikt tego w PL nie testował.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
idns-google-unicode.png

 

To mówisz, że umiałbyś taki adres z wizytówki wpisać? Czy raczej byś prosił o "międzynarodowy odpowiednik"?

 

Zakładam że każdy arab i ktoś kto zna język taki własnie adres wpisze. Jak ktoś nie zna języka to po co ma wchodzić.

Przecież treści na tej stronie nie są pisane po polsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zły sposób używasz tego narzędzia. Jeżeli chcesz pokazać czy internauci używają IDNów, dodaj do tych słów .pl

 

 

Widzisz różnicę?

 

A dlaczego? :)

 

Ja szukam ŁÓDŹ w Google a nie ŁÓDŹ.pl

 

Jak szukasz np. taniego komputera w Poznaniu to wpisujesz w Google taniekomputerywpoznaniu.pl ?

 

Proszę cię ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam że każdy arab i ktoś kto zna język taki własnie adres wpisze. Jak ktoś nie zna języka to po co ma wchodzić.

Przecież treści na tej stronie nie są pisane po polsku?

 

 

druga sprawa to jak ma ktoś z zagranicy wpisać polskie znaki ? przeprogramować system ? troszkę mu to czasu zajmie zanim to zrobi, a wiadomo że następuje globalizacja i coraz więcej obcokrajowców odwiedza polskie strony.

 

Mit powtarzany w kółko przez tych którym nie chce się wybrać klawiatury PL która jest w każdym Windows. Zajmuje to 30 sekund.

Nie wiem co tu chciałeś "przeprogramować". blink.gif

 

 

 

Zatem Polska dla Polaków, Emiraty dla Arabów, a obcokrajowcy innojęzyczni w danym kraju na drzewo. Niestety globalizacja ma to do siebie, że nie lubi dodatkowych utrudnień w biznesie i IDNY-y same bez non-IDNów nie przeżyją. Co więcej, domeny, które nie mają braciszka IDNa zyskają/zyskują na wartości.

 

btw. a wiecie co jest pod idn.pl ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego? :)

 

Ja szukam ŁÓDŹ w Google a nie ŁÓDŹ.pl

 

Jak szukasz np. taniego komputera w Poznaniu to wpisujesz w Google taniekomputerywpoznaniu.pl ?

 

Proszę cię ;)

 

Wybacz, zrozumiałem że argumentujesz w ten sposób IDNy. Ale skoro te przykłady nie mają z nimi związku, to nie mam nic do dodania. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alex podziwiam Twoja wytrwałość.

Najbardziej nieustępliwy zawodnik na forum. Jak gdzieś jest jakaś zadyma to 100% pewności, że w tumanie kurzu spotkasz Alexa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zatem Polska dla Polaków, Emiraty dla Arabów, a obcokrajowcy innojęzyczni w danym kraju na drzewo.

 

Czy zdajesz sobie sprawę że anglojęzyczny obcokrajowiec nie wpisze PIEROGI tylko PIEROGIES?

Czy myślisz że Niemcy usuną ze swojego języka ä, é, ö, ü, ß tylko dlatego że obcokrajowiec nie może ich napisać.

Jeżeli ktoś zna język to wpisze i rozumie, jeśli nie to co mu da nawet jak wejdzie na stronę?

Pozatym nie spotkałem się z tym żeby strony na IDN czy jakiekolwiek lokalno-języczne publikacje lub media, były przeznaczone dla obcokrajowców ;)

 

 

Niestety globalizacja ma to do siebie, że nie lubi dodatkowych utrudnień w biznesie i IDNY-y same bez non-IDNów nie przeżyją.

 

I z powodu tych utrudnień Gazprom zarejestrował газпром.рф

Co ma globalizacja wspólnego jak np. udzielasz pożyczek w Łodzi?

Lub jak wolisz pozyczek w Lodzi :)

 

Twój klient jest na miejscu, tak samo chińczycy czy rosjanie nie robią stron na IDNach dla polaków czy amerykanów.

 

Co więcej, domeny, które nie mają braciszka IDNa zyskają/zyskują na wartości.

 

No i ? To taka oczywista oczywistość?

W pewnych wypadkach niestey nie da się obejść bez IDNa

 

Choćby przykład cuśzacuś.pl albo cuszacus.pl jak kto woli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz, zrozumiałem że argumentujesz w ten sposób IDNy. Ale skoro te przykłady nie mają z nimi związku, to nie mam nic do dodania. ;)

 

Dokładnie ...skomentowałeś omylnie tekst o diakrytykach w search'u ;)

 

 

Najbardziej nieustępliwy zawodnik na forum. Jak gdzieś jest jakaś zadyma to 100% pewności, że w tumanie kurzu spotkasz Alexa :)

 

 

;)

 

Flame-Bring_it_on_(Darth_Vader).jpg

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wynik ankiety zaskakujący :rolleyes:

Coraz więcej osób zaczyna myśleć samemu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×