Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

Nowy baner az.pl

Recommended Posts

Guest Michal

Jaki wg Was ma wpływ na postrzeganie domainingu/przechwytywania domen nowy baner reklamowy firmy az.pl pojawiający się w górnej części di.pl (468x60)?

 

Dla "niewidzących" film na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=wwLluarwrs0

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki wg Was ma wpływ na postrzeganie domainingu/przechwytywania domen nowy baner reklamowy firmy az.pl pojawiający się w górnej części di.pl (468x60)?

 

Nie widzę żadnego banera az.pl na górze, albo mi coś nie wyskakuje albo nie zrozumiałem Twojego posta :)

 

Edit: teraz go widzę :) zmienia się z banerem nazwa.pl

 

A odnośnie Twojego pytania to fajna animacja, chodzi Ci jednak pewnie o skojarzenia z tym, że domainerzy to złodzieje, którzy przechwytując domeny niejako je "kradną" jak osobnicy w reklamie. Przyznam Ci, że troszkę niefortunne posunięcie ze strony działu marketingu AZ, ale oczywiście nie wszyscy muszą mieć takie skojarzenie :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można wyciągnąć wniosek, że przechwytywanie domen to coś nielegalnego... banerek ciekawy ale chyba nietrafione przesłanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki wg Was ma wpływ na postrzeganie domainingu/przechwytywania domen nowy baner reklamowy firmy az.pl pojawiający się w górnej części di.pl (468x60)?

 

 

Zabawna ale niezbyt jasna

 

Dokładnie, po jednym czy nawet kilku obejrzeniach niewprawny obserwator nie zorientuje się, że Zorro przechwyca ukradzione przez złodziei pieniądze (pytanie: co z nimi robi dalej? :) ); czarne stroje wszystkich "bohaterów" są mylące. Zabawne, z przymrużeniem oka, ale nie do końca przemyślane, a dla KK być może nawet oburzające. Jeśli banner przeznaczony jest tylko na to forum to jeszcze ujdzie.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Mi się troszkę za bardzo kojarzy ze złodziejstwem. Mnie osobiście to nie odrzuca od domaningu ale osoby które straciły przez nieopłacenie domenę mogą na podstawie baneru mieć jednoznaczne zdanie na temat nowego abonenta. Według mnie kampania reklamowa była nieprzemyślana bo pogarsza ona opinię przypadkowych ludzi na temat proponowanej usługi.

Radek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta reklama miala by sens, gdyby byla skierowana do uzytkownikow ktorzy utracili domene :) ( odzyskamy Twoje domeny :) )

Edited by axis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki wg Was ma wpływ na postrzeganie domainingu/przechwytywania domen nowy baner reklamowy firmy az.pl pojawiający się w górnej części di.pl (468x60)?

 

Dla "niewidzących" film na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=wwLluarwrs0

Obejrzałem filmik. Także mam skojarzenia ze złodziejstwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinni zmienić baner na " Próbujemy przechwytywać" a nie przechwytujemy :)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na dodatek spamują, że nie mieli możliwości przechwycenia. :)

 

 

...a ja go odbieram dobrze i całkiem mi się odoba.

W moich rozumieniu złodzieje to konkurencja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie negatywne skojarzenia. IMHO banner do poprawki (zrobienia od nowa).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie również negatywnie się kojarzy.

 

Na dodatek spamują, że nie mieli możliwości przechwycenia. :)

a no właśnie, da się te powiadomienia jakoś wyłączyć? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zwróćcie jednak uwagę na to, iż reklama w postaci banera kierowana jest do nas.

Targetem jest domainer z forum DI.

Na stronie głównej AZ reklamy nie widzę.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites
...zwróćcie jednak uwagę na to, iż reklama w postaci banera kierowana jest do nas.

Tergetem jest domainer z forum DI.

 

I co z tego.. To forum odwiedzają nie tylko domeniarze. Załóżmy, że ktoś nie opłacił domeny, ktoś ją przechwycił i teraz szuka informacji w google czegoś na ten temat. Wpisuje "utracona domena" albo "nieopłacona domena". Di.pl jest na pierwszej stronie wyszukiwania. Wchodzi i pierwsze co to widzi baner az.pl... I już ma wyrobione zdanie o domainingu.. extra :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie również negatywnie się kojarzy.

 

 

a no właśnie, da się te powiadomienia jakoś wyłączyć? :)

 

Podpinam się do pytania. Na ppd.pl ani na AM nie ma mailowych informacji o niepowodzeniu przechwycenia, jak dla mnie ta usługa nie jest niezbędna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co z tego.. To forum odwiedzają nie tylko domeniarze. Załóżmy, że ktoś nie opłacił domeny, ktoś ją przechwycił i teraz szuka informacji w google czegoś na ten temat. Wpisuje "utracona domena" albo "nieopłacona domena". Di.pl jest na pierwszej stronie wyszukiwania. Wchodzi i pierwsze co to widzi baner az.pl... I już ma wyrobione zdanie o domainingu.. extra :/

 

 

...i do kogo taka osoba może mieć pretensje domentor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...i do kogo taka osoba może mieć pretensje domentor?

 

Oczywiście, że do siebie. Natomiast chodzi o wizerunek domeniarzy jaki tworzy ten banner.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że do siebie. Natomiast chodzi o wizerunek domeniarzy jaki tworzy ten banner.

 

moim zdaniem reklama już spełniła swoje zadanie i wkrótce może zniknąć :)

 

Ktoś kto straci domenę na rzecz domainera zawsze będzie go źle postrzegał - taka nasza natura :)

My powinniśmy mieć w tej materii mocne stanowisko.

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy wszystkich serdecznie :)

 

Rozumiemy przedstawione na wątku słowa, prosimy reklamy tak nie odbierać. Baner przeszedł testy adaptacyjne, został bardzo dobrze przyjęty przez wiele osób. Prosimy samemu sprawdzić jak działa na osoby, które nie zajmują się domainingiem. 

 

Co do rubasznych przestępców.

 

Domen nie przechwytujemy od inwestorów domenowych a z Rejestru.

Fizycznie więc jest niemożliwe zestawić te postacie jako domeniarzy.

Kreacja jest z przymrużeniem oka i nikogo nie klasyfikuje jako złodzieja.

Jej przesłanie jest nadzwyczaj proste:

 

"AZ-Zorro przechwytuje coś wartościowego

Domeny są wartościowe.

Skorzystaj z usług Zorro"

 

Mamy nadzieję, że spojrzycie na baner reklamujący Przechwytywanie Domen jak na zabawę konwencją, na wesołą 

animację przywołującą dobrodusznego Zorro.

 

Zorro nie jest złodziejem a szlachcicem DeLaVega, który przemierzał Kalifornię na swoim czarnym rumaku, walczył z niesprawiedliwością i tyranią oraz bronił prostych ludzi przed uciskiem. Tam gdzie Zorro są i przestępcy. Szlachcic DeLaVega jest postacią budującą pozytywne emocje i wielu Polaków serial bawił.

 

Chciałam wszystkim życzyć miłego weekendu i dla przypomnienia postaci :) zapraszam do obejrzenia:

.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątek faktycznie był w nieodpowiednim dziale, więc pozwoliłem sobie na przenosiny.

 

Moim zdaniem jest to szukanie dziury w całym, osobiście nie odbieram źle bannera, widocznie aktualnie nie ma innych ciekawych wątków na di.pl a jest potrzeba pisania :)

 

Ja tam biorę się za dodanie kilku domen do przechwycenia na próbę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×