Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Jeżeli mnie wzrok nie myli, w kategorii domeny z ruchem nie ma filtrów związanych z wielkością ruchu, nie można nawet posortować wg ruchu. Należy odwiedzić każdą domenę osobno ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnie by było, gdyby przy eksporcie z poziomu domeny na sprzedaż dało się wyeksportować ilość wyświetleń :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli mnie wzrok nie myli, w kategorii domeny z ruchem nie ma filtrów związanych z wielkością ruchu, nie można nawet posortować wg ruchu. Należy odwiedzić każdą domenę osobno ? :)

Kolumna z ruchem przydałaby się również wchodząc na dane portfolio (Domeny użytkownika na sprzedaż).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

podczas akceptacji escrow jest takie małe okienko, które trzeba zaznaczyć:

Akceptuję regulamin e-cesji w premium.pl

Nie wiem w jakim celu jest ono umieszczone skoro jest osobny przycisk, który trzeba kliknąć żeby przyjąć transakcję(a kliknięcie go powinno być równoznaczne z wyrażeniem zgody na e-cesję), ale jeżeli już musi być to lepiej żeby było domyślnie zaznaczone lub chociaż znacznie większe i bardziej widoczne.

 

I pytanie w nawiązaniu do powyższego: została zlecona transakcja bezpośrednia, u siebie w panelu mam informację:

Oczekuje na przyjęcie (opłacenie)

Czy transakcja została zaakceptowana i jeszcze nie opłacona, czy może nie została zaakceptowana bo klient nie zaznaczył tego okienka, a jedynie kliknął przycisk wyrażający zgodę na przyjęcie escrow? Jak to sprawdzić?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjęcie transakcji escrow jest równoznaczne z zapłatą, stąd obecnie ma status "oczekuje", prawdopodobnie wpłata jest jeszcze w drodze. Nie da się kliknąć przycisku bez zaznaczenia akceptacji regulaminu, więc nie ma takiej możliwości jaką opisałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjęcie transakcji escrow jest równoznaczne z zapłatą, stąd obecnie ma status "oczekuje", prawdopodobnie wpłata jest jeszcze w drodze. Nie da się kliknąć przycisku bez zaznaczenia akceptacji regulaminu, więc nie ma takiej możliwości jaką opisałeś.

Czyli rozumiem, że jeżeli klient nie zaznaczy akceptacji regulaminu e-cesji to wyświetli mu się jakaś forma powiadomienia, że należy to zaznaczyć? Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, wyświetli się komunikat, że musi zaakceptować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa wam sprawdzanie dostępności domen w PREMIUM ?

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa wam sprawdzanie dostępności domen w PREMIUM ?

 

Sprawdziłem - działa bez problemu. Jeśli masz jakiś błąd, przyślij screen do supportu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem - działa bez problemu. Jeśli masz jakiś błąd, przyślij screen do supportu.

 

Faktycznie działa " Sprawdź wszystkie podstawowe końcówki (.pl, .com.pl, .eu, .com, .net, .org, .info, .biz, .co, .tv). " natomiast " Sprawdzaj tylko wpisaną domenę. " niestety nie działa i wyświetla się tylko " Prosimy podać nazwę domeny do sprawdzenia. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa jeśli wpiszesz DOMENĘ, a nie SŁOWO. ;-)

 

Faktycznie głupi ja :blush: Wszystko działa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodamy jutro :-).

 

;)

 

Jeszcze od dłuższego irytuje mnie dodawanie domen do przechwycenia lub obserwowania podczas przeglądania listy. Na górze tworzy się lista podczas dodawania do przechwycenia przez co cała strona się porusza. Przy dodaniu do obserwowanych, na górze wyskakuje potwierdzenie w zielonej ramce, co też zmienia wysokość strony. Może dałoby się zrobić tak, że po wybraniu danej opcji strona się powiększa, jednak wraca dokładnie w to samo miejsce tak bym nie musiał znów przesuwać do odpowiedniej wysokości (tam gdzie skończyłem przeglądanie listy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę uciążliwy jest formularz kontaktowy z abonentem domeny:

- po wpisaniu samego imienia lub samego nazwiska dane nie "przechodzą" ale przechodzi dwukrotne wpisanie tego samego imienia, które traktowane są jak imie i nazwisko,

- formularz nie zapamiętuje błednie wpisanych danych - czyści pola,

- brak zaznaczenia, które opcje są wymagane - np. czy wymagany jest numer telefonu

- poza tym link do formularza kontaktowego domeny aktywnej na sprzedaż jest inny niż do formularza kontaktowego domeny nieaktywnej. Czy to celowe?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troszkę nie podoba mi się w Premium.pl to, że sprzedając np. 100 domen na giełdzie i w tym jest kilkanaście domen w pakiecie to po kliknięciu w nazwę użytkownika pokazuje - domeny na sprzedaż np. 80... a powinno być widać ogólną liczbę domen sprzedawanych, czy to osobno czy w pakiecie.

 

Premium.pl ma zamiar to jakoś poprawić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze od dłuższego irytuje mnie dodawanie domen do przechwycenia lub obserwowania podczas przeglądania listy. Na górze tworzy się lista podczas dodawania do przechwycenia przez co cała strona się porusza. Przy dodaniu do obserwowanych, na górze wyskakuje potwierdzenie w zielonej ramce, co też zmienia wysokość strony. Może dałoby się zrobić tak, że po wybraniu danej opcji strona się powiększa, jednak wraca do...

 

Udoskonalone (CTRL+F5).

 

Trochę uciążliwy jest formularz kontaktowy z abonentem domeny:

- po wpisaniu samego imienia lub samego nazwiska dane nie "przechodzą" ale przechodzi dwukrotne wpisanie tego samego imienia, które traktowane są jak imie i nazwisko,

 

Klientami często są osoby, które mają szczęście posiadać imię w miejscu nazwiska. Stąd czasami trafiają do nas klienci nazywający się Michał Marek czy Ania Bogdan. Nie chcemy za wszelką cenę weryfikować tych pól, ponieważ jeśli ktoś będzie chciał to i tak poda fałszywe.

 

- formularz nie zapamiętuje błednie wpisanych danych - czyści pola,

- brak zaznaczenia, które opcje są wymagane - np. czy wymagany jest numer telefonu

 

Poprawione.

 

- poza tym link do formularza kontaktowego domeny aktywnej na sprzedaż jest inny niż do formularza kontaktowego domeny nieaktywnej. Czy to celowe?

 

Pierwszy formularz dotyczy kontaktu ze sprzedającym, a drugi kontaktu z właścicielem w sprawie konkretnej domeny. Formularze te będą rozwijane w różnych kierunkach oraz są inaczej zbudowane. Formularz parkingowy (w sprawie konkretnej domeny) jest przygotowany na wdrożenia "na zewnątrz" i w krótkim czasie jego wygląd będzie jeszcze bardziej odbiegał od tego z giełdy.

 

Troszkę nie podoba mi się w Premium.pl to, że sprzedając np. 100 domen na giełdzie i w tym jest kilkanaście domen w pakiecie to po kliknięciu w nazwę użytkownika pokazuje - domeny na sprzedaż np. 80... a powinno być widać ogólną liczbę domen sprzedawanych, czy to osobno czy w pakiecie.

 

Premium.pl ma zamiar to jakoś poprawić ?

 

Poprawione.

 

Dziękujemy za zgłoszenia/sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thurisaz, od pewnego czasu pracujemy nad czymś naprawdę mobilnym i lada dzień zaprezentujemy efekty :-).

 

Dyskretnie pozwolę sobie przypomnieć ;-) można już gdzieś protestować efekty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, póki co testujemy w zamkniętej grupie, ale pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego powinniśmy oficjalnie zaprezentować wersję mobilną premium.pl.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe jest, by zrobić coś z tą funkcją obserwowania domen?

 

Kiedy klikam podczas trwania aukcji "obserwuj", to dlatego, żeby otrzymywać informacje związane z aukcją, nie interesuje mnie co się stanie z domeną, jeśli nie uda mi się jej kupić. Skutkiem obecnego działania tej funkcji są emaile na mojej skrzynce powiadamiające mnie o wystawieniu domeny na giełdę (w cenie dla KK), czego naprawdę nie potrzebuję. Myślę, że podobne zdanie ma większość domainerów.

 

AM już sobie z tym poradziło, może dalibyście radę zrobić podobnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, póki co testujemy w zamkniętej grupie, ale pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego powinniśmy oficjalnie zaprezentować wersję mobilną premium.pl.

 

Super wiadomość. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, póki co testujemy w zamkniętej grupie, ale pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego powinniśmy oficjalnie zaprezentować wersję mobilną premium.pl.

 

Super - takie terminy lubię :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy klikam podczas trwania aukcji "obserwuj", to dlatego, żeby otrzymywać informacje związane z aukcją, nie interesuje mnie co się stanie z domeną, jeśli nie uda mi się jej kupić.

Ja śledzę dalsze losy domen i nie chciałbym, żeby automatycznie były one usuwane z obserwowanych.

W każdym mailu z powiadomieniem jest link "Usuń z obserwowanych" - łatwo kliknąć np. w mailu z informacją o zakończeniu aukcji. Można też grupowo usuwać domeny z listy obserwowanych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×