Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

a ja jeszcze na chwilę włożę kij w mrowisko... a czy z zakupem domen nie jest podobnie jak z pozostałymi umowami kupna-sprzedaży na odległość (w sieci), że kupujący ma prawo od nich odstąpić w ciągu 10 dni ?

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja jeszcze na chwilę włożę kij w mrowisko... a czy z zakupem domen nie jest podobnie jak z pozostałymi umowami kupna-sprzedaży na odległość (w sieci), że kupujący ma prawo od nich odstąpić w ciągu 10 dni ?

 

Pisałem to już w tym poście, ale skoro kwestia wraca, to rozszerzę:

 

Zgodnie z zapisami ustawy: prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach (…) 1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1, (...) 4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, 5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu, (…)

 

Na podstawie wyżej cytowanych fragmentów ustawy, domena internetowa (jako nazwa własna, zamówiona indywidualnie przez kupującego oraz przekazana natychmiast po opłaceniu) nie jest objęta możliwością rezygnacji w ciągu wskazanych przez ustawę 10 dni. Dotyczy to zarówno rejestracji domen, jak i zakupu na giełdzie czy przechwycenia.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem to już w tym poście, ale skoro kwestia wraca, to rozszerzę:

 

Zgodnie z zapisami ustawy: prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach (…) 1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1, (...) 4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, 5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu, (…)

 

Na podstawie wyżej cytowanych fragmentów ustawy, domena internetowa (jako nazwa własna, zamówiona indywidualnie przez kupującego oraz przekazana natychmiast po opłaceniu) nie jest objęta możliwością rezygnacji w ciągu wskazanych przez ustawę 10 dni. Dotyczy to zarówno rejestracji domen, jak i zakupu na giełdzie czy przechwycenia.

 

 

Dzięki @pb za odpowiedź. Rozumiem, że to jest Twoja interpretacja tych zapisów czy masz jakieś analizy prawne w tej kwestii bo powiem Ci szczerze zupełnie mnie to nie przekonuje i mam wrażenie, że jest tutaj bardzo duże pole do rozmaitych interpretacji.

 

np. gdyż trudno nazwać świadczeniem "jako świadczenie "o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu" domenę zarejestrowaną kilka lat tamu, która w między czasie latała po giełdzie domen...tak sobie głośno myślę...

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki @pb za odpowiedź. Rozumiem, że to jest Twoja interpretacja tych zapisów czy masz jakieś analizy prawne w tej kwestii bo powiem Ci szczerze zupełnie mnie to nie przekonuje i mam wrażenie, że jest tutaj bardzo duże pole do rozmaitych interpretacji.

 

Jest to interpretacja prawnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w mojej opinii te przepisy nie są na tyle jasne aby zapewne nie znalazło się kilku innych prawników którzy wskażą zupełnie inną interpretacje.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać, że się przespaliście i emocje trochę opadły.

 

Ps - do pozostałych

A pamiętacie jak byliście zadowoleni z nowego cennika ? :) Jak radośnie się rozpisywaliście :)

 

Ja tam wolałbym stary cennik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w mojej opinii te przepisy nie są na tyle jasne aby zapewne nie znalazło się kilku innych prawników którzy wskażą zupełnie inną interpretacje.

 

Jak znajdziesz takiego prawnika, to nam go tu przyprowadź żeby napisał własną interpretację. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja tam wolałbym stary cennik.

 

Jeśli rzeczywiście, to nie ma najmniejszego problemu. Zawsze możesz przejść do Ustawienia -> Cenniki i wyłączyć obecny cennik, korzystać ze starego.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja tam wolałbym stary cennik.

 

 

Jeśli rzeczywiście, to nie ma najmniejszego problemu. Zawsze możesz przejść do Ustawienia -> Cenniki i wyłączyć obecny cennik, korzystać ze starego.

@exallwave - zmieniasz ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@exallwave - zmieniasz ? :)

 

Zmieniam podejście - to na pewno. Muszę to jeszcze przemyśleć, ale słabo z alternatywami. Wszystko, co dobre zazwyczaj za szybko się kończy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastąpiło przekształcenie firmy/podmiotu – PREMIUM.pl Przemysław Bojczuk Spółka Komandytowa w PREMIUM.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Od 01.09.2014r. to nowa forma prawna - PREMIUM.pl Sp. z o.o.

 

 

Kapitał zakładowy: 100 tys. zł

 

 

Udziałowcy: 75% - HOME.pl SA

 

25% - Przemysław Bojczuk

 

 

Prezes Zarządu: Marcin Kuśmierz

 

 

 

PYTANIE: Od nowego miesiąca użytkownicy Giełdy Domen Premium.pl wystawiają faktury zaadresowane nowymi danymi – na firmę/podmiot PREMIUM.pl Sp. z o.o. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PYTANIE: Od nowego miesiąca użytkownicy Giełdy Domen Premium.pl wystawiają faktury zaadresowane nowymi danymi – na firmę/podmiot PREMIUM.pl Sp. z o.o. ?

 

Do 1.09.2015 nazwa firmy to "premium.pl Sp. z o.o. (dawniej: premium.pl Przemysław Bojczuk Sp.k.)" i taką nazwę należy umieszczać na fakturach/rachunkach. Taka informacja znalazła się na stronie premium.pl, w instrukcji wystawiania faktur, będzie też rozesłana na koniec miesiąca do wszystkich, którzy we wrześniu będą mieli do wystawienia fakturę miesięczną dla premium.pl. Od 1.09.2015 nazwa będzie już po prostu premium.pl Sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 1.09.2015 nazwa firmy to "premium.pl Sp. z o.o. (dawniej: premium.pl Przemysław Bojczuk Sp.k.)" i taką nazwę należy umieszczać na fakturach/rachunkach. Taka informacja znalazła się na stronie premium.pl, w instrukcji wystawiania faktur, będzie też rozesłana na koniec miesiąca do wszystkich, którzy we wrześniu będą mieli do wystawienia fakturę miesięczną dla premium.pl. Od 1.09.2015 nazwa będzie już po prostu premium.pl Sp. z o.o.

 

2014r. czy 2015r. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie powiadomień o kończących się aukcjach. Na tą chwilę maile wyglądają tak:

 

Aukcja nazwa.pl kończy się za 0.5 godziny

Aukcja nazwa.pl kończy się za 0.1 godziny

 

Jeszcze w przypadku pierwszego to spoko, ale te 0.1 godziny można zamienić na minuty? będzie czytelniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy ponownym wystawianiu domen na giełdę po ich przedłużeniu zauważyłem ostatnio, że nie wszystko działa tak jak moglibyśmy się tego spodziewać. Myślę, że warto byłoby to poprawić.

 

Domeny wystawione na giełdzie Premium.pl bez ustawionej ceny Kup Teraz na 14 dni przed datą wygaśnięcia domeny są automatycznie usuwane z giełdy, w odróżnieniu od ofert z ustawioną ceną Kup Teraz, które mogą stać się ofertą Last Minute, gdzie do ceny domeny doliczany jest po prostu koszt przedłużenia.

 

Niestety, automatyczne usunięcie domeny (przynajmniej w przypadku ofert bez ceny Kup Teraz) z giełdy powoduje reset ustawień dotyczących dzierżawy do ustawień domyślnych, tj. w polu Cena dzierżawy pojawi się opcja "Zgodnie z ustawieniami" i domyślna kwota - mimo, iż wcześniej ustawiona była inna cena w ramach opcji "Inna kwota".

Po ponownym wystawieniu takiej domeny na giełdę po jej przedłużeniu można się nieźle zdziwić, bo nie będzie miała takich samych ustawień dotyczących dzierżawy jakie wcześniej ustawiliśmy. Dodatkowo, jeśli wystawiamy na giełdę jednocześnie wiele domen z listy to niestety nawet nie będziemy mieli podglądu tych ustawień, bo żaden z kroków masowego wystawiania domen nie uwzględnia wyświetlenia ustawień dzierżawy dla wystawianych domen.

Jeśli w ten sposób wystawiamy np. kilkadziesiąt domen to raczej nikt później wchodzi na stronę oferty każdej domeny żeby sprawdzić, czy nasze ustawienia się nie zmieniły. Zakładamy, że jeśli ustawiliśmy cenę dzierżawy dla każdej domeny to dopóki sami jej nie zmienimy, pozostanie taka sama.

Obecnie jedyne wyjście w takiej sytuacji to wystawianie przedłużonych domen po jednej na raz i ponowne, mozolne ustawianie wlasciwej Ceny dzierzawy dla kazdej domeny z osobna.

 

Z wystawianiem na gielde wielu domen wybranych z listy jednoczesnie wiaze sie obecnie jeszcze jedna nieprawidlowosc - usuwa wszystkie wczesniej ustawione opisy ofert, nawet jesli w formularzu masowego wystawiania domen na gielde obecne tam wspolne pole "Opis" pozostawimy puste.

Nie ma zatem mozliwosci wystawienia wielu domen jednoczesnie z zachowaniem ustawionych opisow. Oczywiscie, jesli dla kazdej z domen mamy ustawiony taki sam opis nie stanowi to problemu - wtedy w Pole przy masowym wystawianiu domen wpisujemy wspolny opis, ktory pojawi sie przy kazdej ofercie.

Gorzej, gdy mamy np. 100 domen i kazda z nich ma inny opis. Wtedy jedyne co mozemy zrobic to pojedyncze wystawienie domen jedna po drugiej, bo tylko tak zachowamy indywidualnie ustawiony dla kazdej z domen opis.

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak zmieniając temat - myślę, że na stronach sklepowych (sklep.premium.pl/domena) mogłoby wyświetlać się trochę więcej szczegółów dot. adresu, zgodnie z preferencjami sprzedającego - np. statystyki ruchu bądź opis ze strony ofertowej (premium.pl/domena). Czasami chcemy zawrzeć tam jakieś informacje, które mogą nakłonić ewentualnego klienta do zakupu. Nie powinien to być wielki problem z punktu widzenia technicznego, a przy dobrym zagospodarowaniu siatki layoutu całość może się wciąż nieźle prezentować.

 

Przy okazji - to normalny tip, że po najechaniu na Gwarancja przekazania domeny w ciągu 60 minut rozwija nam się uzupełnienie - od momentu zaksięgowania należności? :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od około tygodnia dzieje się coś niedobrego z przechwytywaniem domen przez Premium.pl. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale od 18 września 2014 (włącznie) Premium.pl nie przechwyciło żadnej ze zgłoszonych przeze mnie do przechwycenia domen (a było ich co najmniej kilkanaście, jeśli nie więcej). Oczywiscie zgłoszone domeny, o których mowa nie miały założonej opcji i była realna szansa na ich przechwycenie. Nie były to też domeny takiej jakości i wartości, aby można byłoby założyć, że będą się o nie bili wszyscy. Ot po prostu chodzi o domeny, które do 18 września przynajmniej w ponad 50% były skutecznie przechwytywane przez Premium.pl. Teraz nagle zrobiło się z tego 0%. Co więcej, domeny wisiały na liście do przechwycenia bez aktualizacji statusu z informacją, że domena wygasa i podaną datą uwolnienia, jeszcze długo po terminie przechwycenia - konkurencja już dawno zdążyła domenę przechwycić i zarejestrować. Wcześniej lista domen do przechwycenia w Premium.pl aktualizowana była na bieżąco (bardzo szybko), co dodatkowo budzi obawy o poprawne funkcjonowanie całego systemu przechwytywania.

 

Żeby było jeszcze "ciekawiej", w Az.pl sytuacja wygląda identycznie - i również od 18 września. Zaczęło się od tego, że w ogole nie można było dodać nowych domen do przechwycenia, bo wyskakiwał "błąd systemu", a po zgłoszeniu tego problemu możliwość dodawania domen do przechwycenia ostatecznie została przywrócona, ale przez ostatni tydzień żadnej z domen nie udało im się przechwycić. Piszę o tym dlatego, że obecnie przechwytywanie w Premium.pl i w Az.pl są w jakiś /tajemny, magiczny/ sposób ze sobą powiązane.

 

Czy klienci powinni się zacząć niepokoić?

Jaka jest przyczyna takich nagłych problemów z przechwytywaniem?

Edited by abc
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od około tygodnia dzieje się coś niedobrego z przechwytywaniem domen przez Premium.pl. [...] Żeby było jeszcze "ciekawiej", w Az.pl sytuacja wygląda identycznie - i również od 18 września.

 

Ulala, Przemku, szykuje się forumowa komisja ds. badania powiązań pomiędzy Premium i Az.pl :D

 

comment_DS2RTNGgxymqLZDP4Wj9F4dK4khjNaPS

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwytywanie AZ i premium to dwa osobne systemy, więc przyczyna leży na zewnątrz. Trzeba pamiętać, że przechwytywanie to system naczyń połączonych i jeśli ktoś złapie, to ktoś inny już nie. Obecnie system jest zdestabilizowany przez działania jednego z graczy, takie rzeczy rzeczy zdarzały się już w przeszłości, ale zawsze były przejściowe. Mimo to staramy się aby skuteczność była zadowalająca. Jeśli dla Ciebie nie jest, postaramy się bardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie starania mogę być nawet mniejsze, bo przynajmniej nikt mi nie ma wykupi przechwyconej domeny sprzed nosa w cenie "Kup Teraz" tylko będzie uczciwa licytacja do końca. Kiedy planujecie wdrożyć zmiany i usunięcie cen "Kup Teraz" przy domenach przechwyconych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×