Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

W kuponach promocyjnych warto napisać do czego można dany kupon wykorzystać, bo jeden mi wisi - kwota oraz limit użyć są znane, ale nie pamiętam za co i na co.

 

Dobra uwaga :) dzięki.

Kupon dotyczy promocji "Kochamy domainerów" i jest do wykorzystania na promowanie domen na giełdzie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem wziąć domenę na testy.

Wydawało mi się, że wszystko robię dobrze (nawet ustawiłem dns-y Namedrive), opłaciłem (dostałem potwierdzenie na maila "Zaksięgowano wpłatę na poczet operacji: Testy domeny xxxx) i ... mam domenę w zarezerwowanych, a nie testowanych :-(

 

Co prawda minęło dopiero około 20 minut od momentu opłacenia testowania, ale to tak zawsze długo trwa ?

Chciałbym już sprawdzać te miliony wejść na Namedrive :-)

 

Sebastian

alpine5

 

edit: przed chwilą pojawiło mi się 1,23 zł na saldzie, ale domena nadal jest w zarezerwowwanych

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio sporo domen w obserwowanych (z działu wyprzedaży). Dzisiaj mam dwie... czy ta lista się po jakimś czasie usuwa?

 

Wcześniej jak domena została "ściągnięta" z giełdy to pisało, że nie jest dostępna w premium.pl ale widziałem ją w spisie. Teraz są usunięte. Dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona generalnie rozjeżdża się na iPadzie (3 generacja, Retina):

IMG_0183_PNG_300x300_q85.jpg

 

Jeżeli ktoś ma szeroki obrazek, wstawiony do aukcji, to też się rozjeżdża:

IMG_0184_PNG_300x300_q85.jpg

 

Niby nic, ale jednak wygląda to średnio.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal aukcje domen przechwyconych kończą się w weekendy, święta itp. Sprawa była zgłaszana stosunkowo dawno, żeby wprowadzić wzorem Aftermarket.pl tylko robocze dni tygodnia. Ponawiam więc prośbę, bo może temat wypadł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal aukcje domen przechwyconych kończą się w weekendy, święta itp. Sprawa była zgłaszana stosunkowo dawno, żeby wprowadzić wzorem Aftermarket.pl tylko robocze dni tygodnia. Ponawiam więc prośbę, bo może temat wypadł ;)

 

Temat jest cały czas aktualny, ja jestem też za, bo tak nawet było już w Złapane.pl ;-) tak że mam nadzieję że nie zajmie to długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłoby miło gdyby ktoś mi odpowiedział na mój wcześniejszy post w tym temacie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłoby miło gdyby ktoś mi odpowiedział na mój wcześniejszy post w tym temacie :)

 

Domeny nie usuwają się same z obserwowanych, jesteś pewien że Ci "zniknęły"? Może po prostu przestawiłeś liczbę wyświetlanych na stronie ze 100 na 10? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiem o co chodzi. Obok czerwonego napisu "obserwowane" jest pogrubiona liczba oznaczająca ilość obserwowanych domen.

Pisze mi tam 8. Gdy jednak wejdę w "zobacz wszystkie" to pokazuje się całość XXX. Dlatego mnie przedtem to zmyliło bo miałem mało domen w ramce i nie było tej opcji "zobacz wszystkie".

Widziałem po prostu, że obserwuję 4 domeny. Teraz rozumiem, że system wpisuje taką ilość domen, która jest obecnie do kupienia na giełdzie a nie wszystkie, które użytkownik dodał kiedyś do obserwowania.

 

Zwracam honor :)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwracam honor :)

 

Dzięki, bo łyso mi było bez niego. :P

 

 

# honor.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby ustawić pole CNAME dla domeny/subdomeny należy usunąć inne wpisy dla tej domeny lub subdomeny.
 

Co bym nie robił i czego nie usunął/dodał, za każdym razem to wyskakuje. Poza tym, przydałby się jakiś krótki poradnik z przykładami. O ile bezpośrednio w BIND wiem co i jak, o tyle w panelach czort wie, co poeta miał na myśli. Podobnie tutaj przy konfiguracji nie wiem, czy mam wpisywać z kropką na końcu czy bez kropki. Czy wpisywać całą domenę czy tylko subdomenę itp Acz to akurat szczegół. Prosiłbym o odniesienie się do powyższego błędu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Aby ustawić pole CNAME dla domeny/subdomeny należy usunąć inne wpisy dla tej domeny lub subdomeny.
 

Co bym nie robił i czego nie usunął/dodał, za każdym razem to wyskakuje. Poza tym, przydałby się jakiś krótki poradnik z przykładami. O ile bezpośrednio w BIND wiem co i jak, o tyle w panelach czort wie, co poeta miał na myśli. Podobnie tutaj przy konfiguracji nie wiem, czy mam wpisywać z kropką na końcu czy bez kropki. Czy wpisywać całą domenę czy tylko subdomenę itp Acz to akurat szczegół. Prosiłbym o odniesienie się do powyższego błędu :)

 

Jeśli byś nie usunął innych wpisów i dodał CNAME (i byśmy na to pozwolili), to byś sobie zepsuł strefę (stworzył błąd walidacji) i rekordy przestałyby działać. To wynika z konstrukcji systemu DNS - (sub)domena posiadająca rekord CNAME nie może posiadać innych rekordów (z wyjątkiem DNSSEC, ale tego nie obsługujemy). Jeśli błąd wyskakuje Ci przy (sub)domenie, która na 100% nie ma innych rekordów, to podaj nazwę abym mógł sprawdzić.

 

Co do kropki - możesz wpisać z kropką lub bez, system sobie poradzi. Co do subdomeny - lepiej wpisać samą subdomenę, bo domena jest podana poza okienkiem. Z tego co pamiętam, jesli byś wpisał fqdn z kropką, to by system też to "łyknął", ale jeśli byś wpisał bez kropki, to mógłby to potraktować jako rozbudowanego hosta. Tak czy inaczej bezpieczniej wpisać samą subdomenę. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Premium.pl planuje np. powiadamianie SMS o złożonych ofertach domen, sprzedażach domen ?

 

Twoja domena została sprzedana....

Złożono ofertę kupna na domenę...

 

Powiadamiania SMS mogłoby być za dodatkową opłatą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł. Ogólnie będziemy porządkować powiadomienia, planujemy umożliwić bardziej szczegółowe dostosowanie do własnych preferencji, więc weźmiemy to pod uwagę.

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z domenami .eu. 4 dni temu zaczęły mi wygasać i widzę, że nie mam ich już w panelu, da się jeszcze je jakoś odnowić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z domenami .eu. 4 dni temu zaczęły mi wygasać i widzę, że nie mam ich już w panelu, da się jeszcze je jakoś odnowić?

 

Tak, trzeba się skontaktować z supportem, niestety reaktywacja będzie bardzo droga (bo tak nas kasuje Tucows, od którego mamy .eu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile? :)

BTW. czy jest możliwy transfer wygasających .eu?

 

1. 149 zł netto.

2. Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kody do tych domen dostane?

 

Tak, możesz pobrać na stronie eurid. Przez panel siłą rzeczy nie dostaniesz, my przez api też nie wyciągniemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dzięki kody pobrane - transfery zainicjowane. Nawet niezły jest ten rejestr .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dokładnie działa funkcja "BLOKADA: Domena odbezpieczona vs Odblokuj domenę Blokada transferu | Domena zabezpieczona"? Szukałem w pomocy, ale nic nt temat nie znalazłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domyślam się że pytasz o domenę .com lub inną globalną. Jeśli domena jest zabezpieczona, to nie da się zlecić transferu mimo zajomości kodu authinfo czy dostępu do maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×