Jump to content
app

ile za domenę.

Recommended Posts

Witam, zgłosiła się do mnie osoba z dużego wydawnictwa posiadającego znaczące tytuły w polskim internecie i na rynku wydawniczym w Polsce.

 

Jaką cenę zaproponować za domenę firmie, która na świecie wydaje ponad 250 tytułów gazet, ma xx serwisów internetowych,biorąc pod uwagę ze firma ma już domeny podobne, jednak patrząc na zmiany które zaszły na rynku w danej branży brakuje jej mojej jako uzupełnienia dla nowego serwisu.

 

 

Pozdrawiam.

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duże firmy wbrew pozorom nie wydają dużo na domeny, więc nie przywiązywałbym tak wielkiej aż wagi do stanu posiadania. Przykładem może być nawet wspomniana powyżej Agora która jakis czas temu potrafiła wydać spore sumy na domeny a potem zmieniła politykę i zaczęła stawiać serwisy na potworkach wychodząc z założenia że wszystko sie da wypromować.

 

Bardziej niż nad tym jak bogata jest firma zastanowiłbym się nad tym czy ta domena ma szansę się sprzedać komuś innemu czy też jest to adres tylko pod tego klienta. Porównaj ceny sprzedaży podobnych adresów. Wyceniaj domenę a nie klienta. Przecież to, że są bogaci nie znaczy, że sa tez głupi ( albo właśnie dlatego, są bogaci, że nie są głupi ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duże firmy wbrew pozorom nie wydają dużo na domeny, więc nie przywiązywałbym tak wielkiej aż wagi do stanu posiadania. Przykładem może być nawet wspomniana powyżej Agora która jakis czas temu potrafiła wydać spore sumy na domeny a potem zmieniła politykę i zaczęła stawiać serwisy na potworkach wychodząc z założenia że wszystko sie da wypromować.

 

Bardziej niż nad tym jak bogata jest firma zastanowiłbym się nad tym czy ta domena ma szansę się sprzedać komuś innemu czy też jest to adres tylko pod tego klienta. Porównaj ceny sprzedaży podobnych adresów. Wyceniaj domenę a nie klienta. Przecież to, że są bogaci nie znaczy, że sa tez głupi ( albo właśnie dlatego, są bogaci, że nie są głupi ) :)

 

 

Jeśli chodzi o politykę firmy to z tego co widzę wydaje gazety i serwisy w internecie bazujące na wyrazie z mojej domeny.Serwisy stoją na tej samej końcówce i są bardzo dobrze znane.

 

 

czy wg was niskie 1XXXX złotych jest osiągalne?

za ile się sprzedaje domeny większym wydawnictwom, tak uśredniając...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej niż nad tym jak bogata jest firma zastanowiłbym się nad tym czy ta domena ma szansę się sprzedać komuś innemu czy też jest to adres tylko pod tego klienta. Porównaj ceny sprzedaży podobnych adresów. Wyceniaj domenę a nie klienta. Przecież to, że są bogaci nie znaczy, że sa tez głupi ( albo właśnie dlatego, są bogaci, że nie są głupi ) :)

Dokladnie, zgadzam sie z tym w 100%

Jezeli nazwa zawiera nazwe firmy a pewnie tak to nie mozesz przesadzac z $

Dla przykladu domene opony.pl kupilby kazdy, ale debica.pl ma waskie grono zainteresowanych (no moze poza zarabiajacymi na parkingu) :)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie, zgadzam sie z tym w 100%

Jezeli nazwa zawiera nazwe firmy a pewnie tak to nie mozesz przesadzac z $

Domene opony.pl kupilby kazdy ale debica.pl ma waskie grono zainteresowanych

 

 

nazwa nie zawiera nazwy firmy a jedynie część nazwy rozpoznawaną na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm

moze kwote ktora chcialbys dostac, REALNA KWOTE pomnoz x2

 

podaj im ja na wejsciu a potem zejdziesz o polowe

 

Co do kwoty samej to nie wiem, ale lepiej wiecej niz mniej

 

..od czego w koncu sa negocjacje

Share this post


Link to post
Share on other sites

temat "ile za domenę", i chyba zabrakło w tym wszystkim jedynie nazwy domeny, przyznaje toć trochę dziwne.

załóżmy że ta domena to, ytrew.pl nie wiadomo o co chodzi ale jest zainteresowany z dużym portfelem działający w branży IT,

możesz więc świadomy zakresu wartości tej domeny realnie zaproponować XXX - X pln, lub zaryzykować i dać zaporowe XX XXX

nic więcej w tym temacie nie można wywróżyć i zaproponować, ale od czegoś trzeba zacząć negocjacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest pytanie z tych "z d**y" :)

Jesli boisz sie zaindeksowania nazwy przez wujka Google, to zaszyfruj ją jakoś np:

4g0r4

albo A*g o r%a+pl

 

A tak to brzmi jak moja córka zadająca zagadkę:

"to jest małe albo duże, okrągłe albo kwadratowe i my to mamy w domu a czasem nie mamy" :)

Raczej kiepsko, co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co mi wiadomo firma jest w trakcie negocjacji tej samej domeny tylko z końcówką .de

 

Boje się rzucić zaporową, alby nie przestraszyć KK. Wolę trzymać się z góry ustalonej przeze mnie kwoty niż rzucać kwotę 2x wyższą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyceniaj domenę a nie klienta. Przecież to, że są bogaci nie znaczy, że sa tez głupi ( albo właśnie dlatego, są bogaci, że nie są głupi ) :)
Zgadzam się 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duże firmy wbrew pozorom nie wydają dużo na domeny, więc nie przywiązywałbym tak wielkiej aż wagi do stanu posiadania. Przykładem może być nawet wspomniana powyżej Agora która jakis czas temu potrafiła wydać spore sumy na domeny a potem zmieniła politykę i zaczęła stawiać serwisy na potworkach wychodząc z założenia że wszystko sie da wypromować.

 

Bardziej niż nad tym jak bogata jest firma zastanowiłbym się nad tym czy ta domena ma szansę się sprzedać komuś innemu czy też jest to adres tylko pod tego klienta. Porównaj ceny sprzedaży podobnych adresów. Wyceniaj domenę a nie klienta. Przecież to, że są bogaci nie znaczy, że sa tez głupi ( albo właśnie dlatego, są bogaci, że nie są głupi ) :)

dokładnie tak jest ! to że firma jest bogata nie świadczy o tym, że wydaja kasę na lewo i na prawo tylko o czymś wręcz przeciwnym, zanim zainwestują to dobrze przeliczą, a inna sprawa że duża bogata firma posiadająca inne serwisy może wypromować nawet największe :) więc z całą pewnością jak przesadzisz z ceną to ktoś się uśmiechnie i oleje temat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwisy stoją na tej samej końcówce i są bardzo dobrze znane.

Jeśli lubisz zagadki, to nie oczekuj prostych odpowiedzi.

Czy pisząc o "końcówce" masz na myśli rozszerzenie czy element ich znaku towarowego ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy wg was niskie 1XXXX złotych jest osiągalne?

za ile się sprzedaje domeny większym wydawnictwom, tak uśredniając...

 

Uśredniając to może być przedział pomiędzy 1zł do 1000000zł lub więcej, nic konkretnego o domenie nie napisałeś więc nie ma co zgadywać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie zgadzam się z osobami przede mną nie można nic powiedzieć nie wiedząc nic :)

 

 

podaj więcej szczegółów bo inaczej skąd mamy wiedzieć co i o czym piszemy (co wyceniamy) itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pytanie "ile za domene" jest bardzo fajne - odpowiedź, rowniez bardzo fajna "jak najwiecej" :)

 

przy "takiej ilosci" informacji ktore podales nie licz na wiecej

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem czy jesteście świadomi.. ale pytanie było skierowane do osób którzy już sprzedali drogo kilka domen : )lub mają do czynienia z rynkiem wydawniczym. A szczerze mówiąc skręca mnie jak czytam te Wasze wyceny i opinie.. ile macie lat ?

 

Jeśli negocjują domenę z .de a to pewnie chcą ruszyć na podbój świata... albo przynajmniej tej części europy mając komplet domen z daną frazą. A co za tym idzie sądzę że spokojnie możesz rzucić xx xxx - jeśli oni nie kupią... jakaś konkurencja może wyczuć w tym okazje i promować się właśnie na tej frazie w .pl rozszerzeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy jesteście świadomi.. ale pytanie było skierowane do osób którzy już sprzedali drogo kilka domen : )lub mają do czynienia z rynkiem wydawniczym. A szczerze mówiąc skręca mnie jak czytam te Wasze wyceny i opinie.. ile macie lat ?

To jak już tak innych podsumowałeś to pochwal się swoimi "drogimi" sprzedażami. Może nabierzesz trochę autorytetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że minimum 10 tys. PLN. Tyle zapłaci nawet mała firma za domenę, na której jej zależy.

Jeśli są zdecydowani na projekt a domena im odpowiada, to bez jąknięcia zapłacą 50 tys. ale to już zalezy od Twoich zdolności negocjacyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dla mnie temat jest śmieszny.

 

Sprzedaj za tyle za ile sprzedałbyś każdej innej osobie.

Duże firmy mają płacić więcej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dla mnie temat jest śmieszny.

 

Sprzedaj za tyle za ile sprzedałbyś każdej innej osobie.

Duże firmy mają płacić więcej ?

 

 

wg mnie nie.

 

pytanie było za ile można sprzedać domenę biorąc po uwagę że firma wydaje pod danym tytułem gazety i serwisy internetowe i jest firmą z dużym kapitałem.

 

nie chcę sprzedawać drogo, chciałbym nie żałować że puściłem za grosze ( średnie xxxx, podczas gdy widzę sprzedaże małym firmom za 10 tyś )

 

jestem ciekawe czy duża firma ( światowy wydawca ) kupi za podobną cenę tym bardziej że pod tym pod podobnymi tytułami wydaje już gazety xx lat i serwisy internetowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duże firmy mają płacić więcej ?

Tu nie chodzi co maja a co nie maja...

 

Sa w stanie zaplacic wiecej bo ich na to stac po prostu

i taka domena zarobi na swoj koszt badzo szybko

Tak jak ktos napisal skoro staraja sie o .de to nie jest firma krzak

I nie sadze by przestraszyli sie 10k bo wypromuja sobie jakas hybryde lub :)

jasne ze wypromuja ale maja juz 2 podobne wiec nie beda robic bydla marketingowego

 

 

I powinno sie to wykorzystac

Jedno pytanie tylko jest:Jak bardzo im zalezy na tej domenie?

To oni wiedza najlepiej a Ty powinienes wywnioskowac z korespondencji/rozmow z nimi

i wykorzystac ta wiedze zamiast peniac ze sie wystrasza..

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×