Jump to content
waniawp

Co się podziało z .EU

Recommended Posts

Witam,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się co się podziało z domenami .eu Ostatnio nawet domenę z dosyć dobrym keywordem w końcówce .eu ciężko jest sprzedać w wyższej cenie niż wysokie xx Jaka jest waszym zdaniem tego przyczyna ? Zapraszam do dyskusji na ten temat jak również czy w ogóle warto jeszcze inwestować w .eu

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameryki tu nie odkryje

pisząc ze domeny .eu podobnie jak np. .com.pl

potrzebuja bardzo dobrych i potencjalnie oplacalnych keywordow

zeby miala wieksza wartosc od tej ktora wskazales.

KK pewnie kreca nosem zwykle na ta koncowke a i w D2D tez nie poszalejesz bo sami

domeniarze tak jak i Ty maja mieszane uczucia co do nich

Co zreszta alpine5 regularnie podkresla :)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ameryki tu nie odkryje

pisząc ze domeny .eu podobnie jak np. .com.pl

potrzebuja bardzo dobrych i potencjalnie oplacalnych keywordow

zeby miala wieksza wartosc od tej ktora wskazales.

KK pewnie kreca nosem zwykle na ta koncowke a i w D2D tez nie poszalejesz bo sami

domeniarze tak jak i Ty maja mieszane uczucia co do nich

Co zreszta alpine5 regularnie podkresla :)

 

 

Ale mam wrażenie że kiedyś domeny .eu sprzedawały się częściej / lepiej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli wszystko w normie, nic się nie zmieniło. :)

 

Na poważnie, to dobre keywordy sprzedają się w wyższych cenach, trzeba po prostu czekać na klienta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wszystko w normie, nic się nie zmieniło. :)

 

Na poważnie, to dobre keywordy sprzedają się w wyższych cenach, trzeba po prostu czekać na klienta. :)

 

 

Chodzi mi w sumie bardziej o rynek d2d

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi w sumie bardziej o rynek d2d

 

 

... a co się takiego podziało z rynkiem D2D? Nic się nie stało. Jeśli chcesz zainwestować w bardzo dobre domeny w obrębie rynku D2D to zapraszam :)

 

 

Niektórzy byli zwolennikami a pozostałe osoby przeciwnikami tego rozszerzenia i to się chyba nie zmieniło?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu pekl balon propagandy nadmuchiwany przez kilku domeniarzy. Zniknie i sluch po nim zaginie. To bylo do przewidzenia. Podobnie bedzie z IDN-ami

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi w sumie bardziej o rynek d2d

Sprzedawanie domen wyłącznie w transakcjach D2D trudno nazwać inwestowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedawanie domen wyłącznie w transakcjach D2D trudno nazwać inwestowaniem.

 

Ja rozumiem...Mam po prostu wrażenie że kiedyś był większy ruch w transakcjach domen .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż domen .eu rozwija się bardzo dobrze. To jedna z najpopularniejszych domen na Sedo (wśród ccTLD po .de i na równi z .co.uk). Odbiorcami są głównie klienci końcowi, co bardzo dobrze wróży, bo pod .eu powstaje coraz więcej serwisów.

 

Ale kto liczy, że kupi dziś i za rok sprzeda z przebitką 10x albo nawet 2x, to może się grubo pomylić i lepiej niech zainwestuje w coś innego. Zdecydowanie też warto się skupić na naprawdę na dobrych keywordach, nie tych średnich i na pewno nie tych słabych.

 

centrumfinansowe.eu 110 EUR

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=910007

 

Szkoda, że nie śledzę spadów domen .eu. Szkoda, że Dropped nie przysyła ich do przechwycenia tak jak robi dla .pl, bo chętnie wziąłbym udział w tej aukcji.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że nie śledzę spadów domen .eu. Szkoda, że Dropped nie przysyła ich do przechwycenia tak jak robi dla .pl, bo chętnie wziąłbym udział w tej aukcji.

 

DD

 

Pewnie nie robi tego, bo spady domen .eu są raz w miesiącu i ciężko z tak dużej listy domen wychwycić te wartościowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rynek d2d dla .eu zabiła opłata za trade

Dokladnie, lekko zniechecajaca jest :)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .eu to według mnie inwestycja kilkuletnia. Trzeba duuużo cierpliwości, zanim te domeny będą chodzić w przyzwoitych cenach (mówię tu szczególnie o polskich keywordach)

 

Czy jest jakiś ogólnodostępny filtr, który pozwoli na wyszukiwanie "polskich" domen .eu w liście spadów? Chodzi mi o jakiś programik, który wyłapywałby wyrazy występujące w języku polskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No widzisz a ja się w ogóle zastanawiałem czy ją licytować.\

:)

 

Sprzedaż domen .eu rozwija się bardzo dobrze. To jedna z najpopularniejszych domen na Sedo (wśród ccTLD po .de i na równi z .co.uk). Odbiorcami są głównie klienci końcowi, co bardzo dobrze wróży, bo pod .eu powstaje coraz więcej serwisów.

 

Ale kto liczy, że kupi dziś i za rok sprzeda z przebitką 10x albo nawet 2x, to może się grubo pomylić i lepiej niech zainwestuje w coś innego. Zdecydowanie też warto się skupić na naprawdę na dobrych keywordach, nie tych średnich i na pewno nie tych słabych.

 

centrumfinansowe.eu 110 EUR

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=910007

 

Szkoda, że nie śledzę spadów domen .eu. Szkoda, że Dropped nie przysyła ich do przechwycenia tak jak robi dla .pl, bo chętnie wziąłbym udział w tej aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedawanie domen wyłącznie w transakcjach D2D trudno nazwać inwestowaniem.

 

Odbiorcami są głównie klienci końcowi, co bardzo dobrze wróży, bo pod .eu powstaje coraz więcej serwisów.

 

Ale kto liczy, że kupi dziś i za rok sprzeda z przebitką 10x albo nawet 2x, to może się grubo pomylić i lepiej niech zainwestuje w coś innego. Zdecydowanie też warto się skupić na naprawdę na dobrych keywordach, nie tych średnich i na pewno nie tych słabych.

 

w obu przypadkach podzielam zdanie kolegów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszłość jak zawsze jest, kwestia SŁOWA użytego przed .eu

Weźmy po uwagę choćby "antyki.eu" i kilka innych dostępnych w AF - czas robi swoje ..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się co się podziało z domenami .eu ...

Mogę już stwierdzić po 2,5 roku (głównie na własnej skórze, ale również po bacznych obserwacjach), że inwestowanie w .eu to była pomyłka. Tak jak kilka razy pisałem, osobiście wiele nie straciłem, bo wszystkie swoje domeny .eu zarejestrowałem w różnych promocjach, nigdy nie płacąc więcej niż 1 zł netto/szt. Żal mi ludzi, którzy odkupili domenę/domeny z tą końcówką za np. kilkaset złotych z nadzieją na szybki zarobek (choć niewątpliwie w kilku przypadkach ktoś może wyszedł na plus). Nigdy nie twierdziłem, że posiadam domeny .eu z najwyższej półki, ale nigdy też nie wystawiałem ich w kosmicznych cenach, dlatego nie mogę zrozumieć, że nie da się sprzedać niezłej domeny .eu za np. 700 PLN. Na stronie głównej Namedrive widnieje domena Gramatyka*eu (tak, moja), przecież na Namedrive trochę ludzi wchodzi, domena jest na aukcji w cenie od 9 euro, pies z kulawą nogą się o nią nie pyta, a przecież nie jest taka zła. Po prostu w pewnym momencie trzeba chyba zmieniać kierunek, a nie trwać zbyt długo przy jednym, wierząc, że w końcu coś drgnie w temacie.

 

trzeba po prostu czekać na klienta. ;)

Z tym klientem końcowym na domeny .eu to moim zdaniem jest trochę jak z Yeti - wielu o nim słyszało, ale nikt go nie widział :)

To jest też oczywiście wszystko kwestia ilości posiadanych domen (tzw. efekt skali czy rachunku prawdopodobieństwa), ja w szczytowym momencie miałem około 60-70 szt. domen .eu, doczekałem się jednego zapytania (o domenę kawior*eu) z propozycją około 350 PLN, chyba żałuję, że się wtedy nie zgodziłem na taką kwotę, ale domenę nadal mam. Może gdybym miał w portfolio 500 dobrych domen .eu, to i zapytań byłoby więcej. Nie wiem, raczej tego nie sprawdzę :)

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek inwestycyjny domen i rynek odbiorcy końcowego to nierzadko dwa inne światy (dość mocno powiedziane, ale często i w istotnej mierze tak jest). Co mam na myśli - otóż:

1. Domainerzy prawdopodobnie zbyt często oceniają domeny na podstawie statystyk (nazwy domeny lub słowa kluczowego) oraz faktu tj. nazwa jedno- lub dwuwyrazowa. O historiach pt. "domena dobrze brzmi... ma potencja na markę..." nie wspominam, gdyż w mojej ocenie to wchodzenie w ślepą uliczkę o nazwie "kolekcjonowanie domen", a nie inwestycje w domeny.

Ale wracając do meritum pkt nr 1 - kooperacja i transakcje z klientem biznesowym pokazują, że jest wiele domen, na które nie zwróciłby uwagi domainer i vice versa - wiele domen, na które nie zwróciłby uwagi biznesowy odbiorca końcowy.

2. W powyższy schemat wpisuje się także kwestia tj. .pl versus .eu; ccTLD versus domena niższego poziomu jak .com.pl.

 

Sporo można by jeszcze rozwinąć w danej materii, ale ... "mówienie jest rzeczą (...)" :)

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×