Jump to content
Sign in to follow this  
korneliusz.com

+1 Google

Recommended Posts

W końcu Google dostrzegło, że użytkownicy mogą znacznie poprawić wyniki wyszukiwania. Myślę, że wpłynie to pozytywnie na rynek domen, gdyż dobre nazwy będą chętnie klikane. Czy myślicie, że są jakieś zagrożenia?

 

http://di.com.pl/news/36983,0,Google_+1_-_..._Facebooka.html

 

http://webhosting.pl/_1.Google.przedstawia...ie.to.Facebooka

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że wpłynie to pozytywnie na rynek domen, gdyż dobre nazwy będą chętnie klikane. ?

Dobre nazwy czy dobre serwisy ?

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w górę pójdą serwisy, które nie tyle będą mieć dobrą domenę, co wartościowy content. Swoją drogą ciekaw jestem co na to branża SEO i jak szybko pozycjonerzy to wykorzystają.

Edited by Cortez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno negatywnie wpłynie to na rynek pozycjonowania. Na początku +1 nie będzie brane pod uwagę przy rankingu strony, ale później na pewno tak.

 

Dla nas dobrze, bo właściciele stron będą musieli zwracać większą uwagę na wykonanie strony oraz nazwę domeny. W tej chwili już sama nazwa domeny daje dobry boost do pozycjonowania na daną frazę, jednak specjaliści SEO nadal próbują temu zaprzeczać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pozycjonowaniu się nie znam, ale wydaje mi się, że na wzrost/spadek cen domen będzie to miało znikomy wpływ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się może nie przyjąć, trzeba mieć profil w G, być zalogowanym a do tego ideą jest sygnalizowanie innym czegoś wartościowego. Zachowania altrusityczne nie są w cenie..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zachowania altrusityczne nie są w cenie..

To jak wyjaśnisz "fenomen" lajków?

Poza tym każdy z Nas ma swój profil w google - to nasze IP, host, itd. Nie trzeba się nigdzie zapisywać aby należeć do wielkiej - dla niektórych nadal niewidocznej - "społecznościówki" w googlach. Już dawno każdy internauta do niej należy ale nadal nie zdaje sobie z tego sprawy.

A konto w gmail to nie jest profil? Do tego dochodzi "chmura" - dzielenie się dokumentami, prezentacjami, fotkami, exelami, itd.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie przyjmie się to, tak jak nie przyjęło się dodawanie komentarzy do wyszukiwań. Jeśli będzie miało jakiś wpływ na wyniki w "czystym" google (bez logowania) wówczas +1 będą kupowane/sprzedawane tak jak linki obecnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jak wyjaśnisz "fenomen" lajków?

Poza tym każdy z Nas ma swój profil w google - to nasze IP, host, itd. Nie trzeba się nigdzie zapisywać aby należeć do wielkiej - dla niektórych nadal niewidocznej - "społecznościówki" w googlach. Już dawno każdy internauta do niej należy ale nadal nie zdaje sobie z tego sprawy.

A konto w gmail to nie jest profil? Do tego dochodzi "chmura" - dzielenie się dokumentami, prezentacjami, fotkami, exelami, itd.

Właśnie LIKE to dzielenie się, pokazanie siebie, określenie się przed innymi. W +1 to czysta rekomendacja, nie ma tablicy jak FB (no chyba, że coś planują).

Każdy z nas ma profil bo ma konto w analytics, adwords, adsense itp. "Normalni" internauci niekoniecznie muszą być zarejestrowani, a jak już, to w danym momencie zalogowani.

Google poprzez +1 też chce poszerzyć swoją bazę danych, chce się rozwiajać, dodawać funkcjonalności bo ciągle tylko wszyscy o tym facebooku nawijają, ba filmy robią! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem zwolennikiem gugli ale już zdecydowanym przeciwnikiem FB.

G. stara się udostępniać informację wszystkim poprzez wyszukiwarkę a FB dopiero jak się zalogujesz (zamkniesz) do sekty - przepraszam zwolenników FB. Innymi słowy: jak dasz się "zamknąć" (stracisz wolność) to pokażemy Ci więcej ale udostępnij Nam swoje dane i preferencje.

Poza tym nie ma wyboru - w FB jest tylko jeden "klawisz" (klawisz to dobre skojarzenie z aresztem) - lajk. Innego nie ma :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem zwolennikiem gugli ale zdecydowanym przeciwnikiem FB.

G. stara się udostępniać informację wszystkim poprzez wyszukiwarkę a FB dopiero jak się zalogujesz (zamkniesz) do sekty - przepraszam zwolenników FB. Innymi słowy: jak dasz się zamknąć to pokażemy Ci więcej ale udostępnij Nam swoje dane.

Zgadzam się, podzielam antypatię.

Niestety google idzie w podobnym kierunku, kto wie co z tego wyjdzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem zwolennikiem gugli ale już zdecydowanym przeciwnikiem FB.

G. stara się udostępniać informację wszystkim poprzez wyszukiwarkę a FB dopiero jak się zalogujesz (zamkniesz) do sekty - przepraszam zwolenników FB. Innymi słowy: jak dasz się "zamknąć" (stracisz wolność) to pokażemy Ci więcej ale udostępnij Nam swoje dane i preferencje.

Poza tym nie ma wyboru - w FB jest tylko jeden "klawisz" (klawisz to dobre skojarzenie z aresztem) - lajk. Innego nie ma :)

 

Można na to spojrzeć inaczej:

FB: Zarejestrowałeś się, wszedłeś , wiesz gdzie, z kim jesteś i co Ci "grozi". Wyłączasz FB - wychodzisz z klatki.

Google - szukasz czegoś, G podgląda cię a potem podrzuca ci reklamy i wyniki wyszukiwania dopasowane w stylu "my wiemy czego Ty byś chciał"

 

W końcu Google dostrzegło, że użytkownicy mogą znacznie poprawić wyniki wyszukiwania. Myślę, że wpłynie to pozytywnie na rynek domen, gdyż dobre nazwy będą chętnie klikane. Czy myślicie, że są jakieś zagrożenia?

 

Edit:

A co do pytania z wątku:

Pytanie użytkowników nie jest łatwe, zbyt łatwo byłoby klikaniem w plusy nabić pozycję stronie - stąd G takiego rozwiązania wprowadzić za bardzo nie może.

A na rynek domen - bezpośredniego przełożenia nie widzę.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wyjdzie z tego wysoko spersonalizowana i przez to skuteczna reklama za kilka lat plus rosnąca teczka na każdego na serwerze pewnych, niekoniecznie naszych służb.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wyjdzie z tego wysoko spersonalizowana i przez to skuteczna reklama za kilka lat plus rosnąca teczka na każdego na serwerze pewnych, niekoniecznie naszych służb.

GRU pewnie ma już swoich "legalnych" lub agentów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracam do tematu:

profile już są

http://profiles.google.com

 

Każdy kto ma przynajmniej maila w g już "teczkę" ma założoną

;)

Ja swoją wyczyściłem :P

 

Please note that deleting your public profile will not affect the status of your Google Account. Learn more

 

No, i po problemie. A tym, którzy są zalogowani w Google (i korzystają np z iGoogle) polecam odszukanie ustawień zapisywania historii wyszukiwania... i skasowanie jej :P oraz zablokowanie zapamiętywania przyszłych wyników wyszukiwania. Co prawda opcja ta nie jest publicznie dostępna, ale po co czekac, aż Google wymyśli coś nowego, co na przykład ułatwi dzielenie się z tzw. znajomymi naszą historią wyszukiwania (a już są takie serwisy do pokazywania innym swoich bookmarków, podobnie jak serwisy do dzielenia się historią swoich zakupów za pomocą karty kredytowej). Lepiej nie kusić, i zablokować zapamiętywanie historii wyszukiwania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy! Dałem +1 dla di.pl. ;)

 

A jak się "plusuje"?

 

Swoją drogą wpisałem w googlarce di.pl wyskoczył link, kliknąłem i..."Prefetching or precaching is not allowed" ;) O co kaman?

 

Edit: Co ciekawe to tylko pod liskiem taki komunikat się pojawia, Chrome i Opera otwierają stronę normalnie..

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przetestuj na nas! Wystarczy zalogować się na konto, przejść na google.com w angielskiej wersji, wyszukać "domeniarstwo" lub "najlepsze domeny na sprzedaż", albo inną frazę i nacisnąć +1 przy naszym wyniku. Dzięki tym plusom pozycje w wynikach wyszukiwaniach się poprawią. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zdecydują się to na nas przetestować. Chętnie się Wam zrewanżujemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×