Jump to content
savan

wycena oracle.com.pl

Recommended Posts

Witam.

 

- Proszę o wycene ww. domeny.

- Proszę także o opinię nt ew. korzyści, czy sensu posiadania takiej domeny.

 

Dane:

- 144 odwiedzin 11-12-2007: direct 58,93% | google 38,39%

- uzytkownicy: nowi 91,67% | powracający 8,33%

 

 

Dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

savan: z jakiego okresu te dane?

 

Saint: oracle to po angielsku wyrocznia, więc spokojnie można tam stronę internetową wróżki postawić i właściciel brandu oracle (bazy danych) nie może nic z tym zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Saint: oracle to po angielsku wyrocznia, więc spokojnie można tam stronę internetową wróżki postawić i właściciel brandu oracle (bazy danych) nie może nic z tym zrobić.

To nie takie proste. Oracle to bardzo znana firma. Domena shell.de właśnie z tego względu musiała zostać oddana firmie Shell. Nie jestem prawnikiem, to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie takie proste. Oracle to bardzo znana firma. Domena shell.de właśnie z tego względu musiała zostać oddana firmie Shell. Nie jestem prawnikiem, to tylko moje zdanie.

 

„Duży może więcej.”

Nie wyobrażam sobie, żeby nagle wkroczył do nas japoński gigant przemysłu chemicznego, firma Sraka, i zażądał od apze niezwłocznego przekazania domeny, „bo to bardzo znana firma”...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb@ to ta firma ma ten słynny slogan?

"Sraka - firma g.... warta:-)"

Domena bez większej wartości.

Dla pozycjonera może coś warta, ale to już inna historia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint: oracle to po angielsku wyrocznia, więc spokojnie można tam stronę internetową wróżki postawić i właściciel brandu oracle (bazy danych) nie może nic z tym zrobić.

 

A chcesz sie zalozyco powiedzmy $500, ze z latwoscia jestem w stanie to spowodowac aby akurat ta znana firma szybko upomniala sie o te domene poza tym o jakiej abstrakcji tu mowimy skoro ta domena prowadzi do http://www.oracle.com/global/pl/index.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domena nic nie warta. Możliwość jej wykorzystania jest tak minimalna że jedynym zainteresowanym mogłaby być prawdopodobnie firma Oracle, ale i w to wątpię. Najpierw upomnieliby sięo oracle.pl a .com.pl po prostu zakazaliby uzywać pod groźbą procesu (lub odebrali bez kupna).

 

 

Nie wspomnę że .com.pl to (przynajmniej dla mnie) katastrofa jeżeli chodzi o tzw. usability.

Za długo się pisze / wymawia etc. i jest to końcówka odchodząca do lamusa. Coraz mniej firm wchodzących na polski rynek internetowy decyduje się na tą końcówkę jako główną.

I w sumie dobrze bo oracle.pl wygląda i używa się lepiej niż oracle.com.pl

 

Tak więc z mojego punktu widzenia wartość to 0~reg fee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma Oracle nie jest zainteresowana tą domeną. Nie chcą nawet .pl, bo aktualny właściciel chciał im ją sprzedać.

 

Oracle Polska jest obecnie właścicielem owej .com.pl, ale jej już nie chce. Dlatego pytam, czy jest ona warta cokolwiek, bo mogę ją swobodnie przejąć. Nie liczę na góry złota, choć dla kogoś może być tyle warta.

 

Nie chcę też stawiać na niej żadnego serwisu z już omawianych tu powodów. Oracle jest jak tramwaj - kasuje każde auto bez problemu ;). Dla przykładu Microsoft przejął "swoją" nazwę w domenie .pl, mimo że ktoś miał tam jakieś roślinki i ...zioła.

 

Zatem nie będę walczył z firmą, która ma zaledwie trzy budynki... :lol: ...w jednym z wielu miejsc.

 

Tak więc, co?

- Brać i wrzucić tam parę swoich linków?

- Zrobić przekierowanie, żeby przejąć PR?

- Sprzedać za cały worek $$$?

 

Pozdro i dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×