Jump to content
Sign in to follow this  
ala.pl

czy .eu jest już lepsze od .com?

Recommended Posts

Łatwiej czyli prościej. Ty zaś masz na myśli korzystniej czyli bardziej opłacalnie. Nie widzisz różnicy? :P

 

nie mam na myśli bardziej opłacalnie tylko "łatwiej" - w sensie takim, że sprzedający nie będzie stawiał dużego oporu.

 

P.S. Prawdopodobnie "łatwo" bym kupił wszystkie Twoje domeny, gdybym wyłożył na stół 5 mln dolców :P

Edited by ala.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
łatwiej za tą samą cenę kupić dobrą .eu niż .com?

zatem za odpowiedznio wyższą cenę możnaby równie łatwo kupić .com co za niższą .eu. W takiej sytuacji cała biznesowa intuicja podpowiada mi, że obroty na .com byłyby większe ... oczywiście wszystko przy założeniu, że niekompletne dane cenydomen.pl nie deformują rzeczywistości

 

nie mam na myśli bardziej opłacalnie tylko "łatwiej" - w sensie takim, że sprzedający nie będzie stawiał dużego oporu.

 

P.S. Prawdopodobnie "łatwo" bym kupił wszystkie Twoje domeny, gdybym wyłożył na stół 5 mln dolców :P

Sam sobie zaprzeczyłeś - ale nawet pomijając to - łatwiej nie znaczy szybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam sobie zaprzeczyłeś - ale nawet pomijając to - łatwiej nie znaczy szybciej.

 

naprawdę nie wiem w czym Ty widzisz sprzeczność

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałeś do mojej wypowiedzi "za tą samą cenę", kiedy ja pisałem tylko o tym, że "łatwiej kupić dobrą .eu niż .com.", co sprawiło, że oceniłeś moją wypowiedź w kategorii opłacalności, a później temu zaprzeczyłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodałeś do mojej wypowiedzi "za tą samą cenę", kiedy ja pisałem tylko o tym, że "łatwiej kupić dobrą .eu niż .com.", co sprawiło, że oceniłeś moją wypowiedź w kategorii opłacalności, a później temu zaprzeczyłeś.

 

dodałem "za tą samą cenę" ze znakiem zapytania, bo podejrzewałem, że to masz na myśli i starałem się to obalić

potem okazało się, że porównujesz łatwość zakupu dobrej .eu i .com przy założeniu dysponowania różnymi środkami finansowymi, czego według mnie nie wolno robić, co też próbowałem wykazać

 

To co na pewno jest oparte na faktach, to że .eu jest mlodsza od .com, a czy dysponujesz jakimiś danymi, że większość dobrych domen .eu jest w rękach domeniarzy i są oni zainteresowani publikacją sprzedaży, a inaczej jest z .com?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale szkoda mi czasu na takie farmazony. Zamień pytanie w temacie na stwierdzenie i będzie ok. :P

 

Oczywiście, masz rację. Jak brakuje rzeczowych argumentów, to najlepiej obrażać drugą stronę nazywając jego wypowiedzi farmazonami i przejść na niemerytoryczny poziom dyskusji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Wg moich informacji Google.pl wartościowuje domeny .eu pomiędzy lokalnymi (.pl) a globalnymi (.com). Zatem w lokalnym SEO .eu wygrywa z .com.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy .eu jest już lepsze od .com?

 

a co to znaczy lepsze?

lepsze w czym?

 

sprzedaży D2D? zagospodarowaniem przez KK? trafficu? popularności wsród userów?

 

To że sprzedało się więcej niż .com świadczy tylko o tym że sprzedało się więcej, i niewiele mówi o tym czy są lepsze. :P

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że osoby, które siedzą na forum od 2007 r, już dawno powinny wyrobić sobie zdanie na temat domen .com, .eu, chociażby na podstawie własnych sprzedaży, obserwacji rynku przez 4 lata, itd. :P

 

Nie bardzo rozumiem jaki sens ma dyskusja, która opiera się tylko na mocno wyrywkowych danych (cenydomen.pl).

 

Powstał temat, który jak wiele ostatnio na forum, nic nie wnosi i prowadzi jak widać tylko do wycieczek osobistych.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, masz rację. Jak brakuje rzeczowych argumentów, to najlepiej obrażać drugą stronę nazywając jego wypowiedzi farmazonami i przejść na niemerytoryczny poziom dyskusji...

Przepraszam, że Cię obraziłem. Wydaje mi się jednak, iż jesteś świadomy tego, że te statystyki są wypaczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

można popatrzeć na to z trochę innej perspektywy, eu w jakimś sensie jest regionalna, com zdecydowanie globalna, która lepsza? zalezy do czego i dla kogo, równie dobrze mozna zapytać co jest fajniejsze? lewa noga czy prawa ręka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozstrzyganie czy .com jest lepsze od .eu i vice versa IMO nie ma sensu. Odpowiedź zależna jest od przypadku. Faktem jest natomiast, że sprzedaże domen .eu są w czołówce, jeśli chodzi o ich ilość oraz wartość (dane Sedo). Tak więc jest to jedno z najchętniej sprzedawanych i KUPOWANYCH domen na świecie. To są fakty i nie ma się co z nimi spierać. Mówimy oczywiście o wymiarze globalnym (europejskim), a nie tylko o Polsce.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna wypowiedź. Wytłuczenia i użycie wielkich liter w odpowiednich miejscach przemawia do czytających. Zawsze fajnie pisałeś, ale ostatnio jesteś jeszcze lepszy. Joseph Goebbels nie dorasta Ci do pięt. :)

 

Dla fanów .eu 50% zniżki na poniższe domeny:

http://www.domeniarstwo.pl/marketsearch.ph...amp;x=0&y=0

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie dojdziemy do consensus'u w temacie końcówek :)

Każdy ma swoje preferencje, a niektórzy nawet interes w tym aby promować takie czy inne (wystarczy zobaczyć na portfolia)

 

Nie ma się co emocjonować bo każdy po trochę ma i nie ma racji.

Z domenami to trochę jak z samochodami.

 

Przykładowo lubisz tylko coupe ale jak urodzi Ci się dziecko to rozglądasz się za 4 drzwiowym.

Jak masz dwójkę i lubisz podróże to VAN lub SUV choć pewnie normalnie byś nawet nie spoglądał w ich kierunku.

 

Myślę że podobnie z domenami. W zależności od projektu, zasięgu działalności, docelowego rynku etc

klient coraz częściej dobiera to co mu pasuje.

 

Same sprzedaże nie mówią o tym która lepsza, bo to ocenia KK.

Oceniając rynek w ten sposób i używając analogii, można by powiedzieć że rynek nieruchomości w USA rośnie,

a prawda jest taka że ilość sprzedaży wzrasta bo spekulanci i oportuniści wykupują nieruchomości odebrane przez banki.

Dlatego tak zdawkowo postawione pytanie jak w tytule nie może mieć konkretnej odpowiedzi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozstrzyganie czy .com jest lepsze od .eu i vice versa IMO nie ma sensu.

 

Oczywiście, że nie mają sensu, bo .EU nigdy nie będzie popularniejsza od.COM, nawet w krajach europejskich. Także ceny tych samych mocnych keywordyów.EU nie zbliżą się do cen .COM

Alex już w innych tematach pisał, że o popularności "końcówek" świadczą serwisy na nich budowane. I tu .EU delikatnie mówiąc wypada bardzo bardzo słabo.

 

Wystarczy spojrzeć na ranking Alexa "Top sites" w niektórych krajach europejskich

 

1) Polska - TOP 500

.pl - 333 domeny (66.6%)

.com - 108 (21,6%)

.org - 12 (2,4%)

.net - 8 (1,6%)

.com.pl - 8 (1,6%)

.tv - 5 (1%)

.eu - 4 (0,8%)

pozostałe - 22 (4,4%)

 

W Polsce w "Top 500" najczęściej odwiedzanych stron zaledwie 4 to domeny .EU

Pierwsza w rankingu znajduje się na 232. pozycji (torrentz.eu)

 

2) Niemcy - TOP 100

.com - 47 domen

.eu - 0

Pierwsza .EU w Niemczech znajduje się na 210. miejscu (df.eu)

 

3) Wielka Brytania - TOP 100

.com - 70 domen

.eu - 0

Pierwsza .EU w Wielkiej Brytanii znajduje się na 183. miejscu (torrentz.eu)

 

4) Hiszpania - TOP 100

.com - 58 domen

.eu - 0

Pierwsza .EU w Hiszpanii znajduje się na 329. miejscu (europa.eu)

 

5) Francja - TOP 100

.com - 67 domen

.eu - 0

Pierwsza .EU we Francji znajduje się na 322. miejscu (wawacity.eu)

 

6) Włochy - TOP 100

.com - 46 domen

.eu - 0

Pierwsza .EU we Włoszech znajduje się na 200. miejscu (torrentz.eu)

 

7) Holandia - TOP 100

.com - 42 domeny

.eu - 1 (96 miejsce, torrentz.eu)

 

8) Rosja - TOP 100

.com - 31 domen

.eu bark nawet w "TOP 500"

 

 

.EU zawsze będzie domeną drugorzędną, daleko daleko za domenami krajowymi i domenami .COM

Renomowane firmy, czy serwisy nie postawią strony na .EU. Oczywiście znajdą się wyjątki, ale będzie to tylko potwierdzenie reguły.

Edited by entersite

Share this post


Link to post
Share on other sites
.EU zawsze będzie domeną drugorzędną, daleko daleko za domenami krajowymi i domenami .COM

Renomowane firmy, czy serwisy nie postawią strony na .EU. Oczywiście znajdą się wyjątki, ale będzie to tylko potwierdzenie reguły.

 

Ale zdajesz sobie sprawę że te statystyki tak naprawdę o niczym nie świadczą? :)

 

Strony generujące najwięcej ruchu i należące do popularnych serwisów z założenia celują w klienta globalnego wiec nie ma się co spodziewać że renomowane firmy jak np. apple postawią serwis na czym innym niż apple.com

Nie tyle nie użyją .eu (przekierowanie na .com) ale nawet nie użyją .pl (przekierowanie na .com)

 

I wcale na tej podstawie nie widać że .eu czy .pl nie jest popularna w Europie czy w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co to znaczy lepsze?

lepsze w czym?

 

sprzedaży D2D? zagospodarowaniem przez KK? trafficu? popularności wsród userów?

 

To że sprzedało się więcej niż .com świadczy tylko o tym że sprzedało się więcej, i niewiele mówi o tym czy są lepsze. :)

 

Podejrzewam, że w większości jesteśmy homo oeconomicus, więc lepsze to takie za które można uzyskać więcej PLN.

 

 

Przepraszam, że Cię obraziłem. Wydaje mi się jednak, iż jesteś świadomy tego, że te statystyki są wypaczone.

 

nie ma sprawy, nie jestem obrażalski :P

mam pełną świadomość z niedoskonałości tych statystyk, ale generalnie lepsze niepełne statystyki niż żadne

 

 

Rozstrzyganie czy .com jest lepsze od .eu i vice versa IMO nie ma sensu. Odpowiedź zależna jest od przypadku. Faktem jest natomiast, że sprzedaże domen .eu są w czołówce, jeśli chodzi o ich ilość oraz wartość (dane Sedo). Tak więc jest to jedno z najchętniej sprzedawanych i KUPOWANYCH domen na świecie. To są fakty i nie ma się co z nimi spierać. Mówimy oczywiście o wymiarze globalnym (europejskim), a nie tylko o Polsce.

 

DD

 

w świecie liczb i statystyk chyba nie ma przypadków, jest tylko kwestia prawidłowej interpretacji danych. Teraz pewnie nie ma dużej różnicy pomiędzy .eu i .com, co widać po wypowiedziach (głosy są mocno podzielone), ale za chwilę może nawet Korneliusz złoży broń

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×