Jump to content
Sign in to follow this  
cypisek999

mail od prawnika google

Recommended Posts

Cypisek999 podaj nazwę i stronę tej "kancelarii prawnej". Jak dla mnie jest to oszustwo na 100%. Pewnie jakiś kombinator chce wyłudzić domenę, a Wy jak naiwniacy pchacie go do oddania domeny i wypisujecie teorie spiskowe o korporacjach. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym usunął domenę. Miałem dwie TM-ki, ale jak poczytałem, że nawet blokowanie adresu, którym i tak firma obecnie się nie interesuje podchodzi pod cybersquating, to usunąłem je. Duże prawdopodobieństwo, że to próba wyłudzenia, ale jeśli tej osobie się uda, to ona będzie miała problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Cypisek999 podaj nazwę i stronę tej "kancelarii prawnej". Jak dla mnie jest to oszustwo na 100%. Pewnie jakiś kombinator chce wyłudzić domenę, a Wy jak naiwniacy pchacie go do oddania domeny i wypisujecie teorie spiskowe o korporacjach. :lol:

napisze to wytluszczonym drukiem:

 

po co mu ( naszemu koledze ) taka gowniana domena ? dla smieciowego ruchu... ?

 

w dodatku to przyklad ewidentnego cybersq. !!

 

usuniecie lub podrzucenie tego zgnilego jaja jego adwersarzowi - kimkolwiek by on sie okazal - moze tylko mu wyjsc na dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazywam się xxx yyyyyy i jestem jednym z prawników zatrudnionych przez Google Poland sp. z.o.o.
Sprawa jest w toku - zażądałem od tego prawnika pełnomocnictwa, co jest warunkiem przekazania authinfo.
Cypisek999 podaj nazwę i stronę tej "kancelarii prawnej".

Pełnomocnictwa możesz się nie doczekać bo jak sam podałeś ( a czego nie dostrzegł m.in. MasterofPoland ) sprawa nie została przekazana żadnej kancelarii prawnej.

Prowadzi ją pracownik zatrudniony przez Google.

Jak można przeczytać już w 2006 roku ich dział prawny liczył ok. stu prawników.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do końca to pracownik. Zwróć uwagę na:

 

"Pozdrawiam, xxx yyyyy

biuro@yyyyy.pl

 

pod stroną yyyyy.pl znajduje się logo kancelarii prawnej i informacja, że jest ona w budowie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prowadzi ją pracownik zatrudniony przez Google.

 

Pomyśl... gdyby tak było napisałby z adresu @google.com.

 

o co mu ( naszemu koledze ) taka gowniana domena ? dla smieciowego ruchu... ?

 

W ten sposób motywujesz cwaniaków, do podejmowania takich prób w przyszłości, których celem będą abonenci domen niekoniecznie cybersquatterskich. Nie łudź się, że zaszkodzisz kombinatorowi - w przypadku sporu odda domene bez walki , ale co zarobi na parkingu to jego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
W ten sposób motywujesz cwaniaków, do podejmowania takich prób w przyszłości, których celem będą abonenci domen niekoniecznie cybersquatterskich. Nie łudź się, że zaszkodzisz kombinatorowi - w przypadku sporu odda domene bez walki , ale co zarobi na parkingu to jego.

tak to prawda - ale czy cwaniak, ktory probuje oszukac cwaniaka jest cwaniakiem ? :)

 

czesciowym rozwiazaniem jest po prostu unikanie rejestracji TM

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko z dwojga złego wolałbym usunąć domenę (w ostateczności oddać prawa do niej) niż któregoś dnia obudzić się i otrzymać wezwanie do sądu na z góry przegraną sprawę. Szkoda nerwów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu się doczekałem! Prawnik odpisał. Wygląda na to, że to nie fałszywka - tym razem napisał z maila zakończonego @google.pl

Ten mail był dłuższy - było w nim więcej "bełkotu prawniczego", jak to ktoś z Was ładnie nazwał, czyli kilka paragrafów i przykłady spraw wygranych przez Google w ostatnim roku.

Gość napisał, że jest jednocześnie pracownikiem działu prawnego Google i ma zarazem własną kancelarię, co jest pewnym wytłumaczeniem, gdyż prawnicy często pracują na kilku etatach.

Wygląda na to, że na 99% to prawdziwy prawnik i na dodatek chyba czytuje to forum.

 

Mam jeszcze pytanie kwestii technicznej - czy można podszyć się pod taki mail zakończony @google.pl? Czytałem kilka miesięcy temu o kolesiu, który podszył się, za pomocą jakiejś stronki pod szefa Kancelarii Prezydenta i dostał program w TVP. Zna ktoś przykłady takiej stronki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze pytanie kwestii technicznej - czy można podszyć się pod taki mail zakończony @google.pl? Czytałem kilka miesięcy temu o kolesiu, który podszył się, za pomocą jakiejś stronki pod szefa Kancelarii Prezydenta i dostał program w TVP. Zna ktoś przykłady takiej stronki?

 

Są przypadki włamań na konta mailowe, pewnie nawet w tak duzych korporacjach jak google ale już nie ma sensu szukać dziury w całym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze pytanie kwestii technicznej - czy można podszyć się pod taki mail zakończony @google.pl? Czytałem kilka miesięcy temu o kolesiu, który podszył się, za pomocą jakiejś stronki pod szefa Kancelarii Prezydenta i dostał program w TVP. Zna ktoś przykłady takiej stronki?

 

Nawet jeśli to jest możliwe to zastanów się, czy ktoś by coś takiego robił, żeby wyłudzić tak trefną domenę i ryzykował złamaniem prawa (bo podszywanie się pod kogoś innego w żadnym przypadku nie jest zgodne z prawem)? :)

 

Jak dla mnie cała sytuacja wygląda na autentyczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są przypadki włamań na konta mailowe, pewnie nawet w tak duzych korporacjach jak google ale już nie ma sensu szukać dziury w całym.

 

OK, to poddaję się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... przykłady spraw wygranych przez Google w ostatnim roku.

Wygląda na to, że na 99% to prawdziwy prawnik i na dodatek chyba czytuje to forum.

Jeśli faktycznie czyta Pan ten wątek, to proszę podać tutaj domeny, które zostały w tych sprawach odebrane.

Profilaktycznie, pro publico bono.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... otrzymać wezwanie do sądu na z góry przegraną sprawę. Szkoda nerwów.

Co wy się tak tego sądu boicie? Trzeba domenę przerejestrować na dane prywatne, a gdy przyjdzie wezwanie z sądu polubownego, olać je. Po jakimś czasie przekażą/skasują domenę i po kłopocie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co wy się tak tego sądu boicie? Trzeba domenę przerejestrować na dane prywatne, a gdy przyjdzie wezwanie z sądu polubownego, olać je. Po jakimś czasie przekażą/skasują domenę i po kłopocie.

 

W opisanym przypadku przekazałbym domenę od razu lub ją skasował. Może lubisz soki adrenaliny? Ja niekoniecznie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze pytanie kwestii technicznej - czy można podszyć się pod taki mail zakończony @google.pl?

 

Pracownicy Googla NIE korzystają z adresów w domenie Google.pl. Tak więc email to fałszywka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale przecież chyba możesz mieć taki adres, a problem zaczyna sie gdy zaczynasz z niego korzystać, mam racje ? skoro był przeznaczony do sprzedazy to kupiłeś, a dopóki nie wykorzystujesz a zwłaszcza do "nieuczciwej konkurencji"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×