Jump to content
Sign in to follow this  
cypisek999

mail od prawnika google

Recommended Posts

Witam, dostałem dzisiaj e-mail od prawnika firmy google, który domaga się zwrotu domeny zawierającej wyraz "google" i dwie cyfry.

 

 

Szanowny Panie xxxxx yyyy

 

Nazywam się xxx yyyyyy i jestem jednym z prawników zatrudnionych przez Google Poland sp. z.o.o. Piszę do Pana w sprawie domeny googlexx.pl, której jest Pan właścicielem.

Niestety, nie wiem, czy zdaje Pan sobie z tego sprawę, ale Pańskie postępowanie nosi znamiona cybersquattingu. Google jest znakiem zastrzeżonym w Polsce od 2002 roku i jego wykorzystywanie przez inne podmioty jest nielegalne.

W związku z powyższym proszę Pana o przekazanie kodu authinfo do ww. domeny. W przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej, będę zmuszony wnieść sprawę do Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie.

 

Pozdrawiam, xxx yyyyy

biuro@yyyyy.pl

 

Dziwne sprawy:

  • dostałem tego e-maila nie przez Namedrive czy Aftermarket, tylko bezpośrednio (!)
  • koleś zna moje imię i nazwisko (nie wiem skąd)
  • pod stroną yyyyy.pl znajduje się logo kancelarii prawnej i informacja, że jest ona w budowie

 

Jeśli chodzi o samą domenę, to została ona zarejestrowana z palca jakiś czas temu i jest ona nic nie warta i prawdopodobnie bym jej nie przedłużał. Chodzi mi tylko o zasady :lol: W takim razie – podać mu ten kod i zapomnieć o całej sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

tak - unikniesz klopotow z powodu - jak sam to okresliles - nic nie wartej domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
[*]koleś zna moje imię i nazwisko (nie wiem skąd)

Jedyną zarejestrowaną domeną googleXX.pl, gdzie X to cyfry, jest domena google24.pl. Dane jej abonenta są widoczne we WHOIS, także nie mieli problemu z ich zdobyciem.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko komu ma przekazać domenę: firmie Google która jest właścicielem znaku czy prawnikowi, który przedstawia się za pracownika Google? Czy ten rzekomy prawnik przedstawił przynajmniej pełnomocnictwo firmy do reprezentowania jej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google mogłoby takie dane uzyskać nawet bez WHOIS. Oddaj domenę i zapomnij o sprawie, tym bardziej iż domena wg Ciebie jest nic nie warta.

 

Korporacje rządzą...światem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Google mogłoby takie dane uzyskać nawet bez WHOIS

Ale wtedy by o tym wiedział pytający (NASK udostępniając dane abonenta, informuje o tym abonenta listem poleconym).

Zamiast oddawać można domenę skasować, jeśli będą chcieli to sobie złapią lub zarobi łapacz :lol:

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, dostałem dzisiaj e-mail od prawnika firmy google, który domaga się zwrotu domeny zawierającej wyraz "google" i dwie cyfry.

 

 

Szanowny Panie xxxxx yyyy

 

Nazywam się xxx yyyyyy i jestem jednym z prawników zatrudnionych przez Google Poland sp. z.o.o. Piszę do Pana w sprawie domeny googlexx.pl, której jest Pan właścicielem.

Niestety, nie wiem, czy zdaje Pan sobie z tego sprawę, ale Pańskie postępowanie nosi znamiona cybersquattingu. Google jest znakiem zastrzeżonym w Polsce od 2002 roku i jego wykorzystywanie przez inne podmioty jest nielegalne.

W związku z powyższym proszę Pana o przekazanie kodu authinfo do ww. domeny. W przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej, będę zmuszony wnieść sprawę do Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie.

 

Pozdrawiam, xxx yyyyy

biuro@yyyyy.pl

 

Dziwne sprawy:

  • dostałem tego e-maila nie przez Namedrive czy Aftermarket, tylko bezpośrednio (!)
  • koleś zna moje imię i nazwisko (nie wiem skąd)
  • pod stroną yyyyy.pl znajduje się logo kancelarii prawnej i informacja, że jest ona w budowie

 

Jeśli chodzi o samą domenę, to została ona zarejestrowana z palca jakiś czas temu i jest ona nic nie warta i prawdopodobnie bym jej nie przedłużał. Chodzi mi tylko o zasady :( W takim razie – podać mu ten kod i zapomnieć o całej sprawie?

 

 

maila pisałeś/ przepisywałeś sam ? czy to oryginał wklejony ?

 

poważny prawnik w piśmie raczej nie robi literówek :

 

Google Poland sp. z.o.o. - po "z" nie ma kropki bo to nie żaden skrót

myślę, że również nie napisałby "właścicielem" domeny, tylko abonentem

podaj na pw nazwę kancelarii, zerknę

 

moge się mylić, ale myślę, że TO ŚCIEMA :lol:

niemniej domenę usuń z listy swoich domen

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

bez wgledu na to, czy to "sciema" czy nie po co komus potencjalne klopoty z powodu takiej domeny... skasowac albo oddac i zapomniec ( jak rzeczywiscie jakis samozwaniec to niech on sie martwi co dalej :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji kolejny dowód na to, że posiadacze domen to ich właściciele, a nie jacyś abonenci. Skoro nawet prawnik tak Cię określił :lol:

 

:(

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym pozbyl sie domeny - skasował

chociaz wolalbym dostac to jego pismo z pieczątką + pełnomocnictwo, na papierze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji kolejny dowód na to, że posiadacze domen to ich właściciele, a nie jacyś abonenci. Skoro nawet prawnik tak Cię określił :lol:

Gdyby jakakolwiek wypowiedź prawnika stanowiła źródło prawa, to dopiero mielibyśmy u nas Meksyk w Sajgonie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przekazuj autinfo tylko skasuj domenę, niech "prawnik" trochę pogłówkuje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
poważny prawnik w piśmie raczej nie robi literówek :

Zgadzam się, poza tym jest ten styl za miły - do mnie prawnicy do tej porze pisali jak chamy (np. bez "witam" i "pozdrowienia" albo coś w tym stylu) i co najmniej kilka stron bełkot, wiec taki krótki mail w ludzkim języku: dość podejrzane - albo G ma inne prawnicy zgodne z ich motto "Don't be evil!" :lol:

 

niemniej domenę usuń z listy swoich domen
Myślę tak samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Sprawa jest w toku - zażądałem od tego prawnika pełnomocnictwa, co jest warunkiem przekazania authinfo.

Czekam już kilka godzin na odpowiedź - i nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich!

Sprawa jest w toku - zażądałem od tego prawnika pełnomocnictwa, co jest warunkiem przekazania authinfo.

Czekam już kilka godzin na odpowiedź - i nic.

 

Myślę, że musisz się uzbroić w cierpliwość. Z doświadczenia wiem, że prawnicy są chyba najdłużej odpisującą grupą zawodową z jaką się spotkałem :lol:

Na ich odpowiedź nie raz czekało się nawet tygodniami, albo w trakcie negocjacji kontakt nagle się urywał. To jest co prawda z goła inna sytuacja, ale pewnie mentalność jest taka sama.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×