Jump to content

Recommended Posts

@DD: Kto wie, czy za jakis czas ktos Cie tutaj nie zacytuje ;-)

 

Zgadzam sie z Toba, Gdyby spojrzec z perspektywy czasu, ile bylo takich okazji do tej pory, ktore przeszly nam kolo nosa?

 

Bez watpienia kazdy z nas znalazlby dla siebie z kilka, nie ma jednak sensu plakac nad rozlanym mlekiem.

Paradoks Bitcoin moze sie powtorzyc, co prawda juz nie z takim rozmachem jak dotychczas, ale na tyle, aby pozwolic na sobie zarobic.

 

Gdyby tak jednak sie nie stalo, nie ma co sobie od razu oczu wydrapywac.

 

W miare uplywu czasu tego typu sytuacje, pozwalajace w bardzo szybki sposob zarobic wiekszy kapital, beda sie powtarzac. Trzeba miec jednak oczy i uszy szeroko otwarte, aby tych ojazji nie ominac :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna inwestycja. Zależy jeszcze po ile kupione, ale mam nadzieję, że nawet sprzedając te 200, to przyjemnie zarobiłeś.

 

Wyglądało to mniej więcej tak:

 

Bitcoiny - kupiłem 7 bitcoinów za ok. 2000 zł w kwietniu, sprzedałem wszystkie 7 bitcoinów za ok. 10000 zł w połowie listopada.

Litecoiny - kupiłem 500 litecoinów za ok. 5000 zł w połowie listopada, sprzedałem 200 z 500 litecoinów za ok. 20000 zł kilka dni temu.

 

Reszty nie liczę, bo to było np. wymiana 1 namecoin na 15 czy 20 zł i tutaj zarobek był jakiś symboliczny. Myślę jednak, że ryzyko przy zakupie było mimo wszystko raczej duże i dużo większe niż np. kupić za te 2000 zł czy 5000 zł parę trochę lepszych domen internetowych. Gdyby zwiększyć kwotę o rząd wielkości czyli do 20 tys. zł czy 50 tys. zł to bym się już nie odważył kupić.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę myślicie, że ktoś na BTC stracił? Nie licząc oczywiście tych, którzy "zgubili", albo którym ukradziono portfele. Przecież jak kurs spada, to sprzedają nie ci, którzy dopiero co kupili, ale ci, którzy mieli nadzieję na sprzedaż np. z 10x zyskiem, ale boją się że spadnie dalej i realizują zysk 8x. Jak ktoś kupił na górce, to nie sprzedaje w panice, tylko trzyma aż znów wzrośnie. Jestem pewien, że nie znacie żadnej osoby, która by na BTC straciła, być może nawet na całym świecie takiej nie ma.

 

Twoja przewrotność zawsze mnie bawi, może dlatego, że mi też jej nie brak. Bo widzisz PB zyskiem może być utrata 90% kapitału początkowego, a stratą - ośmiokrotny zysk. Wszystko zależy od sytuacji, warunków, benchmarku i jeszcze wielu innych rzeczy... Taka teoria względności inwestycyjnej...

Masz rację - osobiście nie znam nikogo, kto stracił na Bitcoin'ach, ale z pewnością ktoś, kto kupił je po 1200$, a potem sprzedał po 800$, czy 600$ - stracił - przynajmniej względem amerykańskiego dolara. Przychylam się do tezy, że na całym świecie nie ma osoby, która straciłaby na BTC, tylko jeszcze nie wiem o który świat chodzi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobieństwo wzrostu szacuję na jakieś 80%. Masz ode mnie jedną rekomendację gratis. Oczywiście inwestujesz na własne ryzyko. Good luck! ;)

 

Możesz zdradzić tajnik na jakiej podstawie obliczyłeś to prawdopodobieństwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich inwestycji jak bitcoin będzie pewnie w ciągu najbliższych 10 lat kilka lub kilkadziesiąt. Z "naszego" podwórka - nowe domeny. Kto wie, może niektóre nowe rozszerzenia odniosą sukces. Tak więc lepiej dobrze obserwować świat dookoła nas i nie przegapić następnej okazji niż marudzić, że się tym razem nie udało (sam należę do tych, którym pociąg z bitcoinami odjechał).

 

Świetnie napisane! Jest z pewnością wiele możliwości inwestycji które z dużym prawdopodobieństwem dadzą spory zysk - tylko, że jest o nich cicho. Gdy jest już głośno zazwyczaj jest za późno (np. BTC). Licząc na społeczność tego forum w celu nowych form tego typu inwestycji założyłem wątek "pomysły na inwestycję".

Zwroty inwestycji w domeny były tak samo spektakularne jak BTC. Na jednej domenie zarejestrowanej za 5E udało mi się uzyskać $90k - to jest 18000x więcej. Niestety to już się nie powtórzy. Podobnie myślę, że na chwile obecną zwroty 5-10-100x na BTC są mało realne.

Dobrym przykładem jest nawiązanie do akcji LPP o których było cicho przez lata. Dopiero ostatnio gdy jest już na prawdę głośno cena osiągnęła nierealną wycenę za akcję - tutaj nie ma możliwości wykręcenia nawet 3x tyle. Dlatego trzeba szukać tam gdzie jest pesymizm (kwiecień tego roku - ten wątek o BTC) a nie gdzie jest hurra-optymizm (ten wątek obecnie).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zdradzić tajnik na jakiej podstawie obliczyłeś to prawdopodobieństwo?

Na podstawie doświadczenia i sygnałów płynących z mojego modelu inwestycyjnego, na podstawie którego podejmuję decyzje o zajęciu pozycji. Myślę, że jesteśmy blisko przynajmniej krótkoterminowego dna, w którym to momencie warto rozważyć pierwsze wejście o potencjale zysku kilkudziesięciu $ na kursie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na podstawie doświadczenia i sygnałów płynących z mojego modelu inwestycyjnego, na podstawie którego podejmuję decyzje o zajęciu pozycji.

 

Wybacz ale nie postawiłbym na to ani złotówki. Nie przekonałeś mnie. Dziwie się, że przekonałeś samego siebie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz ale nie postawiłbym na to ani złotówki. Nie przekonałeś mnie. Dziwie się, że przekonałeś samego siebie.

Szanuję to TMI, ale nie zależy mi na tym, żeby Ciebie przekonywać. ;) Nie jestem sprzedawcą, który żyje ze sprzedaży swoich rekomendacji. wystarczy, że ja żyje wyłącznie z inwestowania swoich pieniędzy i to mi wystarcza. Być może to będzie ten pierwszy przypadek, którego nie trafię od dłuższego czasu i wówczas dam plamę na di, ale obiecuję, że spróbuję się poprawić wówczas inną rekomendacją ;) Obserwuj kurs w najbliższych dniach. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednej domenie zarejestrowanej za 5E udało mi się uzyskać $90k

 

Miazga. To chyba absolutny rekord.

 

Teraz mi się przejaśnia. Wy tu mówicie o inwestycjach w waluty albo złoto i piszecie o kwotach, od których kręci się w głowie, ale kiedy nie ma za co kupić chleba, to dochodzę do wniosku, że to nie dla mnie wątek :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz mi się przejaśnia. Wy tu mówicie o inwestycjach w waluty albo złoto i piszecie o kwotach, od których kręci się w głowie, ale kiedy nie ma za co kupić chleba, to dochodzę do wniosku, że to nie dla mnie wątek :unsure:

Nie dramatyzuj. Żeby otworzyć najniższą jednostkę transakcyjną (0.05 lota) na złocie na XTB potrzebujesz kwotę około 100 złotych. Ruch kursu w górę o 100$ pozwoli Ci zarobić około 1600 złotych. Jak nie trafisz to tyle stracisz więc lepiej wpłacić więcej, żeby od razu nie pozamiatali ;) Tak czy inaczej przy dobrym przygotowaniu do biznesu nie potrzeba dużych pieniędzy na start. No ale dość o złocie bo robi się OT.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dramatyzuj. Żeby otworzyć najniższą jednostkę transakcyjną (0.05 lota) na złocie na XTB potrzebujesz kwotę około 100 złotych.

... dla niektórych jest to tygodniowa kwota, którą przeznaczają na jedzenie.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo, nie wiem czemu, ale mam wrazenie jakbys nie wiedzial o czym piszesz (z calym szacunkiem dla Twojej osoby poniewaz wspominales gdzies, ze bawiles sie w tego typu sprawy)

Po pierwsze wplacajac 100 pln mozesz sie z nimi od razu pozegnac, bawic sie mozna zaczac od min 2k, czyli totalnego minimum jakie trzeba bylo wplacic jeszcze za mojej kadencji. Nawet to jednak przy wiekszym wahnieciu kursu i nieumiejetnie ustawionym SL moglo rozplynac sie w mgnieniu oka (autopsja - ropa)

Zeby zaczynac zabawe z xtb (ktore moim skromnym zdaniem nie jest wcale platforma godna polecenia) trzeba miec naprawde spora wiedze, jak i kapital, z ktorym mozna sie od razu na wstepie pozegnac.

Dlatego nie wiem czemu sprzedajesz takie rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dramatyzuj. Żeby otworzyć najniższą jednostkę transakcyjną (0.05 lota) na złocie na XTB potrzebujesz kwotę około 100 złotych. Ruch kursu w górę o 100$ pozwoli Ci zarobić około 1600 złotych.

 

Już miałem nie pisać ale dobra - napiszę :D

 

1. Nie napisałeś jedynie, że ruch kursu w dół o $1 to utrata całości kapitału. Ruch o jeden dolar to możliwe, że będzie pare sekund. O ile bardziej prawdopodobne jest to, że kurs pójdzie w dół o $1 usd niż w górę o $100?

2. W celu otwarcia pozycji za 100zł zapłacisz 9,93zł spreadu czyli prawie 10% za to, że po prostu otworzyłeś pozycję - nic więcej.

3. Złoto jest od dłuższego czasu w trendzie spadkowym, więc bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek (chociaż tutaj dyskusyjne).

Zaznaczenie_016.png

 

4. Używasz słowa biznes. Jednak powinieneś użyć bardziej poprawnego słowa - hazard. Nie znam kierunku ruchu, płacę 10% prowizji, gigantyczne swapy, moje zlecenia nie trafiają na prawdziwy rynek (tak, to jest market maker) - to jest gra do jednej bramki, chyba nie muszę mówić której. XTB miało za 2012 rok 53 659 926 zł zysku i 170 241 583 przychodu. Domyśl się co stoi za sukcesem tej spółki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bartxx86: Pablo pisał o teorii. A wracając BTC i tych 80% - trzymam za słowo.

 

___

Edit: Jeśli teraz miałbym grać na BTC, to bym zajął krótką pozycję - zgodnie z obecnym trendem. (Chociaż może to tylko korekta?) :)

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablo, nie wiem czemu, ale mam wrazenie jakbys nie wiedzial o czym piszesz (z calym szacunkiem dla Twojej osoby poniewaz wspominales gdzies, ze bawiles sie w tego typu sprawy)

Po pierwsze wplacajac 100 pln mozesz sie z nimi od razu pozegnac, bawic sie mozna zaczac od min 2k, czyli totalnego minimum jakie trzeba bylo wplacic jeszcze za mojej kadencji. Nawet to jednak przy wiekszym wahnieciu kursu i nieumiejetnie ustawionym SL moglo rozplynac sie w mgnieniu oka (autopsja - ropa)

Zeby zaczynac zabawe z xtb (ktore moim skromnym zdaniem nie jest wcale platforma godna polecenia) trzeba miec naprawde spora wiedze, jak i kapital, z ktorym mozna sie od razu na wstepie pozegnac.

Dlatego nie wiem czemu sprzedajesz takie rady.

bartxx86... przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co tam napisałem pls. Podpowiem: napisałem ile jest POTRZEBNE do otwarcia pozycji ale nie napisałem, że ta kwota wystarczy do OBSŁUŻENIA całej inwestycji a to są dwie różne sprawy. Jak kurs odpali od razu do góry (co pewnie się nie zdarzy) to wystarczy jeśli nie potrzebna jest rezerwa na obsłużenie ruchu (stąd wzmianka o 100 dolarach). Co do XTB nie twierdzę, że ta platforma jest najlepsza. Podałem ją dla przykładu. Co do samej rady... nikogo nie namawiam gorliwie, podpowiedziałem jedynie pomysł domainerowi na wskutek jego ewidentnego kanału.

 

@TMI

Nie rozwodźmy się TMI nad całym tematem "dlaczego" bo ta dyskusja pójdzie bardzo głęboko ;) poza tym nigdy nie zdradzę nikomu na podstawie jakich sygnałów podejmuję decyzje. Ja wiem, że jest w trendzie spadkowym ale trendy mają to do siebie, że kiedyś się kończą i maja przynajmniej swoje korekty. Ja nie mówię o jeździe na 1900$ ale o przynajmniej krótkim ruchu w górę w terminie do miesiąca maks, który pozwoli zarobić w stosunku do obecnej ceny. Takie mam generalnie view co do tego konkretnego instrumentu, nie twierdzę, również, że kurs nie spadnie jeszcze trochę do dołu zanim ruszy do góry w stosunku do obecnej ceny.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już miałem nie pisać ale dobra - napiszę :D

 

1. Nie napisałeś jedynie, że ruch kursu w dół o $1 to utrata całości kapitału. Ruch o jeden dolar to możliwe, że będzie pare sekund. O ile bardziej prawdopodobne jest to, że kurs pójdzie w dół o $1 usd niż w górę o $100?

2. W celu otwarcia pozycji za 100zł zapłacisz 9,93zł spreadu czyli prawie 10% za to, że po prostu otworzyłeś pozycję - nic więcej.

3. Złoto jest od dłuższego czasu w trendzie spadkowym, więc bardziej prawdopodobny jest dalszy spadek (chociaż tutaj dyskusyjne).

4. Używasz słowa biznes. Jednak powinieneś użyć bardziej poprawnego słowa - hazard. Nie znam kierunku ruchu, płacę 10% prowizji, gigantyczne swapy, moje zlecenia nie trafiają na prawdziwy rynek (tak, to jest market maker) - to jest gra do jednej bramki, chyba nie muszę mówić której. XTB miało za 2012 rok 53 659 926 zł zysku i 170 241 583 przychodu. Domyśl się co stoi za sukcesem tej spółki.

 

Ad.1.

Ruch kursu o 1$ to ruch na pozycji ok 15 złotych z pozycji 0.05 lota. Nie wiem dlaczego piszesz o stracie całego kapitału, za który jak rozumiem przyjąłeś owe 100 złotych a powinieneś przyjąć cały wpłacony kapitał przeznaczony na transakcję.

 

Ad.2.

Słowo "płacisz" zostało źle użyte bo nic nie płacisz w rozumieniu opłaty. Otwierając pozycję nie zakładam, że w tym samym czasie zamknę ją w stosunku do BIDu tylko liczę na określony ruch.

 

Ad.3.

To już wytłumaczyłem w rozmowie powyższej

 

Ad.4.

Nie ma DLA WYNIKU większego znaczenia czy grasz na platformie ECN czy w stosunku do brokera bo ceny są te same, a nawet w przypadku opcji "brokerowej" lepsze bo brany jest BID i OFFER od najlepszego brokera a w przypadku ECN w zależności co jest na danym rynku do którego jest podłączona platforma.

Co do zysków XTB, za ich sukces odpowiada głupota rozpalonych głów inwestorów którzy nie potrafią zarządzać pozycją i dobierają zbyt duże wolumeny transakcji w stosunku do wpłaconych na rachunek pieniędzy (małe wahnięcie zmiata ich z rynku). Co do swapów bywają również dodatnie (np. short eur/pln)

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

swiat jest tak skonstruowany ze duzy pieniadz robi jeszcze wiekszy pieniadz a reszta to fuks. Z btc bylo dokladnie tak samo - udalo sie nadspodziewanie wielu na tym zarobic doslownie dzieki szczesliwemu okresowi kilkunastu dni. Okres ten minąl i trzeba sie zastanowic czy warto teraz w to inwestowac. W przypadku BTC zakladam ze wiekszosc zyskow w pierwszym szczycie zrealizowali drobni inwestorzy i kopacze ktorzy poprostu mieli BTC w swoich portfelach i ktorzy kupowali je ponizej 200$. Wieksi spekulanci kupowali po 800 - 850$ przy pierwszym spadku i moim zdaniem pozbyli sie ich jak kurs doszedl ponownie do 1200$. Teraz z BTC zostali drobni spekulanci ( pewnie jakies 500k chinczykow ) ktorzy mieli pecha kupic w okolicach szczytu pierwszego lub drugiego jak i czesc tych ktorzy kupili btc po 150-200$ i nie sprzedali do tej pory bo i tak sa na plusie i czekaja na wiecej. Obstawiam ze kurs BTC spadnie do poziomu 400 - 500$. Jednak pomimo takiego spadku nie zakladam pozniej jakiegos szybkiego i spektakularnego wzrostu z jakim mielismy doczynienia wczesniej. Uwazam ze na chwile obecna o wiele lepiej sledzic LTC i NMC i jesli juz inwestowac w kryptowaluty to wlasnie w te. Dla LTC zakladam kurs wejscia w inwestycje na poziomie 9-10$ a dla NMC na poziomie 2$. W przypadku LTC i NMC latwiej o zysk w granicach 20-30% niz w przypadku BTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... dla niektórych jest to tygodniowa kwota, którą przeznaczają na jedzenie.

Zaraz z tego się dywagację zrobią ale jakoś dumny jestem że żyję (uważam że zdrowo ;) ) w Warszawie i 100 PLN na jedzenie to w ponad 3 tygodnie wydaje :) Nie sądzę że to jakikolwiek punkt odniesienia do biznesu.

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz z tego się dywagację zrobią ale jakoś dumny jestem że żyję (uważam że zdrowo ;) ) w Warszawie i 100 PLN na jedzenie to w ponad 3 tygodnie wydaje :) Nie sądzę że to jakikolwiek punkt odniesienia do biznesu.

... nieźle.

Są 4 opcje

1. Student.

2. Fakir

3. Skąpy do potęgi entej.

4. Nie wyszło z bitcoin-ami

;)

 

Żeby nie było OT

Trochę "splusowało" i zielono się zrobiło ;)http://coinmarketcap.com/

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Administrator: "Sloik"? :-P

 

Mysle, ze to ile kto przeznacza na jedzenie nie ma nic tutaj do rzeczy. Wiele preznie dzialajacych w tej chwili biznesow zaczynalo sie od naprawde niewielkich sum, tak samo mysle bylo pewnie i z inwestycjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×