Jump to content

Recommended Posts

Ciekawe te Chinczyki trzeba przyznac. Naprzod hurra optymizm zwiazany z kryptowalutami, Baido wprowadza mozliwosc platnosci nimi, wszyscy kupuja na leb na szyje, a pozniej cos takiego, zastanawia mnie ile na tym zarobil PBOC i wlasciciele Baido.

Z drugiej zas strony widac jak latwo jedno mocarstwo potrafi pompowac i spuszczac powietrze z Btc.

 

Ltc moze zejsc nawet ponizej 10 usd, ale zeby Btc dolecial do 100 watpie.

 

OT: zawsze jak komus nie udalo sie z Btc moze sprobowac swoich sil w amerykanskiej loterii - mozliwe, ze juz jutro bedzie mozna wygrac 1 mld dolarow (tak miliard, to nie literowka :P ) na chwile obecna jest to skromne 550 mln ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe te Chinczyki trzeba przyznac. Naprzod hurra optymizm zwiazany z kryptowalutami, Baido wprowadza mozliwosc platnosci nimi, wszyscy kupuja na leb na szyje, a pozniej cos takiego, zastanawia mnie ile na tym zarobil PBOC i wlasciciele Baido.

Z drugiej zas strony widac jak latwo jedno mocarstwo potrafi pompowac i spuszczac powietrze z Btc.

 

Ltc moze zejsc nawet ponizej 10 usd, ale zeby Btc dolecial do 100 watpie.

Racja, nie te proporcje. LTC $3, BTC $100 :P

 

Ale też coś mi się wydaje, że to raczej jednak nie nastąpi.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTC poniżej 700$ ... chyba rozpoczęła się przedświąteczna promocja ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowu złe wieści z Chin:

 

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jakieś złe czy dobre. ;-) Dla kogoś kto ma jakieś kryptowaluty i chce sprzedać to złe wieści, a dla kogoś kto chce kupić lub dokupić dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nareszcie jest jakaś normalna waluta

Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej waluty w Polsce? Na Allegro wysyp sprzedaży tej waluty. Dlaczego akurat ta? I co w niej takiego specjalnego (normalnego)?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej waluty w Polsce? Na Allegro wysyp sprzedaży tej waluty. Dlaczego akurat ta? I co w niej takiego specjalnego (normalnego)?

 

DD

 

Jest po prostu zabawna. Ma motyw humorystyczny, a tego brakowało każdej innej walucie :D Poza tym ma ograniczoną ilość wydobycia 100 000 000 000 sztuk i każdy na PC'cie może coś tam sobie wykopać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sexcoina? Standardowy, czysty bez dodatków czy innych tekstów - wygląda zupełnie jak portfel bitcoina. Jedyny, który widziałem aż tak zmieniony (wow) to właśnie portfel dla dogecoina. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, teraz wszystko jasne w sprawie "psiaków" ;)

 

P.S LTC poniżej $20.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie pompa opadła. Teraz jeszcze sporo osób dało się zrobić na to "odbicie zdechłej żaby" które już nie przekroczyło szczytów - a bez nowych maksów codziennie ciężko o siłę medialną :)

 

Wysyp nowych kryptowalut powinien otworzyć (bądź już otwiera) oczy co się przyczynia do tego spadku. Wszyscy się zachłysnęli maksymalną ilością BTC do wydobycia i deflacją ale nie wpadli na pomysł, że przez klony kryptowalut ilość może ich być nieograniczona. Teraz poprzez nowe kryptowaluty mamy coś na zasadzie "inflacji" na BTC i LTC.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysyp nowych kryptowalut powinien otworzyć (bądź już otwiera) oczy co się przyczynia do tego spadku. Wszyscy się zachłysnęli maksymalną ilością BTC do wydobycia i deflacją ale nie wpadli na pomysł, że przez klony kryptowalut ilość może ich być nieograniczona. Teraz poprzez nowe kryptowaluty mamy coś na zasadzie "inflacji" na BTC i LTC.

 

Myslisz, ze ktos zauwazy analogie do nowych gTLD i otworzy mu to oczy?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz, ze ktos zauwazy analogie do nowych gTLD i otworzy mu to oczy?

 

 

 

Pisałem o tym wyżej cytując rozmowę Juliana Assange'a z Erikiem Schmidtem z Google. J.A. zauważył analogię BTC do domen.

 

BTW, ciekawa analiza nt. BTC

http://www.xconomy.com/san-francisco/2013/12/09/problem-bitcoin/

 

 

Bitcoin is not a currency. It is a virtual commodity. You can place money in a commodity, like gold. But gold isn’t money, and neither is Bitcoin. It is not issued by a government. It is not backed by an economy using it as the standard medium of exchange. It is not governed by a central bank that keeps it from going nuts. And, indeed, Bitcoin has gone nuts. Or, rather, it’s gone tulips.

(...)

This is one reason to why real currencies, like the dollar, have central banks. The central bank keeps the currency in check so that people can rely on it for doing business, pricing their products, paying their employees and contractors, and so on. It does what it can to keep the currency stable. Bitcoin does not have a central bank, so it’s technically not a currency. If it were, it would be failing miserably.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym ma ograniczoną ilość wydobycia 100 000 000 000 sztuk i każdy na PC'cie może coś tam sobie wykopać.

 

Ja z ciekawości odpaliłem kopanie na karcie graficznej, wygląda to tak:

 

m7qgng456lkx.jpg

 

Pochwalę się wieczorem, ile setek / tysięcy / milionów dogecoinów udało się wykopać w takim czasie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz, ze ktos zauwazy analogie do nowych gTLD i otworzy mu to oczy?

 

Ja już wspominałem wcześniej, że domeny a kryptowaluty to jak porównanie konia z garnkiem. Domeny mają stałą wartość, .com powiedzmy $8,5, pl 10zł rejestracja i 40zł przedłużenie itd. Jak chcesz domenę to szukasz sobie wolnej nazwy i masz - w innym wypadku szukasz na rynku wtórnym i płacisz. Większość (zapewne okolice 99%) rejestruje domenę i płaci odpowiednią kwotę zgodną z cennika. Tak jak to porównanie z winem. Chcesz się nawalić kupujesz jabola za 8zł, chcesz coś wykwintnego co będzie łechtać twoje podniebienie i masz budżet? Ok kupuj wino za parę tysięcy.

 

Jeśli chodzi o nowe gTLD to z pewnością wpłyną one na rynek domen - być może diametralnie. Możliwe, że domeny generyczne stracą na wartości jak cebulki tulipanów w 17 wieku. Ale jest tutaj dużo zależności. Przykładowo jak Google będzie je traktować. Jakie będą ceny i jaki marketing. Wystarczy, że home.pl, az.pl i netart.pl się dogadają i wprowadzą swoje .pol po 3zł rejestracja 30zł przedłużenie, zaleją swoimi bannerami pół internetu a sukces mają murowany. Szeroki temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już wspominałem wcześniej, że domeny a kryptowaluty to jak porównanie konia z garnkiem. Domeny mają stałą wartość, .com powiedzmy $8,5, pl 10zł rejestracja i 40zł przedłużenie itd. Jak chcesz domenę to szukasz sobie wolnej nazwy i masz - w innym wypadku szukasz na rynku wtórnym i płacisz. Większość (zapewne okolice 99%) rejestruje domenę i płaci odpowiednią kwotę zgodną z cennika. Tak jak to porównanie z winem. Chcesz się nawalić kupujesz jabola za 8zł, chcesz coś wykwintnego co będzie łechtać twoje podniebienie i masz budżet? Ok kupuj wino za parę tysięcy.

Myślę, że się mylisz. NIe mówimy tutaj o nominalnej wartości domen wyrażonej w cenie rejestracji, tylko o wartości nazw per se. Dobre nazwy są rzadkością. Jedynymi różnicami między BTC a domenami są takie, że tych drugich może być nieskończenie wiele kombinacji, a BTC mamy ograniczoną pulę, aczkolwiek można przyjąć, że dobrych domen w danym rozszerzeniu, czyli domen premium, też jest de facto skończona ilość (przy czym zaklasyfikowanie to jest raczej subiektywne). Poza tym domena domenie nierówna (premium vs. szmelc) a każdy BTC ma tę samą wartość. Ale zaraz powstanie nowa "kryptowaluta", tak jak w domenach zostanie uruchomione nowe rozszerzenie. Podobieństwa: domeny i "kryptowaluty" są tylko protokołem internetowym. To własnie moim zdaniem przesądza o tym, że BTC to tylko inna forma towaru (elektronicznego), a nie waluta i podlega własnie zwykłej spekulacji jak cebulki tulipanów czy dot-com-bubble i spekulacja domenami w latach 1994-1997..

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii kopania dogecoinów to w ciągu 5 godzin (od ok. 15:00 do ok. 20:00) na komputerze stacjonarnym i średniej jakości karcie graficznej wykopałem ok. 500 dogecoinów - z czego 75 trafiło do portfela, a reszta czeka na weryfikację w kopalni i przesłanie:

 

zof0txicz5r1.jpg

 

Jakiejś wielkiej wartości to nie ma, no ale satysfakcja jest bezcenna, że coś się udało wykopać, wow. ;-) Faktycznie wygląda lepiej niż kopanie w tym samym czasie 0,000001 bitcoina (albo i mniej). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorac pod uwage tempo w jakim sie je kopie mozna naprawde sporo nazbierac. Niech nawet beda warte pare centow jedynie to cos tam na waciki zawsze sie nazbiera ;-)

 

PS. Powinno byc raczej "woof" lub ewentualnie "hau" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii kopania dogecoinów to w ciągu 5 godzin (od ok. 15:00 do ok. 20:00) na komputerze stacjonarnym i średniej jakości karcie graficznej wykopałem ok. 500 dogecoinów - z czego 75 trafiło do portfela, a reszta czeka na weryfikację w kopalni i przesłanie:

 

Teraz wystarczy poczekać, aż osiągną kurs 1200$ za sztukę ;)

 

p.s. jak zacząć kopać, poważnie pytam

Share this post


Link to post
Share on other sites

i 5 na początku

 

tyle się mówiło o tych co kupili poniżej 100 E a ile osób kupiło w okolicach 1000 E i teraz już mają stan przedzawałowy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbliza sie czas zakupow ;)

 

Mówisz tak od dłuższego czasu. Pewnie jesteś zawalony tymi plikami po uszy i szukasz towarzysza niedoli :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kppp

Mówisz tak od dłuższego czasu. Pewnie jesteś zawalony tymi plikami po uszy i szukasz towarzysza niedoli :P

 

Jednak gdyby ktoś w to wszedł 2 miesiące temu, to teraz pewnie też by miał inne podejście do tematu :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×