Jump to content

Recommended Posts

Noski do góry - do końca tygodnia spadnie jeszcze bardziej... a po świętach będzie można się odrobinę odkuć. Styczeń za to będzie "martwy" -- jak to styczeń :P

Przyznam się, że czekałem na tę chwilę, bo coinów mi brakuje ;-)

(ostatnio na tych korektach-upadkach i wzlotach (krótko-terminowo) trochę zarobiłem, ale to już był czysty/brudny hazard)

 

 

(powyższe wróżę oczywiście ze szklanej kuli i z podpowiedzi trzeciego oka)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nowe gTLD to z pewnością wpłyną one na rynek domen - być może diametralnie. Możliwe, że domeny generyczne stracą na wartości jak cebulki tulipanów w 17 wieku. Ale jest tutaj dużo zależności. Przykładowo jak Google będzie je traktować. Jakie będą ceny i jaki marketing. Wystarczy, że home.pl, az.pl i netart.pl się dogadają i wprowadzą swoje .pol po 3zł rejestracja 30zł przedłużenie, zaleją swoimi bannerami pół internetu a sukces mają murowany. Szeroki temat.

 

Nowe gTLD wpłyną na rynek domen podobnie jak przed 10 laty na ten rynek wpłynęły .biz, .info czy też .eu.

Można łatwo sprawdzić, jak często (czy w ogóle) wspomniane końcówki pojawiają się na czołowych pozycjach wyszukiwarek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te nowe gTLD mogą podziałać tak, że .pl staną sie jeszcze bardziej prestiżowe i poszukiwane niż dotąd. Bo jeśli ktoś ma firmę o nazwie "Skarbiec" tak jak coś takiego, niemal groteskowego reklamować jak "Skarbiec.pol". To nawet nie przypomina domeny.

 

A poza tym, wielu ludzi ma w genach blokadę jeśli chodzi o zmiany i przyzwyczajenia, więc ciężko będzie się nagle przestawić na nowe końcówki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe gTLD wpłyną na rynek domen podobnie jak przed 10 laty na ten rynek wpłynęły .biz, .info czy też .eu.

Można łatwo sprawdzić, jak często (czy w ogóle) wspomniane końcówki pojawiają się na czołowych pozycjach wyszukiwarek.

Otóż to, kryptowaluty, podobnie jak domeny, wymagają szerokiej akceptacji protokołu. Im więcej osób będzie używać, tym lepiej. Przy czym jedne będą szerzej stosowane niż inne. Tak jak .biz-ony vs. .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. jak zacząć kopać, poważnie pytam

 

Ponieważ parę osób się mnie pytało jak kopać dogecoina (wow, również na PW) zrobiłem taki mini poradnik i zamieszczam tutaj:

 

1. Rejestrujesz się w którejś z kopalni z listy na http://dogecoin.org (mining pools) - ja korzystałem z http://doge.pool.webxass.de

2. Po rejestracji i zalogowaniu się do kopalni w zakładce My workers ustawiasz "workera" czyli login i hasło, które będą użyte do kopania, a w zakładce Edit account ustawiasz adres portfela, gdzie będą wypłacane wydobyte dogecoiny.

3. Dobierasz program do kopania do posiadanego sprzętu, najlepiej sugerować się tabelką z https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison - podane jest tam, z jaką szybkością można kopać na procesorze w komputerze czy karcie graficznej (kH/s = tysiące hashy, jakie można obliczyć na sekundę) i jaki program do kopania będzie bezproblemowo z tym współpracował. Sensownie to tak od ok. 50 kH/s w górę, poniżej tego nie ma sensu kopać nawet dla zabawy czy testu, szkoda prądu. U mnie wyszło 80-100 kH/s.

- kopanie na procesorze w komputerze jest bardzo słabym pomysłem (najmniejsza możliwa wydajność i komputer jest totalnie "zamulony podczas kopania" co znaczy, że w Windows pojawia się proces pożerający 99% zasobów i nic więcej na tym komputerze nie porobisz). Dużo lepiej kopać za pomocą karty graficznej (najlepiej karta ATI np. Radeon, a zaraz potem karta nVidia np. Geforce, koniecznie z technologią CUDA) - przy kopaniu za pomocą karty graficznej z komputera można normalnie w międzyczasie korzystać, poza jakimiś bardziej skomplikowanymi obliczeniami graficznymi np. w grach,

- ogólnie tylko komputer stacjonarny nadaje się do kopania, na laptopie kopanie jest odradzane, bo nie jest przystosowany do pracowania przez długi czas pod wysokim obciążeniem i może się zbyt mocno grzać, a w skrajnych przypadkach nawet spalić procesor czy karta graficzna (komputer stacjonarny ma dużo bardziej wydajne chłodzenie i nie jest to takim problemem),

4. Pobierasz program do kopania, najpopularniejsze dwa wg zestawienia https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison to:

- cgminer - http://ck.kolivas.org/apps/cgminer/3.7/cgminer-3.7.2-windows.zip

- cudaminer - https://mega.co.nz/#!BUwCCSDL!JArHK18d7h3JYxNIolKj_xzYcpBrTgff20LYE7JE4l0

i powinny wystarczyć do większości przypadków (cudaminer dla kart nVidia, a cgminer dla kart ATI, kart graficznych innych producentów - poza nVidia i ATI lub kopania procesorem w komputerze).

5. Ustawiasz dane do logowania w programie do kopania.

- dla cgminer w katalogu z plikiem cgminer.exe tworzysz (np. w zwykłym Notatniku) plik o nazwie cgminer.bat i wklejasz w nim:

cgminer --scrypt -o stratum+tcp://doge.pool.webxass.de:3333 -u username.worker -p password

W miejsce username.worker i password wpisujesz dane z zakładki "My workers" w kopalni na http://doge.pool.webxass.de (login będzie w takim formacie rozdzielonym kropką - login do kopalni kropka nazwa workera).

- analogicznie w katalogu z cudaminer.exe (po rozpakowaniu są dwa katalogi - katalog x64 dla 64-bitowej wersji Windows i x86 dla 32-bitowej) tworzysz (np. w zwykłym Notatniku) plik cudaminer.bat z zawartością:

cudaminer -o stratum+tcp://doge.pool.webxass.de:3333 -a scrypt -O username.worker:password

W miejsce username.worker i password również wpisujesz dane z zakładki "My workers" w kopalni na http://doge.pool.webxass.de (login będzie w takim formacie rozdzielonym kropką - login do kopalni kropka nazwa workera)

 

Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione to kopanie rozpoczyna się każdorazowo w prosty sposób - klikając na cgminer.bat lub cudaminer.bat, a całością (podgląd bloków, wypłaty) zarządza się z poziomu panelu na http://doge.pool.webxass.de

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

 

EDIT: i zaktualizowany zrzut mojego pieska (udało mi się wykopać ponad 12000 dogecoinów):

 

7hs7uygr5i36.jpg

Edited by thomaso
  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso - podaj adres swojego portfela dogecoin, za taki post należy się sowity datek od każdego, kto skorzysta. ;-)

 

PS. Ode mnie nie dostaniesz, bo mam Linuksa i już wczoraj sobie uruchomiłem koparkę. :P

 

PS2. Ale nic nie wykopałem, bo mam za starą wersję udev i koparka mi pokazała palec. :D

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso - podaj adres swojego portfela dogecoin, za taki post należy się sowity datek od każdego, kto skorzysta. ;-)

 

PS. Ode mnie nie dostaniesz, bo mam Linuksa i już wczoraj sobie uruchomiłem koparkę. :P

 

Ode mnie też nie, bo mam tylko laptopy więc zgodnie z tym, co napisałeś, górnika ze mnie nie będzie :(

Ale za przestrogę o możliwości spalenia procesora w lapku dostaniesz wiatraczek przy pierwszej nadarzającej się okazji :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso - podaj adres swojego portfela dogecoin, za taki post należy się sowity datek od każdego, kto skorzysta. ;-)

Hehe, ok, mój adres to:

 

DKpyVMQv9rfcWaU7o4H9piicKN2c5hFPkF

 

A co do kopania dogecoinów choć wydaje się to totalnie absurdalne to na http://coinmarketcap.com jest praktycznie jedyną walutą, która idzie w górę podczas, gdy inne idą w dół. :) No i aktualnie dogecoin jest już trzecią w kolejności najmocniej kopaną walutą (zaraz po bitcoinie i litecoinie). Te całe memy to jest jakiś absurd. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso - podaj adres swojego portfela dogecoin, za taki post należy się sowity datek od każdego, kto skorzysta. ;-)

 

PS. Ode mnie nie dostaniesz, bo mam Linuksa i już wczoraj sobie uruchomiłem koparkę. :P

 

Też chętnie bym wysłał, ale wszystkie moje pieseły przelałem znajomemu, żeby sobie kupił mieszkanie jak już dogecoiny przegonią bitcoiny ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też chętnie bym wysłał, ale wszystkie moje pieseły przelałem znajomemu, żeby sobie kupił mieszkanie jak już dogecoiny przegonią bitcoiny ;-)

 

Patrząc jak kurs bitcoina spada to chyba jest to możliwe. :P Ale ktoś jednak przelał, bo pojawiło mi się przed chwilą w portfelu:

 

Net amount: +100000.0000000 DOGE

 

Szkoda, że transakcje są anonimowe i nie wiem od kogo, ale dzięki, że ktoś docenił mój poradnik. :) Dużo DOGE. Wow.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogłeś jeszcze wykres zmienić bo tak widać, że fuszera :P

 

To jest autentyczny screen z http://coinmarketcap.com, a nie żaden przerabiany - przez dość długi czas był jakiś błąd i pokazywało tam dogecoina na samej górze z taką ceną i skokiem wartości o miliony procent mimo, że wykres w ogóle do tego nie pasował. ;-)

 

Dobra wróżba w sumie, może to po prostu był jakiś znak z przyszłości. :P

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te nowe gTLD mogą podziałać tak, że .pl staną sie jeszcze bardziej prestiżowe i poszukiwane niż dotąd. Bo jeśli ktoś ma firmę o nazwie "Skarbiec" tak jak coś takiego, niemal groteskowego reklamować jak "Skarbiec.pol". To nawet nie przypomina domeny.

 

A poza tym, wielu ludzi ma w genach blokadę jeśli chodzi o zmiany i przyzwyczajenia, więc ciężko będzie się nagle przestawić na nowe końcówki.

Jeszcze nie tak dawno temu, byłem zdania, że przynajmniej 2 nowe gTLD (.shop i .hotel) mogą mieć spore szanse na szerszą akceptację.

W wypadku gdyby ktoś z grupy internetowych Big Players zdecydował się na wykorzystanie jednej ze wspomnianych końcówek, mogłoby to znacznie wspomóc ich promocję. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż ICANN zablokował w miedzyczasie możliwość rejestracji domen w końcówce .shop dla takich firm jak Zalando, Ebay, Allegro, Bonprix etc., czy też w końcówce .hotel dla miast takich jak: London, Moscow, Berlin, Warsaw, Paris etc.etc., z promocji będą nici.

Bardzo istotne są również, wspomniane przez Ciebie przyzwyczajenia.

Jako przykład podam "starą", wydawałoby się już bardzo dobrze rozpoznawalną .tv

Firma showup.tv wydała do tej pory spore pieniądze (billboardy itp) na promocję portalu w tej a nie innej domenie. Tymczasem w zestawieniu (o dziwo znacznego) ruchu type in, absolutną Top domeną pozostaje nadal showup.pl

Najprawdopodobniej tego typu sytuacja była też powodem odwrotu firmy Overstock.com od domeny o.co

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbliza sie czas zakupow ;)

 

ale jaki jest powód ponownych zakupów, to nie jest zabawa raz na miesiąc w górę i w dół, poprzednio po spadku ze szczytu, min było na 1/3, czyli teraz byłoby to 300-400, a stabilizacja na 1/2, ale teraz korekta może być większa, i to też będzie wskazówka na przyszłość,

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tu jest o powodzie takiego spadku kursu bitcoina:

 

http://www.voanews.com/content/bitcoin-crashes-in-wake-of-chinese-restriction/1812925.html

 

BTC, the world’s largest Bitcoin exchange, made the announcement on its Weibo account, saying "due to the reasons that everyone knows, BTC China has to temporarily stop its yuan account recharging functions."

BTC said Bitcoin holders can still top up their accounts using Bitcoins and withdraw yuan.

 

"We essentially got notice from our third-party provider today that they will discontinue accepting payments for us and new deposits," said Bobby Lee, chief executive of BTC China, according to the South China Morning Post. "We're still operating a Bitcoin exchange in China legally, and we're still allowing people to deposit and withdraw Bitcoin, and withdraw renminbi [yuan]."

 

Czyli na BTC China nie można już w ogóle wpłacać pieniędzy na giełdę, aby kupować bitcoiny (powód to zerwanie współpracy przez operatora płatności - w sumie kilka dni temu chiński rząd zabronił operatorom płatności współpracy z giełdami bitcoinów, więc operator zrywając współpracę się tylko dostosował do tego zakazu).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako przykład podam "starą", wydawałoby się już bardzo dobrze rozpoznawalną .tv

Firma showup.tv wydała do tej pory spore pieniądze (billboardy itp) na promocję portalu w tej a nie innej domenie. Tymczasem w zestawieniu (o dziwo znacznego) ruchu type in, absolutną Top domeną pozostaje nadal showup.pl

 

Chyba Ci się coś pomyliło :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wprowadzono dogecoin na cryptsy, są pierwsze zlecenia kupna i to po 0,01 BTC. Można zarobić pare groszy póki cena się nie ustabilizuje. Za cynk pobieram 25% ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie dogecoin się rozkręca :)

 

Dogecoin na http://coinmarketcap.com już na 12 pozycji jeśli chodzi o kapitalizację. ;-) W ogóle wczoraj jeszcze poziom trudności był ok. 64, teraz już wynosi on ponad 224 - tyle aż osób dołączyło do kopania tej kryptowaluty (od poziomu trudności zależy to, ile można na swojej maszynie wykopać danej kryptowaluty i odzwierciedla on całą łączną moc sieci, która kopie kryptowalutę). Do bitcoina w sumie jeszcze daleko, dla niego poziom trudności jest najwyższy spośród wszystkich kryptowalut (bitcoin i długo, długo nic) i wynosi 908350862 (ponad 908 mln), bez jakiegoś koszmarnie złożonego sprzętu nie ma się nawet co zabierać za kopanie bitcoina, dogecoina sporo jeszcze można wykopać na bardzo średniej jakości sprzęcie.

 

EDIT: już 9 pozycja. ;-) Przy okazji pochwalę się, że dziś zjechałem spory kawał Gdyni i poznałem kilka nowych sklepów komputerowych, ale udało mi się złożyć profesjonalną "koparkę" do kryptowalut. Łączny koszt sprzętu wyniósł grubo ponad 3000 zł (najwięcej karty graficzne), ale wydajność "kopania" przekracza 2 mln hashy na sekundę, w porównaniu do 80 tys. hashy, którą miał mój "zwykły" komputer stacjonarny z jedną średniej jakości kartą graficzną, więc jest naprawdę duża różnica. Moja "koparka" wygląda tak:

 

koparka.jpg

 

Ciekawe jak szybko pokłócę się z elektrownią. ;-) Zawsze w sumie karty graficzne (bardzo porządne i do gier) czy płytę główną spokojnie sprzedam na Allegro, więc ryzyko wcale nie jest tu tak duże. :)

Edited by thomaso
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super to wygląda jak na pierwszą koparkę :)

Kopiesz DogeCoiny?

 

Wg mnie ta waluta to nr 1 jeśli chodzi o spekulację na chwilę obecną

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopiesz DogeCoiny?

Na razie tylko dogecoiny. :) Też uważam, że to kryptowaluta, która mocno wystrzeli wkrótce z kursem w górę. Ale jeśli przestanie się opłacać je kopać to jest i będzie jeszcze sporo kryptowalut do wykopania. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministerstwo finansów zaczyna interesować się bitcoinem? ;)

Za wiele nie napisali...

 

MF: bitcoin nie jest nielegalny

http://biznes.pl/rynki/waluty/agencyjne/mf-bitcoin-nie-jest-nielegalny,5594438,news-detal.html

 

W sprawie bitcoina głos zabrał w środę przedstawiciel Ministerstwa Finansów. - Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Na pewno jednak nie możemy uznać bitcoina za prawny środek płatniczy. W świetle dyrektyw unijnych nie jest on też pieniądzem elektronicznym – powiedział Szymon Woźniak z MF.
Jak dodał, resort nie stoi na przeszkodzie rozwojowi bitcoina. - Jednak oczekujemy od jego użytkowników deklaracji, czy oczekują od państwa ochrony i regulacji, czy pozostania państwa z boku – stwierdził.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×