Jump to content

Recommended Posts

Znalazłem poradnik na wykopie o kopaniu digecoinów w chmurze: http://dogecoin.ga/kopanie_w_chmurze.html.

Na moim laptopię miałem 4khaz max na dwóch rdzeniach, a przy użyciu serwera w chmurze mam prawie 400khaz i mogę mieć o wiele więcej.

Przykładowo w ramach chmury mogę mieć na koncie 5 serwerów i przy kredycie $10 odpaliłem sobie pięc dropletów (serwerów) każdy po 8 CPUs ($0.238 za godzinę pracy maszyny po parametrach 16 GB RAM, 8 CPUS, 160 GB SSD DISK i 8 TB transferu)

Za trzydzieści złotych mogę kopać przy mocy 32 CPUs przez 12 godzin. Wczoraj zarejestrowałem się w http://doge.scryptpools.com/ i mam:

Confirmed 1606.25123612 Unconfirmed 454.8539885

 

Żałuję, że nie dowiedziałem się o dogecoinach wcześniej, bo gdy poziom trudności był mniejszy, mógłbym mieć z 10 x tyle :) No ale cóż, pokopię z miesiąc, monety przeleję na portfel, zaszyfruję i na rok czasu schowam mając nadzieję, że gdy to niego wrócę będę miał z tego jakąś okrągłoą sumkę :P

Ja właśnie kupiłem też milion DOGE (za równowartość ceny koparki, starczy mi w sumie jedna). ;-)

Można wiedzieć gdzie i za ile? :blush:

Edited by kamilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można wiedzieć gdzie i za ile? :blush:

Kupiłem BTC na http://liliontransfer.org i wymieniłem te BTC na DOGE na http://cryptsy.com. Obecnie nie można jeszcze kupić DOGE bezpośrednio za złotówki czy dolary i trzeba pośrednio skorzystać z bitcoinów. Można kupić w sumie za złotówki za Allegro, ale tam ceny za dogecoiny są bardzo wysokie i przeszacowane np. 100 tys. dogecoinów za 600-800 zł, gdzie normalnie przez giełdę kryptowalut można kupić za odpowiednik 300 zł lub nawet mniej. No i na Allegro nie można dodać aukcji do obserwowanych czy coś i się zastanowić czy przemyśleć, bo aukcje ubijają na potęgę i wiszą góra jedną, dwie godziny i trzeba by od razu kupić, gdy się zauważyło ofertę. ;-) Dlatego, że aukcje kryptowalut są ogólnie na Allegro zabronione tylko liczba pracowników jest ograniczona i od razu nie nadążają usunąć - tyle jest aż tego wystawiane. ;-) A co do ilości kupionych to nie napiszę - ile, bo jeszcze trochę dokupiłem w sumie od poprzedniego czasu, a ile to tajemnica. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakiej kopalni kopałeś? Sprawdzałeś czy tam Ci nie naliczyli DOGE?

 

Chyba nie samodzielnie kopiesz? Bo nie ma wielkich szans samemu.

 

Na wariackiej surmie. I mam tak:

 

 

Confirmed 19486 0.00000000

 

Confirmed 19406 0.00000000

 

Confirmed 18845 0.00000000

 

 

Teraz odpaliłem na fast-pool i nie wiem może po 2 godzinach jest: Credit 10.11120611 przy 28 khash/s / Best share 1.75k (i nie wiem co to oznacza w cgminer)

 

Co dziwnę kopiąc na fast-pool.com moja karta prawie nie pracuje, a przy surmie zakręciłem kaloryfery, tak się karta grzała.

 

Wychodzi na to, że do końca świata nic nie wykopię, więc zostaje tylko żebranie, żebym nie czekał tak z utęsknieniem na koniec świata :P

 

Jeśli ktoś ma za dużo psiaków lub chce odchudzić portfel, to ja chętnie przyjmę DJ8uTWVdm4ZwszTydr89hf6hZMx7ipPfxr (jeszcze raz dzięki Monty)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainer

Zaloguj się przez WWW i zobacz czy coś Ci naliczyło.

Ostatnio jest coraz gorzej no ale to chyba prze wzrastającą trudność.

 

Trzeba pamiętać, że kopalnie płacą dopiero jak blok pomyślnie rozbiją a w małych poolach trwa to kilka h.

Zobacz ile masz udziałów typu valid naliczonych. Jak kopalnia rozbije blok to wtedy dzieli monety na udziałówców.

Ilość monet za blok zależy od konkretnej waluty i który to jest blok (jak daleko do końca - wyczerpania limitu).

Dla DogeCoin:

Block 1-100,000: 0-1,000,000 DogeCoin Reward
Block 100,001 — 200,000: 0-500,000 DogeCoin Reward
Block 200,001 — 300,000: 0-250,000 DogeCoin Reward
Block 300,001 — 400,000: 0-125,000 DogeCoin Reward
Block 400,001 — 500,000: 0-62,500 DogeCoin Reward
Block 500,001 - 600,000: 0-31,250 DogeCoin Reward
Block 600,000+: 10,000 DogeCoin Reward

 

Więc im później tym kopanie będzie mniej opłacalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainer:
cgminer to kopanie na karcie graficznej, a cpuminer na procesorze :)

Kurcze ja mam wg. http://dogecoin.ga/kopanie_w_chmurze.html 250 khasha na 5 maszynach z 8 CPUs i od wczoraj mam Confirmed 1606.25123612, a Ty masz hash rate mniejszy o 10 razy i masz więcej confirmed ^_^ Czy ja coś źle skonfigurowałem chmurę, czy ten Twój confirmed to np. z całego tygodania etc? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainer

Zaloguj się przez WWW i zobacz czy coś Ci naliczyło.

Ostatnio jest coraz gorzej no ale to chyba prze wzrastającą trudność.

 

Niepotrzebnie walczyłem o te miliony na surmie, a trzeba było od razu wpaść na fast-pool.com. Raczej już przy moim sprzęcie nie opłaca się kopać, bo chciałby żeby ta moja karta jeszcze sobie trochę podziałała. Czyli przez dwie godziny taki mam efekt:

 

 

2013-12-20 15:06:05 Unconfirmed 20249 3.30368057 524988

2013-12-20 14:59:07 Credit Unconfirmed 20244 1.19770551 508023

2013-12-20 14:34:12 Credit Unconfirmed 20212 2.44619280 503048

2013-12-20 14:14:14 Credit Unconfirmed 20196 2.03603192 500020

2013-12-20 13:50:05 Credit Unconfirmed 20181 4.03334488 495360

2013-12-20 13:43:08 Credit Unconfirmed 20175 0.52749893 491845

2013-12-20 13:24:04 Credit Confirmed 20150 1.06813758

 

Także bieda psiakowa aż piszczy.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty masz hash rate mniejszy o 10 razy i masz więcej confirmed ^_^

Te 18845, 19406 i 19486 to są numery bloków, które wykopała kopalnia, a nie żadne "confirmed" - wykopane jest niestety to 0.00000000 DOGE, które jest obok czyli kompletnie nic. Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainer

Ten fast-pool.com trochę jest dziwny bo nie biorą % opłaty. Ale ok może promocja.

Zaloguj się u nich na WWW i wejdź w opcję Edit account i tam będziesz miał po prawej stronie info ile możesz wypłacić (ile masz confirmed) lub w Dashboard po prawej stronie.

Nie wiem skąd masz ten confirmed co to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma za dużo psiaków lub chce odchudzić portfel, to ja chętnie przyjmę DJ8uTWVdm4ZwszTydr89hf6hZMx7ipPfxr

 

Ktoś z forum na piekielne poczucie humoru, bo dostałem 1.00000666 DOGE

 

haha bardzo zabawne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś z forum na piekielne poczucie humoru, bo dostałem 1.00000666 DOGE

 

haha bardzo zabawne :P

 

Wiedziałem, że Ci się końcówka spodoba ;) Nie przepierdol na głupoty!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorączka kryptowalut trwa.

 

1. Spekulacja trwa w najlepsze. Zwycięzcami tej piramidy będą jak zwykle early adopters. W tym tempie nie ma miejsca i czasu na płotki czyli long-term investment.

2. Cała ta bzdura z kryptowalutami przypomina grę komputerową, o czym pisałem wcześniej, grę o fabule finansowej piramidy.

3. W ogóle ktoś liczy jaka jest wartość krytpowalut po uwzględnieniu kosztów operacyjnych, w tym najważniejszego czynnika, czyli kosztu zużycia prądu i amortyzacji hardware, gdyż jak mniemam jest to dosyć istotny czynnik? Rozumiem, że im dłużej się kopie, tym więcej trzeba kasy przepalić. Do którego momentu jest break even?

4. Kupowanie kryptowalut dla ich posiadania kłóci się z wykorzystywaniem , czyli adopcją tych walut i jest tylko chwilową tulipomanią.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie przestawiłem koparkę na najbardziej opłacalną walutę scrypt z listy http://www.coinwarz.com z niskim stopniem trudności czyli FastCoin.

Dzięki wielkie za to - nie wiedziałem, że jest taka zbiorcza lista i można sobie już tak ładnie wszystko porównać. :)

 

Dużo wykopałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...codziennie nowy rodzaj kryptowaluty. Olewam skupowanie, czy kopanie - tworzę własny *****coin ;)




Share this post


Link to post
Share on other sites

To co, tworzymy DiCoin ? ;-) Ładne opakowanie, sprytna promocja, odpowiedni premining i Voilà ! ;-)

 

Myślę, że spokojnie dalibyśmy radę :) Lepiej regnij .com albo .org (bo widzę że też "modny" w tej branży :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słabo coś z tym DOGE. Totalnie nie wow.

 

doge.jpg

 

Od wczoraj stracił z 50%, ale lipa. Chociaż w sumie wydaje się to chwilowe - pieseł jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. ;-)

Dużo wykopałeś?

Od wczoraj wykopałem ponad 1500 Fastcoin, na http://cryptsy.com takie 1500 Fastcoin można sprzedać za około pół bitcoina czyli byłoby warte jakieś 900 zł na chwilę obecną. Źle spojrzałem - za dużo tych kryptowalut i się miesza, spojrzałem na Feathercoin, który ma symbol FTC, a Fastcoin ma FST. ;-) 1500 Fastcoin można sprzedać za 0,05 bitcoina, a nie 0,5 czyli będzie warte 90 zł, nie 900 zł (choć wcale bym się nie obraził, jakby to ten wariant z odpowiednikiem pół bitcoina i 900 zł dziennie był prawdziwy).

 

W sumie dobre i te z 90 zł dziennie - rachunek za prąd w każdym razie póki co się zwróci z kopania tego. Oczywiście bardziej liczę na to, że kurs tego całego Fastcoina pójdzie w górę niż trzymał się w tym samym miejscu i wtedy to będzie dużo więcej warte (na razie i tak nie sprzedaję tego). W dół nie powinien pójść, bo nie wydaje mi się, by tu było w ogóle z czego schodzić tu jeszcze w dół:

 

fastcoin.jpg

 

To też jest jakiś pomysł - zamiast kopać to "co wszyscy" kopać walutę, w którą nikt aktualnie nie wierzy, czekać na jakąś jej większą promocję i wtedy sprzedać z zyskiem.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do wczoraj jeszcze miałem nadzieję. Mój śmiały plan zakładał, że obudzę się milionerem po całonocnym kopaniu na pool.webxass. Niestety jak każdy mój plan i ten, miał jeden słaby punkt - czyli mnie. Cała noc kopania i zostało wykopane 40 doge. Także kopać, to ja mogę sobie w ogródku.

 

Rzeczywiście kurs psiaków spadł, ale już Stanisław Anioł - cieć gospodarz domu przy w Alternatywy 4 mówił:

 

"Schodzimy w dół, żeby się odbić. Zresztą teraz potrzebne są takie kryptowaluty z dołu, waluty proste, ale rzetelne. Takie co to potrafią dobrze zarabiać i dobrze zamieszać na giełdzie kiedy trzeba!" ;)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem Ci domainer trochę piesełów, może Ci się trochę humor poprawi. Mi się już trochę rozmnożyły - teraz niech się Tobie mnożą. ;-)

 

dogeportfel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem Ci domainer trochę piesełów, może Ci się trochę humor poprawi. Mi się już trochę rozmnożyły - teraz niech się Tobie mnożą. ;-)

 

Wow! Dzięki! Wieczorem wybiorę kolor tapicerki do mojego lambo. Wystarczy teraz tylko poczekać jakieś sto lat ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×