Jump to content

Recommended Posts

Dzięki coinedup.com, wymieniłem swoje 20 LTC (kupione za nieco ponad 500 zł) na milion DOGE.

 

Ładnie się namnożyło milionerów na forum. To jednak artykuł z Faktu, nadal jest aktualny ;-)

 

hn5uh32deibd.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie się namnożyło milionerów na forum. To jednak artykuł z Faktu, nadal jest aktualny ;-)

 

Tylko twarze się zmieniły. :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tylko twarze się zmieniły. :P

 

Oj tam - chyba się aż tak nie zmieniłeś przez te kilka lat. :P Ja się w sumie zajmuję kilka dni dogecoinem i widzę już pewne drobne zmiany:

 

piesel.jpg

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i ja również dałem się nabrać na dogi.

Podobnie jak @pb -- też sprawiłem sobie milion piesów za LTC ;-)

(nawet ładnie to wygląda w portfelu, jeszcze tylko zaszyfrować i schować wallety do skarpety ...i czekać)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak @pb -- też sprawiłem sobie milion piesów za LTC ;-)

 

I prawidłowo - jak nie zaryzykujesz to będziesz sobie potem kiedyś pluł tylko w brodę, że nie kupiłeś ani jednego, jeśli okaże się, że wkrótce będą miały jakąś absurdalnie wysoką wartość. ;-) W obecnych czasach lepiej bywa obserwować takie fenomeny z pozycji uczestnika niż zwykłego obserwatora. A dla sceptyków pokroju necika diss w postaci filmiku, z dedykacją dla wszystkich kopaczy:

 

 

Z tą kopalnią DOGE na Księżycu to w sumie kogoś już mocno poniosła fantazja (chociaż nawet zabawne), ale tak na poważnie to każdemu, kto ma jakieś DOGE można życzyć na pewno tego, by wartość tego szybowała wkrótce gdzieś w kosmosie. ;-)

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś wybrał się na niewielkie zakupy?

 

To jest tylko zlecenie zakupu, ale nie kupi zbyt łatwo aż tyle psiaków. W przeprowadzonych transakcjach (Market Trade History) widać, że maksymalnie jest sprzedawane po kilkaset tysięcy, góra milion DOGE, bo więcej pewnie po prostu nie ma na sprzedaż - wtedy próba kupna 136 mln DOGE to już abstrakcja. No ale widać przynajmniej po tych zleceniach, że zapotrzebowanie na DOGE jest ogromne (skoro ludzie tyle bitcoinów chcą aż wymieniać na DOGE) - dobra wróżba.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale widać przynajmniej po tych zleceniach, że zapotrzebowanie na DOGE jest ogromne (skoro ludzie tyle bitcoinów chcą aż wymieniać na DOGE) - dobra wróżba.

Po ostatnim pompowaniu cena doge tak niesamowicie spadła że nie ma się o dziwić że teraz wszyscy kupują, w końcu mamy dno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ostatnim pompowaniu cena doge tak niesamowicie spadła że nie ma się o dziwić że teraz wszyscy kupują, w końcu mamy dno.

 

No właśnie nie kupują tylko chcą kupić, a to duża różnica. A jeśli jest na coś ogromny popyt, a jest tego za mało w obiegu, by sprostać popytowi to wartość tego zwiększy się drastycznie - prosty mechanizm. To zresztą właśnie stało się z bitcoinem i z tego wynika przecież jego aż tak absurdalny kurs.

 

Ja tak jak wcześniej pisałem, że kurs bitcoina jest nierealnie wysoki (zawyżony, że szok) to tutaj z kolei uważam, że kurs dogecoina jest jakiś nierealnie niski (biorąc pod uwagę popyt na tę kryptowalutę, który jest naprawdę spory - największy ze wszystkich kryptowalut zaraz po bitcoinie). Tak, jakby ktoś go sztucznie zaniżał, by skupić większą ilość psiaków (kurs powinien być ze 100 razy wyższy niż teraz, by to odzwierciedlało popyt). Być może jest to związane z małą liczbą wykopanych dogecoinów (zostało jeszcze prawie 90% ze wszystkich DOGE do wykopania) i to powoduje, że co jest wykopywane jest od razu sprzedawane (wtedy to się zmieni po wykopaniu większej ilości DOGE np. ponad 50%) albo chodzi o coś zupełnie innego i ktoś manipuluje kursem (wtedy zmieni się na dniach).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że ktoś kto nakopał miliardy na samym początku teraz je właśnie opycha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak może być. :) Ja w każdym razie uważam, że jeśli wartość wszystkich dogecoinów wynosi ok. 4 mln $ (kapitalizacja) i mając 4 mln $ (śmieszna kwota dla niektórych instytucji finansowych) *teoretycznie* mógłbyś skupić 100% wszystkich dogecoinów, które aktualnie istnieją to można to nazwać najwyżej raczkującą kryptowalutą i wiele się może tu jeszcze zmienić.

 

Na pewno pierwszymi zmianami będzie większe wydobycie (aktualnie jest wykopane tylko ok. 12% DOGE z przewidywanej ilości) do powiedzmy 50-60% DOGE (jak jest przy bitcoinie), co jest kwestią pewnie kilku tygodni przy takiej mocy jak idzie w tej sieci. To utrudni jakiekolwiek manipulowanie całością (dużo większa potrzebna kwota lub ilość posiadanych DOGE) no i oczywiście wzrost kursu też utrudni - na co ja liczę i pewnie też więcej osób. ;-)

 

A jeśli się nie będzie dało tym manipulować to dopiero jest jakaś realna szansa na w miarę stały kurs (oby 1 DOGE = 0,1 $) i przyjęcie się tego jako jakiegoś środka płatności. Aktualnie nie ma jeszcze zbytnio takiej możliwości niestety. I też nie uważam, żeby był sens użycia DOGE jako płatności na giełdach domen (o czym pisał wcześniej necik) czy w ogóle jakieś za poważniejsze sprawy typu rachunki. Sam bardziej bym widział płatności w DOGE w serwisach społecznościowych, za konta czy transfer do pobierania plików, jakieś kluby może czy dostęp do treści - bardziej takie rzeczy niż jakieś mocno poważniejsze, ale zapotrzebowanie na to też jest.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można podarować komuś doge pod choinkę na pendrive? Wystarczy założyć nowy portfel i zgrać tam wallet.dat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak, że założył nowy portfel i zsynchronizował go. A na pendrive dał klienta w jednym katalogu (ok. 9 MB), a w drugim katalogu cały katalog Dogecoin, ten z wallet.dat i blokami (będzie tego aktualnie z 609 MB). Akurat zmieści się na pendrive.

 

Możesz w sumie jeszcze przesłać jakieś DOGE na ten portfel, żeby pusto nie było. ;-)

 

A jeżeli obdarowana osoba by chciała z tego skorzystać to instaluje klienta u siebie, kasuje u siebie nowo powstały katalog Dogecoin z wallet.dat i blokami i nadpisuje katalogiem Dogecoin z blokami i wallet.dat z pendrive i może już w pełni korzystać z portfela. :) No i dzięki zgranym blokom z pendrive'a synchronizacja zajmie najwyżej parę minut, bo pobierze tylko zaległe z paru godzin czy coś, a nie od momentu powstania dogecoina (609 MB mniej do pobrania).

 

Trzeba przyznać, że bardzo ciekawy i oryginalny prezent. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zrobię w taki sposób:

Siostrzeńcowi chcę dać 20 LTC pod choinkę.

Zrobiłem (czysty) wallet i dam go wraz z instalką na pendrive.

Zaraz przeleję pod ten adres 20LTC tak żeby siostrzeniec pod koniec synchronizacji ujrzał swój prezent ;)

 

edit:

... albo dam mu 50k dogów hmm ( w końcu to 50K a nie marne 20 :P)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady tak właśnie zrobię. Oczywiście nie pusty :)

 

BTW. Biorą pod uwagę popularność: http://www.google.com/trends/explore#q=dogecoin%2C%20litecoin%2C%20namecoin%2C%20megacoin%2C%20worldcoin&date=today%201-m&cmpt=q

 

A kapitalizację porównywanych walut: http://coinmarketcap.com/

 

Doge jest nieźle niedowartościowany :D

 

Edit: zmieniłem w linku porównanie, dodałem litecoin - doge przebił go pod względem popularności

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurs jest niski, dlatego że tzw. multipoole automatycznie są nastawione na walutę, którą warto kopać i wysyłają od razu wszystko na giełdę z opcją autosell. Jak trudność wzrośnie lub przestawią się na inną walutę to nie będzie już podaży i cena pójdzie w górę. Dobry czas na zakupy, ja to co zarobiłem na czysto dzięki btc zamieniłem na doge i dołączyłem do klubu milionerów :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurs jest niski, dlatego że tzw. multipoole automatycznie są nastawione na walutę, którą warto kopać i wysyłają od razu wszystko na giełdę z opcją autosell. Jak trudność wzrośnie lub przestawią się na inną walutę to nie będzie już podaży i cena pójdzie w górę.

 

Wtedy wszystko jasne. No właśnie - zapomniałem, że są jeszcze zawodowi spekulanci, którzy sprzedadzą za pierwszą lepszą kwotę i już się cieszą, że super zysk. ;)

 

spekulant.jpg

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie na tą chwilę kupie w dobrej cenie i najszybciej dogecoiny?

 

Jedno wyklucza obecnie drugie. :)

- najszybciej - na http://liliontransfer.com

- w dobrej cenie - na http://cryptsy.com (ale wymienisz tylko dogecoiny za bitcoiny, więc nie będzie szybko, bo jeśli ich nie masz to musisz najpierw kupić, co zajmie trochę czasu jeśli chcesz kupić też w dobrej cenie np. na https://pln.bitcurex.com).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry czas na zakupy, ja to co zarobiłem na czysto dzięki btc zamieniłem na doge i dołączyłem do klubu milionerów :D

 

No to witaj w klubie ;-)

 

b5wj8ewcjs17.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×