Jump to content

Recommended Posts

No to elegancko :)

 

@epson: Jezeli masz taki cennik to biore wszystko co masz nawet po 2x tyle :P

Trochę się rypnąłem... nie doliczyłem kosztu płytki CD :mellow:

--

 

A http://liliontransfer.org padł (chyba od nadmiaru wejść chętnych na zakup DOGE) to póki co pewnie nie zrealizują tych transferów.

 

Faktycznie - pieseł uwalił Liliontransfer ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że szanownych kolegów poniosła coinowa fantazja i wszyscy chcą być milionerami, to pewnie przez ten magiczny świąteczny czas :) tylko coś mi się zdaje większość będzie milionerami ale tylko dogecoinowymi bo ta waluta w zasadzie niczym innym się nie różni od pozostałych, chwilowa spekulacja i nic więcej - obym się mylił ;)

 

Tak czy siak wiem już jaki będzie w tym roku temat numer jeden przy naszych wigilijnych stołach ;)

 

Wszystkiego dobre dla wszystkich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak - tyle wyjdzie czyli ok. 42 tys. zł. Jakby sprzedać na liliontransfer (bezpośrednio za złotówki) to mniej - lepiej wymienić na bitcoiny i te bitcoiny na złotówki na jakiejś giełdzie, która tak nie "kroi" jak liliontransfer.

 

@thomaso, życzę jak największego zwrotu z inwestycji. Podpatruję na cryptsy kurs ładnie odbija, zapory na kupnie coraz wyżej są stawiane i każdy poziom pęka powolutku. Czyżby to co chcieli nazbierać z tych poziomów zostało już wyzbierane? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso, życzę jak największego zwrotu z inwestycji. Podpatruję na cryptsy kurs ładnie odbija, zapory na kupnie coraz wyżej są stawiane i każdy poziom pęka powolutku. Czyżby to co chcieli nazbierać z tych poziomów zostało już wyzbierane? :)

 

To pewnie thomaso podbiera. Ściemnił nas, że poszedł kroić sałatkę a sam obsesyjnie zwiększa swoją psiarnię :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pewnie thomaso podbiera. Ściemnił nas, że poszedł kroić sałatkę a sam obsesyjnie zwiększa swoją psiarnię :)

Nie przesadzajmy - ile można sałatkę kroić, już dawno pokrojona, doprawiona i oczywiście odpowiednio udekorowana. :)

 

salatka.jpg

 

Czuję, że DOGE przy świątecznym stole będzie u mnie chyba tematem wiodącym. ;-)

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mam nadzieję że, nie zjesz tego pieso-sałatka? Przecież tak nie można! :huh:

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mam nadzieję że, nie zjesz tego pieso-sałatka? Przecież tak nie można! :huh:

 

To jest zwykła sałatka warzywna, pieseł będzie bezpiecznie zdjęty przed jej zjedzeniem. ;-) Podczas robienia tej sałatki też mogę zaświadczyć, że nie ucierpiał ani jeden pieseł. :D

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso, piękne połączenie dwóch ulubionych rzeczy w Polsce - sałatka jarzynowa i dogecoin. Tradycja + przyszłość. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a wiecie że bitcoin jest po 645$? Pamiętacie jeszcze tę walutę? ;-)

 

(koniec OTa z mojej strony - pora wziąć się za coś pożytecznego)

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso, piękne połączenie dwóch ulubionych rzeczy w Polsce - sałatka jarzynowa i dogecoin. Tradycja + przyszłość. ;-)

 

Nawet lepiej Ci, Thomaso, wyszło niż Gowinowi z nowym logo :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do bitcoina - takie małe porównanie kursów obu kryptowalut z coinmarketcap.com (na pierwszy rzut oka widać, gdzie jest miejsce na jakiś większy wzrost nawet rzędu kilkuset % w kilka dni, a gdzie już go nie ma).

 

dogevsbtc.jpg

 

Jeśli dogecoina jest 1000 razy więcej niż bitcoina, a byłoby podobne zapotrzebowanie na obie kryptowaluty to kurs DOGE byłby jakiś nierealnie niski (bo powinien wynosić wtedy aż 0,6$ za 1 DOGE). Podobne w sumie nigdy nie będzie, ale może być niewiele niższe dla dogecoina i wtedy nie powinno być już aż takiej przepaści jak teraz. Z tego wynika, że jest możliwy tylko jeden kierunek na wykresie - w górę. Przy założeniu oczywiście, że zapotrzebowanie na dogecoina będzie dalej tak duże, że będzie aż wywalało http://liliontransfer.org ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, widzę że DOGE odbił się od "dna" 0,45 BTC za 1 mln i zmierza w kierunku 0,7 BTC za 1 mln.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używacie portfeli na pc czy eportfeli? Dogewallet com widzę jest ciekawy. Jest jakaś różnica (wiem, wiem, znam historie bitcoinowych banków jak i historie wyrziconych dysków...) :) A tak poważnie- te dyskowe są bezpieczniejsze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskowy, zaszyfrowany - zgrany na pendrive i trzymany w bezpiecznym miejscu jest obecnie najbezpieczniejszy. Internetowe zawsze mają to ryzyko, że ktoś się zawinie i zabierze ze sobą wszystkie pieseły - mnie na pewno nikt nie namówi do korzystania z takowego. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do bitcoina - takie małe porównanie kursów obu kryptowalut z coinmarketcap.com (na pierwszy rzut oka widać, gdzie jest miejsce na jakiś większy wzrost nawet rzędu kilkuset % w kilka dni, a gdzie już go nie ma).

 

dogevsbtc.jpg

 

Jeśli dogecoina jest 1000 razy więcej niż bitcoina, a byłoby podobne zapotrzebowanie na obie kryptowaluty to kurs DOGE byłby jakiś nierealnie niski tu (bo powinien wynosić wtedy aż 0,6$ za 1 DOGE). Podobne w sumie nigdy nie będzie, ale może być niewiele niższe dla dogecoina i wtedy nie powinno być już aż takiej przepaści jak teraz. Z tego wynika, że jest możliwy tylko jeden kierunek na wykresie - w górę i to pod jakimś ekstremalnie ostrym kątem. Przy założeniu oczywiście, że zapotrzebowanie dla dogecoina będzie dalej tak duże, że będzie aż wywalało http://liliontransfer.org ;-)

 

Hm...obawiam się, że z takich wykresów nie można niczego wywnioskować i każdy kierunek jest możliwy. Nasz "chciwy" umysł podsuwa nam tylko takie wrażenie, że w przypadku DOGE powinno iść w górę :)

 

Można też sugerować się wykresem typowej bańki spekulacyjnej, w której po pewnym czasie wraca się do normalnego stanu wartości jakiegoś aktywa.

 

Pytanie tylko, czy dogecoin ma jakąkolwiek wartość...? :)

 

Na pewno będą tacy, którzy na DOGE zarobią, jak i ci którzy stracą...

Edited by K@mil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie - wiem że głupie - ale jak sobie zrobiłem parę dni temu backup portfela do chmury, a teraz mam na nim więcej dogów, to muszę robić ponownie backup? Czy też wallet.dat to jest po prostu plik "identyfikacyjny", a kasa tak naprawdę jest w blockchainie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie - wiem że głupie - ale jak sobie zrobiłem parę dni temu backup portfela do chmury, a teraz mam na nim więcej dogów, to muszę robić ponownie backup? Czy też wallet.dat to jest po prostu plik "identyfikacyjny", a kasa tak naprawdę jest w blockchainie?

 

Raczej powinieneś, bo ten plik się zmienia i jak weźmiesz starszą wersję pliku to możesz mieć jakieś błędy. Widać po dacie - mój ma aktualnie wpisane "data modyfikacji 23 ‎grudnia ‎2013, ‏‎19:30:12" (obecna minuta i nawet sekunda), a mam od paru minut włączonego klienta czyli wallet.dat zmienia się w czasie działania klienta dogecoina i nie zawiera wtedy tylko danych identyfikacyjnych.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, ale co konkretnie się w nim zmienia? Trzeba robić backup po każdej operacji? Trochę słabo... Co jeśli przeleję z portfela kasę, a potem go sobie odtworzę z backupu? Wydaje mi się, że jednak po prostu by się po odtworzeniu zsynchronizował z blockchainem, i że to działa podobnie jeśli kasy przybyło. Pytanie tylko, czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć, czy muszę sam poszukać w dokumentacji? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

wallet.dat - rozmiar 104 KB (bajtów: 106 496), przecież to nawet za dużo na same dane identyfikacyjne. :)

 

https://en.bitcoin.it/wiki/Wallet

 

The original Bitcoin client wallet file is named wallet.dat and contains:
- keypairs for each of your addresses
- transactions done from/to your addresses
- user preferences
- default key
- reserve keys
- accounts
- a version number
- Key pool

 

Czyli to by znaczyło, że albo starszy wallet.dat nadpisze stan blockchaina i jego transakcje (bardzo zły scenariusz, bo stan konta się może nieodwracalnie zmienić czyli zmniejszyć od tego) albo nadpisze się stanem blockchaina (dobry scenariusz).

 

Ja w każdym razie aktualizuję backup wallet.dat po zakończeniu jakiejś większej partii transakcji (bo wolałbym nie ryzykować utraty nawet części piesełów, jeśli włożyłem w to już w sumie trochę pieniędzy).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki wykres można łatwo wytłumaczyć. Tutaj fachowa analiza:

 

Wszystko jasne. :lol: Dobre, dobre, nawet nie podejmę się podważyć tej analizy. Czyli będzie jednak potrzebna ta kopalnia DOGE na Księżycu, jeśli wyląduje tam wpierw jego kurs. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×