Jump to content

Recommended Posts

Jak się dokładniej przyjrzeć to wygląda na ASIC i przez USB podpięte.

 

Tak wiadomo, że może mieć wielu workerów. Ale tak czy inaczej niezła moc na innej walucie szalał właśnie jakiś chińczyk co miał 30 MH/s łącznie.

 

Tak właśnie sobie pomyślałem, czy w fabrykach kart graficznych czasem nie "testują" ich przez jakiś czas na kryptowalutach ;)

 

Ciekawy link:

http://bitcoinexaminer.org/20-awesome-litecoin-mining-rigs/

 

 

PS. Numer 13 ma podobny wentylator do Thomaso ;)

To koparka Thomaso

 

EDIT:

Dzisiaj odbieram swoja koparke ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ciekawe. Ale jeszcze lepszy byłby system aukcyjny tak jak np Allegro gdzie można by kupić przedmioty tylko za kryptowaluty.

 

Mam nadzieję, że ktoś mi coś odpali za zrealizowanie tego pomysłu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wróżę sukcesów... raczej dużo nadużyć będzie (czytaj: oszustw) ;)

 

(z regulaminu)

Portal kryptoaukcje.pl nie jest stroną transakcji dokonywanych w serwisie pomiędzy Użytkownikami. Portal kryptoaukcje.pl nie gwarantuje możliwości zawarcia i wykonania umowy zarówno przez Sprzedającego jak i przez Kupujących. Portal kryptoaukcje.pl nie odpowiada za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez Użytkowników umów zawartych za pośrednictwem Portalu kryptoaukcje.pl.

 

Po wygranej aukcji obie strony powinny zrealizować zobowiązania wobec siebie. Sprzedający (sprzedać oraz dostarczyć Towar na wymienionych w opisie warunkach), Kupujący (zakupić wygraną na licytacji usługę lub przedmiot na opisanych na aukcji warunkach).

Strony mają obowiązek skontaktowania się ze sobą za pomocą dostępnych metod komunikacji w ciągu 7 dni roboczych od daty zakończenia aukcji.

 

Portal Aukcyjny kryptoaukcje.pl nie ponosi żadnych odpowiedzialności za ewentualne niezgodności, wady techniczne, wady ukryte, wady prawne, wystawianych na aukcjach internetowych oraz sklepach internetowych przedmiotów, towarów oraz usług i ofert kupna

Pełną odpowiedzialność za Towary i oferty kupna wystawiane przez Sprzedawców na aukcjach w portalu kryptoaukcje.pl ponoszą jego Użytkownicy

ps kurs Doge spada! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę DogeCoiny najpopularniejsze w Polsce wg. Google Trends. Nadal wierzycie w tę walutę, czy pouciekaliście w alty? Teraz na wykopie co raz częściej pojawia się temat catcoinów, więc zainteresowanie może być jeszcze mniejsze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę DogeCoiny najpopularniejsze w Polsce wg. Google Trends. Nadal wierzycie w tę walutę, czy pouciekaliście w alty? Teraz na wykopie co raz częściej pojawia się temat catcoinów, więc zainteresowanie może być jeszcze mniejsze.

 

Kurdę, minął zaledwie tydzień odkąd gadamy o doge a tu już pytania czy nadal ktoś wierzy w tą walutę. Poczekajmy może z parę msc i wtedy oceńmy czy warto było w grudniu 2013 roku zainwestować w doge.

 

Na forach w 2011 roku ludzi nabijali się z wysokiej ceny za BTC i też pytali o wiarę w ten trzyliterowy skrót.

Jeśli odnosisz się do Google Trends to Doge dalej ma się dobrzę a catcoiny nie istnieją:

http://www.google.com/trends/explore#q=dogecoin%2C%20catcoin&date=today%201-m&cmpt=q

 

Doge ma bardzo dużą podaż bo poole od razu sprzedają urobek - tak mi się wydaje. Codziennie jest kopany niecały 1 miliard dogeów. Sytuacja powinna się zmienić przy wydobyciu 30-40%.

 

Zresztą. Ja osobiście mam do dogecoin neutralny stosunek. Dla mnie dzisiaj może być po te 40 czy 240 - nie ma to dla mnie większego znaczenia. Zakupiłem ich trochę żeby zobaczyć co będzie za 2-3 lata. Taką kwotę że nie będę płakał gdy stracę wszystko oraz będę spał spokojnie po nocach nie oglądając kursu dzień w dzień. Tutaj oczywiście dużo zależy od osobistej strategii...

 

Co do koparek to po zrobieniu drobnego rozeznania, w przypadku BTC to kupno własnego sprzętu nie ma sensu - teraz tylko cloud mining i zakup mocy obliczeniowej na giełdach takich jak cex.io. Jeśli chodzi o waluty Scrypt to kupno własnej koparki jest w miare sensowne ale konkurencja już jest olbrzymia. Trzeba kopać coraz to nowe waluty gdzie liczą się sekundy od startu żeby się to opłaciło a i tak nie wiadomo czy dana waluta osiągnie sukces. Świetnie zarobili kopacze przy doge, bo kurs poszybował 40x wyżej po paru dniach. Ale myślę, że to wyjątek i dużo szczęścia - kopiąc inną nową walutę można było wmoczyć.

 

Jeśli macie jakieś pomysły co do kopania to dajcie znać. Też bym pokopał ale nie widzę jak na razie sensownego biznes planu w tym kierunku :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktos z historia na forum chcial na szybko w zlotowkach sfinalizowac zysk ze swoich dogow to moge odkupic 1 mln dogow w cenie 1500 zl (ew. proporcjonalnie mniej (min 100k) / wiecej).

Ew. moge zaproponowac domene BiuroNotarialne.pl (1 mln doge), Muzyka24.pl (2 mln doge) lub Baner.pl (3,5 mln doge).

Oferta wazna przy kursie 1 doge >= 0,0005 USD

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites

my tu doge gadu a junk atakuje +10 000% w ciągu miesiąca.

Nie na darmo mówią, że na śmieciach jest zawsze dobry interes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw Chiny, teraz Indie - szkoda patrzac na potencjal w ilosci ludnosci :(

Po tym jak 24 grudnia RBI, czyli indyjski odpowiednik naszego NBP wystosował oficjalne ostrzeżenie do wszystkich osób inwestujących w kryptowaluty, lokalne internetowe giełdy Bitcoinów wstrzymały do odwołania wszelkie transakcje.

Zrodlo: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2013/52/indyjskie-wladze-ostrzegaja-przed-bitcoinami.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw Chiny, teraz Indie - szkoda patrzac na potencjal w ilosci ludnosci :(

Po tym jak 24 grudnia RBI, czyli indyjski odpowiednik naszego NBP wystosował oficjalne ostrzeżenie do wszystkich osób inwestujących w kryptowaluty, lokalne internetowe giełdy Bitcoinów wstrzymały do odwołania wszelkie transakcje.

Zrodlo: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2013/52/indyjskie-wladze-ostrzegaja-przed-bitcoinami.aspx

 

Zakazany owoc lepiej smakuje ;)

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z nowych coinów IMHO warto zainteresować się poniższymi:

 

NXT NextCoin

EAC EarthCoin

CAT CatCoin

 

Na DOGE raczej będą uklepywane obecne poziomy plus minus paręnaście punktów.

 

P.S Wiecie może o jakichś nowych monetach, które startują w najbliższych dniach? Coś czym warto się zainteresować? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S Wiecie może o jakichś nowych monetach, które startują w najbliższych dniach? Coś czym warto się zainteresować? ;)

 

W styczniu ma się pojawić nowa kryptowaluta o nazwie emunie.

- Wysyłanie/odbieranie adresów będzie możliwe poprzez zwykłe kliknięcie na nazwę, bez skomplikowanych adresów do kopiowania (co może powodować kosztowne pomyłki)
- Natychmiastowy czas realizacji transakcji, bez potrzeby czekania godzin czy nawet minuty na potwierdzenia (bitcoin został zaprojektowany by robić 8 transakcji na sekunde, eMunie rzekomo jest skalowane by robić ich nawet tysiące w tym czasie)
- eMunie ma nie wymagać pobierania całego dużego łańcucha blocków, zajmującego miejsce na twardym dysku
- możliwość zarabiania odsetek od depozytów bez potrzeby wydobywania monet czy nawet posiadanego włączonego komputera
- możliwość kopania nawet prostym sprzętem
- wbudowana giełda walut dająca możliwość wymiany środków z walut narodowych czy kryptowalut. Wszystkie waluty mają być wspierane!
- cała sieć ma być zdecentralizowana
- pełna anonimowość transakcji, brak publicznego łańcucha blocków
- możliwość wysyłania anonimowych wiadomości z użyciem sieci, bez potrzeby instalowania VPNów czy TORa
- możliwość zakładania "private markets", prywatnych sklepów. Z powodu decentralizacji występuje brak możliwości wyłączenia takiego sklepu.
Społeczność: http://forum.emunie.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie powiedzieć, jak w chwili obecnej ma się sprawa z kopaniem? Warto zainwestować w mocniejszy komputer do kopania? Po jakim czasie się zwraca?
A może da się wydzierżawić serwery dedykowane specjalnie do kopania walut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o BTC, bo wiem, że to już nie ma sensu. Ale co z kopaniem Doge? Też już za późno? Czy teraz trzeba wyszukiwać coraz to nowe kryptowaluty, żeby zarobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, no to pięknie! :)
A jaką masz na tym sprzęcie wydajność (w KH/s)? Liczysz na wzrost wartości Doge czy od razu po wykopaniu są warte więcej niż na giełdzie/allegro?

 

-----
Mam pytanie. Na jaką nagrodę za blok można liczyć w chwili obecnej?
Znalazłem coś takiego:

Block 1-100,000: 0-1,000,000 DogeCoin
Block 100,001 — 200,000: 0-500,000 DogeCoin
Block 200,001 — 300,000: 0-250,000 DogeCoin
Block 300,001 — 400,000: 0-125,000 DogeCoin
Block 400,001 — 500,000: 0-62,500 DogeCoin
Block 500,001 – 600,000: 0-31,250 DogeCoin
Block 600,000+: 10,000 DogeCoin

Czy to oznacza, że skoro mamy w łańcuchu blok numer 34740, to znaczy że wydobywane bloki są warte 0 - 1M Doge, a bloki numer > 600K będą warte tylko 10K Doge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitecoin (SHA-256)

===============

Monety oparte o algorytm Bitcoina nie ma sensu kopać bo tam z ASICami się nie wygra (no może w pierwszy dzień nim się zorientują) nawet najsilniejszą koparką GPU.

 

Litecoin (Scrypt)

============

Te oparte o skrypt (bazowane na Litecoinie) można próbować kopać. Ale o ile nie ma się mega mocy to ciężko coś ukopać trzeba zacząć od pierwszej minuty :)

Później biznes staje się mniej opłacalny coraz więcej kopaczy i rośnie trudność. Obserwowałem trochę nowe monety i nawet po kilku h od startu pojawiali się w kopalniach osobnicy z mocą 15-30 MH/s i to kilku takich. To wiesz prawie nie ma szans.

 

Tacy co kiedyś wymiatali bo mieli 1 - 1.5 MH/s (czyli np. 3 karty 7870) jest coraz więcej i nie są już królami kopalni teraz przybywają ludzie (z Chin albo cholera wie skąd) z 10 albo i 20 takimi zestawami.

 

 

Kupowanie dedyka (czy VPSa) tylko po to, aby kopać nie ma sensu. Jeśli masz jakieś dedyki gdzie część mocy CPU chcesz przeznaczyć na kopanie to można zawsze pokopać trochę. Warto wystartować od 1 minuty powstania monety.

Tak czy inaczej dedyk niewiele da Ci mocy - przy w miarę sensownych procach 40-80 KH/s (46 KH/s daje i7-2600).

Czym jest te 50 KH/s w porównaniu do przeciętnej karty graficznej nawet pokroju Radeona 7770 który ma 180-200.

 

 

CPU (AES?)

===========

Są też algorytmy które preferują tylko nowoczesne procesory (GPU sobie z nimi nie radzi) i tam przydałaby się farma serwerów z wieloma procami. Takiego jeszcze nie próbowałem kopać, ale ktoś pisał , że bardzo ciężko pojedynczym procem coś ukopać.

 

 

 

Tak ilość monet w nagrodzie za rozbicie bloku maleje im mniej monet zostało ogólnie do rozbicia (im późniejszy numer bloku).

 

 

To moje skromne zdanie początkującego kopacza :)

 

https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison

Edited by adir
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×