Jump to content

Recommended Posts

Mówiłeś, że posiadasz 15mln, a teraz 16,5. Miałeś nie skupować :P

 

apze, to Ty nie wiesz, że psy puszczone wolno mnożą się jak króliki? :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. 15 mln to pisałem, że kupiłem za LTC -> BTC -> DOGE, a trochę przecież miałem wcześniej, bo kupiłem za złotówki (wymieniając złotówki na BTC po wysokim kursie na liliontransfer, a potem BTC na DOGE na cryptsy.com). ;-) Tyle wychodzi razem - minus to co rozdałem na di.pl oczywiście. :)

 

apze, to Ty nie wiesz, że psy puszczone wolno mnożą się jak króliki? :P

 

To Ci się udało - w sumie nie jest powiedziane przecież, że wszystkie DOGE w portfelu są jednej płci. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też dostałem pierwsze piesos od kogoś na zachętę, dlatego też rozdałem cześć, żeby i innym się mnożyły no i dlatego, że są sympatyczną walutą, mimo iż powstały jako żart ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No na takich to faktycznie nie pokopiesz. Wtedy wysłałem parę DOGE - niech się Tobie też mnożą. :)

 

Bardzo Ci dziękuję! Teraz wiem, że portfel działa :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawiłem domenę na sprzedaż za doge. Wybrałem angielskojęzyczną nazwę, bo pomyślałem, że sprzedaż domeny za psiaki, to byłaba taka chyba pierwsza transakcja na rynku - domena za dogecoin i taka sprzedaż mogłaby pójść na Wykop albo może na reddit jak tutaj http://www.reddit.com/r/dogecoin/comments/1t9c23/i_have_just_bought_2_pizzas_for_10_000_doge/ i to byłaby dobra reklama dla di.pl (mogłem wymienić rejestratora Premium.pl sorry pb;), bo przecież ludzie z całego świata przesiadują na reddicie, ale teraz pomyślałem, że taka transakcja to chyba musiałaby być na 100k, 500k albo okrągły milion, żeby coś takiego przeszło z echem.

 

No nic, pierwsze koty psiaki za płoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś inaczej się liczy te zera w Doge? 1.000 to tysiąc, 1000 to tysiąc czy 1000.000 to tysiąc czy może jeszcze inaczej?

klasycznie, po kropce są ułamki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś inaczej się liczy te zera w Doge? 1.000 to tysiąc, 1000 to tysiąc czy 1000.000 to tysiąc czy może jeszcze inaczej?

klasycznie, po kropce są ułamki

 

Niekoniecznie, bo tak naprawdę to zależy w jakim kraju się pisze liczbę tych DOGE. W Polsce ułamki rozdziela się przecinkiem (a tysiące oddziela się odstępem / spacją), a na przykład w Chinach, USA czy Wielkiej Brytanii ułamki oddziela się kropką (a przecinkiem oddziela się tam tysiące). I tyczy się wtedy to wszystkich liczb - także liczby kryptowalut.

 

Ważniejsze kraje, w których ułamki rozdziela się kropką:

Australia, Chiny, Hongkong, Indie, Irlandia, Izrael, Japonia, Kanada (wszystkie prowincje poza Québec), Korea (obie), Nowa Zelandia, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania

 

Ważniejsze kraje, w których ułamki rozdziela się przecinkiem:

Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada (prowincja Québec), Kuba, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Włochy

 

Czytając posty na zagranicznych forach albo korzystając z zagranicznych serwisów trzeba brać na to dużą poprawkę i patrzeć, o jaki kraj chodzi, bo może być duże zdziwienie, że zamiast 1000 DOGE kupiło się tylko 1 DOGE, no albo na odwrót. ;-) Tak samo trzeba patrzeć, do osoby z jakiego kraju się pisze liczbę DOGE czy $, bo może w ogóle dokładnie nie wiedzieć, o jaką liczbę chodzi, jeśli użyje się polskiego zapisu liczbowego. Najbezpieczniej wydaje się jednak rozdzielać ułamki kropką, a liczby całkowitej DOGE w ogóle.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska ("wykopowa") kopalnia DogeCoinów doge.msurma ostatnio zwana: doge.ghash.org będzie zamknięta w poniedziałek.

Wszyscy co tam kopia mają czas do poniedziałku (do 6:00) na wyciągnięcie (przelanie) Dogów.

Żeby było zabawnie transfer manualny 1 Doge kosztuje.

 

Tak informuje bo strona tego poola czasem pada (teraz działa) i nie każdy może się zorientować.

Ja już nie kopię Dogów za słaby sprzęt przy tej trudności.

 

Pozdrawiam Górników

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już nie kopię Dogów za słaby sprzęt przy tej trudności.

 

Ja już nie kopię DOGE, ale trudność kopania tej waluty skoczyła przez tydzień czasu z 60 do 300, to jeszcze nie jest tak dużo - myślałem, że będzie dużo gorzej. W tym samym czasie trudność kopania bitcoina skoczyła z 900 milionów do 1,1 miliarda - to już jest kosmos i trzeba już co najmniej takiego sprzętu, by wykopać jakąkolwiek sensowną liczbę bitcoinów:

 

k-bigpic.jpg

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liliontransfer chce wprowadzić do swojego kantoru psiaki, ale ma zagwózdkę z nadaniem kodu dla tej kryptowaluty. Chodzi o to że pieseł ma kod 4-literowy DOGE a w kantorze chcą mieć 3-literowy.

Pytają użytkowników -- jaki nadać kod.

Może byśmy pomogli? ;)

 

http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/1434-pl-dyskusja-og%C3%B3lna-10-zni%C5%BCka-dla-forumowicz%C3%B3w/page-121&do=findComment&comment=261236

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko na Alle i Ebay da się kupić Psiaki za złotówki? Jeśli ktoś chce sprzedać, kupię 100-500k w cenach giełdowych.

 

Bezpośrednio za złotówki tylko tam. Jeśli liliontransfer wprowadzi DOGE to będzie można kupić za złotówki (ale kurs na pewno będzie wyższy o 10-15% w stosunku do giełd, tak jak jest z innymi walutami kupowanymi przez liliontransfer). A za cenę giełdową to przecież nikt mający DOGE nie sprzeda żadnej większej ilości, bo nie ma w tym żadnego interesu przecież, a nawet dołożyłby do takiej transakcji finansowo (bo przy zamianie złotówek na BTC, a potem na DOGE to przecież każda z giełd po drodze bierze jakąś prowizję).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psiaki już na Lilionie.

10000Doge = 19.70 PLN

(chyba dobrze spojrzałem?)

 

Całkiem dobry kurs. Popsuli interes "allegrowym" sprzedawcom, którzy za taką samą ilość liczą po 30-50 zł. ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co to -- na Lilionie nie da się sprzedać większej ilości.
(jednak myślę że, niebawem to się rozkręci ;) )

DOGECOIN (DGE) został dodany (kolejne 2 osoby napisały z prośbą o dodanie, więc nie ma co zwlekać smile.png). Ze względu na to, że kryptowaluta jest bardzo młoda (istnieje 2 tygodnie), możliwe będzie, że ktoś, kto już dużo preminował, będzie próbował sprzedać większe ilości w LT za "stałą cenę". Oczywiście taka transakcja zostanie skierowana do zwrotu.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten gość z miniaturki filmiku otwierający laptopa gdzie widać sumę jego środków na koncie to ty za parę lat thomaso :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×