Jump to content
Sign in to follow this  
nikolas

Domeny sprzedawane na aukcjach za 1 000 000 zł - skąd TAKIE ceny???

Recommended Posts

Przeglądam czas od czasu aukcje domen, żeby orientować się w jakiej cenie sprzedawać swoje, ale nie mogę zrozumieć sprzedawców, którzy wystawiają domeny za 1 000 000 zł!

723e206a8c15e7b0.jpg

 

Kto kupi domenę za 1 mln. zł???

Rozumiem, kiedy domena naprawdę jest dobra, generyczna czy krótka nazwa, no ale naprzykład _giedronowicz*pl za 1mln. zł?!?

 

Po za tym, to są tylko same domeny, więc nie mają ani PR, ani BL, i prawdopodobnie niski ruch lub wcale.

 

Ja mam domenę PR2, generyczną + 165 subdomen + ruch miesięczny ok. 800 wejść + domena na serwerze + gotowa strona, czyli wszystko już jest i na temat, ale na giełdzie domen nie pozwolili wystawić cenę wyżej niż 40 000 zł, na niby za wysoka cena.

A tu pustą domenę za 1mln. zł!

 

Rozumiem, że każdy ma prawo wystawiać swoją cenę, no ale bez przesady i dlaczego normalne domeny z ruchem, z PR, z podpiętą i funkcjonującą tematyczną stroną nie można wystawić w tej cenie, w której chcę?

 

Więc skąd takie ceny za domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc skąd takie ceny za domeny?

 

Marzenia - takie o "złotym strzale".

 

Czyli, że dziś kupujesz domenę za 12 zł, jutro sprzedajesz za 1 mln zł i jesteś ustawiony. Niestety w życiu nic nie jest takie proste. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To taki rodzaj promocji - wyżej w wynikach wyszukiwania itp. W teorii ma to zachęcić ludzi do negocjacji :)

 

PR, nic nie znaczy przy wycenie domeny! Oceniamy jakość adresu a nie jego przeszłość, domeny z ruchem to inna kategoria sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
poprostu reklama portfolio

 

Żadna reklama portfolio, bo to są pojedyncze oferty domen z Aftermarket.pl, nie mają linków do portfolio.

 

Nie ma też możliwości negocjacji takiej ceny przez Allegro.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką reakcję, nie spodziewałem się :)

No i już trochę wiem na temat cen na aukcjach.

 

Trochę sugerowałem się cenami na geiłdach domen i pomyślałem, że moje domeny ze stronami mogę sprzedawać drożej, skoro takie nie raz "bzdury" sprzedają za 1 mln. zł, ale skoro jest inaczej, to spróbuję myśleć innymi kategoriami.

 

Hm... a może tak wystawić swoje domeny za 10.000.000 zł? ;)

A kiedy aukcja się skończy to znowu wystawić, ale za "normalną" cenę.

 

@polo333

Dziękuję za link, tam też pomocne odpowiedzi były.

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto kupi domenę za 1 mln. zł???

 

Jest taka domena za którą abonent chce trochę ponad 1 000 000.

Jesli bym miał taką kwotę to bym ją wydał na tę domenę.

Tzn chętnie bym jeszcze coś utargował :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę sugerowałem się cenami na geiłdach domen i pomyślałem, że moje domeny ze stronami mogę sprzedawać drożej, skoro takie nie raz "bzdury" sprzedają za 1 mln. zł, ale skoro jest inaczej, to spróbuję myśleć innymi kategoriami.

 

Najlepiej patrzeć nie na to co za ile jest wystawiane, ale za ile jest realnie sprzedawane, choćby tu:

https://www.aftermarket.pl/lastsold.php

 

Tu nie ma żadnej sprzedaży za milion zł, a średnia sprzedaż jest dużo niższa, w granicach 2-3 tys. zł (tyle kosztuje dobra nazwa na rynku wtórnym, która jest dobra, ale jeszcze nie premium, domeny premium kilkanaście-kilkadziesiąt tys. zł, a bardzo dobre domeny pomiędzy tymi zakresami).

 

Milion zł to mogłaby być warta chyba tylko domena seks.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadna reklama portfolio, bo to są pojedyncze oferty domen z Aftermarket.pl, nie mają linków do portfolio.

ale mozna odnalezc abonenta

 

Nie ma też możliwości negocjacji takiej ceny przez Allegro.

mozna przez AM

Share this post


Link to post
Share on other sites
mozna przez AM

 

No tak faktycznie można. :)

 

I pewnie by było tak, że gdyby złożyć ofertę 500 zł za taką milionową domenę to zostałaby ona przyjęta przez sprzedającego. ;) Tylko po co wystawiać domeny w cenach, za które nikt nie kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko najlepsze komercyjne keywordy są warte powyżej 100 tys. zł, allegro byłoby lżejsze o 3/4 ofert gdyby ludzie byli tego świadomi ;)

 

Bank, Poker, Domeny, Erotyka, Wycieczki, Biznes, Komputery, Kredyt, eMail, Bron, Ciezarowki, Internet, wszystkie domeny jednoliterowe - te nazwy wyceniam na powyżej 100k, nie piszę o oczywistych już zweryfikowanych przez rynek sprzedażach jak opony, wiadomo że lista ciągnie się w nieskończoność ale dla każdego jest trochę inna. Są też domeny za które dałbym dużo więcej niż reszta potencjalnych KK ale niestety nie cierpię na nadmiar gotówki - np. domena z własnym nazwiskiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że domena jest wystawiona za 1 mln zł o niczym nie świadczy, ona nigdy nie zostanie sprzedana za taką cenę, nie warto sugerować się cenami za jakie są wystawiane domeny (szczególnie na allegro) liczy się za ile są sprzedawane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bank, Poker, Domeny, Erotyka, Wycieczki, Biznes, Komputery, Kredyt, eMail, Bron, Ciezarowki, Internet, wszystkie domeny jednoliterowe - te nazwy wyceniam na powyżej 100k.

 

A jak byś zarobił na emailu, internecie lub wypromował bank z nazwą "bank"? Chodzi o to chyba, żeby te wydane powyżej 100 tys. zł się kiedykolwiek zwróciło. Na pokerze, wycieczkach, komputerach, kredytach i broni dałoby radę i chyba tylko te domeny byłyby warte kupienia w tej cenie. No i biznes.pl, bo jest idealna na portal o biznesie oraz erotyka.pl, bo idealna na portal o erotyce.

 

Jak się tak poważniej zastanowić to takich nazw wcale nie ma wiele, które byłyby warte nawet dla dużych firm zakupu powyżej 100 tys. zł (o "milionowych" okazjach z Allegro to już wcale nie wspominam). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turysta do bacy:

- Ile kosztuje ten pies?

- Sto milionów.

- Przecież nikt go nie kupi.

Po pewnym czasie turysta do bacy:

- Sprzedaliście psa?

- Tak. Za dwa koty po 50 milionów...

 

Podobnie jest z tymi domenami za 1 mln :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z innej beczki czyli z punktu widzenia producenta stron.

 

Według mnie dobra domena to taka w ramach której można utworzyć mocny "ring portalowy" na zasadzie dodawania subdomen.

 

Przykładowo (sorry ale pracujemy w branzy erotycznej więc na jej przykładzie) mamy domenę nimfomanka.pl owszem fajna domenka na stronkę erotyczną ale wystarczy rozbudować ją o dodatkowe subdomeny imamy mocny ring stronek.

 

Przykładowo :

 

puszysta.nimfomanka.pl - portal społecznosciowy dla puszystych - sexrandki

blond.nimfomanka.pl - stronka erotyczna z blondynkami

blog.nimfomanka.pl - blog reklamowy erotyka

domena główna nimfomanka.pl - społecznościówka sex randki

itd. itp.

 

Cenne dla nas są domeny umożliwiajace tworzenie całych ringów stron.

 

Doskonałym przykładem wykorzystania tego w praktyce jest domena http://blizejmiasta.pl/ w pierwotnej wersji zaczynali od dodawania subdomen z nazwami miast i tworzyli w ten sposób sieć portali miejskich (teraz zmaskowali to dokupując rózne domeny z nazwami miast do tego każda z innej bajki co było wolne to brali - choć w pierwotnej wersji bardziej mi się to podobało bo pracowało ogólnie na markę blizejmiasta.pl a teraz zostały wsztstkie przekierowane na ich stronę firmową silnet).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie dobra domena to taka w ramach której można utworzyć mocny "ring portalowy" na zasadzie dodawania subdomen.

 

Z punktu widzenia SEO to taka strategia z subdomenami była kiedyś efektywnie ze względu na fakt, że google traktowało każdą subdomenę jako autonomiczny serwis. Linkując z subdomen efektywnie można było wpływać na pozycję strony w rankingu. Obecnie każda subdomena jest traktowana jak katalog domeny głównej czyli subdomena.adres.pl = adres.pl/subdomena/.

 

W związku z tym strategia jak to nazwałeś z "ringiem portalowym" moim zdaniem straciła racje bytu. Najważniejsze jeżeli przypadkiem domena wpadnie w filtr,ban, złośliwe działania konkurencji itp. to sypie Ci się cały biznes. Łatwiej zdywersyfikować się (reklamodawcy, retencja użytkowników) posiadając kilka/kilkanaście niezależnych serwisów opartych na wielu domenach. Posiadanie sieci stron stwarza wiele możliwości, także ekspansji na nowe rynki (zaplecze do wypozycjonowania kolejnych serwisów), a tworzenie wszystkich serwisów w jednej domenie to jak balansowanie na linii. Nigdy nie możesz być pewny, co będzie jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×