Jump to content
Sign in to follow this  
tiamak

nieruchomoscinawsi.pl

nieruchomoscinawsi.pl  

36 members have voted

  1. 1. ile może być warta ta domena?

    • XX XXX
      1
    • X XXX
      1
    • mniej niż X XXX
      30
    • więcej niż XX XXX
      4


Recommended Posts

chętnie zamieniłbym tą domenę na pewną nieruchomość.. :) stąd pytanie ile może być warta bo coś warta jest na pewno (tym bardziej, że na frazę "nieruchomości na wsi" jest 1 w google)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj jeszcze opcję mniej niż XXX, bo tak bym obstawiał.

Domena w ogóle nie wpada mi w ucho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodaj jeszcze opcję mniej niż XXX, bo tak bym obstawiał.

 

:)

powoli zaczynam wyrabiać sobie opinię nt wiarygodności ocen na tym forum

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

powoli zaczynam wyrabiać sobie opinię nt wiarygodności ocen na tym forum

warto słuchać opinii innych

w domenach nie wszystko złoto co się świeci ...

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Historia sprzedaży domen zna wiele ciekawych transakcji, ale w przypadku tej domeny jedno-moim zdaniem-jest pewne. Na żadną interesującą nieruchomość jej nie zamienisz.

 

Mimo to powodzenia w sprzedaży życzę.

 

 

 

 

 

 

 

portfolium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi również nie specjalnie się podoba. Cieszyłbym się ze średniego XXX jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites
to dobrze, nie wszystko złoto co się świeci ...

 

no jak narazie to mam dwie teorie:

1. albo mam same beznadziejne domeny i w jakiś magiczny sposób bez większego wysiłku i prawie bez treści wyciągam z nich rocznie [tu wstawić duużo tych X] :) co z kolei prowadzi do wniosku, że:

a ) mam niesamowite szczęście

lub

b ) jestem urodzonym geniuszem :)

2. albo jednak mam dobre domeny a tutejsze oceny są z d...py wzięte i moje zarobki są jak najbardziej naturalne albo wręcz za niskie :o

 

 

jak by nie było jedyna logiczna konkluzja jest taka:

"trzymać, trzymać i samemu zagospodarowywać bo zarobię zdecydowanie więcej niż gdybym sprzedał"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodaj jeszcze opcję mniej niż XXX, bo tak bym obstawiał.

Dokładnie, ankieta jest tendencyjna ;/

 

Mogłeś zapytać czy jest warta 120.000zł czy 121.000zł na to samo wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, ankieta jest tendencyjna ;/

 

Mogłeś zapytać czy jest warta 120.000zł czy 121.000zł na to samo wyjdzie.

 

ankietę trzasnąłem pod kątem zysków jakie mi ta domena przynosi za jej dzierżawę i pod kątem zysków jakie bezpośrednio dzięki tej domenie osiąga dzierżawca :) stąd też takie abstrakcyjne kwoty typu XXX pominąłem

Share this post


Link to post
Share on other sites
ankietę trzasnąłem pod kątem zysków jakie mi ta domena przynosi za jej dzierżawę i pod kątem zysków jakie bezpośrednio dzięki tej domenie osiąga dzierżawca :) stąd też takie abstrakcyjne kwoty typu XXX pominąłem

 

To chyba osoba - firma która od Ciebie dzierżawi tą domenę nie zdaję sobie wogólę sprawy z tego że wyrzuca pieniążki w błoto.

A wniosek taki nasuwa mi się z tego względu :

 

Ofert w serwisie: 7

Odwiedziło nas: 52105 osób od 15.01.2008

 

dla mnie ta domena to :o

 

edit: idn był nie zabezpieczony - nieruchomościnawsi.pl - utworzona:011.08.17 12:21:58 ...

Jakiś forumowicz podłapał ;]

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba osoba - firma która od Ciebie dzierżawi tą domenę nie zdaję sobie wogólę sprawy z tego że wyrzuca pieniążki w błoto.

A wniosek taki nasuwa mi się z tego względu :

 

Ofert w serwisie: 7

Odwiedziło nas: 52105 osób od 15.01.2008

 

dla mnie ta domena to :)

 

nie bierzesz pod uwage że nawet tylko jedna transakcja w roku to prowizja rzedu wysokiego XX XXX :o

a rocznie sprzedadzą się 2-4 nieruchomości

Share this post


Link to post
Share on other sites
ankietę trzasnąłem pod kątem zysków jakie mi ta domena przynosi za jej dzierżawę i pod kątem zysków jakie bezpośrednio dzięki tej domenie osiąga dzierżawca :) stąd też takie abstrakcyjne kwoty typu XXX pominąłem

 

 

 

Klasyfikacja zawarta w Twojej sondzie [jeśli mówisz o niej a "ankieta" to nie wiesz o czym mówisz] oględnie mówiąc nie jest wyczerpująca.

Kwota xxx nie jest jak twierdzisz "abstrakcyjna" ale powinna być jedną z możliwych odpowiedzi na Twoje pytanie.

 

W Twojej "sondzie" założyłeś z góry możliwe odpowiedzi a odrzuciłeś inne potencjalnie możliwe odpowiedzi.

 

Zyski - jeśli je czerpiesz - z tej domeny nie mają żadnego znaczenia w przypadku jeśli pytasz o tę domenę inne osoby.

 

Po pierwsze choćby dlatego, że w momencie zapytania nic one o tych zyskach nie wiedziały i udzieliły odpowiedzi zgodnej ze swoją oceną [a konkretnie - zgodnej z bardzo ograniczonymi możliwościami odpowiedzi w Twojej "sondzie"].

 

Po drugie, jeśli już się o tych zyskach dowiedziały to jest to informacja sugerująca. Sugerująca odpowiedź.

 

Edit:

Nie chcę się już znęcać nad pozostałymi detalami "sondy" jak dychotomiczne i sugerujące zapytanie zawarte w tytule tematu: "X XXX czy XX XXX"?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bierzesz pod uwage że nawet tylko jedna transakcja w roku to prowizja rzedu wysokiego XX XXX :)

a rocznie sprzedadzą się 2-4 nieruchomości

 

nawet jeśli to myślisz że ktoś odda połowę dochodu na taka domenę ? Ta nazwa jest beznadziejna, i nie wiem czy nie wypada Ci się cieszyć z tego że dostajesz jakieś tam pieniążki za dzierżawę, bo odnoszę wrażenie że albo trafiło Ci się jak ślepej kurze ziarna albo po prostu trochę ściemniasz. Ale nie mi to osądzać.

 

Napisałeś post żebyśmy wyrazili swoje opinię, więc wyrażamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałeś post żebyśmy wyrazili swoje opinię, więc wyrażamy.

 

spoko :) i dzięki wam się za*ebiście dowartościowałem, żeby nie powiedzieć iż wpadłem w samozachwyt :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
spoko :) i dzięki wam się za*ebiście dowartościowałem, żeby nie powiedzieć iż wpadłem w samozachwyt :o

 

Jak chcesz IDN-a to daj znać :o

 

Edit: I trochę więcej pokory jeśli chcesz aby jeszcze kiedykolwiek ktoś wypowiadał się na temat Twoich domen :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
ankietę trzasnąłem pod kątem zysków jakie mi ta domena przynosi za jej dzierżawę i pod kątem zysków jakie bezpośrednio dzięki tej domenie osiąga dzierżawca :) stąd też takie abstrakcyjne kwoty typu XXX pominąłem

 

Mylisz pojęcia, wycenę domeny chcesz oprzeć o biznes jaki na niej ktoś prowadzi. Tego się nie da zrobić nie wiedząc dokładnie jakie zyski generuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz do DD może weźmie ją na MD 2011 - sam napisał że zrobi wyjątek dla dobrych domen :)

 

A poważnie to nie oddaje głosu bo brakuje mi odpowiedzi XX - straszna ninja.

 

Pozdraiwm

Domi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak chcesz IDN-a to daj znać :o

 

obawiam się, że kasa na IDNa wywalona w błoto :) wiec poczekam aż za kilka lat się znudzisz i wygaśnie :)

ruch na aktualnie podpietej stronie to ok 50uu/dzien z czego powracajacych jest kilku na dzień więc takich co wpiszą ś zamiast s jest pewnie mniej niż 10 miesięcznie :o

 

to nie jest branża, która generuje wielki ruch, a już tym bardziej wejścia przez wpisanie nazwy z palca - po prostu nisza jest fajna bo ma bardzo dobre przełożenie na kasę (no dobra - przy odpowiednim modelu biznesowym - ja dostaje % - a to sprawdza się tylko w przypadku gdy obydwie strony mają do siebie zaufanie i się nie kantują - gdyby taka domena miała pójść pod serwis typowo ogłoszeniowy to byłbym szczęśliwy i lekko zdziwiony gdyby zarabiała 5k rocznie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tiamak: jeżeli te informacje o zarobkach to prawda to:

 

1) gratulację

2) dlaczego w ogóle interesujesz się sprzedażą tej domeny?

3) dlaczego pytasz o wycenę samej domeny? Sama domena w oderwaniu od serwisu jest warta tyle ile ci koledzy powiedzieli XX-XXX PLN. A jeżeli oczekujesz wyceny biznesu/serwisu a nie domeny to pomyliłeś działy (albo fora).

 

Chyba, że to miała być tylko taka reklama Twojego serwisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz pojęcia, wycenę domeny chcesz oprzeć o biznes jaki na niej ktoś prowadzi. Tego się nie da zrobić nie wiedząc dokładnie jakie zyski generuje.

 

I tak i nie

Nie twierdzę, że każdy mógłby wyciągać z niej kokosy bo żeby zarabiać dużo trzeba być biurem nieruchomości.

Ale nawet przy postawieniu jakiegokolwiek płatnego serwisu ogłoszeniowego na takiej domenie wyciągnie się spokojnie parę tysiaków rocznie.

Stąd też kwoty poniżej tysiąca wydały mi się absurdalne, tak samo jak absurdalne wydają mi się wszystkie kwoty powyżej 30 000.

No chyba że wycenę opierać na tym ile taka domena może wyciągnąć z parkinkgu :) to wtedy mogę się zgodzić, że jej wartość to ok 50zł hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
@tiamak: jeżeli te informacje o zarobkach to prawda to:

 

1) gratulację

2) dlaczego w ogóle interesujesz się sprzedażą tej domeny?

3) dlaczego pytasz o wycenę samej domeny? Sama domena w oderwaniu od serwisu jest warta tyle ile ci koledzy powiedzieli XX-XXX PLN. A jeżeli oczekujesz wyceny biznesu/serwisu a nie domeny to pomyliłeś działy (albo fora).

 

Chyba, że to miała być tylko taka reklama Twojego serwisu :)

 

1. dzięki :)

2. brakuje mi jeszcze trochę kasy żeby kupić sobie działkę nad morzem (żona mnie męczy :o )

3. bo serwis w takiej postaci jak teraz jest nic nie wart - to godzina roboty - wart jest pomysł ale to dorzucam gratis :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. bo serwis w takiej postaci jak teraz jest nic nie wart - to godzina roboty - wart jest pomysł ale to dorzucam gratis :)

Nie chodziło mi o wycenę layoutu, skryptów itd. tylko o wycenę działającego (jak twierdzisz) modelu biznesowego i cash flow. Jeżeli faktycznie ta strona przynosi Ci takie zyski to jaki jest sens w zamykaniu go i odsprzedawaniu samej domeny? Podtrzymuję opinię pozostałych - sama domena bez tego działającego modelu biznesowego (kontaktów, umów partnerskich itd.) jest warta niewiele. Dlaczego ktoś miałby dawać XXXX PLN za nieruchomoscinawsi.pl zamiast 12 PLN za wiejskienieruchomosci.pl (wolna) czy rezydencjenawsi.pl (wolna) - skoro i tak ma cały biznes w okół tej domeny budować samemu? W takiej sytuacji Twoja domena nie daje absolutnie żadnej przewagi nad tymi które wymieniłem.

 

PS. ciekawe ile czasu minie zanim ktoś weźmie te dwie wolne domeny w rezerwację :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodziło mi o wycenę layoutu, skryptów itd. tylko o wycenę działającego (jak twierdzisz) modelu biznesowego i cash flow. Jeżeli faktycznie ta strona przynosi Ci takie zyski to jaki jest sens w zamykaniu go i odsprzedawaniu samej domeny? Podtrzymuję opinię pozostałych - sama domena bez tego działającego modelu biznesowego (kontaktów, umów partnerskich itd.) jest warta niewiele. Dlaczego ktoś miałby dawać XXXX PLN za nieruchomoscinawsi.pl zamiast 12 PLN za wiejskienieruchomosci.pl (wolna) czy rezydencjenawsi.pl (wolna) - skoro i tak ma cały biznes w okół tej domeny budować samemu? W takiej sytuacji Twoja domena nie daje absolutnie żadnej przewagi nad tymi które wymieniłem.

 

PS. ciekawe ile czasu minie zanim ktoś weźmie te dwie wolne domeny w rezerwację :)

 

sens jest taki, że mam okazję coś kupić a nie mam wystarczającej ilości kasy na koncie :o a mógłbym ją poświęcić na odstrzał bo mam kilka takich domen, zarabiających w takim samym lub podobnym modelu biznesowym, a ta jest akurat jedną z mniej dochodowych.

Oczywiście nie sposób nie przyznać ci racji - wydawało mi się jednak oczywiste, że potencjalny kupiec przejąłby całe know-how.

 

Swoją drogą wiejskienieruchomosci.pl brzmi naprawdę dobrze! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż w podobnych wiejskich klimatach:

 

domynawsi.pl - 3 000,00 PLN

 

No to masz już punkt odniesienia i teraz wiesz ile sobie możesz zażyczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×