Jump to content
Sign in to follow this  
Luke

Bye bye ....

Recommended Posts

Jak bumerang powraca dylemat Namedrive czy Sedo:

- ND - wysoki CTR, niskie stawki

- Sedo - niski CTR, stawki wyzsze ...

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites
Namedrive czy Sedo:

- ND - wysoki CTR, niskie stawki

- Sedo - niski CTR, stawki wyzsze ...

 

No ja dzisiaj miałem rekord pol centa za klik (0,005$) w namedrive :blink: (strony z dziedziny gry).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jakieś jaja sobie robią, 180 kliknięć po US$ 0.00

To widze, ze nie jestem sam ......

 

Mam nadzieje, ze maja awarie jakas :blink:

 

@Michal: doskonale sobie zdaje z tego sprawe, ale chocby nie wiem jak optymalizowac, to w CTR w ND zawsze mam wyzszy niz w Sedo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jakieś jaja sobie robią, 180 kliknięć po US$ 0.00

 

Ale numer !

Zdarzały mi się pojedyńcze kliki za US$ 0.00 ( co już mnie zlościło ) ale żeby aż 180 !

Tylko nie pisz, że to na jednej domenie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko nie pisz, że to na jednej domenie ?

Na jednej która dziennie robi 700 wyświetleń, 200 kliknięć a stawki systematycznie spadają od 0,04 do 0,00 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ... wyszukalem przykladowa:

 

ND - % 17.33

SEDO - 9.09%

 

Ale nie wiem, czy to dobry przyklad, bo to domena, w temacie ktorej jest niewiele reklam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również zauważyłem spadek stawek na ND - sprawę trzeba będzie wyjaśnić :blink: Jeśli się czegoś dowiem - dam oczywiście znać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauwazmy, ze stawki spadaja w obecnej sytuacji slabnacego dolara, co poteguje jeszcze ich irracjonalnosc ...

 

@Michal: Wlasnie jestem po lekturze statystyk i najwiecej na Sedo mialem ~43%, ale to w tematyce nieruchomosci. Dla porownania w ND mam na tej samej domenie % 79.35!, wiec roznica podobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tam nie zauważyłem spadku stawek. od początku roku na wszystkich domenach mam:

sob, 05 sty 2008 US$ 0.09 (tu przed aktualizacją)

pią, 04 sty 2008 US$ 0.08

czw, 03 sty 2008 US$ 0.09

śro, 02 sty 2008 US$ 0.07

wto, 01 sty 2008 US$ 0.08

 

chociaż w grudniu w kilku dniach miałem po $0.10, a jednego dnia $0.11. ale narazie nie ma co panikować.

 

jeśli chodzi o CTR to na ND mam nieporównywalnie większy niż na Sedo, bez względu na rodzaj domen. zawsze będę polecał ND, nie tylko ze względu na CTR i stawki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tam nie zauważyłem spadku stawek. od początku roku na wszystkich domenach mam:

sob, 05 sty 2008 US$ 0.09 (tu przed aktualizacją)

pią, 04 sty 2008 US$ 0.08

czw, 03 sty 2008 US$ 0.09

śro, 02 sty 2008 US$ 0.07

wto, 01 sty 2008 US$ 0.08

 

Mozesz uchylic rabka tajemnicy jak to robisz ? :blink:

 

Ja owszem, mialem takie stawki,ale przy niewielkiej ilosci domen w panelu, wiec moze tu jest klucz.

Zauwazylem taka prawidlowosc, ze wraz ze wzrostem zaparkowanych domen stawki spadaly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stawki spadają... na łeb na szyję.. zastanawia mnie tylko to, czemu na niektórych mocno obleganych przez reklamodawców w PL słowach kluczowych, trzeba w adwords za klika googlwi zapłacić np. 15zł/clicka a potem jak się ustawi te reklamy w ND to się dostaje za klika 0.01$.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stawki spadają... na łeb na szyję.. zastanawia mnie tylko to, czemu na niektórych mocno obleganych przez reklamodawców w PL słowach kluczowych, trzeba w adwords za klika googlwi zapłacić np. 15zł/clicka a potem jak się ustawi te reklamy w ND to się dostaje za klika 0.01$.

 

Rozumiem, że to pytanie retoryczne? Po prostu parkingowi umyślili sobie, że PL można dymać pod pozorem słabego ruchu – co jest oczywistą bzdurą, bo skoro jakiś reklamodawca jest gotów zapłacić kilka złotych za klik w reklamę, to widocznie mu się to opłaca i naprawdę nie usprawiedliwia to tego, że parkingowy zabiera 90% kwoty, którą dostaje od google. W ogóle największym problemem jest brak przejrzystości w kwestii stawek, ale może niebawem się to zmieni:

http://www.whizzbangsblog.com/content/view/306/150/

http://www.whizzbangsblog.com/content/view/333/150/

http://www.whizzbangsblog.com/content/view/341/86/

http://www.whizzbangsblog.com/content/view/346/86/

http://www.whizzbangsblog.com/content/view/347/86/

Share this post


Link to post
Share on other sites

to może mały strajk :blink: wycofamy(poprzez np zmianę dnsów) na 1h lub dlużej wszystkie swoje domeny z parkingów tak żeby dać do zrozumienia ND czy Sedo, że nie można polskiego ruchu dyskryminować. Trudno jedna godzinka straty ale może w przyszłości przyniesie nam to większe stawki. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to może mały strajk :blink: wycofamy(poprzez np zmianę dnsów) na 1h lub dlużej wszystkie swoje domeny z parkingów tak żeby dać do zrozumienia ND czy Sedo, że nie można polskiego ruchu dyskryminować. Trudno jedna godzinka straty ale może w przyszłości przyniesie nam to większe stawki. ;)

 

Jeśli uda ci się skoordynować taką masową akcję, to masz dużą szansę w przyszłych wyborach parlamentarnych. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ND to niemal instytucja charytatywna - z każdego kliku wartego 0.01 bo takiej wartosci jest u mnie większosc klików oddaje nam 80% zarobków więc oni jeszcze dopłacają do interesu a wy się czepiacie :blink:

 

Dla obcokrajowców nie jest tajemnicą że w Polsce można na naiwności Polaków zarobic ogromną kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdzałem statystyki z kolejnego dnia i to samo - 160 kliknięć po 0.00 $.

Do tej pory nie korzystałem z sedo głównie przez ich system weryfikacji domen, ale widzę że trzeba będzie zmienić zainteresowania...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ND to niemal instytucja charytatywna - z każdego kliku wartego 0.01 bo takiej wartosci jest u mnie większosc klików oddaje nam 80% zarobków więc oni jeszcze dopłacają do interesu a wy się czepiacie :D

Jestem ciekaw jak i ile tobie naliczają 80% z tego jednego eurocenta ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wszystkie stawki na ND uległy zmianie, co gorsza - również wstecz. :/

Stawki z 0.10 spadły do nawet 0.01 :/ I to tak jak mówię również za wcześniejsze dni. Coś tu nie gra do cholery, z bólem przyjmę, że od dzisiaj stawki ulegają zmianie, ale żeby zmieniać zarobki z wcześniejszych dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj wszystkie stawki na ND uległy zmianie, co gorsza - również wstecz. :/

Stawki z 0.10 spadły do nawet 0.01 :/ I to tak jak mówię również za wcześniejsze dni. Coś tu nie gra do cholery, z bólem przyjmę, że od dzisiaj stawki ulegają zmianie, ale żeby zmieniać zarobki z wcześniejszych dni?

z tym Nd zaczyna byc co raz wiecej problemow - stawki, support, itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×