Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Jaki bank?

Recommended Posts

Guest Anubis

Witam

 

Potrzebuję założyć dwa dodatkowe konta bankowe. Zależy mi by spełniały one wymienione kryteria:

-dostęp do wszystkich funkcji przez internet

-przelewy z tymczasowym kodem potwierdzającym na telefon

-0 złotych za przelewy wykonywane przez internet

 

...i w sumie tyle.

 

Jeśli ktoś będzie coś polecał to może też dopisać inne zalety jakie ma ten bank. Póki co operuje wyłącznie w mBanku.

 

Dziękuję z góry.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ode mnie Eurobank.

token instalowany w telefonie

 

plus

założenie ROR-u z oprocentowaniem rzędu 4%, i codziennym naliczaniem odsetek (bez podatku Belki)

i bez blokowania tych pieniędzy jak na lokatach- pełna elastyczność plus jakieś małe odsetki na piwko :)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
ode mnie Eurobank.

token instalowany w telefonie

 

Czyli że jakaś aplikacja? Czy SMSy przychodzą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam Paribas. Przy logowaniu do konta, prócz hasła, każdorazowo dostajesz kod sms, bez którego w ogóle nie zalogujesz się na rachunek. Każdy kod jest numerowany, więc jeśli ostatnio dostałeś kod nr 7, a teraz dostajesz kod nr 9 to wiesz, że przy pomocy Twojego telefonu ktoś logował się na konto. Przydatna funkcja moim zdaniem. Przy dokonywaniu operacji na rachunku również sms. ROR 4% z dzienną kapitalizacją bezpłatnie, teraz chyba w promocji 5,5% przez 6 miesięcy. Dodatkowo MEGA przejrzysty interfejs.

 

Konto bezpłatne- przelewy nie jestem pewien. Przy koncie płatnym przelewy i wszystkie bankomaty za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Polecam Paribas. Przy logowaniu do konta, prócz hasła, każdorazowo dostajesz kod sms, bez którego w ogóle nie zalogujesz się na rachunek. Każdy kod jest numerowany, więc jeśli ostatnio dostałeś kod nr 7, a teraz dostajesz kod nr 9 to wiesz, że przy pomocy Twojego telefonu ktoś logował się na konto. Przydatna funkcja moim zdaniem. Przy dokonywaniu operacji na rachunku również sms. ROR 4% z dzienną kapitalizacją bezpłatnie, teraz chyba w promocji 5,5% przez 6 miesięcy. Dodatkowo MEGA przejrzysty interfejs.

 

Konto bezpłatne- przelewy nie jestem pewien. Przy koncie płatnym przelewy i wszystkie bankomaty za darmo.

 

Przekonałeś mnie. Dzięki serdeczne :) Potrzebuję jednak jeszcze jednego banku w tym stylu.

 

A konto płatne tzn. ile?

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płatne w opcji megasupernajwyższavip bodajże 15 PLN :)

 

A co do wspominanego wcześniej ING- za to, co zrobili z panelem powinni codziennie tracić 100 klientów. Mam u nich konto od 1998 i po tejże "zmianie na lepsze" zabieram się stamtąd.

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli że jakaś aplikacja? Czy SMSy przychodzą?

Token to aplikacja generujaca kody jednorazowe. O ile masz smartfona.jest zabezpieczona Twoim PINem

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Płatne w opcji megasupernajwyższavip bodajże 15 PLN :)

 

I coś się w tym zawiera jeszcze oprócz przelewów i wypłat z bankomatów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczegółów nie znam, nie jestem doradcą bankowym :), a u nich mam pilotażowo założone bezpłatne od 3-4 miesięcy, przekonali mnie do siebie i przenoszę się wkrótce z ING. Wtedy będę wiedział, co obejmuje płatne. Minusem jest tylko, przynajmniej dla mnie, brak wpłatomatów. Z kolei obsługa w okienku bezpłatna, w tym bezpłatne wpłaty i wypłaty, więc nie jest to aż taka niedogodność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Minusem jest tylko, przynajmniej dla mnie, brak wpłatomatów. Z kolei obsługa w okienku bezpłatna, w tym bezpłatne wpłaty i wypłaty, więc nie jest to aż taka niedogodność.

 

Dla mnie to nie minus ;) Także jeszcze raz dzięki za info i jeszcze dzisiaj pójdę otworzyć konto.

 

 

 

Proszę o jeszcze jeden bank jeśli ktoś będzie tak miły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam AliorBank.pl

# możliwość podpisania umowy konta przez Internet (potwierdzenia przelewem);

* 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

* 0 zł za prowadzenie konta

* 0 zł za przelewy internetowe

* 0 zł za pakiety "Pomocni Fachowcy" i "Osobisty Asystent"

* Lokata nocna, na której każdej nocy połowa

środków z konta zarabia 4% w skali roku

 

Oczywiście minus to opłata za kartę, ale zrezygnowałem z karty i też dobrze.

 

Zapomniałem dodać:

przelewy z tymczasowym kodem na telefon.

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Polecam AliorBank.pl

# możliwość podpisania umowy konta przez Internet (potwierdzenia przelewem);

* 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

* 0 zł za prowadzenie konta

* 0 zł za przelewy internetowe

* 0 zł za pakiety "Pomocni Fachowcy" i "Osobisty Asystent"

* Lokata nocna, na której każdej nocy połowa

środków z konta zarabia 4% w skali roku

 

Oczywiście minus to opłata za kartę, ale zrezygnowałem z karty i też dobrze.

 

Zapomniałem dodać:

przelewy z tymczasowym kodem na telefon.

 

Ile zajmuje otworzenie takiego konta? Kiedy przyjdą dane do logowania (poczta tradycyjna?)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam mBank. W jednym panelu są trzy rachunki, firmowy, prywatny i oszczędnościowy.

 

Oszczędnościowy oprocentowany następująco:

 

do 49 999,99 PLN 3,50%

 

od 50 000 PLN do 99 999,99 PLN 4,00%

 

od 100 000 PLN do 199 999,99 PLN 4,50%

 

od 200 000 PLN 5,00%

 

Raz w miesiącu mogę wypłacić z niego za darmo. Kolejne wypłaty po 10zł. Jednak jak to oszczędnościowy nie wypłacam z niego częściej niż raz na kilka miesięcy więc za darmo.

 

Wszystkie przelewy krajowe w prywatnym rachunku za darmo. Karta też. Zero opłat.

 

W firmowym przelewy krajowe 1zł a karta 3,50, ubezpieczenie 1,5 miesięcznie. Tak więc prywatny się opłaca bardziej.

 

Weryfikacja przelewu jednym SMS, smsy są też numerowane. Bardzo wygodne.

 

Karta kredytowa do rachunku bezpłatna przez kilka dni od daty zadłużenia. Można nią płacić w internecie.

 

Infolinia super.

 

Wyszukiwanie przelewów po tytule, wpłatomatów dużo w całej Polsce. Darmowe wypłaty w bankomatach Euronet i WBK dla rachunku prywatnego.

 

Jeżeli się skusisz daj znać. Za polecenie płacą chyba 50zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile zajmuje otworzenie takiego konta? Kiedy przyjdą dane do logowania (poczta tradycyjna?)?

Otwierałem konto w oddziale banku, zajęło to około 30 minut. Kartę debetową dostałem od ręki, ale ponieważ przez pierwszy rok była za darmo, to korzystałem, ale tak to trzeba 9 zł/mc płacić za kartę, lub 5 zł jeżeli bank jest głównym.

 

 

Jeżeli przez internet, to kurier dostarcza umowę. Tyle znalazłem na stronie.

Jeśli przekażę podpisaną umowę kurierowi, skąd będę wiedział, kiedy moje konto zostanie aktywowane?

 

Po odesłaniu podpisanych dokumentów do Banku, następuje weryfikacja poprawności ich podpisania i w przypadku jej pozytywnego wyniku rachunek jest aktywowany - wtedy wysyłamy na podany numer telefonu komórkowego wiadomość SMS z informacją o aktywowaniu rachunku.

http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/pytania_i_odpowiedzi

 

 

Jestem zadowolony przede wszystkim z lokaty nocnej, parę groszy codziennie za nic mam. Oczywiście im większa kwota na koncie, tym więcej grosików codziennie :)

A no i jeszcze przy przelewie można podać email i wtedy na podany email przyjdzie potwierdzenie przelewu, też jest bardzo wygodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No też bym chciał za polecenie otrzymać parę złotych, więc jak się skusisz to proszę o podanie email na PW oczywiście, wyślę zaproszenie.

Jeżeli coś zarobię, to zwracam 50%. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
No też bym chciał za polecenie otrzymać parę złotych, więc jak się skusisz to proszę o podanie email na PW oczywiście, wyślę zaproszenie.

Jeżeli coś zarobię, to zwracam 50%. :)

 

A czy jak pójdę do oddziału banku to również mogę Cię wpisać jako polecającego? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy jak pójdę do oddziału banku to również mogę Cię wpisać jako polecającego? ;)

Chyba nie ma takiej opcji :)

 

Polecenie produktu może zostać uznane za skuteczne wyłącznie w przypadku wypełnienia wniosku, dostępnego pod linkiem w wiadomości, wysłanej bezpośrednio z Programu Rekomendacyjnego! (Jeśli osoba, której polecisz produkt, skorzysta z naszej oferty w jakikolwiek inny sposób, nie będzie Ci przysługiwać prawo do premii).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

W takim razie wybacz ale nie da rady. Dzisiaj muszę i mogę iść i to pozałatwiać.

 

Wybrane banki to Paribas i Alior.

 

Dziękuję tym którzy się udzielili.

 

Temat do zamknięcia.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×