Jump to content
Sign in to follow this  
futurama

Zakup domeny z serwisem

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem nowy na forum, choć od czasu do czasu wpadam na godzinę, dwie, żeby poczytać konwersacje i wyciągnąć z nich trochę dla siebie.

 

Mam następujący problem:

 

Chciałbym zlecić zrobienie serwisu wraz z jakąś ciekawą domeną.

Konkretnie dwóch, trzech serwisów ktore zarabiałyby po ok. 50 zł/mc (wiem, że to nie dużo, ale na początek wystarczy)

Wiem, że z zarabianiem na reklamach i statystykami odwiedzin można manipulować (boty, skrypty itp.).

Stąd pytanie: Jak nie dać się wyrolować?

Konkretnie jak i komu powierzyć zrobienie takiego serwisu, tak aby po miesiącu nie dostać bana od wójka G, skąd mogę wiedzieć czy wejścia są unikalne (unikatowe) i kliknięcia również nie są sprawą jakiegoś bota.

 

i drugie pytanie: Jak wycenić serwis który zarabia 50 zł mc (Dawna praktyka to było [zarobki mc x 12mc] Czy dalej stosuje się taką stawkę, czy coś się zmieniło.

 

Ale głównym pytaniem pozostaje właśnie wiarygodność zleceniobiorcy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za jakieś wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zrobisz stronę MFA (Made for Adsense) czyli stronę bez sensu i treści wypełnioną reklamami to wcale nie potrzeba jakiegoś fikcyjnego ruchu czy nabijanych kliknięć, żeby konto zostało zawieszone.

 

A ruch to łatwo rozpoznać, wystarczą byle jakie statystyki i >90% ruchu przeważnie będzie z wyszukiwarki Google, wystarczy popatrzeć na jakie frazy ludzie wchodzą z wyszukiwarki - jeśli na powiązane z tematyką to ruch jest prawdziwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso Dzięki za post, ale nie jest on odpowiedzią na moje pytanie. MFA nie musi być bez sensu i tez nie chodzi o strony w których statystyka wynosi 95 % reklam do treści, bo chyba można to rozwiązać inteligentnie i profesjonalnie... Dzięki za informację o ruchu, na pewno będę zwracał na to uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@thomaso Dzięki za post, ale nie jest on odpowiedzią na moje pytanie. MFA nie musi być bez sensu i tez nie chodzi o strony w których statystyka wynosi 95 % reklam do treści, bo chyba można to rozwiązać inteligentnie i profesjonalnie... Dzięki za informację o ruchu, na pewno będę zwracał na to uwagę.

 

Bo zadałeś sporo pytań - głównie o to "jak się nie dać wyrolować" i "jak zbadać wiarygodność zleceniobiorcy", a na te dwa to akurat nie ma żadnej uniwersalnej odpowiedzi - jedyne co mi przychodzi do głowy to odpowiednio skonstruowana umowa przed zleceniem prac.

 

Jeśli chodzi o wycenę serwisu to rzeczywiście 12 m-cy * ilość zarobków, ale dolicz do tej kwoty jeszcze koszt stworzenia serwisu i poniesione przez siebie koszty np. pozycjonowanie czy reklamę.

 

A MFA rzeczywiście to szerokie pojęcie - jeśli zrobisz taką stronę jak np. http://www.legendy.pl (od kolegi tu z forum) to ona już nie jest MFA, bo na niej np. można poczytać legendy i mimo, że są reklamy to coś wnosi do internetu, wtedy nie ma szans, żeby Google się przyczepiło.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdziwisz się jak wiele trzeba zainwestować pieniędzy i czasu w stronkę, która zarabia głupie 50zł / mc :)

 

ps: Wątpię żeby ktoś Ci sprzedał serwis zarabiający np 1000 zł /mc za 12 000 zł, prędzej 36 000 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdziwisz się jak wiele trzeba zainwestować pieniędzy i czasu w stronkę, która zarabia głupie 50zł / mc ;)

 

ps: Wątpię żeby ktoś Ci sprzedał serwis zarabiający np 1000 zł /mc za 12 000 zł, prędzej 36 000 zł

 

 

Mam domenę która na parkingu generuje od 100 do 150zł miesięcznie i sprzedam za 18 miesięczne zarobki plus koszt domeny trzyliterowej - 2500zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 x zarobki miesieczne, to jest minimum za ktore moznaby sprzedac serwis. Z doswiadczenia wiem, ze trzeba wlozyc duzo w serwis aby zaczal zarabiac na siebie.

Potwierdzam

Share this post


Link to post
Share on other sites

x36 to całkiem sporo..oczywiście w zależności od strony i serwisu. Strona która zarabia 50 zl/mc *36 to 1800 zł, czyli zwrot nakładu po 3 latach. Jestem świeżakiem, ale sądzę, że to bardzo dużo, dochodzi do tego koszt pozycjonowania i reklamy, czyli zwrot kosztów (dochód 50 zł/mc) dopiero po 4 latach. Oczywiście jeżeli strona zarabiałaby ok. 1500 - 2000 to można się zastanowić. Biorąc pod uwagę prędkość rozwijania się internetu, oraz tzw Grube Ryby, które wchodzą w rynek z nowym serwisem mając do dyspozycji zaplecze i xxxxxxx zł to mnożnik x36 w przypadku niskodochodowych serwisów wydaje się co najmniej mocno naciągnięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×