Jump to content
ktosGosc

Nowe domeny

Recommended Posts

To jest akurat zapis angielski domeny .xn--fzc2c9e2c i .xn--xkc2al3hye2a a są to domeny ze Sri Lanki

 

Dobrze, że wytłumaczyłeś, że to rozszerzenie w IDN, bo mi się to wydało aż niewiarygodne. ;)

 

Niemniej i tak podtrzymuję swoją tezę na temat za długich rozszerzeń, by je ktokolwiek wpisał z długą nazwą domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że wytłumaczyłeś, że to rozszerzenie w IDN, bo mi się to wydało aż niewiarygodne. ;)

 

Niemniej i tak podtrzymuję swoją tezę na temat za długich rozszerzeń, by je ktokolwiek wpisał z długą nazwą domeny.

 

W oryginale wygląda to tak: இலங்கை i to są dopiero ciekawe domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

.polska nieee ale .poland lub .polonia tak :-)

 

Może jeszcze Telekomunikacja z krótkiej tp.pl by przeszła na telekomunikacja.polska :-)

...

Jak juz to telekomunikacja.francuska ;-)

 

 

Dla mnie 5 znaków w rozszerzeniu to jest już takie kompletne maksimum, choć jeśli pojawią się takie domeny to na początku wrażenie będzie i tak dość dziwne, niemniej myślę, że takich jak .sport, .music, .hotel będzie trochę zarejestrowanych.

Wg mnie .hotel najbardziej, aczkolwiek wszystko zalezy od kryteriow uzyskania. Przyklad .travel pokazuje, ze nie jest tak rewelacyjnie...

 

Jednak obserwujac rynek polskich regionalek, niektore wielkie swiatowe miasta maja szanse zaistniec :-) Niby nasze tez dlugie, a klienci sie znajduja. Malo bo malo, ale są. Sam Berlin ma wiecej mieszkancow, niz niektore nasze wojewodztwa. Co by nie pisac, to podtrzymuje powyzsze - robi sie coraz wiekszy syf. Najwiecej na tym zyska Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Application Fee to ICANN $185,000

Annual ICANN fee $25,000

Registry Back end – $10,000 to $100,000 per year

Consulting – application, legal , launch – $100,000

 

Generalnie na początku drogo, potem już z górki ;) Oczywiście jest ryzyko, że nie uda się otrzymać wnioskowanego TLD.

 

Co do domeny .pol lub podobnej to przynajmniej póki co nie będzie to możliwe, bo nowe TLD nie może być podobne do już istniejącego. ICANNowi nie chodzi o to, żeby nowe domeny były np. konkurencją dla domen krajowych, ale żeby uzupełniały obecne domeny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A negatywne? Domena .zus

;) Nie, .zus to bardzo dobra domena. Oczywiście każdy Polak miałby obowiazek zakupu takiej domeny, marekkowalski.zus annakowalska.zus Tym sposobem .zus byłby drugą domeną na świecie pod względem ilości zarejestrowanych nazw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Część domen z tej listy już funkcjonuje .?? można już od roku rejestrować

Jestem trochę w temacie i powiem, że dużo osób negatywnie się odzywa ogólnie o tej domenie i nisko ocenia, chociaż z drugiej strony, jest duże zainteresowanie, kupują i próbują sprzedać, ale jakoś słabo to wychodzi. Też mam 2 domeny .?? udało się kupić przed zablokowaniem możliwości kupienia domen przez nieobywateli Rosyjskiej Federacji.

 

Chyba dzięki takim domenom będzie większy ruch type in, np.

.es lub .us zamiast .eus;

.lt lub .at zamiast .lat;

.li .ll zamiast .lli;

.md zamiast .med;

.us zamiast .usa

 

Dziwne, że nie ma .israel ale jest .palestine

 

Myślę, że trochę bez sensu domeny typu .warszawa .kraków czy inne z nazwami miast, ponieważ będzie duże zamieszanie .warszawa.pl oraz .warszawa No i ceny domen regionalnych mogą pójść w górę.

 

Ciekawe czy znajdą się domainerzy, którzy kupią literówki np. .fre literówka od .free

 

Napisałem powyższe myśli za nim przeczytałem:

 

... nowe TLD nie może być podobne do już istniejącego. ICANNowi nie chodzi o to, żeby nowe domeny były np. konkurencją dla domen krajowych, ale żeby uzupełniały obecne domeny.

 

DD

Więc można wnioskowac, że nie będzie domen typu .warszawa .waw i tp., i też nie da się kupić rozszerzenie domen literówek.

 

Ja to bym kupił .freelancer oraz .freelance. Jak myślicie, czy takie rozszerzenie domeny miało by powodzenie?

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do domeny .pol lub podobnej to przynajmniej póki co nie będzie to możliwe, bo nowe TLD nie może być podobne do już istniejącego. ICANNowi nie chodzi o to, żeby nowe domeny były np. konkurencją dla domen krajowych, ale żeby uzupełniały obecne domeny.

Mogę się mylić ale chyba warto podkreślić "póki co".

Odnoszę wrażenie, że zależy im bardzo na nowych źródłach przychodu.

Nie zdziwię się gdy kiedyś portfel trzeba będzie znowu napełnić i wtedy zmienią zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś (przepraszam, nie pamiętam kto) na spotkaniu DM powiedział, że takie nowe, dziwne końcówki często "żywią" się głównie rejestracją "trademarków" na zasadzie: jakiś "philips", czy inne "sony" chce (może musi, a może zakłada, że tak być powinno) mieć swoją nazwę w każdym możliwym rozszerzeniu. Zakładając, że takich TM są na świecie miliony, rejestratorzy mogą trochę zarobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ekhm, a kto wydał właśnie prawie 50% kosztów nowego rejestru na dwuliterówkę .pl? Wiem, widzę konflikt interesów ale lepiej byłoby "pisać alternatywną historię domen w polsce" i rozwijać dziwny rejestr .pol niż promować używając przecież tych samych kanałów i mediów subdomenę .co.pl

 

Za rok prawdopodobnie każdy z wielkich rejestratorów będzie miał swoją nową końcówkę + setki z całego świata - promocja nie będzie łatwa.

Prawdopodobnie zawaleni reklamą i zdezorientowani KK, dostaną domenowstrętu co pozytywnie wpłynie na postrzeganie domen .pl jako czegoś już znanego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za rok prawdopodobnie każdy z wielkich rejestratorów będzie miał swoją nową końcówkę + setki z całego świata - promocja nie będzie łatwa.

Ale ile będzie pracy dla pozycjonerów ;)

Jestem bardzo ciekaw, jak te domeny będą się pozycjonować i jak będą postrzegane przez wyszukiwarki, przecież to będzie jak spam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za rok prawdopodobnie każdy z wielkich rejestratorów będzie miał swoją nową końcówkę + setki z całego świata - promocja nie będzie łatwa.

 

A po co rejestratorom własna końcówka?

Tak naprawdę, jeżeli w pierwszym okresie wejdzie do rejestracji kilkanaście, no może kilkadziesiąt domen (bliżej 20 niż 50) to będzie to sukces. Ile z nich odniesie naprawdę sukces? Chyba niewiele. Część domen to domeny "zamknięte", dostępne dla pewnej społeczności, branży itp. Większość raczej poczeka na następny okres składania aplikacji i będzie obserwowało rynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena .zus

 

obowiązkowa dla każdego ubezpieczonego ;)

 

najlepsza jest .med, także .hotel oraz domeny największych miast london, berlin, nyc, paris, vegas, moscow, dubai, chicago,

 

.pol to sztuczny twór i łatwo byłoby o pomyłkę, tym bardziej ppl, wygląda jak literówka, to już łatwiej jest dodać do keywordu 24, co rynek już zaakceptował, .polska fajna, ale za długa i nie miałaby szans z .pl, .poland byłaby ciekawa, ale też przegrywa z .pl, .com i .eu

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×