Jump to content
koper

topshop*pl

Recommended Posts

Rewelacja !!!

Hmm... może to właśnie ten klient szukał odpowiedniego adresu bo ostatnimi czasy miałem kilka zapytań o multishop.pl i otoshop.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grubo :)))

 

gratuluję.

 

Podziel się jak wyglądały negocjacje?

 

od ilu startowałeś?

 

negocjował czy raczej zrobił kup teraz ?

 

a może o jedno zero za dużo napisałeś (żart) :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki wszystkim. Wrzucam w sumie to info ku pokrzepieniu serc i w pewnym sensie, żeby również wpłynąć na Wasze wyceny :)

Na wartość domeny wpływ miał między innymi fakt, że miała 3k UU miesięcznie, w znakomitej większości typein.

 

Klient zgłosił się sam (jak słusznie zauważył SELES niespecjalnie szukam klientów), negocjacje wyszły od 21k. Od zawsze wierzyłem w tę domenę, cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc negocjacje były stosunkowo symboliczne.

 

Przemyślenia z tej transakcji są takie: na pewno warto znać stan prawny takich nazw z własnego portfolio. Pewnie część z Was wie, że jest to też bardzo popularna na świecie marka odzieżowa. I tu dochodzimy do drugiego elementu - warto wiedzieć kto jeszcze w Polsce czy na świecie może być w najbliższym czasie zainteresowany nabyciem takiego adresu. Przed przystąpieniem do transakcji, na spotkaniu warto przedstawić liste konkretnych firm. Trochę inaczej jest w przypadku domen generycznych, a ineczej przy konkretnych nazwach tego typu. W każdym razie uświadomienie klientowi, że jest to prawdopodobnie jedyna możliwość zdobycia takiego adresu (bo jeżeli kupi go ktoś inny, to już go raczej nie odda) jest ważnym argumentem w negocjacjach.

 

Jestem bardzo zadowolony z tej transakcji, ale dodam, że wydaje mi się, że również klient zrobił świetny interes. Spodziewajmy się zatem wejścia tej marki na Polski rynek: http://www.topshop.eu/

 

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję! Sprzedaż tego typu domen w takiej cenie to sztuka.

 

Rozumiem, że kwota transakcji to 20k PLN i nie był już doliczany VAT?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratuluję! Sprzedaż tego typu domen w takiej cenie to sztuka.

 

Rozumiem, że kwota transakcji to 20k PLN i nie był już doliczany VAT?

 

DD

 

 

Klient końcowy, 20k netto, transakcja zamknięta ...

 

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

Netto nie zawsze jest wartością transakcji, a mnie właśnie ta ostatnia interesuje.

 

20k PLN netto + 23% vat

Dzięki.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG - toć to mnóstwo złotówek :)

 

do mnie zgłosiła się jedna Pani że chce moją ArtClay.com.pl kupić - to od tygodnia siedzę i milcze bo nie wiem ile powiedzieć :/ A nie wypada slogan - a ile Pani da :/ Co mądre głowy poradzą?

Edited by Kanturu

Share this post


Link to post
Share on other sites
OMG - toć to mnóstwo złotówek :)

 

do mnie zgłosiła się jedna Pani że chce moją ArtClay.com.pl kupić - to od tygodnia siedzę i milcze bo nie wiem ile powiedzieć :/

 

To nie jest dobre podejście do interesu....

 

P.S. Przepraszam za OT (to tylko taka jednorazowa dygresja była) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gratulacje.

 

swego czasu sprzedałem tvshop.pl i teraz został mi tylko eshop.pl

 

łezka się w oku kręci. Pierwsza domena jaka sprzedalem w zyciu bylo e-shop.pl

...

... za 500 pln :). No ale i czasy byly wtedy inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wartość domeny wpływ miał między innymi fakt, że miała 3k UU miesięcznie, w znakomitej większości typein.

 

Gratulacje, bo to miażdżąca sprzedaż. A tak BTW, bo...

 

utworzona: 2011.11.02 10:17:43

 

... przedłużałeś ją przez opcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, zmieniałem właściciela do faktury i zbiegło się to w czasie z wygasaniem, stąd taki sposób. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×