Jump to content
cat11

Duża grupa domen do wyceny akcesoria.do i inne

Recommended Posts

Nie pisał.

 

Pisał o tym, że kupić za 5k a sprzedać za 5,7k go nie interesuje.

 

 

jedno i to samo - obaj macie rację, jak spadać to z wysokiego konia :D

 

są lepsze okazje niż kupowanie niedoszacowanych domen i zarabianie na nich po 1000zł/szt gdybym tak chciał zrobić kupił bym wino w holandii czy bodajże danii (jest u nas taki fundusz).

 

P.S.

Dziś musze zmykać ale zajrze Tu wieczorem, zachęcam do dyskusji, będę jeszcze pisał i dam wam znać jak coś pójdzie, przypominam że zostało jeszcze sporo fajnych adresów - żeby nikt nie mówił że nie wiedział potem ;)

Edited by cat11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 10% tej kwoty, to zabawiłbym się w doradcę domenowego i dostałbyś ode mnie na papierze ozdobnym i nawet z pieczątką zrobioną z ziemniaka, że lepiej takie pieniądze zainwestować nieco inaczej i byłbyś wtedy sporo do przodu.

 

Ale jestem w stanie zrozumieć taką inwestycję. Czasem spotykam firmowe serwisy prowadzone na dziwnych końcówkach, choć wtedy się zastanawiam co jest grane. Trzeba by sprzedać sporo tych domen, żeby inwestycja się zwróciła, ale to nie będzie łatwe, bo jest mocna - równie egzotyczna konkurencja w postaci co.pl

 

W każdym bądź razie, masz monopol w Polsce na domeny .do, więc kto wie, może rozbijesz dombank :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak i przedmówcy życzę Ci powodzenia:)

 

tutaj taka przyjazna multiwyszukiwarka wielu egzotycznych i bardzo egzotycznych rozszerzeń, może jeszcze jakieś Ci się spodoba:

 

http://iwantmyname.com/search?domain=apteka

 

apteka.af (ale fajna apteka!:D

apteka.fm (rozgłośnie apteczne)

apteka.mu ( i jej )

apteka.pe (prawie jak peel)

 

także możliwości jest wiele, może łatwiej będzie sprzedać w komplecie ( od .ac do .zw)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no, zawsze przecież jest jakaś szansa, że Dominikana podobnie jak Wielka Brytania stanie się mekką polskiej emigracji :D Wtedy takie domeny znacznie nabiorą na wartości. Za Napoleona polskie legiony stacjonowały na Dominikanie gdzie walczyły z powstaniem murzyńskim. Wielu Polaków osiadło potem na wyspie, część nawet rozpoczęła piracki żywot, mamy tam więc już jakieś korzenie ;)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keywordy są super, ale końcówka niestety nie. Jestem zszokowany po przeczytaniu ile kasy w nie włożyłeś ;) Kupiłbyś za to dużo dobrych .pl'ek :D

Życzę Ci, aby choć część pieniędzy Ci się zwróciła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 10% tej kwoty, to zabawiłbym się w doradcę domenowego i dostałbyś ode mnie na papierze ozdobnym i nawet z pieczątką zrobioną z ziemniaka, że lepiej takie pieniądze zainwestować nieco inaczej i byłbyś wtedy sporo do przodu.

 

Ale jestem w stanie zrozumieć taką inwestycję. Czasem spotykam firmowe serwisy prowadzone na dziwnych końcówkach, choć wtedy się zastanawiam co jest grane. Trzeba by sprzedać sporo tych domen, żeby inwestycja się zwróciła, ale to nie będzie łatwe, bo jest mocna - równie egzotyczna konkurencja w postaci co.pl

 

W każdym bądź razie, masz monopol w Polsce na domeny .do, więc kto wie, może rozbijesz dombank :D

 

Wczoraj dostałem zapytanie, rano wystawiłem na sprzedaż i właśnie dostałem maila: Klient serwisu AfterMarket.pl właśnie dokonał zakupu domeny xxxx-xxxx.co.pl w cenie 500 PLN.

 

Obawiam się, że za żadną domenę .do teraz takiej kwoty by się nie osiągnęło. Nie mówiąc o kosmicznej różnicy w koszcie przedłużenia.

 

(piszę tu - bo już druga osoba w tym wątku kwestionuje .co.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
żaden ale już sprzęt do wycieczki do jedziemy do bilety do akcesoria do buty do mieszkania do smar do klej do wpisuje niemal każdy kto tego szuka

 

 

butydo.pl

Dostępna 10.00 10 PLN

klejdo.pl

Dostępna 10.00 10 PLN

mieszkaniado.pl

Dostępna 10.00 10 PLN

smardo.pl

Dostępna 10.00 10 PLN

sprzętdo.pl

Dostępna 10.00 10 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

przepraszam nie mogłem się powstrzymać ale te rejestracje domen uważam za największą wtopę roku 2011 na tym forum! :D

 

Ten temat powinien zostać podwieszony jako przestroga dla świeżaków którzy nie czytają forum tylko zabierają się za kreatywne rejestracje ;)

Edited by NinjaPL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj dostałem zapytanie, rano wystawiłem na sprzedaż i właśnie dostałem maila: Klient serwisu AfterMarket.pl właśnie dokonał zakupu domeny xxxx-xxxx.co.pl w cenie 500 PLN.

No brawo. Należą Ci się gratulacje. Tak sobie pomyślałem, że dropped jakby teraz wydał kilka tysięcy na anonimowe odkupienie kilkudziesięciu domen co.pl, to mógłby spowodować wzrost zainteresowania tą końcówką, a że taką metodą no cóż...Biznes jest biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
są lepsze okazje niż kupowanie niedoszacowanych domen i zarabianie na nich po 1000zł/szt gdybym tak chciał zrobić kupił bym wino w holandii czy bodajże danii (jest u nas taki fundusz).

 

Skoro są lepsze okazje to czemu z nich nie skorzystałeś?!

 

Poza tym chyba mimo wszystko lepiej zarobić 1000zł/szt tak jak piszesz,

 

niż wtopić 15k, nie uważasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak źle nie patrzę na tą inwestycję, aczkolwiek nigdy bym tak nie zaryzykował.

 

Rynek domen czasem jest nieprzewidywalny, a raczej dosyć często, więc skoro ktoś wpadł na pomysł rejestracji takich domen to może ktoś wpadnie na pomysł zakupu ?

czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam nie mogłem się powstrzymać ale te rejestracje domen uważam za największą wtopę roku 2011 na tym forum! :D

 

Ten temat powinien zostać podwieszony jako przestroga dla świeżaków którzy nie czytają forum tylko zabierają się za kreatywne rejestracje :P

 

 

Ubiegłeś mnie ;) właśnie o tym samym pomyślałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No brawo. Należą Ci się gratulacje. Tak sobie pomyślałem, że dropped jakby teraz wydał kilka tysięcy na anonimowe odkupienie kilkudziesięciu domen co.pl, to mógłby spowodować wzrost zainteresowania tą końcówką, a że taką metodą no cóż...Biznes jest biznes.

 

Sprawdziłem i wiem kto kupił.

Przyznam, że ja mocno wierzę w .co.pl. Mam trochę dylematu - bo z jednej strony wcale nie jestem zainteresowany wielką reklamą - a z drugiej trudno mi przechodzić obojętnie nad totalną krytyką.

Może za kilka dni napiszę więcej.

 

A koledze od .do - radzę wziąć głęboki oddech. Komentarze podnoszące, że inwestować trzeba z głową są jak najbardziej na miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy - zastanawiam się skąd to czarnowidztwo? Skoro ludzie rejestrują firmy na .net .info .eu i inne wynalazki i to w adresach najwijmy to alternatywnych (z myślnikami, dopiskami typu e- lub 24) to zdecydowanie lepszą opcją jest zarejestrowanie jej w domenie gdzie dobre nazwy są jeszcze dostępne.

 

Domeny .net, .info, .eu to tzw. domeny funkcjonalne (ang. gTLD - generic TLD). Domena .do to domena krajowa (ang. ccTLD - country code TLD) przypisana do danego kraju. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest próba wykreowania ccTLD .co (czasami słyszy się też o .me) jako domeny globalnej. Czy się uda to jeszcze zobaczymy, ale w promocje idą naprawdę spore pieniądze (o globalnej promocji rejestru .do chyba nie można tego powiedzieć)

 

Domeny funkcjonalne są powszechnie używane i istnieją w świadomości potencjalnych odbiorców. Nawiasem mówiąc cena gTLD to zwykle ok. 1/10 TLD (w naszym przypadku .PL). Domena .do nie istnieje w świadomości polskiego internautu, nie stanowi żadnej wartości dla KK. Co gorsza może szkodzić bowiem wygląda lekko spamowato i wręcz może ujmować autorytetu (wątpie, żeby ktoś zrobił większe zakupy internetowe na stronie z końcówką .do).

 

Moim zdaniem kasa wyrzucona w błoto. Co do strategii inwestowania to jest dokładnie odwrotnie. Za 15k mógłbyś teraz spokojnie kupić nazwę, która odsprzedaż w perspektywie 5 lat za wielokrotność tej sumy. Odpada Ci bawienie się w promocje swoich domen, mailing, aukcje. Spokojnie siedzisz, a domenka rośnie nawartości. Słabo??

 

Po kilku latach "bawienia" się w domeny dochodzę do wniosku, że to świetny biznes, ale wbrew powszechnej opinii nie ma tu szybkich pieniędzy (choć akurat w przypadku polskich domen z .do to nie ma tu żadnych pieniędzy)

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba jeszcze nigdy ten dzial nie byl tak zgodny w ocenach :D

i zastanawiam sie, czy myla sie wszyscy czy tylko abonent .do

mam nadzieje, ze jednak tylko on ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że istnieje takie forum...

Cała masa informacji - można się uczyć i wyciągać wnioski. I to w dużej mierze na cudzych błędach...

 

Pozdrawiam

SirCzako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka miesięcy będziesz żył nadzieją,a później domeny spadną . Taka będzie kolej rzeczy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×