Jump to content
Busby

Czy LEGO może zamknąć mi stronę?

Recommended Posts

Witajcie

 

Dziś rano rano otrzymałem wiadomość (w całkiem zgrabnym PDFie przysłanym za pośrednictwem rejestratora (OVH)) od firmy www.melbourneitdbs.com iż mam oddać domenę legoblog.pl firmie LEGO. Zarzuca mi się wprowadzanie w błąd użytkowników, nieupoważnione przekazywanie informacji, bezprawne korzystanie ze znaku LEGO, brak powiązań z firmą LEGO, wykorzystywanie nazwy domeny dla własnych korzyści handlowych.

 

Pod rzeczoną domeną prowadzę mały prywatny blog poświęcony klockom. Trochę podróżuję, robię zdjęcia, czasami piszę o tym co mnie akurat zainteresuje, zawsze prywatnie. W sumie nic nadzwyczajnego. Nie używam loga LEGO, ani zwrotu "LEGO". Na stronie w widocznym miejscu podana jest informacja, iż nie posiadam związków z firmą LEGO ani jakąkolwiek inną, nie oferuję usług i towarów, nie działam na szkodę kogokolwiek. Moim celem nie jest też sprzedaż domeny.

 

Szczerze mówiąc nie chcę rozstawać się z domeną, więc prosiłbym doświadczonych forumowiczów o radę co sensownego w takiej sytuacji należy uczynić. Ciągle czytam, iż każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Bedę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie

 

Dziś rano rano otrzymałem wiadomość (w całkiem zgrabnym PDFie przysłanym za pośrednictwem rejestratora (OVH)) od firmy www.melbourneitdbs.com iż mam oddać domenę legoblog.pl firmie LEGO. Zarzuca mi się wprowadzanie w błąd użytkowników, nieupoważnione przekazywanie informacji, bezprawne korzystanie ze znaku LEGO, brak powiązań z firmą LEGO, wykorzystywanie nazwy domeny dla własnych korzyści handlowych.

 

Pod rzeczoną domeną prowadzę mały prywatny blog poświęcony klockom. Trochę podróżuję, robię zdjęcia, czasami piszę o tym co mnie akurat zainteresuje, zawsze prywatnie. W sumie nic nadzwyczajnego. Nie używam loga LEGO, ani zwrotu "LEGO". Na stronie w widocznym miejscu podana jest informacja, iż nie posiadam związków z firmą LEGO ani jakąkolwiek inną, nie oferuję usług i towarów, nie działam na szkodę kogokolwiek. Moim celem nie jest też sprzedaż domeny.

 

Szczerze mówiąc nie chcę rozstawać się z domeną, więc prosiłbym doświadczonych forumowiczów o radę co sensownego w takiej sytuacji należy uczynić. Ciągle czytam, iż każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Bedę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Poproś ową firmę o pełnomocnictwo do działanía w imieniu Lego, i jednocześníe daj do zrozumienia że nie prowadzisz żadnej działalności handlowej zatem ich zarzuty są na wyrost.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
daj do zrozumienia że nie prowadzisz żadnej działalności handlowej zatem ich zarzuty są na wyrost.

 

Ależ domena jest wykorzystywana do osiągnięcia własnych korzyści -> Reklamy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie używam loga LEGO, ani zwrotu "LEGO".

Chyba słabo znasz swoją stronę ;)

Copyright© ...Strona poświęcona klockom Lego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

(Bazyli skorzystałem)

 

Zarzut dotyczy odnoszenia korzyści z podszywania się pod LEGO Group. Użycie słowa LEGO zaś jako sugestii powiązania z firmą LEGO Group, nie zaś klocków lego jako fizycznego elementu. Strona oczywiście jest o klockach lego, w subiektywnym ujęciu. Podobnie jak wiele stron o apple z "apple" w nazwie domeny. Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, dobierałem domenę pod względem prostoty i sugerowałem się innymi małymi blogami o klockach. Gdybym wybrał legomania.pl byłoby lepiej?

Może faktycznie powinienem dodać jeszcze coś do zdania które przytoczył Kangur. Nie chcę jednak wpadać w skrajność zapewniania w każdym elemencie, że nie staram się działać na szkodę LEGO Group i nie mam z nią powiązań. Jak wspomniałem info jest w widocznym miejscu, loga i materiałów należących do LEGO Group nie używam, do firmy samej w sobie i jej poczynań się nie odnoszę. Właściwie zajmuje się tylko zabawami klockami.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za odpowiedzi.

(Bazyli skorzystałem)

 

Zarzut dotyczy odnoszenia korzyści z podszywania się pod LEGO Group. Użycie słowa LEGO zaś jako sugestii powiązania z firmą LEGO Group, nie zaś klocków lego jako fizycznego elementu. Strona oczywiście jest o klockach lego, w subiektywnym ujęciu. Podobnie jak wiele stron o apple z "apple" w nazwie domeny. Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, dobierałem domenę pod względem prostoty i sugerowałem się innymi małymi blogami o klockach. Gdybym wybrał legomania.pl byłoby lepiej?

Może faktycznie powinienem dodać jeszcze coś do zdania które przytoczył Kangur. Nie chcę jednak wpadać w skrajność zapewniania w każdym elemencie, że nie staram się działać na szkodę LEGO Group i nie mam z nią powiązań. Jak wspomniałem info jest w widocznym miejscu, loga i materiałów należących do LEGO Group nie używam, do firmy samej w sobie i jej poczynań się nie odnoszę. Właściwie zajmuje się tylko zabawami klockami.

 

Pozdrawiam

 

W takim razie może warto zadać sobie pytanie, czy ma sens narażanie się na ewentualne nieprzyjemności związane z szarpaniem się o tę domenę z LEGO Group, czy może nie lepiej kolejnego bloga utworzyć już na bardziej "neutralnej domenie" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swego czasu jeden z najwiekszych serwisow na swiecie zrzeszajacy fanow klockow lego musial zmieniac nazwe i nie bylo zmiluj, z ta firma nie ma zartow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie może warto zadać sobie pytanie, czy ma sens narażanie się na ewentualne nieprzyjemności związane z szarpaniem się o tę domenę z LEGO Group, czy może nie lepiej kolejnego bloga utworzyć już na bardziej "neutralnej domenie" ;)

...i prowadzic bloga o klockach konkurencji, a w/w klocki wyrzucic do przyslowiowego "klopa".

 

Przejzalem ten blog i o ile tematyka nie dla mnie, to producent powinien byc wrecz zadowolony, ze dzieki temu ktos w dobrej wierze propaguje jego produkty. Zamiast odebrania domeny, powinien zaproponowac sponsoring. Widac sa czasami jajoglowi, ktorzy byle pokazac szefostwu, ze sa potrzebni firmie pracuja na szkode tej firmy... Pewnie jakis jajoglowy nadgorliwy manager badz prawnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejzalem ten blog i o ile tematyka nie dla mnie, to producent powinien byc wrecz zadowolony, ze dzieki temu ktos w dobrej wierze propaguje jego produkty. Zamiast odebrania domeny, powinien zaproponowac sponsoring. Widac sa czasami jajoglowi, ktorzy byle pokazac szefostwu, ze sa potrzebni firmie pracuja na szkode tej firmy... Pewnie jakis jajoglowy nadgorliwy manager badz prawnik...

 

Na kolanach powinien mu dziękować że kiepskiej jakości stroną promuje globalnie rozpoznawalny renomowany znak towarowy na dodatek dopychając layout AdSensem i AdKontekstem.

Każda renomowana firma po prostu marzy żeby wpisując ich nazwę w necie wpadać na strony tej jakości.

 

Sam się dziwię że do tej pory nie zaproponowali mu wycieczki do legolandu i jakiejś nagrody pieniężnej. ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie używam loga LEGO, ani zwrotu "LEGO".

 

czy oby na pewno ?

Lego Fallout

Lego Blog na WWE SmackDown 11.11.11

Lego Naruto

Niesamowity zegar Lego

 

IMHO to właśnie zdecydowanie za dużo używasz tego znaku towarowego. I obawiam się, że i przy zmianie domeny na neutralną również mogą być problemy z wykorzystaniem TM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe że pownienem pisać "z klocków lego" itp. Teraz to już bez znaczenia. Poprosiłem o pełnomocnictwo i dokładne uzasadnienie prawne, zawarłem też podstawowe wyjaśnienie. Jeżeli otrzymam możliwość ugłaskania LEGO to skorzystam. Tak czy inaczej szarpać się nie mam zamiaru.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi (Kangurowi zaś za nakierunkowanie w kwestii czytania)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kolanach powinien mu dziękować że kiepskiej jakości stroną promuje globalnie rozpoznawalny renomowany znak towarowy na dodatek dopychając layout AdSensem i AdKontekstem.

Każda renomowana firma po prostu marzy żeby wpisując ich nazwę w necie wpadać na strony tej jakości.

 

Sam się dziwię że do tej pory nie zaproponowali mu wycieczki do legolandu i jakiejś nagrody pieniężnej. ;)

Zeby zrobic dobra strone bez reklam potrzeba kapitalu. Na tej stronie nie bylo obrazliwych tresci wobec LEGO... Jest to amatorski blog o klockach tego producenta.

Wielu producentow tak wlasnie postepuje, ze wspiera amatorskie strony o swoich produktach. Bywaja przypadki, gdy koncerny w jakis sposob wspomogly takie inicjatywy, czy to finansowo, czy to merytorycznie, czy technologicznie.

 

Przez takie postepowanie producent zyskuje na wizerunku, majac przy tym,niskimi nakladami reklame. Lego obralo strategie Apple... Moze produkty super,ale coraz wiecej ludzi postrzega ta marke sekciarsko i z powodow ideologicznych nie bedzie chcialo nawet dotknac produktow takiego producenta, robiac przy tym zly PR.

 

PS. Pomysl z wycieczka do Legolandu fajny - przynajmniej wiecej fajnych fotek byloby na takiej stronie ;) Moze zyskalby wowczas sam Legoland, o ktorym ostatnio jakos sie wiele nie mowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie musisz się szarpać.

http://www.lego.com/pl-pl/aboutus/corporat...tice/fair-play/

 

W jaki sposób entuzjaści produktów LEGO® mogą przekazywać informacje o produktach firmy LEGO w Internecie

Grupa LEGO ma świadomość, że wielu entuzjastów produktów firmy LEGO na całym świecie korzysta z Internetu w celu dzielenia się informacjami i pomysłami ich dotyczącymi. Powstało wiele nieoficjalnych witryn cieszących się dużym zainteresowaniem i przyciągających wielu aktywnych użytkowników. Niestety niektóre z takich witryn korzystają z logo i znaków towarowych LEGO w sposób mogący powodować błędne przekonanie, że witryny takie są sponsorowane lub autoryzowane przez Grupę LEGO.

 

Opracowaliśmy poniższe zalecenia w celu wsparcia użytkowników Internetu chcących przekazywać informacje dotyczące produktów firmy LEGO w celach niekomercyjnych, co obejmuje również właściwe korzystanie z naszych znaków towarowych LEGO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwę LEGO firma przyjęła w 1934 r. Jest to skrót utworzony z duńskiego zwrotu "Leg godt" ('baw się dobrze').

Więc ciężko będzie z nimi wygrać...

 

Tylko pozostaje się spodziewać, że się zgodzą na propozycję, chociaż prędzej zabiorą.

Więc szybko oddać i się modlić, żeby nie było sprawy sądowej + kary pieniężnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa zkończona, dogadaliśmy się, mogę zatrzymać stronę i domenę. Musiałem spełnić kilka warunków (jako przykład podaję konieczność rezygnacji z twittera, gdyż to najbardziej mnie zdziwiło). W sumie nie straciłem czegokolwiek istotnego i mogę pisać o Lego.

Jeżeli chcę przywrócić stronę do poprzedniej formy (w sensie budowy) muszę zmienić domenę i bardziej trzymać się "corp play". Zastanowię się nad tym.

 

Na koniec raz jeszcze dziękuję wszystkim za rady i opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×