Jump to content
Sign in to follow this  
crtt

Kto popiera ACTA

Recommended Posts

Jest więcej osób którzy to potepiają, ale czy jest ktoś, kto otwarcie przyznaje że jest za?

 

Jeśli mamy wolność słowa, to powinny być też takie osoby(chyba że faktycznie to taka tragedia jak się mówi), ale nie przeczytałem wszystkiego na ten temat, co najważniejsze nie znam prawdziwych zamiarów tych ludzi którzy za tym stoją, więc radzę uważać. Ale wracając do sedna...

 

Znalazłem pewien filmik, ale jest on z rodzaju tych średnio poważnych sądząc po użytkowniku i jego innych filmach.

 

Więc?

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest więcej osób którzy to potepiają, ale czy jest ktoś, kto otwarcie przyznaje że jest za?

 

Jeśli mamy wolność słowa, to powinny być też takie osoby(chyba że faktycznie to taka tragedia jak się mówi), ale nie przeczytałem wszystkiego na ten temat, co najważniejsze nie znam prawdziwych zamiarów tych ludzi którzy za tym stoją, więc radzę uważać. Ale wracając do sedna...

 

Znalazłem pewien filmik, ale jest on z rodzaju tych średnio poważnych sądząc po użytkowniku i jego innych filmach.

 

Więc?

Jak polscy europoslowie glosowali w sprawie ACTA?

 

http://wyborcza.pl/1,76842,11017884,ACTA__...al_przeciw.html

 

PRZECIW ACTA głosowali tylko posłowie SLD i UP

 

WSTRZYMAlo SIĘ 3'ech posłów PO

 

ZA ACTA było PIS, PSL i reszta PO

 

Wszyscy po jednych pieniądzach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest więcej osób którzy to potepiają, ale czy jest ktoś, kto otwarcie przyznaje że jest za?

 

Jeśli mamy wolność słowa, to powinny być też takie osoby(chyba że faktycznie to taka tragedia jak się mówi), ale nie przeczytałem wszystkiego na ten temat, co najważniejsze nie znam prawdziwych zamiarów tych ludzi którzy za tym stoją, więc radzę uważać. Ale wracając do sedna...

 

Znalazłem pewien filmik, ale jest on z rodzaju tych średnio poważnych sądząc po użytkowniku i jego innych filmach.

 

Więc?

 

Niekryty Krytyk jest przeciwko ACTA.

 

http://niekrytykrytyk.com/

Swoją drogą tak też się można promować. Skoro wszyscy krzyczą, że to zło to ja powiem, że jestem za i będzie o mnie głośno. Na poparcie kilka kłamstw i się kręci. Ehh.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi, znam kilka "kłamstw" które przemawiają za walką z piractwem i się z nimi zgadzam, lecz boje się co dalej wymyśli ta organizacja.

 

Swoją drogą tak też się można promować. Skoro wszyscy krzyczą, że to zło to ja powiem, że jestem za i będzie o mnie głośno. Na poparcie kilka kłamstw i się kręci. Ehh.

 

Gdyby nie to że to napisałeś nikt by na to nie wpadł, dzięki takim postom zastanawiam się czy nie poprzeć acta. :wacko: (ironia, ale pomyśl)

 

Trochę więcej głupoty + darmochy + profanacji podczas tej "Wolności słowa" a naprawdę zmienie zdanie.

 

Wartość traci wartość.

Póki co jestem przeciwko.

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
ZA ACTA (Przeciw rezolucji potępiającej tryb pracy nad ACTA) głosowali:

 

PiS:

 

Tadeusz Cymański, Marek Józef Gróbarczyk, Michał Tomasz Kamiński, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Jacek Olgierd Kurski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Piotr Poręba, Konrad Szymański, Zbigniew Ziobro

 

Pan Olgierd Kurski chyba do końca nie wie na jakim świecie żyje albo bierze zbyt mocne leki bo wczoraj w Faktach na TVN był wielkim przeciwnikiem co można zobaczyć tutaj http://www.tvn24.pl/28377,1732290,0,1,atak..._wiadomosc.html

 

Patrzcie od 1:15 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby było jasne. Nie jestem zwolennikiem tej umowy, czy jak to zwał, bo jest zupełnie bez sensu. Nic nie zmienia w państwach, które nie dysponują odpowiednimi zapisami prawnymi. Podpisywanie tego dokumentu przez Polskę jest tak samo bez sensu jak protesty przeciwko jej podpisaniu.

Natomiast jestem zwolennikiem walki z piractwem. Szkody wynikające z piractwa odczułem osobiście

Kiedyś pracowałem dla ambitnej i prężnej firmy, która pisała całkiem niezłe gry na PC-ta. Wypuszczali czwarty tytuł. Internet dopiero raczkował ale w pismach o grach wiele o tej firmie i ich grach sporo pisano. Po wypuszczeniu czwartego tytułu następnego dnia na bazarach i giełdach komputerowych grę można było kupić za grosze. Firma upadła po kilku tygodniach, a ja już nie miałem z kim współpracować.

Do teraz z serwisu e-marketing.pl kradzione są artykuły, za których napisanie płacę. W Google łatwo je namierzyć i co mogę zrobić? Praktycznie nic, bo sprawa zostanie umorzona ze względu na niską szkodliwość społeczną.

 

Chciałbym zapytać ile osób tu na forum ma do czynienia z tworzeniem gier? Jeśli ktoś jest to pewnie zgodzi się ze mną.

Albo, czy ktoś pisze programy, artykuły itp. i nie miał strat z powodu piractwa?

Nie jestem zwolennikiem ACTA, bo ten dokument niczego nie rozwiązuje a niektóre zapisy to chyba umieszczono w nim na drodze sabotażu aby wywołać awanturę i uwalić samą ideę walki z piractwem.

Z drugiej strony zapisy, które dotyczą współodpowiedzialności za tzw. hosting materiałów kradzionych to każdy wie, że nie chodzi o providera z użytkownikiem, który incydentalnie prześle plik mp3 piosenki ale o takie serwisy jak MegaUpload.com albo klony, gdzie właściciel czerpie milionowe zyski z procederu wiedząc doskonale, że ruch opiera się głównie na piractwie. Można zaraz mnożyć przykłady z filmikiem na YouTube, gdzie są nagrane urodziny i w tle leci jakiś przebój. Takie przykłady będą właśnie wskazywać potentaci rynku pirackiego jako zagrożenie dla "wolności". To jest bzdura. Żadne ACTA nie zmieni polskiego prawa i nie zabroni używania cudzych utworów we własnych na zasadzie "opracowania".

 

Mam nadzieję, że to prawo, które już istnieje będzie właściwie egzekwowane i zacznie się opłacać pisanie programów, gier i artykułów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli o mnie chodzi, znam kilka "kłamstw" które przemawiają za walką z piractwem i się z nimi zgadzam, lecz boje się co dalej wymyśli ta organizacja.

 

 

 

Gdyby nie to że to napisałeś nikt by na to nie wpadł, dzięki takim postom zastanawiam się czy nie poprzeć acta. :wacko: (ironia, ale pomyśl)

 

Trochę więcej głupoty + darmochy + profanacji podczas tej "Wolności słowa" a naprawdę zmienie zdanie.

 

Wartość traci wartość.

Póki co jestem przeciwko.

 

Weź proszę na wstrzymanie i się tak nie rozpędzaj.

 

O kłamstwach mówiłem w kontekście twierdzenia, jakoby niektóre z wymienionych przez autora filmiku osób popierały ACTA.

Jako przykład przytoczyłem to czego byłem pewny, a mianowicie, że Niekryty Krytyk (Maciej Frączyk) jest otwartym przeciwnikiem tego projektu.

Ten filmik to nic innego jak zwykła prowokacja i nie chce mi się tracić czasu na dociekanie, ale jestem niemalże pewien, że większość z wymienionych tam ludzi/ugrupowań/serwisów nawet pewnie pojęcia nie ma o tym, że tę ustawę popiera.

 

Polska to wolny kraj (jeszcze?) i każdy ma prawo do własnych poglądów.

Nic mi do tego co myśli twórca filmiku, ale nie lubię jak ktoś nagina prawdę do swoich potrzeb, w tym wypadku aby zaistnieć w sieci.

 

Edit: Przy okazji polecam ciekawy wpis na blogu Olgierda Rudaka :(

 

http://olgierd.bblog.pl/wpis,kiep;i;frajer...e;;-,66845.html

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widze że pojawiły się pierwsze posty popierające walkę z piractwem, ale proszę nie uznawać że ten temat to poparcie dla ac**a. Nie to było celem. Celem było pytanie, otrzymałem odpowiedź i dziękuje, aczkolwiek jeśli dyskusja się toczy, nie ma problemu, niech toczy się dalej...

 

Jeśli o mnie chodzi jako grafik odczułem ślady postępu, choć kupiłem kiedyś pewien program graficzny, "nie zawsze" moja młodsza konkurencja to robiła. W wyniku tego moje zarobki przez ostatnie 4 lata w wyniku również pewnie "darmowych tutów" spadły o uwaga - 300%.

 

I co ja mam zrobić? Rozpłakać się? Fatalizm panowie. Pozdrawiam.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oczywiście nie popieram, ale spokojnie czekam sobie na następne wybory, w których po raz kolejny wygra Partia Ludowa, obiecując kolejne trzysta miliardów z łunii ;-)

Generalnie mam niezły ubaw z całej tej akcji :-) Niech się ludzie bawią!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpie czy połowa komentujących i prostestujących wie o co w ogóle chodzi w ACTA i dlaczego te przepisy są zjeb... Nie widzę związku między skuteczną ochroną i spadkiem liczby "sprzedawanych gier na bazarze" czy kradzieży artykułów ze strony (tu wystarcza prosty mechanizm "notice and takedown" i narzędzia jak copyscape.com do monitorowania) z obowiązywaniem ACTA.

 

Fajnie wszystko na stronie opisał Robert Gwiazdowski, który z wykształcenia jest właśnie prawnikiem (a nie jakby się mogło wydawać ekonomistą). Użyczam link:

http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?s...t=1&id=1090

 

STOP ACTA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie popieram ACTA i na swoich serwisach również promuję taką akcje. Walka z piractwem jak najbardziej, ale nie w takiej formie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje publicznie napiętnować osoby popierające ACTA;P

 

Proponujesz zamach na wolność słowa? :( Może żartujesz, to poprostu napisz.

 

0:40 - Wszystko na temat "Własnego zdania Polaków", ludzie...

 

Ja naprawde bardzo szanuje wszystkich tych zdolnych programistów, grafików o reszcie czyli o muzykach, filmowcach się nie wypowiadam, bo nie mój dział poprostu, ale wiem że też pewnie wkładają kawał pracy, jeśli robią prawdziwą sztukę a nie gówno, musi to być chronione, sprzedane w dobrym stylu i chronione!

 

Nie mówię tutaj że ACTA jest w porządku, ale dlaczego nikt nawet nie mruknie, że "może to nie jest takie złe?". - "Myśl samodzielnie - STOP rządowi co by nie robił". :wacko:

 

Nowe miejsca pracy, niższe ceny, większa radość z zakupów. Dla tych kilku rzeczy można zrzec się tych "pliczków", które i tak nie cieszą gdyż są darmowe.

 

A że dzieciaczki płaczą za megauploadem, nie rozumiejąc że przez darmowe gry ich rodzice być może nie mają pracy(whatever) mniej zjedzą, nie mają co na dupe założyć, ale pograją w nowego NFS'a. JEAAA! (Jeśli ktoś potrafi się cieszyć czymś co BIERZE ZA DARMO JAK PIASEK CZY INNE GÓWNO, to podziwiam :) )

 

Jakieś plusy są, ciesze się że jako pierwszy poruszyłem dyskusję w bezstronny sposób.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowe miejsca pracy

 

No tutaj masz rację.

Przykładowe nowe miejsce pracy: cenzor dla katalogu darmowego oprogramowania, którego podstawowym zadaniem jest przejrzenie kilkuset tysięcy podstron i usunięcie teraz legalnych, niedługo nielegalnych programów do kopiowania płyt DVD omijających content scramble system.

Edited by michkol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez takich głupich żartów, każdy kija ma dwa końce. Spójrz na zagadnienia obiektywnie. Szacunek dla cudzej pracy, to szacunek dla pracy, zawsze. Dlaczego ostatnio wszyscy zmuszają się do myślenia inaczej? Świat oszalał? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze:

 

Skopiowałem kilka oryginalnych zabezpieczonych DVD na dysk twardy, bo w netbooku nie mam stacji DVD, a nie chcę nosić ze sobą zewnętrznej. Użyłem do tego oprogramowania (DVD Decrypter), którego podstawową funkcją jest łamanie zabezpieczeń antypirackich. Jestem przez to groźnym przestępcą czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze:

 

Skopiowałem kilka oryginalnych zabezpieczonych DVD na dysk twardy, bo w netbooku nie mam stacji DVD, a nie chcę nosić ze sobą zewnętrznej. Użyłem do tego oprogramowania (DVD Decrypter), którego podstawową funkcją jest łamanie zabezpieczeń antypirackich. Jestem przez to groźnym przestępcą czy nie?

 

Jestes, poczytaj tutaj o najwiekszych przestepcach w polsce:

http://partiapiratow.pl/

Lista najgroźniejszych polskich przestępców - czyli sukcesy naszej policji...

 

Aresztowanie i zarekwirowanie komputera Michała z Kielc, który rozmyślnie wpisał w wyszukiwarce nazwę teledysku Depeche Mode i go ściągnął. To jeszcze nic! - link do teledysku jaki znalazł przekazał znajomym (fanom zespołu).

Michał pogodził się z wyrokiem, poddał się karze i przyznał się do wszystkiego. Jednego bandziora mniej!!!

http://pl.wikinews.org/wiki/Fan_Depeche_Mo...opiowanie_pliku

 

Doprowadzenie pod sąd Leszka - redaktora strony gazetabytowska.pl, który nielegalnie publikował informacje na swojej stronie internetowej. Według ustaleń prokuratury jego strona nie była zarejestrowana w sądzie jako tytuł prasowy. Jak wszyscy wiemy, każda strona internetowa, każdy blog powinnien być rejestrowany (w przypadku braku rejestestracji, która darmowa nie jest, przewidziane są kary). Jednakże strony rządowe, w szczególności policji tego obowiązku nie przestrzegają. Jednak co wolno wojewodzie to nie Tobie!!!

http://prawo.vagla.pl/node/7122 http://prawo.vagla.pl/node/7232 http://prawo.vagla.pl/node/7132

 

Rozbito całą szajkę tłumaczy... którzy nielegalnie od wielu lat niekomercyjnie i amatorsko tworzyli wysokiej jakości napisy do filmów m.in. dla niesłyszących. Dzięki brawurowej akcji policji, która o 6 rano wpadła do mieszkań przęstepców, udało się zatrzymać aż 9 osób ściśle związanych z tym groźnym procederem. Policjanci z czterech województw, współpracując z niemiecką policją, zlikwidowali stronę "napisy.org" z której to inni przestępcy masowo pobierali napisy (na szczęście dla nich, polska policja oświadczyła, że nie będzie ścigać osób, które ściągały napisy, a szkoda, bo kilka milionów przestępców się wymigało od opowiedzialności :-(... Sprawa w toku, miejmy nadzieję, że bandytów-tłumaczy skażą w górne widełki czyli 2 lata więzienia.

 

To nie sa przypadki z przyszlosci. To sa OBECNE realne przypadki w polsce.

Wychodze z zalozenia, ze po wprowadzeniu ACTA takich przypadki beda na porzadku dziennym, bo atakujacym koncernom bedzie latwiej, nie ponosza zadnego ryzyka, maja duzo do wygrania i nic do stracenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wychodze z zalozenia, ze po wprowadzeniu ACTA takich przypadki beda na porzadku dziennym, bo atakujacym koncernom bedzie latwiej, nie ponosza zadnego ryzyka, maja duzo do wygrania i nic do stracenia.

 

To bardzo prawdopodobne, acta ma w sobie coś niepewnego. :wacko: Więc trzeba uważać na to, ale debata o prawach autorskich była by mile widziana, zawsze.

 

Nie wierzyłbym tak w obiektywność "Partii Piratów", ściślej mówiąc nie wierzyłbym w ani jedno ich słowo... Te ich odzywki w stylu "Jestem przestępcą, bo pobrałem obrazek" PSEUDO-IRONIA -Byle tylko nie zgłębiać tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze:

 

Skopiowałem kilka oryginalnych zabezpieczonych DVD na dysk twardy, bo w netbooku nie mam stacji DVD, a nie chcę nosić ze sobą zewnętrznej. Użyłem do tego oprogramowania (DVD Decrypter), którego podstawową funkcją jest łamanie zabezpieczeń antypirackich. Jestem przez to groźnym przestępcą czy nie?

Wszystko zależy od intencji. Ty sobie chciałeś ułatwić życie. Ktoś inny będzie na tym zarabiał.

Rzeczywistych intencji użytkownika nie odczytasz, dlatego należy zapobiegać, i zabronić użytkownikowi zgrywać zabezpieczonych płyt.

To taka profilaktyka, jak ze szczepieniami.

 

Gdy kupowałeś zabezpieczone płyty, czy też netbook'a byłeś świadom z ograniczeń jakie posiadają.

Zawsze mogłeś wybrać inne, legalne rozwiązania(inne oprogramowanie, inny sprzęt)

 

Nie możesz wszysktiego tłumaczyć swoją wygodą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdy kupowałeś zabezpieczone płyty, czy też netbook'a byłeś świadom z ograniczeń jakie posiadają.

Zawsze mogłeś wybrać inne, legalne rozwiązania(inne oprogramowanie, inny sprzęt)

 

Skąd miałem wiedzieć, że prawo się zmieni?

W momencie zakupu jednego i drugiego rozwiązania te były (i są dalej) w Polsce legalne, po ratyfikacji ACTA nie będą:

6. Aby zapewnić właściwą ochronę prawną oraz skuteczne środki ochrony prawnej, o których

mowa w ust. 5, każda ze Stron zapewnia właściwą ochronę prawną co najmniej w odniesieniu

do:

...

B) produkcji, przywozu lub rozpowszechniania urządzeń lub produktów, włącznie z

programami komputerowymi, lub świadczenia usług, które:

(i) są głównie zaprojektowane lub wyprodukowane w celu obchodzenia skutecznego

środka technicznego; lub

(ii) mają jedynie ograniczony cel handlowy inny niż obchodzenie skutecznego środka

technicznego

 

Nienawidzę ograniczania wszystkim wolności w celu zwiększenia przychodów kilku megakorporacji.

Edited by michkol

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd miałem wiedzieć, że prawo się zmieni?

W momencie zakupu jednego i drugiego rozwiązania te były (i są dalej) w Polsce legalne, po ratyfikacji ACTA nie będą:

 

 

Nienawidzę ograniczania wszystkim wolności w celu zwiększenia przychodów kilku megakorporacji.

Zmienia się świat, zmienia się prawo, to normalna kolej rzeczy.

 

Możesz uznać że, bardziej Ci się opłaca jeździć autobusem(bo masz 50% zniżkę), więc sprzedajesz auto.

Miesiąc później gmina likwiduję zniżkę, o czym wcześniej nie wiedziałeś. Czy to uprawnia Cię do łamania prawa i płacenia tylko połowy za przejazd?

 

Pamiętaj że żyjąc w danym społeczeństwie masz nie tylko przywileje, ale także obowiązki, a zasady ustala większość.

Nie podoba Ci się obecnie ustanawiane prawo? W następnych wyborach będziesz mógł wybrazić swoje niezadowolenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd miałem wiedzieć, że prawo się zmieni?

 

Tu bądź spokojny - prawo nie działa wstecz. :wacko:

 

 

Nienawidzę ograniczania wszystkim wolności w celu zwiększenia przychodów kilku megakorporacji.

 

Nie zawsze wszystko jest czarne albo białe, jest jeszcze szary i inne kolory. :(

 

Rozważając to wszystko, jestem coraz bardziej spokojny o to. Ja sobie poradzę z prowadzeniem swojego e-biznesiku i pomogę w nowych warunkach innym jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Najważniejsze by nie ulegać propagandzie środowisk którym być może będzie przykro, bo jak do tej pory kradły bezkarnie. Nie mówię tu o jednorazowych przypadkach, ale o tych którzy z pełną świadomością pożerały ogromną wartość(nie tylko pieniądze!) dużych organizacji same stając się jedynie małymi. Wiadomo o jakie serwisy chodzi, nie chcę i nie będe ich wymieniać.

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×