Jump to content
Sign in to follow this  
korneliusz.com

Godziny zakończenia aukcji

Godziny zakończenia aukcji  

26 members have voted

  1. 1. Czy jesteście za tym aby wszystkie aukcje kończyły się o określonej porze np. pomiędzy 8:00, a 21:00?

    • Tak
      11
    • Nie
      15


Recommended Posts

Znowu przegapiłem aukcje fajnej domeny, a ich obserwowanie zabiera mi całe wieczory. :)

 

Czy jesteście za tym aby wszystkie aukcje kończyły się o określonej porze, np. tylko pomiędzy 20:00, a 21:00?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod Twój temat i zaproponuję wprowadzenie możliwości własnoręcznego ustawiania przypomnień, dla konta globalnie i dla każdej domeny indywidualnie. Tak, aby każdy mógł swobodnie wybrać kiedy i ile razy chce być powiadomiony o zakończeniu licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś była cała rozprawka/analiza (poparta jakimiś statystykami) w internecie na temat godzin oraz dni tygodnia zakończenia aukcji (chodziło o Allegro) a skutecznością sprzedaży. Teraz nie mam czasu, żeby tego szukać, ale z pewnością jeszcze gdzieś to jest. Aftermarket też kiedyś publikował coś podobnego. Ponadto chyba Domainer jakiś czas temu (dosyć dawno) pisał na ten temat posta na forum i była kilkuosobowa dyskusja.

 

Ja generalnie ustawiam zakończenie swoich aukcji nie wcześniej niż 19:30 i nie później niż 22:30

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też wolałbym, żeby aukcje kończyły się w jednym czasie, poza standardowymi godzinami pracy.

Bo co z tego, że system wyśle przypomnienie, skoro nie ma się akurat możliwości licytować.

Najlepiej by było, gdyby wszystkie aukcje kończyły się w krótkim okienku czasowym - np. godzinnym.

 

Dzisiaj np. przegapiłem koniec aukcji domeny, która kończyła się o 15:30 w AZ... Przypomniałem sobie godzinę później. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest jedyna zaleta obecnego systemu. Można kupić domeny taniej, gdyż potencjalny konkurent może zapomnieć o aukcji. ;)

 

I o to w tym właśnie chodzi ;) Ja jestem przeciw. Zresztą ty też powinieneś. Dużo kupujesz i w twoim interesie jest by płacić jak najmniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest jedyna zaleta obecnego systemu. Można kupić domeny taniej, gdyż potencjalny konkurent może zapomnieć o aukcji. ;)

 

zgadzam sie

rowniez jestem przeciw ustawianiu jakichkolwiek ram czasowych

jezeli bedzie zalezalo komus na domenie bedzie wiedzial jak o niej nie zapomniec

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, ale sprzedawca mniej zarobi. Jest jak wszędzie - ktoś zyska, ktoś straci. ;)

 

A kto sprzedawcy zabroni wystawić aukcję z późniejszą godziną zakończenia?

 

Nie popadajmy w paranoję. Jest już wystarczająco nakazów/zakazów w naszym

codziennym życiu aby jeszcze generować kolejne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o wcześniejszą czy późniejszą godzinę zakończenia, ale o tę samą co wszystkie inne aukcje.

 

Ale w sumie macie rację. Też prawie tylko kupuję, więc wolę taniej kupić niż drożej sprzedać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zawsze ustawiam godzinę zakończenia na 20:00 - 22:00 ;). Co do Twojego pomysłu, jestem na nie. Tak jest chyba ciekawiej, no i można taniej wygrac aukcje ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×