Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

SklepObuwniczy.pl

Recommended Posts

Czemu porównujesz sklep obuwniczy do sklepu motoryzacyjnego? :)

Moim zdaniem to niebo, a ziemia i łączy je tylko zwrot "sklep" :mellow:

 

A gdzie widzisz różnicę?

Sklep to sklep. Motoryzacyjny, spożywczy, instalacyjny, obuwniczy, zoologiczny. Czym one się różnią?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie widzisz różnicę?

Sklep to sklep. Motoryzacyjny, spożywczy, instalacyjny, obuwniczy, zoologiczny. Czym one się różnią?

 

Moim zdaniem różnią się potencjałem, ale to tylko moje zdanie :mellow:

 

Nie powiesz mi chyba, że np. branża zoologiczna może być porównywana z branżą motoryzacyjną?

 

PS. Żeby nie było to Twoja domena jest bardzo dobra i sam chciałbym mieć ją w swoim portfolio.

Uważam jednak, że ta, z którą ją zestawiłeś ma większy potencjał i te 8000 i tak było świetną okazją dla KK. Myślę, że spokojnie jest warta ze 4-5x tyle.

 

Powodzenia!

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i ja coś dopisze, bo trochę w branży obuwniczej siedzę, choć mniej ogólnie, a bardziej pod pewne rodzaje obuwia,

tak jak koledzy wcześniej już mówili, jeśli uzyskasz więcej niz 5K to będzie dobrze, no chyba że domainerzy się pobiją o nią dla samej chęci by mieć w swoim portfolio.

W branży jest kilka polskich dużych firm, ale one mają uznane marki i im raczej nie będzie potrzebna taka domena, mniejsze firmy walczą raczej z wszechobecną chińszczyzną która zalewa ten rynek (dużo taniej i kiepskiej chińszczyzny, podróbki zagranicznych butów) i tak duża inwestycja w samą domenę raczej nie kalkuluje się.

I jeszcze jedna ważna rzecz w temacie sklepu internetowego z obuwiem - to nie taki łatwy rynek jakby się mogło wydawać w porównaniu z innymi sklepami tu wymienianymi, wiele osób nie chce kupować obuwia przez internet z tego względu, że chce wcześniej przymierzyć (osoby mają różne stopy i nie zawsze rozmiar jest najważniejszy).

Pozdrawiam

Marcin

Edited by markow1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

motoryzacyjny to było last minut z tego co pamiętam i jednak - niestety - 2009 rok to były inne czasy

 

ale życze jak najwyższej sprzedazy, bo domena dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, zbyt ogólna nazwa. ja bym nie chciał miec nazwy firmy: Sklep Obuwniczy.

Cena? Max 500 zł. Jak bym rejestrował, to z pewnością tylko dlatego, ze może ktos kupi za parę groszy a nie nastawiałbym sie na dorobienie na niej majątku :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No cóż, zbyt ogólna nazwa. ja bym nie chciał miec nazwy firmy: Sklep Obuwniczy.

Cena? Max 500 zł. Jak bym rejestrował, to z pewnością tylko dlatego, ze może ktos kupi za parę groszy a nie nastawiałbym sie na dorobienie na niej majątku :-)

 

pozwolisz ze sie trochu z Toba nie zgodze??

 

jak szukamy sklepu na internecie (przynajmniej ja tak robie)

wpisuje sklep obuwniczy, buty itp.

a nie sklep pana mietka czy jakikolwiek inny

chyba ze znam adres i wiem czego szukam

dlatego moim zdaniem bardzo mocna nazwa dla sklepow

(sklep nie musi sie nazywac sklep obuwniczy)

mysle ze KK szybko sie znajdzie za odpowiednie pieniadze

Share this post


Link to post
Share on other sites
No cóż, zbyt ogólna nazwa. ja bym nie chciał miec nazwy firmy: Sklep Obuwniczy.

Cena? Max 500 zł. Jak bym rejestrował, to z pewnością tylko dlatego, ze może ktos kupi za parę groszy a nie nastawiałbym sie na dorobienie na niej majątku :-)

prowadzisz w aukcji tej domeny ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę przeszkód by duża sieć typu CCC prowadziła sklep wysyłkowy o nazwie "SklepObuwniczy.pl", nazwa jest mocno zakorzeniona w społeczeństwie, zdecydowanie lepsza niż podobne generyki typu np. "SklepKomputerowy" który IMHO wydaje się trochę bezpłodny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i ja coś dopisze, bo trochę w branży obuwniczej siedzę, choć mniej ogólnie, a bardziej pod pewne rodzaje obuwia,

tak jak koledzy wcześniej już mówili, jeśli uzyskasz więcej niz 5K to będzie dobrze, no chyba że domainerzy się pobiją o nią dla samej chęci by mieć w swoim portfolio.

W branży jest kilka polskich dużych firm, ale one mają uznane marki i im raczej nie będzie potrzebna taka domena, mniejsze firmy walczą raczej z wszechobecną chińszczyzną która zalewa ten rynek (dużo taniej i kiepskiej chińszczyzny, podróbki zagranicznych butów) i tak duża inwestycja w samą domenę raczej nie kalkuluje się.

I jeszcze jedna ważna rzecz w temacie sklepu internetowego z obuwiem - to nie taki łatwy rynek jakby się mogło wydawać w porównaniu z innymi sklepami tu wymienianymi, wiele osób nie chce kupować obuwia przez internet z tego względu, że chce wcześniej przymierzyć (osoby mają różne stopy i nie zawsze rozmiar jest najważniejszy).

Pozdrawiam

Marcin

 

Zgadzam sie z powyzszym. Okolice 5k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę rzucał kwotami. Dodam tylko, że IMO po buty.pl czy obuwie.pl byłaby to następna domena, którą chciałbym mieć handlując obuwiem. Prosta i na temat.

 

Skoro można handlować w sieci meblami (meble.pl) to obuwiem tym bardziej ;)

 

Oczywiście jestem nieobiektywny.

 

EDIT:

Poza tym SklepObuwniczy.pl na szyldzie też źle się nie będzie prezentował ;) Domena nie koniecznie musi służyć tylko i wyłącznie do sprzedaży przez internet. Wystarczy spojrzeć na urlopy.pl Sprzedają w sieci a oprócz tego mają stacjonarne punkty.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro można handlować w sieci meblami (meble.pl) to obuwiem tym bardziej ;)

 

Oczywiście jestem nieobiektywny.

Nie ważne czy jesteś obiektywny bo wystarczy poznać dane podane w innym wątku aby przekonać się, że na pewno można handlować obuwiem przez internet.

I to całkiem sporymi kwotami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okolice tej kwoty będą od mnie na tej aukcji, ale jakie to będą okolice to dowiecie się za 12 dni ;)

Nie bardzo rozumiem. Deklarujesz swoją ofertę w tej aukcji na kwotę bliską 5k PLN ?

 

Ja życzę oczywiście Hedenowi jak najwyższej kwoty na aukcji, ale realnie (oraz subiektywnie) patrząc, jeśli aukcja zakończy się na kwocie wyższej niż 1.7k PLN, będę mocno zdziwiony (oczywiście biorąc pod uwagę tylko oferty domainerów, jeśli w jakiś sposób w aukcji zacznie licytować świadoma potencjału domen internetowych osoba/osoby z branży obuwniczej, to aukcja może zakończyć się na kwocie powyżej 5k PLN). We wcześniejszym swoim poście wyceniałem tą domenę na okolice 8k PLN i podtrzymuję tą wycenę, pod warunkiem, że KK zgłasza się z zapytaniem (i bardzo pragnie właśnie tej domeny), aukcja to jednak zupełnie inna sprawa moim zdaniem.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż obuwia w sieci wydaje mi się czymś normalnym - często przeglądam aukcje żeby wypatrzyć ciekawy model a jak go kupię to już inna kwestia. Swoją drogą często jest darmowa przesyłka i te kilka złotych na odesłanie gdyby się okazały nie takie jak pasują to też jakaś opcja.

 

 

 

OT

coś się komuś dzisiaj sprzedało za ponad 12k - może by się ktoś pochwalił w sprzedane bo jestem bardzo ciekawy co to było ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT

coś się komuś dzisiaj sprzedało za ponad 12k - może by się ktoś pochwalił w sprzedane bo jestem bardzo ciekawy co to było ;)

 

OT: Możliwe, że to PoloTV*pl sprzedana w grudniu dopiero teraz wskoczyła?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×