Jump to content
Sign in to follow this  
fenix75

Domena z moją nazwą przekierowuje do konkurencji.

Recommended Posts

Witam,

Chciałem dowiedzieć sie od mądrzejszych głów co dalej mam robić? Mam domenę www.egarwolin.pl (znak i logo nie zastrzeżone, ale zarejestrowane jako tytuł prasowy) ktoś wykupił nazwę wwwegarwolin.pl i przekierowuje na portal komkurencyjny który oglądalność ma dosyć kiepską w porównaniu z moim. Czy mogę w tym przypadku zgłosić sprawę do sądu o nieuczciwą konkurencję, czy tylko pluć sobie w brodę że zagapiłem sie i nie kupiłem domeny wwwegarwolin.pl

Edited by fenix75

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Chciałem dowiedzieć sie od mondrzejszych głów co dalej mam robić? Mam domenę www.egarwolin.pl (znak i logo nie zastrzeżone, ale zarejestrowane jako tytuł prasowy) ktoś wykupił nazwę wwwegarwolin.pl i przekierowuje na portal komkurencyjny który oglądalność ma dosyć kiepską w poruwnaniu z moim. Czy mogę w tym przypadku zgłosić sprawę do sądu o nieuczciwą konkurencję, czy tylko pluć sobie w brodę że zagapiłem sie i nie kupiłem domeny wwwegarwolin.pl

 

Chcesz powiedzieć, że ty redagujesz portal?? :)

Co do domeny wwwegarwolin.pl to skórka nie jest warta wyprawki ( sądu). Ruch na tej domenie jest zapewne bardzo mały odkąd wszystkie przeglądarki automatycznie dodają www.

Share this post


Link to post
Share on other sites

błąd (ort) rzecz ludzka, no i już nie redaguję, bo sprzedałem portal koledze, i on tym się bawi,(ja administruję ogłoszeniami i forum a sam zakładam teraz sklepik z elektroniką) ale jak trzeba to jestem tzw ostanią deską ratunku jak by coś sie posypało, itp. Teraz właśnie zauważył taki mały zonk i nie wie co dalej z tym zrobić. Wiesz czasem kwestia informacji łamiesz taki i taki przepis prawny o nieuczciwej konkurencji, sprawia że domenka puszcza ruch na parking zamiast na konkurencję. Wiem że ruch jest mały, ale w 17 tyś mieście jak są 3 portale to nawet mały ruch może podbić trochę oglądalność, a co wiecej ludzie są przyzwyczajeni do pisania www przed nazwą. Sam komuś podająć nazwę jakiejś strony mowię ją bez tego www, a ci uparcie zaczynają posać www. i weź powiedz jeszcze raz nazwę tej strony, dla tego potrzebuję wiedzieć jak to jest z tą nieucziwą konkurencią.

Edited by fenix75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze najpierw napisz im email albo zadzwon do nich ze jak nie przestana uzywac tej nazwy to skierujesz sprawe do sadu polubownego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze najpierw napisz im email albo zadzwon do nich ze jak nie przestana uzywac tej nazwy to skierujesz sprawe do sadu polubownego.

Jak już wcześniej wspomniałem to już działalność kolegi i on podejmje decyzje, ja tylko chciałem dowiedzieć sie czy coś takiego to już naruszenie prawa o nieuczciwej konkurencji czy jeszcze nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już wcześniej wspomniałem to już działalność kolegi i on podejmje decyzje, ja tylko chciałem dowiedzieć sie czy coś takiego to już naruszenie prawa o nieuczciwej konkurencji czy jeszcze nie.

 

oczywiście

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już wcześniej wspomniałem to już działalność kolegi i on podejmje decyzje, ja tylko chciałem dowiedzieć sie czy coś takiego to już naruszenie prawa o nieuczciwej konkurencji czy jeszcze nie.
To nie jest ścigane z urzędu ale istnieje podstawa prawna, kolega upomni się o swoje + zainwestuje w prawnika = wygra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już wcześniej wspomniałem to już działalność kolegi i on podejmje decyzje, ja tylko chciałem dowiedzieć sie czy coś takiego to już naruszenie prawa o nieuczciwej konkurencji czy jeszcze nie.

Jeśli się nie mylę, o naruszeniu nieuczciwej konkurencji możemy mówić w przypadku, gdy oba podmioty w sporze są przedsiębiorcami.

 

Jesli natomiast są to dwie osoby prywatne redagujące hobbystycznie portal, to raczej nie ma takiej mozliwości.

 

Poza tym skierowanie prawy do sądu polubownego oznacza, że to powód, a nie pozwany musi wnieśc opłatę tytułem zapisu. Czy to się opłaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba podmioty to podmioty gospodarcze ( w grę wchodzi np. utrata z wpływów z reklam), nie są to strony hobbystyczne, gdyby były to strony hobbystyczne to nie było by tematu. Na dzień dzisiejszy kolega jest już po rozmowie z prawnikiem, a jak sprawa sie zakończy napiszę na forum jak już będzie po wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×