Jump to content
Bazyli

Rozprawa przeciwko NASK

Recommended Posts

4 kwietnia w siedzibie w XVII Wydziale Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu Okręgowego w Warszawie ul. Czerniakowska 100, odbędzie się kolejna rozprawa dotycząca stosowaniu w regulaminie NASK-u klauzul abuzywnych. Sprawa toczy się z powództwa mojego Młodego. Gdyby ktoś z Warszawy dysponował wolnym czasem w tym dniu to może zajrzeć na tą rozprawę...w celu otrzymania wiadomości o której i w jakiej sali zapraszam na PW. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę być, zatem miło by było gdyby ktoś zajrzał...:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że zorganizowanie tego dnia spotkania wieczornego, lub obiadowego zwiększy liczbę gapiów, o których zabiegasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i jak po rozprawie ? Coś do przodu ... czy NASK przedstawiło zwolnienie lekarskie i sprawa się przeciągnie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
... i jak po rozprawie ? Coś do przodu ... czy NASK przedstawiło zwolnienie lekarskie i sprawa się przeciągnie ?

Odroczona do 1*06*2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, z powodu choroby personelu rozprawa po raz kolejny została odroczona. Z jednej strony dobrze bo w ramach załatwiania innego problemu z innym regulaminem, byłem w UOKiK, i są spore szanse że dołączą jako interwent uboczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o regulamin

 

W międzyczasie nastąpiły zmiany w regulaminie NASK (niestety, tej informacji nie znajdziemy na stronie naszego narodowego rejestratora ;) . Jeśli abonent domeny (osoba fizyczna) nie podpisze zapisu na Sąd Polubowny, domena nie zostanie mu automatycznie odebrana . Wnoszącemu powództwo pozostaje postepowanie i rozprawa przed sądem cywilnym .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://dns.pl/regulamin.html

 

22. W przypadku wystąpienia osoby trzeciej do Sądu Polubownego przeciwko Abonentowi z żądaniem opartym na stwierdzeniu, że Abonent w wyniku zawarcia lub wykonywania Umowy naruszył prawa tej osoby, Abonent doręczy Sądowi Polubownemu podpisany zapis na Sąd Polubowny w terminie wskazanym w wezwaniu do podpisania tego zapisu.

23. Niepodpisanie zapisu, o którym mowa w punkcie poprzedzającym, powoduje rozwiązanie Umowy po upływie terminu trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu, przy czym termin ten ulega skróceniu do daty zakończenia okresu rozliczeniowego, wyznaczonego na podstawie Cennika, jeżeli ta data wypada przed końcem trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu. W przypadku poinformowania NASK, w trakcie biegu terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, przez Sąd Polubowny o doręczeniu temu Sądowi podpisanego zapisu, skutek w postaci rozwiązania Umowy nie następuje.

 

Nie widzę niestety żadnej zmiany...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę niestety żadnej zmiany...

No przecież keyword napisał, że "niestety, tej informacji nie znajdziemy na stronie naszego narodowego rejestratora" :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież keyword napisał, że "niestety, tej informacji nie znajdziemy na stronie naszego narodowego rejestratora" :P

 

Napisał, że nie znajdziemy informacji o zmianie. Ja natomiast nie znalazłem nawet zmiany. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Napisał, że nie znajdziemy informacji o zmianie. Ja natomiast nie znalazłem nawet zmiany. :P

Widocznie źle szukałeś...:)

art. 31 regulaminu mówi o tym co miał na myśli Keyword...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktos sie orientuje jak potoczyła sie sprawa?

Mam obecnie sytuacje iz chcą mi zabrać domene ( tzn. usunac nazwe domene z rejestru) gdyż nie podpisałem zapisu do sądu polubownego w dodatku jakiegos miedzynarodowego.

 

Czy zlozenie pozwu sadowego przeciwko NASK o stosowanie klazul abuzywnych zablokuje usunięcie domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa zakończyła się oddaleniem pozwu ze względu na brak legitymacji prawnej powoda do działania jako konsument. To tak ogólnie. Jak dostanę się do jakiegoś skanera to zamieszcze wyrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa zakończyła się oddaleniem pozwu ze względu na brak legitymacji prawnej powoda do działania jako konsument. To tak ogólnie. Jak dostanę się do jakiegoś skanera to zamieszcze wyrok.

 

Czy mogę prosić o podanie chociaż sygnatury akt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×