Jump to content
Ores

Dropped.pl-początek końca?

Recommended Posts

W jaki sposób możliwie najszybciej i przy najmniejszym nakładzie pracy przetransferować domeny z aftermarket do premium? Najlepiej bez klikania w potwierdzenie każdego transferu.

Chyba jak pakiet transferujesz.

Ale to musi ktoś potwierdzić bo dziś też mnie to czeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób możliwie najszybciej i przy najmniejszym nakładzie pracy przetransferować domeny z aftermarket do premium? Najlepiej bez klikania w potwierdzenie każdego transferu.

AM udostępnia transfer masowy ale klikać w linki i tak trzeba.

-

Zmiana kontaktu na maverickdomainers może i powinna niepokoić bo skoro ktoś zrobił to raz, to może zmienić ponownie ale opinia Thomaso sprawdza się.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla informacji innych, aby było uczciwie- otrzymałem zaległą wypłate z dropped. Szkoda jedynie że po takim okresie czasu i po tylu nerwach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że w niedługim czasie wszystko się unormuje. Z własnych przemyśleń wychodzi mi, że zator finansowy rozpoczął się z chwilą zakupu na "raty" domeny co.pl. Stąd też przez pewien czas abonentem domeny była kancelaria adwokacka, do momentu spłaty. Michau, prawdopodobnie spodziewał się większych przychodów ze sprzedaży subdomen, a tu kicha. Generalnie uważam że blokada konta w PalPalu czy innym dziadostwie to bajka jakich wiele przeczytali użytkownicy serwisu Dropped a moim zdaniem przyczyna leży w przeinwestowaniu się...za dużo zmian i inwestycji w jednym czasie. Moim skromnym zdaniem spoty reklamowe to dziadostwo na które szkoda kasy i czasu...Michau...syfa nie leczy się aspiryną...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla informacji innych, aby było uczciwie- otrzymałem zaległą wypłate z dropped. Szkoda jedynie że po takim okresie czasu i po tylu nerwach.

Jakim czasie? U mnie 10-ty dzien roboczy, przelew nawet nie zostal przekazany do zrealizowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Michau, nie chce mi się już czytać tych tłumaczeń. Zamiast szukać usprawiedliwień wszędzie tylko nie u siebie, zamiast kasować posty na FB proszę o zarejestrowanie moich dwóch, ostatnich rezerwacji. Zlecone były już wczoraj więc czas chyba zrealizować zamówienie. Środki zostały pobrane więc proszę o reakcję.

 

Druga sprawa, Zgłoszenie: 1025422862. Drugiego kwietnia dostałem info, że jaśniepracownik wyższego szczebla udzieli odpowiedzi, jednak widzę, ze już nie jestem chyba klientem godnym uwagi.

 

Mimo wszystko pozdrawiam i życzę dużo wolnego czasu na rozmyślania co poszło nie tak.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Druga sprawa, Zgłoszenie: 1025422862. Drugiego kwietnia dostałem info, że jaśniepracownik wyższego szczebla udzieli odpowiedzi, jednak widzę, ze już nie jestem chyba klientem godnym uwagi.

 

U mnie analogicznie - zgłoszenie 1032321278 - ale na jaśniepana pracownika wyższego szczebla czekam dopiero od 10 kwietnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam szczera nadzieje ze po reklamach w tv sie polepszy.

a moze byc tak ze z naplywem nowych klientów i ciekawskich mogą byc problemy z funkcjonowaniem

Share this post


Link to post
Share on other sites
a moze byc tak ze z naplywem nowych klientów i ciekawskich mogą byc problemy z funkcjonowaniem

 

Tez jest to mozliwe, dzisiaj rano np. mieli krotka awarie, jesli zdarzy im sie to po reklamach to nie bedzie dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwólcie, że wtrące swoje przysłowiowe 3 grosze.

Uważam, że aftermarket miał tylko chwilowe problemy z funkcjonowaniem. Problemy jakie mogą się pojawić w każdej rozwujajacej się firmie. Rozumiem, że rynek jest "bezlitosny" , ale nie bądźmy od razu malkontentami, krytykantami etc. Znam ten serwis prawie od poczatku jego istnienia i wierzę w to, że Michał jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy. Mnie osobiście najbardziej odpowiada to, że firma nie jest zlokalizowana w Polsce i nie muszę płacić polskiego VAT'u. Na wszystkie wysłane dotychczas emaile ( support ) otrzymałem odpowiedzi w czasie nie dłuższym niż doba. Reasumujac, trochę wyrozumiałości i pogody ducha Panie i Panowie :blink:

Pozdrawiam serdecznie

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie osobiście najbardziej odpowiada to, że firma nie jest zlokalizowana w Polsce i nie muszę płacić polskiego VAT'u.

 

A to, przepraszam, jaki VAT w takim razie płacisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadnego nie płaci. A powinien.

 

No właśnie, do początku tego roku dostawałem od firmy Michau faktury hamerykańskie, a od kilku miesięcy dostaję cypryjskie. Czy przypadkiem firma cypryjska, sprzedając wewnątrzwspólnotowo, nie powinna weryfikować w bazie VIES czy odbiorca faktury jest unijnym płatnikiem VAT?

(Ja akurat mam unijny NIP, i zawsze naliczałem sobie samodzielnie VAT od importu usług, ale kolega michaelt chyba coś nie bardzo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważ że jak sprzedajesz domenę to pies z kulawą nogą nie interesuje się czy wystawiłeś serwisowi FV dotyczącą sprzedaży a Ty tu z VAT wyjeżdzasz :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadnego nie płaci. A powinien.

 

VAT płacą tylko płatnicy, także zapłata jest po stronie sprzedawcy w przypadku osób prywatnych,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wszystkie wysłane dotychczas emaile ( support ) otrzymałem odpowiedzi w czasie nie dłuższym niż doba. Reasumujac, trochę wyrozumiałości i pogody ducha Panie i Panowie :blink:

... już nie mogę się doczekać kolejnych padów i bałaganu na AMie.. wtedy otrzymam e-maila z supportu w czasie krótszym niż doba (yes yes yes).

... Chwalmy Pana! (Michau'a)

4bf28d6d530f5_o.jpg

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważ że jak sprzedajesz domenę to pies z kulawą nogą nie interesuje się czy wystawiłeś serwisowi FV dotyczącą sprzedaży a Ty tu z VAT wyjeżdzasz :blink:

 

To proste - po kilku latach traumatycznych doświadczeń z polskimi urzędami ( w tym skarbowym ), w których definicja słowa

przedsiębiorca = osoba działająca w nielegalny sposób w celu osiągnięcia korzyści majatkowej, cieszę się, że przy cenie moich zakupów w aftermarket nie ma +23VAT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To proste - po kilku latach traumatycznych doświadczeń z polskimi urzędami ( w tym skarbowym ), w których definicja słowa

przedsiębiorca = osoba działająca w nielegalny sposób w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,

 

szczególnie jak działasz w mieście gdzie od lat działał sobie gość któremu wydawało się że wiecznie będzie jedyny w mieście a tu nagle konkurencja :blink:

I wypisuje gość donoso-protest songi gdzie się tylko da argumentując że jest lekarzem i to od niego tylko powinni kupować inni lekarze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto zajmuje się wizerunkiem w Dropped, pewnie sam właściciel (choć mam wrażenie, że nikt). Ale to co się tam dzieje to już przechodzi ludzkie pojęcie. Aż się nie chce wymieniać wszystkich ostatnich wpadek. Temat Kulasa jeszcze dobitniej to pokazuje. Żeby ktoś kto wygrał aukcję musiał się prosić o wyjaśnienie, dlaczego zabrano mu domenę z panelu, a te wyjaśnienia i tak się kupy i regulaminu nie trzymają...

 

Jak ktoś zauważył na forum, naprawdę idealny moment na kosztowną reklamę w telewizji, gdy takie rzeczy się dzieją, gdy nowy panel się sypie. I jak Ci nowi użytkownicy mają się przekonać nie tylko do AM, ale i ogólnie do domen?

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ktoś zauważył na forum, naprawdę idealny moment na kosztowną reklamę w telewizji, gdy takie rzeczy się dzieją, gdy nowy panel się sypie. I jak Ci nowi użytkownicy mają się przekonać nie tylko do AM, ale i ogólnie do domen?

 

Patrząc z biznesowego punktu widzenia to właśnie był idealny moment na reklamę TV. Chętnie (z czystej ciekawości) zobaczył statystyki skuteczności.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie nie wszyscy znają temat telepolisa.pl, dlatego wkleję link do wątku http://www.di.pl/index.php?showtopic=83102

 

Zastanówcie się zanim wystawicie domenę w AfterMarket.pl

Jak już wcześniej pisałem...gdybym ja kupił już ją byś miał u siebie na koncie za cenę zakupu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starałem się siedzieć cichutko w tym temacie, choć mam wiele swoich przemyśleń na temat kondycji finansowej dropped.

 

Sprawa dotyczy domeny kredyt.tv, która niestety spadła mimo, iż była opłacona do 2013-02-02

 

Z racji, iż na wyjaśnienia pracownika wyższego szczebla w przedmiotowej sprawie czekam już 3 dni opisuję poniżej mój przypadek:

 

 

KLIENT: 2012-02-11 13:12:36

 

Witam,

 

chciałbym zapytać się jak traktować mam informację w panelu dotyczącą wygasania domeny kredyt.tv

 

2012-02-02 18:00:23

 

w związku z informacjami whois:

 

Expiration Date: 2013-02-02

Creation Date: 2009-02-02

Last Update Date: 2012-02-03

 

DROPPED 2012-02-12 15:07:49

 

Witam,

 

Otrzymałem informację, że dane we whois dla domen zarządzanych przez Key-Systems nie odzwierciedlają właściwego stanu domeny - Key-Systems w inny sposób rozlicza się z rejestrami domen.

Data podana w Pana panelu dla domeny kredyt.tv (2012-02-02 18:00:23) jest prawidłowa. Nie zanotowaliśmy odnowienia tej domeny, zatem domena ta bez przedłużenia wygaśnie. Tą domenę można jeszcze odnowić do 2012-03-16 18:00:23.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-12 15:24:20

 

Witam Panie Krzysztofie,

 

w lutym ubiegłego roku nabyłem adres od kolegi z forum di.pl.

Domena obsługiwana była przez Active24.

Adres przed transferem na moje konto AM wymagał przedłużenia o kolejny rok -

kolega zapłacił więc kwotę 146.37 pln tytułem przedłużenia (do 2012 roku)

Po opłaceniu tej kwoty sprzedaca mógł przetransferować adres na moje konto

AM..

 

16 lutego 2011 roku adres trafił na moje konto AM.

Zostałem obciązony przez Was opłatą 100 pln - przedłużając jak mniemam okres

ważności domeny o kolejny rok ?

Sądzę więc, że dane whois wskazują poprawne informacje.

 

Proszę o ponowne przeanalizowanie sytuacji.

 

 

DROPPED 2012-02-12 17:04:26

 

Witam,

 

Rozumiem, przekażę te informacje do działu technicznego. Jednak data do kiedy można odnowić tą domenę, jaką widzimy w panelu Key-Systems czyli 2012-03-16 18:00:23 wskazuje, że ta domena była odnowiona tylko do 2012 roku.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-12 16:08:34

 

...dziękuję, czekam więc na informacje.

Pozdrawiam.

 

DROPPED 2012-02-13 20:46:52

 

Witam,

 

Chciałbym Pana poinformować, że po analizie sprawa została wyjaśniona i domena kredyt.tv jest w tej chwili odnowiona do 2013-02-02 18:00:23.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

KLIENT: 2012-02-13 20:25:55

 

...dziękuję za informacje.

Pozdrawiam.

 

KLIENT: 2012-04-07 23:12:49 (zorientowałem się że serwis postawiony na domenie nie działa)

 

Witam,

wszystko wskazuje na to, że domena spadnie w ciągu najbliższych dni.

Nie została odnowiona ?

Proszę o informacje.

 

KLIENT: 2012-04-10 21:08:47

 

 

Proszę o interwencję w przedmiotowej sprawie.

Domena spadnie w najbliższych dniach, a tego bym nie chciał.

 

 

DROPPED 2012-04-10 22:09:11

 

Witam,

 

Kontaktujemy się w sprawie domeny kredyt.tv z KeySystems, naszm partnerem, gdzie domena jest utrzymywana. Domena niebawem zostanie reaktywowana. Poinformujemy Pana, gdy to nastąpi.

 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Jakub Mączyński

 

KLIENT: 2012-04-10 22:13:03

 

..dziękuję Panie Jakubie za informacje.

Wierzę, że wszystko będzie ok.

 

KLIENT: 2012-04-29 23:26:20

 

Witam,

domena mimo Waszych zapewnień spadła.

Czekam na stosowne wyjaśnienia.

Z wyrazami szacunku,

 

DROPPED 2012-04-30 11:54:43

 

Witam,

 

Przekazują tą sprawę do wyjaśnienia do pracownika wyższego szczebla. Wkrótce powinien Pan otrzymać stosowne informacje.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

 

KLIENT: 2012-04-30 20:23:40

 

...dziękuję, czekam z niecierpliwością.

Z wyrazami szacunku,

 

 

...i tak sobie czekam na pracownika wyższego szczebla do tego momentu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×