Jump to content
ToMiKS

Zmiana w AfterMarket

Recommended Posts

Nie wiem czy ktoś zauważył ale o godzinie 12.00 dziś było około 178tyś domen na giełdzie. Ile jest teraz każdy może sprawdzić...

Już teraz widać, że wprowadzenie opłat za "zewnętrzne" domeny na giełdzie nie był dobrym ruchem.

W nocy było jeszcze ~182 tys. domen, nie wiem ile będzie pod koniec maja ale jeżeli nie zostaną wprowadzone radykalne zmiany w celu utrzymania odpływu klientów to na giełdzie zostaną głównie ich własne bezwartościowe domeny i domeny domainerów utrzymywane w AM, więc również nie przynoszące zysku z opłaty za wystawienie. Może i będą jakieś wpływy z wprowadzonych opłat za wystawienie domen zewnętrznych, ale raczej nie pokryją one strat ze straconej prowizji z niezrealizowanych sprzedaży. W dalszej perspektywie zepchnie to całkowicie AM na margines, bo kto będzie przeszukiwać giełdę na której nie ma wartościowych domen, a jedynie syf wystawiany przez właściciela. Na degradację swojej pozycji jako rejestratora Aftermarket długo pracował, za to giełdę domen uda im się rozpieprzyć bardzo szybko i sprawnie, jednym posunięciem.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na degradację swojej pozycji jako rejestratora Aftermarket długo pracował, za to giełdę domen uda im się rozpieprzyć bardzo szybko i sprawnie, jednym posunięciem.

 

Tak od razu to się nie rozpieprzy, ale fakt, że spadająca liczba domen na giełdzie jest mocno zauważalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długookresowo chyba jednak bedzie wzrost, bo Aftermarket to największa liczba kupujących. Inaczej może być tylko w przypadku, gdyi Premium otworzy się na domeny zewnętrzne i zdobędzie palmę pierwszeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że w ogólnym rozrachunku wprowadzenie opłaty za wystawienie domen zewnętrznych wyjdzie AM na +. Zapewne wiele z tych domen, których oferty sprzedaży ostatnio zniknęły z giełdy zostaną przetransferowane do AM i pojawią się ponownie.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak będzie naprawdę to trzeba poczekać do 7 maja jak opłaty zaczną już obowiązywać co wtedy się stanie ile wtedy ofert zniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzisiaj również doładowywanie via mbank szybkim przelewem długo trwa...

Ja zasiliłem mbank wczoraj około 15:00 i do dziś kwota nie znajduje się na koncie AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tak samo. Dwie wpłaty z mBank nie doszły. Czy inne kanały płatności Wam dochodzą?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również od wczoraj czekam na zasilenie konta z mBank. Na ticket - brak odpowiedzi.

 

EDIT:

 

"Szybki przelew" właśnie doszedł.

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak od razu to się nie rozpieprzy, ale fakt, że spadająca liczba domen na giełdzie jest mocno zauważalna.

Do czego się przed chwilą przyczyniłem.

 

Opłata za utrzymywanie na giełdzie i większa prowizja - dziękuję przeniosę.

Bez zająknięcia bym przyjął zwiększoną prowizję lub opłatę dzienną ale nie to i to.

Edit:

Na tą chwilę jest 163355 ofert.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też przed chwilą usunąłem wszystkie domeny zewnętrzne i wystawiłem na giełdzie w Premium.pl.

Przełknąłbym wyższą prowizję od sprzedaży, ale opłata za samo wystawienie domeny jest niedorzeczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też przed chwilą usunąłem wszystkie domeny zewnętrzne i wystawiłem na giełdzie w Premium.pl.

Przełknąłbym wyższą prowizję od sprzedaży, ale opłata za samo wystawienie domeny jest niedorzeczna.

Rozumiem że pod wszystkie kryje się wszystkie zarejestrowane w premium?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem że pod wszystkie kryje się wszystkie zarejestrowane w premium?

Oczywiście, opłata dotyczy przecież tylko domen zewnętrznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, opłata dotyczy przecież tylko domen zewnętrznych.

Bardziej miałem na myśli możliwość wystawiania w premium domen z premium.

 

Zewnętrzne w AM mogły być z AZ nazwy itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam tak samo. Dwie wpłaty z mBank nie doszły. Czy inne kanały płatności Wam dochodzą?

 

wczoraj nordea 4min :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wczoraj nordea 4min :)

Mój mBank wczoraj kilkanaście godzin. Zasilenie ok. 1:00 z 3 na 4 maja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie korzystam z mbanku, natomiast wszystkie płatności z jakich korzystam (kilka) max to 2 moze 3h do tej pory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też przed chwilą usunąłem wszystkie domeny zewnętrzne i wystawiłem na giełdzie w Premium.pl.

Przełknąłbym wyższą prowizję od sprzedaży, ale opłata za samo wystawienie domeny jest niedorzeczna.

Moja skromna grupa 69 domen, które miałem wystawione jako "zewnętrzne" na giełdzie AM, szybko pożegnała się z tą giełdą w dniu dzisiejszym...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×