Jump to content
Pan_Grzegorz

100 w home zarejestrowana

Recommended Posts

Promocja jest inna. Tamta została zakończona, a ta z dniem 2 lutego wprowadzona (nie ma tu nic do rzeczy, że nazywa się tak samo). O przydzieleniu danego zamówienia do danej promocji mówi nam data jego złożenia. Innymi słowy jeśli 100 domen zamówiłeś przed 2 lutym to po 2 lutym możesz zamówić 10 (mówimy o cenie 90 gr netto). Jeszcze raz podkreślam: decyduje data złożenia zamówienia, a nie opłacenia czy rejestracji danej domeny.

 

Tak niestety nie jest. Wykorzystalem limit prawie 100 domen przed 2 lutego. Teraz chcialem skorzystac z tych nowych 10 i naliczyl mi 9.90.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... klient nie wie tak naprawde co kupuje i za ile placi ostatecznie

Co prawda nie zarejestrowałem w home żadnej domeny ale może wyszli z założenia, że standardowy klient nie kupuje więcej niż 2 domeny a domeniarze to profesjonaliści i na takie sztuczki się nie nabiorą ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak niestety nie jest. Wykorzystalem limit prawie 100 domen przed 2 lutego. Teraz chcialem skorzystac z tych nowych 10 i naliczyl mi 9.90.

 

Sam nie wiem, ja nie wykorzystałem limitu 100, a zamowione domeny przed 2 lutym oplacilem po 90 groszy. Mam nadzieje, ze przypadkiem nie wliczaja mi sie do nowej promocji (na 10 domen), bo sie zdeberwuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... a do mnie wczoraj (lub przedwczoraj, nie pamiętam) dzwonili w sprawie domen, że mam tylko 80% zarezerwowanych opłaconych, czy będę je opłacał (mimo tego, że okres do wygaśnięcia rezerwacji jeszcze długi) i to dało mi już do myślenia o końcu promocji, szybko opłaciłem po starej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieźle wykombinowali...

Ja teraz nie mogę opłacić domen zamówionych w jeszcze poprzedniej promocji(po obniżonej cenie). Teraz każda domena kosztuje: 9.90 zł netto - pomimo tego, że nie przekroczyłem limitu. Co ciekawe na fakturze którą otrzymałem kilka dni temu podczas składania zamówienia widnieje kwota 0,90 PLN ;)

W takiej sytuacji należy opłacić faktury zwykłym przelewem a nie przez przelewy24. Wczoraj Dzwoniłem na support i mi powiedzieli że "bla bla bla przelewy24 źle nalicza kwote" ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promocja jest inna. Tamta została zakończona, a ta z dniem 2 lutego wprowadzona (nie ma tu nic do rzeczy, że nazywa się tak samo). O przydzieleniu danego zamówienia do danej promocji mówi nam data jego złożenia. Innymi słowy jeśli 100 domen zamówiłeś przed 2 lutym to po 2 lutym możesz zamówić 10 (mówimy o cenie 90 gr netto). Jeszcze raz podkreślam: decyduje data złożenia zamówienia, a nie opłacenia czy rejestracji danej domeny.

 

 

Super!!!! Wielkie dzieki amfre za Twoja odpowiedz! Rada na przyszlosc: jesli czegos nie wiesz to sie nie wypowiadaj... Sugerujac sie Twoja wypowiedzia zarejestrowalem kolejnych 10 domen i dzieki temu teraz musze zaplacic za nie ponad 100 zl... (oczywiscie przed rejestracja wyswietlala mi sie cena 0,9 zl) Dzwonilem do home.pl i tamta promocja wcale sie nie zakonczyla, tylko warunki sie zmienily, wiec jesli ktos wczesniej zarejestrowal 100, to nie moze juz wiecej!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna promocja !!! Myślę jednak ze home.pl igra z ogniem wystawiając faktury pro-forma na inną kwotę niż stricte nalicza, w dodatku kwota widniejąca na fakturze nie może być traktowana jako błędna ponieważ użytkownik przez cały czas rezerwowania domeny taką właśnie ma przed oczami. Podobnie jak kilka wcześniejszych osób zamierzam przedstawić tę sprawę UOKiK.

No i mam teraz do wyboru opłacić ponad 60 domen po narzuconej cenie (uznałem że najpierw poświęce czas na wyłapanie fajnych literówek, a formalności załatwię później) i liczyć, że home stymulowane decyzją UOKIK zwróci cesarzowi co cesarskie, albo zwyczajnie w świecie odpuścić i liczyć że nikt nie wyłapie "moich domen".

Acha ... tak się zastanawiam (może się orientujecie) czy mogę zapłacić tylko za 10 najlepszych domen (rezerwacje widnieją na 6 różnych fakturach, wystawionych zarówno przed jak i po 1 lutego).

Pozdrawiam, Mariusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli opłacisz faktury normalnym przelewem bankowym - zgodnie z otrzymanymi druczkami (przesyłają je w PDF oraz tradycyjną pocztą /InPost), to powinni je normalnie przyjąć. Pisał ktoś na forum, że BOK Home sam proponuje takie rozwiązanie.

Natomiast, co do opłacenia wybranych domen, to można to zrobić normalnie z panelu. Zaznaczasz domeny, które chcesz opłacić, klikasz 'opłać' i załatwiasz resztę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariuszu, dwa posty wyżej pisałem, że faktury wystawione w 'poprzedniej' promocji można opłacić zwykłym przelewem zamiast przez przelewy24 po cenie oczywiście takiej jak na fakturze - jedynym minusem jest to, że trzeba dłużej poczekać aż księgowość zaksięguje opłaty. No i jeżeli jest klika faktur to trzeba sobie samemu posumować ( ;) ) jeżeli chce się płacić jednym przelewem (w tytule należy podać wszystkie numery opłacanych faktur). Takich informacji mi udzielił support w sobotę kiedy zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że nie zgadza mi się kwota z faktur z tą, którą próbują pobrać mi z konta (przez przelewy24).

Share this post


Link to post
Share on other sites

deha tak się niefortunnie złożyło że w poprzedniej promocji zaklepałem tylko 14 domen więc rozegram to inaczej. Bądź co bądź wystawienie faktury proforma stanowi ofertę handlową w rozumieniu art. 66 KC i zamierzam to egzekwować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK inaczej. Wg mnie każdą fakturę, którą masz już wystawioną, możesz opłacić zwykłym przelewem na kwotę widniejącą na fakturze i nie mogą tego nie uznać, bo jak już wspomniałeś, faktura pro forma jest ofertą handlową. Myślę, że zanim zrobisz burze warto zapytać w ich BOK`u, bo być może w ogóle nie ma problemu (oczywiście pomijając fakt że automat nalicza opłaty niezgodne z fakturami ;) )... W innym przypadku oczywiście będzie można zastanowić się nad dalszymi krokami. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może przedstawię swoją sytuację. Nie kupiłem jeszcze żadnej domeny w home, ale mam zarezerwowanych kilkadziesiąt domen przed 29/01/08r. oraz jedna wczoraj, tj. 03/02/08r. Na wszystkich fakturach proforma widnieje cena 0,90zł netto, i próbując zapłacić za te domeny online tyle właśnie mi "wyskakuje" do zapłaty. Tzn. x domen w pierwszej promocji po 1,10zł i 1 domena w tej nowej promocji też po 1,10zł (czyli w tejże promocji zostaje mi 9 domen po 1,10 brutto). Nie zlicza mi po 9,90 netto żadnych domen, chyba że tak będzie jak przekroczę 10 domen w obecnej promocji. Jeżeli macie faktury proforma na 0,90zł za domenę w pierwszej promocji to w przeciągu 13 dni od jej wystawienia powinniście mieć możliwość jej opłacenia w takiej właśnie kwocie - jako i ja mam (tażke online, a nie jakieś druczki przelewów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobnie jak gtone, a gdybym przypadkowo nie wszedł w niniejszy temat, nie wiedziałbym, że problem istnieje.

3 lutego, zarejestrowałem 2 domeny. Zapłaciłem po 1,1 zł, wyświetlane są jako "opłacone", a domeny są już zaparkowane. Mam nadzieję, że nikt tego już nie zmieni ;) ?

4, czyli dzisiaj, po godz. 0.00, zarezerwowałem kolejne 40 domen. Wszędzie wyskakiwało po 1,1 zł. Z taką ceną faktury, przyszły mi również na konto. Nie wiem, jak ich system zadziała, kiedy spróbuję dokonać przelewu online ...

Na razie nie panikuję, chociaż na te zarezerwowane 40 domen bardzo "polowałem" ...

------

Ktoś gdzieś, na di.pl, podniósł kwestię: Home.pl czy Az.pl? W niniejszej sytuacji (wcześniej zresztą też ...), dla mnie przynajmniej odpowiedź jest prosta.

Pomijając brak informacji dla indywidualnego Klienta (Home.pl zabezpieczyło się chyba punktem w Regulaminie, mówiącym, że o zmianach poinformują na swoich stronach ..,. :P ), trzeba jasno zadać pytanie, świadczące o braku profesjonalizmu u Adresata: jak można rozpoczynać promocję, nie podając oficjalnej daty jej zakończenia? Nawet, jeśli Home.pl uważa, iż to nie jest inna promocja tylko jej zakres się zmienił ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak można rozpoczynać promocję, nie podając oficjalnej daty jej zakończenia? Nawet, jeśli Home.pl uważa, iż to nie jest inna promocja tylko jej zakres się zmienił ...

 

Trudno podać oficjalną datę zakończenia promocji, skoro takowa nie została ustalona...

 

Promocja trwa od xxx do odwołania.

 

I jak tu podać oficjalną datę zakończenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudno podać oficjalną datę zakończenia promocji, skoro takowa nie została ustalona...

 

Promocja trwa od xxx do odwołania.

 

I jak tu podać oficjalną datę zakończenia?

 

 

Właśnie tak, (i nie wiem, czy mój post był czytany ze zrozumieniem ;) ):

 

Za: http://home.pl/promocje/zgroszenie

 

" [...] W promocji Siejemy zgroszenie! obowiązują następujące zasady:

 

1. Promocja trwa od 02 lutego 2008 r. do odwołania. [...]

 

Wielkiej filozofii tu nie ma.Teraz, wystarczyłoby termin "do odwołania"zastąpić konkretną datą,

w celu wyeliminowania ewentualnej, podobnej sytuacji w przyszłości. Sytuacji,w wyniku której wpuszczeni zostaliby w "kanał" Klienci, którzy dla każdej Firmy powinni być oczkiem w głowie ...

Nawet, jeśli rejestrują tylko 1 domenę z 1,1 zł.

I Home.pl byłoby "noszone na rękach".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba czytać regulaminy aby unikać przykrych sytuacji

kiedy okazuje się że musisz zapłacić inną cenę jeśli

sprzedano xyz domen albo że wymagane jest przedłużenie

u danego rejestratora domeny w przyszłym roku

czy też że musisz przedłużać domene u niego przez 3 kolejne

lata o ile będziesz chciał ją dalej używać....

 

Praktyki są różne jeśli chodzi o rejestratorów.

Jasne że można o nich dyskutować, czy złe czy dobre.

Jeśli nie podobają mi się jakieś zasady to rejestruje domeny

gdzie indziej... ale najważniejsze to czytać to co akceptujesz...

 

pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba czytać regulaminy aby unikać przykrych sytuacji

kiedy okazuje się że musisz zapłacić inną cenę jeśli

sprzedano xyz domen [...]

 

 

... Trzeba czytać posty ...

 

Odpowiadając na post (y), przeczytaj może ich (jego) dokładną treść: np. domainer, nie wykorzystał limitu 100 domen.

Regulaminy są czytane, jeśli jest stworzona szansa na ich cywilizowane przeczytanie.

Czy to normalne, aby przed zarejestrowaniem każdej domeny, studiować od początku do końca treść Regulaminu, zwłaszcza gdy rejestruje się ich kilkadziesiąt, kilkaset? Czy mamy codziennie czytać ten sam Regulamin od deski do deski, sprawdzając

czy przypadkiem nic się w nim nie zmieniło? Czy nie powinno być tak, że Klienci z odpowiednim wyprzedzeniem (nigdy nagle), powiadamiani będą o zmianie jego treści (zakresu)?

Nie piszę konkretnie o sobie, ale widzę, że jest (był) problem, skoro temat został założony ...

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i Az.pl idzie w ślady Home.pl. Ten sam mechanizm: wyszukujesz domenę - jest wolna > wyskakuje cena 3.99 więc rozpoczynasz proces rejestracji a na samym koncu przy finalizacji ZONK - cena 8.99 W regulaminie promocji z lutego "6000 domen .pl" jest wyraźnie napisane:

 

3. Każdy uczestnik promocji może zarejestrować w promocyjnej cenie maksymalnie 10 domen (do 10 pierwszych domen wliczają się tylko domeny .pl i domeny funkcjonalne). Po przekroczeniu liczby rejestracji 10 domen kolejne domeny będą rejestrowane w cenie:

 

8.99 zł + VAT dla domen .pl,

 

Sęk w tym że ja nie przekroczyłem 10 rejestracji ale 10 rezerwacji i owszem - więc chyba w pojęciu Az.pl rezerwacja = rejestracja to wtedy należy to zaznaczyć .

Inna możliwość to koniec promocji zanim ta w ogóle się na dobre zaczęła. Promocja trwa 5 dni aż ciężko uwierzyć że pula 6000 domen .pl została wyczerpana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracam do swojej sprawy bo finał jest ciekawy. Jak pisałem zarezerwowałem 62 domeny w home z czego większość już po 1 lutego czyli bo zmianie regulaminu 100 > 10. Jestem właścicielem 50 domen kupionych w tej promocji, pozostałe 12 musiałbym kupić za cenę normalną więc podziękowałem.

 

Do tej pory nie rozumiem jak limit 50 zarejestrowanych domen ma się do tej promocji, ale generalnie nie narzekam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×