Jump to content
Sign in to follow this  
karoldz

Opcje na domeny

Recommended Posts

Powiedzmy że wykupie opcję a ktoś jej nie przedłuży czy opcja automatycznie zarejestruje mi domenę czy będę musiał jeszcze płacić za rejestrację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realizacja opcji = rezerwacja domeny. Trzeba jeszcze zapłacić za rejestrację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki ;P A już wydawało mi się że będzie tak pięknie ale nie wiem można rejestrować po cenach promocyjnych czy wtedy nie ma zmiłuj. Pytam się bo nie wiem a teraz opcje są tanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki ;P A już wydawało mi się że będzie tak pięknie ...

 

Jeżeli wykupiłeś opcje na bardzo dobre domeny i którąś z nich będziesz mógł zarejestrować, to naprawdę może być pięknie !

Bo po jej sprzedaniu lub uruchomieniu serwisu podpiętego pod nią, będziesz mógł za tą kasę zarejestrować mnóstwo innych domen lub spędzić wiele cudownych dni w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jak trwa jakaś promocja to rejestruje się w cenie promocyjnej czy trzeba zapłacić po cenie jaka jest za przedłużenie?

 

rejestraja za cene obowiazujace w aktualnym czasie u danego rejetratora gdzie założyliśmy cesje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, że sie podepne pod temat, ale jak sie przedstawia sytuacja prawna takiego przejęcia domeny? Czy kiedy przejme domene np. urzędu powiatu lub gminy itp. gdzie był jakiś serwis to czy oni mogą mi ją odebrać na drodze sądowej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, że sie podepne pod temat, ale jak sie przedstawia sytuacja prawna takiego przejęcia domeny? Czy kiedy przejme domene np. urzędu powiatu lub gminy itp. gdzie był jakiś serwis to czy oni mogą mi ją odebrać na drodze sądowej?

 

Zdaje się, że nie można założyć opcji na domeny regionalne, a przynajmniej regulamin tak mówi (nie sprawdzałem jak jest w praktyce).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdaje się, że nie można założyć opcji na domeny regionalne, a przynajmniej regulamin tak mówi (nie sprawdzałem jak jest w praktyce).

 

 

 

Regulamin i praktyka też ;)

brak możliwości aktywacji funkcji [ opcja ]

Jest jeszcze pare innych przypadków

gdzie nie można "zaopcjować" .

 

A co do przejmowania oficjalnych adresów

instytucji , ktore maja / miały tam swoje

serwisy zalecam szczególna powsciagliwość .

 

Utrzymanie takiego adresu jest dość klopotliwe ;)

 

 

Pozdrawiam

Aśka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, że sie podepne pod temat, ale jak sie przedstawia sytuacja prawna takiego przejęcia domeny? Czy kiedy przejme domene np. urzędu powiatu lub gminy itp. gdzie był jakiś serwis to czy oni mogą mi ją odebrać na drodze sądowej?

 

 

Jeżeli domena jest dla kogoś zastrzeżona przez prawo to nie ma znaczenia jak ją rejestrujesz.

Nie ma sensu wydawać na nią kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin i praktyka też ;)

brak możliwości aktywacji funkcji [ opcja ]

Jest jeszcze pare innych przypadków

gdzie nie można "zaopcjować" .

 

A co do przejmowania oficjalnych adresów

instytucji , ktore maja / miały tam swoje

serwisy zalecam szczególna powsciagliwość .

 

Utrzymanie takiego adresu jest dość klopotliwe ;)

Pozdrawiam

Aśka

 

Jak mam to rozumieć?

przecież jak prowadzą pod nazwą wsi czy miasto to każdy może przecież założyć pod tą nazwą serwis, przeciż nazwa nie należy do urzędu, jak nie opłacą to ich strata. To tak jakbym założył opcje na jakąś domenę np. gry.pl i by ją nieopłacili to jest moją jak mam na nią opcje i chyba raczej nic nie mogą zrobić, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba się rozchodzi o ten punkt regulaminu:

 

6. NASK może odmówić przyjęcia Oferty w szczególności, gdy:

 c. Oferta dotyczy Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w Domenie .pl, chyba że Oferentem jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego albo Skarb Państwa reprezentowany przez właściwy organ administracji; Oferta dotycząca Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w Domenie .pl może być złożona tylko bezpośrednio w NASK.

 

Wydaje mi się, że przechwytywanie takiej domeny - jeżeli w ogóle możliwe - to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak, ze jedna domena miasta jest zajmowana wbrew tym zasada i kilku innym stosowanym przez nask. Chcialbym wiedziec gdyby jakas organizacja lub firma posiadala domene np. krakow.pl to co im moga zrobic skoro maja te domene od paru lat ... sorrry za offtopic, ale w przypadku tego typu nask owinien uciac sprawe przez odebranie domeny nie majacym nic wspolnego organizacja czy firma z domena miasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do przejmowania oficjalnych adresów

instytucji , ktore maja / miały tam swoje

serwisy zalecam szczególna powsciagliwość .

 

I pamietac warto, ze w przypadku wszczecia sporu o domene umowa o opcje zostaje rozwiazana...

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
I pamietac warto, ze w przypadku wszczecia sporu o domene umowa o opcje zostaje rozwiazana...

 

Co wiecej ..... "spierac" mozna sie praktycznie o kazda domene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rejestraja za cene obowiazujace w aktualnym czasie u danego rejetratora gdzie założyliśmy cesje

 

cesję->opcję

 

Z tym, że oczywiście opcje można transferować do kogoś innego kto ma taniej i tam rejestrować (choć można to aktualnie za dużo powiedziane bo mało kto to oferuje ale z czasem...).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym, że oczywiście opcje można transferować do kogoś innego kto ma taniej i tam rejestrować (choć można to aktualnie za dużo powiedziane bo mało kto to oferuje ale z czasem...).

 

Jestes tego pewnien? AFAIR, nie ma mozliwosci transferu opcji. Moze wypowie sie ktoryz z Registrarow czy system pozwala na taka operacje.

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestes tego pewnien? AFAIR, nie ma mozliwosci transferu opcji. Moze wypowie sie ktoryz z Registrarow czy system pozwala na taka operacje.

 

Opcje jak najbardziej można transferować. Nawet p. Andrzej z NASK to powiedział (na konferencji albo na forum), cytat niedokładny: „opcje można transferować, tylko nikt tego nie robi”.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcje jak najbardziej można transferować. Nawet p. Andrzej z NASK to powiedział (na konferencji albo na forum), cytat niedokładny: „opcje można transferować, tylko nikt tego nie robi”.

 

Mam powazne watpliwosci ;) Wiem, ze w dokumentacji technicznej EPP jest informacja o transferze opcji, ale czy mozliwosc ta nie jest oby zablokowana (jak w przypadku transferu kontaktow)? Gdyby to bylo mozliwe, wydaje mi sie ze juz dawno co sprytniejsi wykorzystywali by to.

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy o to chodzi?

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...ost&p=55376

 

to aby temat zakonczyc: OCZYWISCIE TECHNICZNIE TRANSFERY OPCJI SA DOZWOLONE i kolega kilofek mial racje, a to ze nikt nie robi obecnie transferow to inna sprawa...

 

warto dodac ze transfery te ciesza sie "niespotykana" popularnoscia

 

...i tak:

 

w roku 2007: ilosc transferow OPCJI --> 0

 

rok 2004: 1 transfer

rok 2005: 21 transferow

rok 2006: 2 transfery

 

co daje srednio transfer 1/2 opcji na miesiac ;)

 

niedlugo bedziemy swietowali kazdy transfer "opcji", chyba ze wzrost ilosci Opcji spowoduje tez wiekszy nimi "obrot"

 

sprawdzilem tez, na ile moglem ilu Partnerow oferuje transfer Opcji do siebie - i wyszlo mi ze obecnie tylko jeden ma to w ofercie (chyba ze nie ma tego na stronach)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej nie jest to faktyczna liczba transferow miedzy rgistrarami a po prostu liczba transferow opcji z vinask. BTW, jak sama procedura opcji mialaby wygladac?

Przy transferze domenu mamy kod auhinfo, za pomoca ktorego doecelowy registrar inicjuje transfer. A jak mialoby to wygladac z opcjami?

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×