Jump to content
Bazyli

CenyDomen.pl

Recommended Posts

Zawsze byłem przekonany że paywall zakłada się na płatne unikalne treści a nie publicznie dostępne informacje. Jeżeli Rublon wymaga betatestingu to może warto stworzyć niezależny serwis a nie zabijać już istniejący.

 

Przecież to nie jest paywall, w modelu paywall płacisz za dostęp do treści pieniędzmi. Rublon jest darmowym programem (przynajmniej jeśli chodzi o dostęp do CenyDomen.pl, bo na inne serwisy pewnie będą już jakieś ograniczenia nakładane), wystarczy go uruchomić w smartfonie, nakierować telefon na fotokod (nic na szczęście nie trzeba nic dodatkowo wciskać, sam wykrywa fotokod) i jesteś zalogowany. Nie żebym jakoś go reklamował (bo szczerze powiedziawszy po jakimś jednym ze "100 obiecujących startupów" spodziewałem się nie wiem jakich cudów), ale takie samo logowanie jak każde inne - tylko nie trzeba pamiętać / wpisywać loginu i hasła. Dostęp jest tylko niemożliwy dla osób, których telefon nie umożliwia uruchomienia tej aplikacji albo posiały gdzieś telefon, no albo dla tych, których nudzą nowinki techniczne i nie chcą tego zainstalować, żeby sprawdzić jak to działa. ;)

 

Dla mnie to żadne zabójstwo dla serwisu - gorzej gdyby treści były naprawdę płatne. Po kilku logowaniach można się przyzwyczaić, a nawet dostrzec jakieś zalety tego systemu, tyle ode mnie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest na sile promowanie rublona.

Profil użytkownika jest odpowiedni, czemu tego nie wykorzystać ?

Szkoda tylko, że znowu coś stoi z aktualizacjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwiedziny na pewno spadły.

No ale to naprawdę jakiś wielki problem się zalogować przez Rublona i bariera nie do przejścia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie narzekam - logowanie odbywa się ekspresowo.

 

acz rozumiem pozostałych - nie wszyscy mają smartfony, nie wszystkie są na androidzie/ios'ie

takie ograniczenie serwisu jest imho nie najlepszym pomysłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acz rozumiem pozostałych - nie wszyscy mają smartfony, nie wszystkie są na androidzie/ios'ie

 

Z tym się trudno w sumie nie zgodzić - powinno być chyba jednak alternatywne logowanie (bez Rublona) dla osób, które nie mają takich urządzeń.

Też nie mam problemu z logowaniem, ale na poprzednim telefonie Sony Ericsson K800i bym się już nie zalogował w ogóle.

Tak by na pewno było, gdyby twórca CenyDomen.pl nie był twórcą Rublona, w zasadzie nie wyobrażałbym sobie logowania do dużego serwisu typu nk.pl *tylko* z Rublonem. ;)

No jednak CenyDomen.pl to niszowy serwis, skierowany do niszowej grupy osób i chyba dlatego taka decyzja Michała była.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal źle się kolejkują sprzedaże w EUR:

 

18 sprzedazgruntow.pl 900,00 PLN 21.08.2012 AfterMarket.pl

19 woodstock.pl 900,00 EUR 26.08.2012 AfterMarket.pl

20 option:ad.pl 850,00 PLN 20.08.2012 Dropped.pl

 

~3800 pln to trochę więcej niż 900 ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą się przełamałem i wszedłem w tego Rublona chociaż cenydomen.pl odwiedzam może raz na kilka miesięcy.

Fajny bajer muszę przyznać, rejestracja natychmiastowa, logowanie natychmiastowe, nie byłem przekonany ale zaczynam kibicować temu narzędziu ;-P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja optuję za alternatywnym rozwiązaniem..

może jak będzie nas więcej twórca weźmie nasz głos pod uwagę..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja komórka jest starsza ode mnie, więc mam zamknięty dostęp do serwisu. Michał nie powinien tak promować Rublona, kosztem niewielkiej braci domenowej, a jeśli już - to powinien być wybór sposobu logowania, żeby nie ograniczać dostępu.

 

Dotychczas mogłem przesłać klientowi adres serwisu, żeby mógł zobaczyć ceny, uświadamiając mu, że cena za domenę jest okazyjna, a teraz przez te kombinacje alpejskie mija się to z celem. To już łatwiej dostać się do Pentagonu.

Edited by domainer
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja optuję za alternatywnym rozwiązaniem..

może jak będzie nas więcej twórca weźmie nasz głos pod uwagę..

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

Uważam, że innowacja została wdrożona zbyt radykalnie. Jakiś okres przejściowy z alternatywną (i bardziej tradycyjną) opcją dostępu do serwisu by się przydał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa fajowo... :) Poczułem się normalnie jak szycha w Pentagonie otwierająca tajne drzwi ;) Tylko nie wiem po co... Ceny domen to taka tajemnica...??

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością nie kupię smartfona, tylko po to, by logować się na cenydomen.pl :/

 

2012 rok i jeszcze bez smartfona? Dżizus, w jakiej ty dżungli zyjesz? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzialanie jest absolutnie kontraproduktywne dla cenydomen.pl

ale dla wlasciciela nie jest wazny niekomercyjny projekt cenydomen.pl

tylko komercyjny rublon.pl. Cel zostal juz czesciowo osiagniety poprzez

ta dyskusje tutaj... Postepowanie jest zrozumiale aczkolwiek szkoda, ze

nie ma normalnego dostepu do portalu cen domen.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobawilem sie tym... Sensu to o tyle nie ma, ze obecnie wiekszosc przegladarek ma automat do wpisywania hasel. Poza tym, wiele serwisow oferuje logowanie fb/nk itp czyli nie potrzebny kolejny posrednik. No i przede wszystkim wygoda. Zanim siegne po smartfona, zanim odpale apke, zanim mi sie to cos polaczy itd, to bez tego pseudo wynalazku juz dawno moglbym przegladac strone.

 

Podsumowujac - pomysl ok, dla tych co chca go uzywac i sa masochstami lubiacymi sie torturowac. Dla wszystkich innych powinien byc jednak wybor. I jeszcze te limity... Podobno od pomyslu do przemyslu, aczkolwiek temu wielkiej swietlanej przyszlosci nie wroze.

 

Jedyne zastosowanie dla Rublona widze w podrozy. O! Wtedy ma to sens, bo nie musze na obcym kompie wpisywac swoich hasel, tylko pstrykam fotke kodu i jestem zalogowany. To ma wowczas sens. Jednakze zmuszanie nas na sile nie ma sensu.

 

No i jeszcze... jak sie zalogowac do cenydomen.pl ze smartfona? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobawilem sie tym... Sensu to o tyle nie ma, ze obecnie wiekszosc przegladarek ma automat do wpisywania hasel. Poza tym, wiele serwisow oferuje logowanie fb/nk itp czyli nie potrzebny kolejny posrednik. No i przede wszystkim wygoda. Zanim siegne po smartfona, zanim odpale apke, zanim mi sie to cos polaczy itd, to bez tego pseudo wynalazku juz dawno moglbym przegladac strone.

 

Podsumowujac - pomysl ok, dla tych co chca go uzywac i sa masochstami lubiacymi sie torturowac. Dla wszystkich innych powinien byc jednak wybor. I jeszcze te limity... Podobno od pomyslu do przemyslu, aczkolwiek temu wielkiej swietlanej przyszlosci nie wroze.

 

Jedyne zastosowanie dla Rublona widze w podrozy. O! Wtedy ma to sens, bo nie musze na obcym kompie wpisywac swoich hasel, tylko pstrykam fotke kodu i jestem zalogowany. To ma wowczas sens. Jednakze zmuszanie nas na sile nie ma sensu.

 

No i jeszcze... jak sie zalogowac do cenydomen.pl ze smartfona? ;)

 

Musisz kupić drugiego smartfona :)

 

Poza kwestiami bezpieczeństwa, bo nie wiadomo gdzie te dane są przesyłane, to jest to własnie najzwyczajniej na świecie niewygodne - jak pracuje na komputerze, to branie dla mnie telefonu do ręki to oderwanie od aktualnie wykonywanej czynności, dobry bajer, ale tylko jak ktos chce zaszpanować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×