Jump to content
Bazyli

CenyDomen.pl

Recommended Posts

Wprowadzili logowanie na stronie CenyDomen.pl :/

 

 

Wie ktoś, co to jest za aplikacje do pobrania na tel. komórkowy ?

 

Info znajdziesz na rublon.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co dane dostępne są i bez logowania.

 

edit: dopiero teraz zauważyłem, że domeny są, ale nie ma cen...

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolejna strona, na którą nie będę już zaglądał.

ja też podziękuje, próbują już na siłe tego rublona reklamować..

 

się wkurzyłem i przestałem ich lubić na fb..

Edited by gibu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie posiadam smartfona/iphona nie ma żadnej innej możliwości dostępu do cen domen? :o

Edited by poulj
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

klikam w zaloguj, i mi wyskakuje:

 

Wystąpił błąd zgodności. Prosimy spróbować ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt pod adresem support@rublon.com.

 

Nie no, strzal w kolano...

 

Nie mam smartfona, nie mam FB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ja też podziękuje, próbują już na siłe tego rublona reklamować..

 

się wkurzyłem i przestałem ich lubić na fb..

Ja jeszcze dopisałem im informacje o tym pod wpisem :) może kiedyś wrócą po rozum do głowy a nie sztucznie będą naciskać na swoją aplikację

Share this post


Link to post
Share on other sites

empireus napisał:

 

klikam w zaloguj, i mi wyskakuje:

 

Cytat

 

Wystąpił błąd zgodności. Prosimy spróbować ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt pod adresem support@rublon.com.

 

 

Nie no, strzal w kolano...

 

Nie mam smartfona, nie mam FB.

 

https://rublon.com/pl/technology/availability napisał:

 

Dostępność

 

Android oraz iPhone.

Prace nad kolejnymi platformami trwają.

 

 

A ja mam telefon NOKIA bez Androida :/

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to się nie uda ja mam Nokię nawet nie wiem jaką, ale na milion procent nie zaloguję się przez Rublona, typowa wpadka technologiczna. Szansa dla kogoś innego na zarejestrowanie domeny i prowadzenia statystyk, może w połączeniu z działem newsów. Coś na pewno by się przydało, kiedyś była idea StrefaDomeny.pl, niestety chyba upadła, na pewno upadła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak abstrahując, jest tutaj jakaś osoba która widzi w tej aplikacji jakikolwiek pożytek? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak abstrahując, jest tutaj jakaś osoba która widzi w tej aplikacji jakikolwiek pożytek? :P

Ja widzę pożytek dla sprzedawców smartphonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak abstrahując, jest tutaj jakaś osoba która widzi w tej aplikacji jakikolwiek pożytek? :P

 

Pomysł nie jest zły, gorzej troszkę z wykonaniem.

Ja przyznam, że na HTC Desire zalogowałem się na CenyDomen.pl, ale tylko raz, bo za kolejnym razem aplikacja wypisała mi "brak połączenia z internetem", więc można to najwyżej uznać za system "beta". Wymagało to jednak wcześniejszego ściągnięcia aplikacji (która na Android Market ma niestety tylko ~1000 pobrań, więc bardzo mało), a potem założenia konta w komórce na Rublon, nie wymagało to podania hasła - tylko imię, nazwisko, adres e-mail - czyli ogólnie i tak dość dużo kroków jak na samo rozpoczęcie korzystania z aplikacji. Po założeniu konta przyszedł mail:

 

Cześć Tomasz!

 

Rublon umożliwia Ci logowanie do setek popularnych portali poprzez skanowanie fotokodu komórką (m.in. Facebook, Gmail, Higit, NK, Twitter, YouTube, Allegro.pl, Fotka.pl, Gazeta.pl, GoldenLine.pl, Home.pl, Interia.pl, O2.pl, Onet.pl, Play.pl, Sport.pl, WP.pl, Wykop.pl).

 

Aktywowanie nowego portalu kosztuje 25 punktów. Tyle samo otrzymasz za zaproszenie znajomego do Rublona. Za to, że jesteś z nami od samego początku, dajemy Ci 100 punktów w prezencie, za co możesz aktywować 4 kolejne portale (Facebook, Higit, NK, Twitter i portale Google są dostępne za darmo)!

 

Lista obsługiwanych stron:

https://rublon.com/pl/technology/websites

 

Zapraszamy!

 

Rublon Team

www.rublon.pl

 

Potem skanujesz kod i już się logujesz - przyznam, że jest to nawet wygodne rozwiązanie, system jest na swój sposób na pewno innowacyjny i gdyby to rozwiązanie było 100% za darmo to byłoby nawet fajne.

 

No właśnie, 100 pkt. na start - więc jest jakiś model biznesowy, bo ja się zastanawiałem jak można na tym zarabiać. :) Mam "dostęp" do czterech portali, a jakbym chciał się logować na więcej to już pewnie muszę zakupić punkty za pieniądze (bo choć tej opcji jeszcze nie ma to w regulaminie jest trochę wpisów o finansach) - tu jest trochę słabość tego systemu, bo ludzie prawdopodobnie będą woleli się logować tradycyjnie, a za darmo (choć mogę się mylić), dużo zależy od promocji tego systemu i liczby stron, które będą go obsługiwały.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal nie widzę w tym nic ciekawego. Po co wprowadzać dodatkowego pośrednika między nasz dostęp? Wszystkie nasze hasła są kodowane, a te kody rublona muszą być przechowywane na serwerach, więc nie widzę też tu żadnego dodatkowego bezpieczeństwa. Zresztą dostęp ogranicza się jedynie do smartphonów - na PC nadal musimy wpisywać hasła (czyli dla paranoików bezpieczeństwa nadal nie jest to jakieś super rozwiązanie).

 

Rozwiązanie może i jest ciekawe, ale według mnie zastosowanie... do bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zresztą dostęp ogranicza się jedynie do smartphonów - na PC nadal musimy wpisywać hasła (czyli dla paranoików bezpieczeństwa nadal nie jest to jakieś super rozwiązanie).

 

No właśnie nie. :) Skanujesz kod smartphonem, a jesteś logowany na komputerze PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso napisał:

 

No właśnie nie. :) Skanujesz kod smartphonem, a jesteś logowany na komputerze PC.

 

 

Tak i mnie pewnie wyniesie dodatkowo z 1 złotych każde połaczenie z telefonu komórkowego.

A żadanie - chcesz nas czytać, wyrzuć NOKIĘ, kup smartfona z Andrioidem - dla mnie absurd.

 

Serwis wyłącznie dla posiadaczy Smartfonów z Androidem - ja nie mam na to kasy - dlaczego mam swoją Nokię do kosza wyrzucić, i kupować smartfopna, jak jest w 100 % sprawna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezrozumiałeś Umbert, nie chodzi o Rublon, chodzi o Cenydomen.pl, można się tam zalogować bez użycia rublona?

Zrozumiałem, ale przy okazji dyskusji nad sensownością zastosowani systemu logowania Rublon znalazłem ciakawą aktualną notkę nt. tego startupu autorstwa jeszcze do niedawna aktywnego użytkownika tego portalu, który jednak wycofał się z dyskutowania tutaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rublon, moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie! Nie miałem problemów z logowaniem do CenyDomen.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze byłem przekonany że paywall zakłada się na płatne unikalne treści a nie publicznie dostępne informacje. Jeżeli Rublon wymaga betatestingu to może warto stworzyć niezależny serwis a nie zabijać już istniejący.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×