Jump to content
korneliusz.com

Konferencje

Recommended Posts

Wczoraj się zastanawiałem czy coś jest planowane na Domain Meeting v2

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie ma takich informacji lub nie chce się nimi podzielić. Kilka miesięcy temu słyszałem o planowanym DM2, nie wiem czy to nadal aktualne m.in. z uwagi na zamknięcie webhosting.pl. Wygląda na to, że ODNJ jest największym eventem w tym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mamy sezon urlopowy. Pewnie dopiero we wrzesniu bedzie coś wiadomo. Założe się, że AZ coś zorganizuje, kiedy takie bezkrólewie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wierzę że będzie jeszcze jakieś spotkanie. Najbardziej bym chciała gdyby była jesienna wersja ODNJ (lub dwie inne literki na końcu) ;). Chętnie wybrałabym się również na DomainMeeting lub coś w podobnej formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie ma takich informacji lub nie chce się nimi podzielić. Kilka miesięcy temu słyszałem o planowanym DM2, nie wiem czy to nadal aktualne m.in. z uwagi na zamknięcie webhosting.pl. Wygląda na to, że ODNJ jest największym eventem w tym roku.

jakie zamknięcie webhosting?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakie zamknięcie webhosting?

Pod domeną przez wiele dni widniała biała strona. Zamkniętą serwis na kilka dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Webhosting.pl zawiesił działalność, nie był zamknięty:

http://www.spidersweb.pl/2012/08/home-pl-zawiesil-dzialalnosc-webhosting-pl.html

 

Z projektu finansowanego przez Home.pl odszedł Dariusz Nawojczyk, który jako zewnętrzna firma obsługiwał portal, a Home.pl nie znalazł następcy do prowadzenia tego projektu. Zawiesił, bo – jak deklaruje Home.pl – projekt zostanie wznowiony, gdy uda się znaleźć kogoś, kto po wypracowaniu odpowiedniego modelu biznesowego współpracy pociągnie go dalej.

 

Tyle, że p. Dariusz Nawojczyk (albo dAREuS) był również jednym z organizatorów Domain Meeting. ;)

 

http://di.pl/topic/71373-konferencja-domain-meeting/page__view__findpost__p__435240

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś z was organizował kiedyś imprezy dla > 50 osób ale wyrobić się z tym w 2-3 miesiące przy dobrych stawkach za np. wynajem sali to jest prawie niewykonalne, działania promocyjne też chwilę trwają, tak samo jak rozmowy ze sponsorami, przygotowywanie prelegentów itd. Już w ogóle nie mówiąc o tym że MD miało aukcje domen i kilka miesięcy trwało przyjmowanie zgłoszeń i ustalanie co się na tych aukcjach pojawi. Do tego stawka za wejście na poziomie koło 500 zł i wyrywanie sobie włosów z głosy gdy coś idzie nie po myśli (a przy okazji MD było kilka takich sygnałów - np. pijani przypadkowi ludzie na sali, konkurs jednego ze sponsorów z niezbyt czytelnymi zasadami etc.) a to wszystko jeszcze szło streamem live do internetu w bardzo przyzwoitej jakości (MU naprawdę się postarało) - przy wątpliwych korzyściach dla organizatora można łatwo się wypalić. Ja czekam na MD2013, obserwowanie przygotowań było naprawdę ciekawym zajęciem bo było to przeprowadzone bardzo profesjonalnie :)

Dobrze wiedzieć że Home nie miało żadnego pomysłu na webhosting i musiało przymuszać ludzi do pchania się w DG i ich potem "wynajmować" tą ich zewnętrzną działalność gospodarczą żeby to jakoś "pociągnąć", czyżby dAREuS zażądał bardziej korzystnych warunków i umowa została rozwiązana? A może pomysł na portal tworzony przez Dariusza był dla Home zbyt ambitny i będzie on tworzyć coś nowego już na własną rękę? W każdy bądź razie Home nie podejmie się tematyki konferencji domenowej bez knowhow a ta właśnie odeszła.

To jest chyba cała prawda o rynku domen ad 2012, zniechęcenie i stagnacja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że na razie zostawili chociaż kontent dla nowych (i starych) odwiedzających! W końcu mają dużo zaindeksowanych stron, na stronie można zrobić banery reklamowe z ofertami home.pl - dodatkowy traffic z konwersją na pewno będzie. Czesto niestety jest tak, że po zawieszeniu działalności strony znikają. home.pl stać chyba na to, żeby zasponsorować trochę trafficu na serwerach, prawda?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem interesująca kwestia. Przyznam się, że zapytałem kiedyś p. Daniela D. ;) odnośnie meetdomainers i prowadzących spotkań. Uzyskałem tylko odp. żebym zapisał się w newslaterze i otrzymam niezbędne informacje. A minęło już chyba 3 mies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze. Teraz spoglądam, że dzień przed DomainMeeting jest HostingMeeting. Ten sam organizator i miejsce. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na jakość spotkania (tak samo jak czterogwiazdkowy hotel :P). Dostrzegam tutaj pewną szablonowość. Formuła pierwszej edycji była zbliżona do typowej konferencji, którą można zorganizować na każdy temat. Tym razem będzie chyba podobnie.

 

Natomiast MeetDomainers miało w sobie coś magicznego. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś DD wskrzesi MD. Proszę :)

 

Mimo wszystko kibicuję i na pewno się pojawię. Ponieważ takie spotkania uważam za bardzo potrzebne. Di.pl także objęło patronatem to spotkanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×