Jump to content
deli

AKTUALNIE SPRZEDANE DOMENY

Recommended Posts

Aukcja wygasłej domeny lublin.com skończyła się właśnie na kwocie 6600 USD. Domena z 1996 roku.

Jak myślicie - mało, dużo? Ja planowałem licytować do $7000, ale zapomniałem że pow. $2500 trzeba mieć zweryfikowane konto i końcówka aukcji rozstrzygnęła się beze mnie. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie było ciekawej sprzedaży .pl na Sedo. (oficjalnej ;) )

 

Faktycznie przez ostatnie *pół roku* na Sedo były sprzedane (publicznie) tylko *dwie* generyczne domeny .pl - garnki.pl (12650 euro) i etykietka.pl (6004 $). Słabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja wygasłej domeny lublin.com skończyła się właśnie na kwocie 6600 USD. Domena z 1996 roku.

Jak myślicie - mało, dużo? Ja planowałem licytować do $7000, ale zapomniałem że pow. $2500 trzeba mieć zweryfikowane konto i końcówka aukcji rozstrzygnęła się beze mnie. :blush:

 

Wyglada na to, ze cena jaka osiagnela domena lublin.com nie ma nic wspolnego z polskim miastem.

To tylko dodatkowy cukierek do domeny. Podobnie jak przy sprzedanej domenie biblioteka.com za $18.000,-.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyglada na to, ze cena jaka osiagnela domena lublin.com nie ma nic wspolnego z polskim miastem.

To tylko dodatkowy cukierek do domeny. Podobnie jak przy sprzedanej domenie biblioteka.com za $18.000,-.

 

Jakie widzisz inne zastosowanie? Wiem że kupiec jest z USA, i że tam też jest jakaś wioska o takiej nazwie, ale raczej oczywiste, że o niej nie myślał. Nie wydaje mi się też, żeby domena była kupiona jako "brandable", nie za taką cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena lublin.com należała (przed wygaśnięciem) do firmy z Kanady:

 

Lublin Communications
120 Shelborne Ave
Toronto, ON M6B 2M7
CA

 

Ot taka ciekawostka. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena lublin.com należała (przed wygaśnięciem) do firmy z Kanady:

 

Lublin Communications

120 Shelborne Ave

Toronto, ON M6B 2M7

CA

 

Ot taka ciekawostka. :)

 

No tak, zapomniałem, że jest też takie nazwisko. Ale jego (nie)popularność - 359 osób wg spisu powszechnego 2000 - też raczej nie miała wpływu na cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja wygasłej domeny lublin.com skończyła się właśnie na kwocie 6600 USD. Domena z 1996 roku.

Jak myślicie - mało, dużo? Ja planowałem licytować do $7000, ale zapomniałem że pow. $2500 trzeba mieć zweryfikowane konto i końcówka aukcji rozstrzygnęła się beze mnie. :blush:

 

To jest dokladnie to o czym zawsze mowilem: wszelkie "zabezpieczenia" bija po kieszeni sprzedajacych.

Nawet obyty w bojach domeniarz zapomina o potrzebie weryfikacji i dowiaduje sie o niej w ostatniej chwili, kiedy jest na weryfikacje za pozno.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

To jest dokladnie to o czym zawsze mowilem: wszelkie "zabezpieczenia" bija po kieszeni sprzedajacych.

Nawet obyty w bojach domeniarz zapomina o potrzebie weryfikacji i dowiaduje sie o niej w ostatniej chwili, kiedy jest na weryfikacje za pozno.

Dlatego kiedys pisalem o tym aby AM znioslo wymog wplaty kaucji przy nowych kontach i checi licytacji powyzej 1k. Juz chyba nie ma takiej koniecznosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie było ciekawej sprzedaży .pl na Sedo. (oficjalnej ;) )

Od momentu, kiedy wzrosły prowizje pobierane przez Sedo, znaczna część zawieranych transakcji odbywa się z pominięciem tej platformy.

Nie tak dawno temu, kolega z forum opowiadał mi o bardzo ciekawej, nieoficjalnej sprzedaży domeny delfin*pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×